וורדפרס מביעה כוונה לחסום את Google FLoC כברירת מחדל

וורדפרס שוקלת להשבית את השימוש ב Google FLoC כברירת מחדל החל מהגרסה הבאה שלה
מיטל אור
וורדפרס תחסום Google FLoC כברירת מחדל

וורדפרס שוקלת להשבית את Google FLoC מברירת המחדל בגרסת 5.8 אשר מתוכננת לצאת בחודש יולי 2021.

Google FLoC באה להחליף את העוגיות שאספו מידע על כל גולש באופן אישי. העוגיות “גילו” לאתרים מהיכן גולשים הגיעו ולאן הם המשיכו. בשל עליה בדיונים על הפרטיות החליטה גוגל ליצור חלופה שתשמור על הפרטיות של הגולשים מצד אחד אך תאפשר למפרסמים להגיע לקבוצות העניין הרלוונטיות מהצד השני.

כשמשתמש גולש באינטרנט, הדפדפן משתמש באלגוריתם של Google FLoC כדי להבין מה מעניין אותו וגולשים שמתנהגים בצורה דומה לו. כך גוגל יוצר קבוצות עניין לגולשים עם היסטוריית גלישה דומה. נתוני הגלישה הבודדים לא משותפים עם צד שלישי והמפרסמים יכולים לפנות אל קבוצות עניין רלוונטיות.

וורדפרס מעוניינת למנוע אפליה ולשמור על שוויון

כפי שפורסם ב-Search Engine Roundtable, וורדפרס שוקלת לחסום את Google FLoC כברירת מחדל כבר מהגרסה הבאה שתצא בקרוב. הסיבה לכך היא ביטחון ואחריות. Google FLoC מגדירה אנשים כקבוצה על פי הרגלי הגלישה שלהם וזאת במטרה למקד את הפרסום.

הכנסת אנשים לתוך קבוצות המבוססות על הרגלי גלישה עלולה להוביל לאפליה בתעסוקה, בדיור ועוד. בנוסף לאפליה, עלול לעלות חשש לפרטיות הגולשים. גוגל ממשיכה למעשה לעקוב אחר אנשים ובאופן זה או אחר ממשיכה לשתף את הנתונים ללא אישורם. הדרך בה החברה בחרה לעשות זאת מקשה על המחוקקים והרגולטורים להגן על הגולשים. כתוצאה מכך וורדפרס שוקלת לבטל את השימוש ב-Google FLoC כברירת מחדל.

מעל 40% מהאתרים היום בנויים על פלטפורמת וורדפרס

מעל 40% מהאתרים בנויים היום על פלטפורמת וורדפרס. משמעות הדבר שלפלטפורמה יש כוח ואפשרות להילחם בתופעות של גזענות, אפליה, סקסיזם ועוד. כל זאת בהחלטה אחת להגן על כל האנשים. וורדפרס באה לשמור על הגולשים שנכנסים לאתרים הנבנים באמצעותה ולכן היא שוקלת לחסום את Google FLoC כברירת מחדל.

יש לציין כי החברה הודיעה שהיא שוקלת לבצע את החסימה מברירת המחדל ואנחנו נצטרך לחכות כדי לראות איזו החלטה תתקבל בסופו של דבר. כאמור, הגרסה החדשה, 5.8 אמורה לצאת בחודש יולי הקרוב.

לקריאת הכתבה המקורית

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נכתב על ידי
מיטל אור, בעלת חברת כתיבת תוכן באנגלית ובעברית. שמה אנשים לפני העסק ועוזרת לעסק להתבטא הכי טוב ברשת.
0 0 הצבעה
קלות השימוש
0 0 הצבעה
פיצ'רים ופונקציונליות
0 0 הצבעה
תמיכה טכנית
0 0 הצבעה
תמורה לכסף
הרשמו
הודע על
guest
0 תגובות
פידבקים מוטבעים
צפייה בכל התגובות
שי משען
89826
פרסום באינטרנט
יורם ליכטנשטיין
88774
תוכן וקופירייטינג
דוד כהן
88265
מדיה חברתית
דפנה בן יהושע
66900
קידום אתרים
ירון אחר
65095
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
18
קידום אתרים
מיטל אור
51
קידום אתרים
מיטל אור
61
מדיה חברתית
מיטל אור
53
קידום אתרים
מיטל אור
53
מדיה חברתית
לא חבל לפספס?

קהילה של +15,000 מקצוענים כמוך נהנים לקבל מאיתנו טיפים עדכניים על קידום אתרים ושיווק באינטרנט, מדריכים מעמיקים, מקרי בוחן וכלים, היישר לתיבת המייל. רוצה להצטרף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
0
נשמח לשמוע את דעתך, נודה לתגובהx
()
x