AskPavel https://www.askpavel.co.il Tue, 14 Sep 2021 14:02:59 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.7 אינסטגרם מפתחת תכונת מונטאז’ חדשה https://www.askpavel.co.il/blog/instagram-developing-a-new-montage-feature https://www.askpavel.co.il/blog/instagram-developing-a-new-montage-feature#respond Tue, 14 Sep 2021 14:02:59 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34843 הפיתוח האחרון של אינסטגרם בא לידי ביטוי בפיתוח תכונת מונטאז’ שתאפשר למשתמשים להמיר את הסטוריז לווידאו קליפ קצר.

כיצד תעבוד תכונת המונאז’

אינסטגרם תאפשר למשתמשים לחבר את חלקי הסטוריז שלהם לתוך קליפים לרילס. בשלב הראשון, התוכנה תציג את כל יחידות הסטורי ברצף, לאחר מכן המשתמשים יוכלו לתת לאינסטגרם ליצור סרטון באופן אוטומטי כשהוא יכלול אלמנטים מכל פריים.

בשלב האחרון אינסטגרם תמליץ על אודיו אשר מתאים לקליפ הרילס החדש, שיסונכרן באופן אוטומטי עם המעברים שנוצרו. הכלי החדש נראה כרגע פשוט, הגיוני, כשהתועלת שלו היא יצירת הקליפים על ידי המרת אלמנטים מתוך הסטוריז אל הרילס.

אינסטגרם מחפשת דרכים להעלות את השימוש ברילס

אינסטגרם מחפשת באופן גלוי ואקטיבי אחר דרכים שיעזרו לה לעודד את המשתמשים לשתף מחדש סיפורים דרך רילס. כרגע, נראה כי המשתמשים אינם נלהבים לבצע את הפעולה, אך הרשת לא מוותרת על אף שהתכונה החדשה אומרת שיתכן ונראה יותר כפילויות תוכן בפרופילים אחריהם אנחנו עוקבים.

ההחלטה של אינסטגרם למזג את שתי הפונקציות יכולה להוביל לשימוש מוגבר או להרתעה, אבל נראה כי הרשת מוכנה לקחת את הסיכון וכל זאת כדי להצליח לקדם את התוכן ב-רילס, יתכן שעם תקווה כי הפורמט החדש יראה שונה מכל הניסיונות של הרשת עד כה.

עדיין לא ברור מה המוטיבציה האמיתית של אינסטגרם, אך ככל הנראה על אף שהשימוש ברילס גובר, הרשת לא מצליחה להתקרב לנתוני השימוש ב-TikTok. ככל ש-TikTok מובילה בהורדות האפליקציה, כך היא מהווה קיום משמעותי על אינסטגרם ובמיוחד כשרוב הצעירים מעדיפים את TikTok.

פיתוח תכונות חדשות

נכון לעכשיו, התכונה החדשה נמצאת בשלבי התנסות פנימיים בתוך הרשת ואינה זמינה למשתמשים. הרשת עושה כל שביכולתה כדי להשאיר את המשתמשים בתוך אינסטגרם ומכאן שהיא פועלת באמצעים שונים ליישר קו עם דרישות הקהל.

במקביל לכך, אינסטגרם מתנסה בכלי חדש של מועדפים כך שהמשתמשים יוכלו להגדיר את התוכן האהוב עליהם (בדומה לפייסבוק) ולתת לפרופילים ספציפיים עדיפות גבוהה יותר בפיד.

לקריאת הידיעה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/instagram-developing-a-new-montage-feature/feed 0
על פי סקר של פייסבוק יותר עסקים קטנים ובינוניים משתמשים בפייסבוק https://www.askpavel.co.il/blog/global-state-of-small-business-report https://www.askpavel.co.il/blog/global-state-of-small-business-report#respond Mon, 13 Sep 2021 14:03:58 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34838 בשנה וחצי האחרונות אימצו עסקים כלים דיגיטליים חדשים והסתגלו לדרכים חדשות כדי להגיע ללקוחות. על פי סקר של פייסבוק, יותר עסקים השתמשו בפייסבוק כדי להגיע ללקוחות, לפרסם ולתקשר מולם.

יותר פרסום בפייסבוק

בחינת הדו”ח של פייסבוק מצביע על מצב העסקים הקטנים בשנת 2021 כשרוב העסקים הפעילים מדווחים, באופן כללי, על עליה בשימוש בכלים דיגיטליים. העלייה המשמעותית ביותר היא בפרסום ומכירת סחורות ושירותים.

העסקים משתמשים בפייסבוק קודם כל כפלטפורמת פרסום ולאחר מכן לצורך תקשורת עם לקוחות, מכירת מוצרים ושירותים, ניתוח ומחקר, תיאום ושיתוף פעולה בין העובדים וגיוס עובדים חדשים.

בחינת העסקים אשר משתמשים בכלים הדיגיטליים מראה כי ישנם מגזרים שהם יותר “קלאסיים” (כמו תחום התקשוב) להשתמש בהם ומגזרים שפחות נכונים או פחות זקוקים לאותן פלטפורמות (כמו תחום הבניה).

הרחבת הכלים הדיגיטליים

עסקים קטנים ובינוניים דיווחו על שימוש נרחב יותר בכלים דיגיטליים כשאלו שפונים לצרכנים (C2B) משתמשים בהם יותר לעומת עסקים אשר פונים לעסקים. עסקים דיווחו שה משתמשים בפייסבוק לצורך פרסום אך גם ליצירת תקשורת עם לקוחות.

השימוש הגובר בכלים דיגיטליים משרתים את העסקים הקטנים והבינוניים. כ-69% מהעסקים דיווחו כי אימוץ הכלים הדיגיטליים השפיע באופן חיובי על העסק כשההשפעה הייתה בהגדלת המכירות, הרחבת בסיס הלקוחות. יותר עסקים דיווחו כי הכלים הובילו בעיקר לעלייה במכירות כשלאחר מכן דיווח על עליה במספר הלקוחות והספקים.

ההשפעה של הכלים הדיגיטליים על העסקים

מעל ל-30% מהעסקים הקטנים והבינוניים דיווחו כי השימוש באמצעים דיגיטליים לא השפיעו עליהם בכלל. לעומת זאת, יותר ממחצית מהעסקים (53%) אמרו כי השימוש בכלים הדיגיטליים עשוי להשתנות בעקבות מגפת הקורונה.

עסקים קטנים ובינוניים שלא הושפעו מהשימוש בכלים הדיגיטליים יכולים לגלות הזדמנויות חדשות שעדיין לא גילו ובעזרתן לקדם את העסק.

 

לקריאת הדו”ח

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/global-state-of-small-business-report/feed 0
יוטיוב מוסיפה עוד 5 תכונות ליוצרי תוכן https://www.askpavel.co.il/blog/youtube-adds-5-features-for-creators https://www.askpavel.co.il/blog/youtube-adds-5-features-for-creators#respond Sun, 12 Sep 2021 13:55:45 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34832 התכונות החדשות שהיוצרים יוכלו ליהנות מהן כוללות: תובנות סרטוני וידאו ירוקי עד, טרנדים בהאשטאגים, פקדי חסימת AdSense, עריכת מספר פרקי וידאו, ערעור סמלים צהובים ב-Studio Mobile. על פי YouTube  הגישה לכל חמשת התכונות תהיה זמינה לכלל היוצרים החל מסוף החודש (ספטמבר, 2021).

תובנות סרטוני וידאו ירוקי עד

YouTube מעניקה ליוצרים אפשרות להגיע לתובנות של הסרטונים אשר נכנסים תחת קטגוריית “ירוקי עד”. הכוונה היא לסרטונים שידוע כי יהיו פופולאריים לאורך תקופה ארוכה. התובנות הוצגו לראשונה בניסוי בחודש אוגוסט, 2021 והן נועדו לעזור ליוצרים לנתח את הביצועים החודשיים של הערוצים. בעקבות פידבקים חיוביים התובנות יהיו זמינות לכל היוצרים.

טרנדים בהאשטאגים

YouTube השיקה את הטרנדים בהאשטגים כך שיוצרים יוכלו לבצע מחקר יעיל ולסייע למשתמשים למצוא את התכנים שלהם. היוצרים יוכלו להשתמש בהאשטאגים כדי לזהות מה הכי פופולארי ב- YouTube ובהתאם הם יוכלו להחליט על כיוון הסרטונים העתידיים שלהם. YouTube מזהה האשטאגים פופולאריים ולאחר מכן בוחרת את קבוצת המשנה שלהם. כרגע תכונה זו זמינה רק למשתמשי מובייל בארה”ב.

פקדי חסימת AdSense

יוצרים יוכלו להחליט האם להפעיל את המודעות ו- YouTubeאפשר להם להשתמש בפקדי חסימה של AdSense. היוצרים יוכלו להחליט אילו מודעות ספציפיות או אילו סוגי מודעות לא מתאימים להופעה בערוץ. התכונה הזו הייתה זמינה בעבר לערוצים בתוכנית השותפים של YouTube וכעת היא זמינה לכלל היוצרים.

עריכת מספר פרקי וידאו

לא מזמן דיווחנו כי YouTube השיקה את העלאת הפרקים האוטומטיים. התגובות היו חיוביות וכעת היא מרחיבה את הפונקציה לכל הסרטונים. השימוש יהיה אוטומטי ויוצרים יוכלו לוותר על הפונקציה או להפעילה על רשימת העלאות גדולה. יוצרים שירצו בכך יוכלו לכבות את הפרקים בכל שלב שיבחרו. כדאי לזכור כי גם לאחר אישור עריכת הפרקים יתכן והאלגוריתם לא יצליח לזהות אותם ולכן היוצרים עדיין יצטרכו לבדוק כי החלוקה מתאימה לתוכן.

ערעור סמלים צהובים ב- YouTube Studio Mobile

YouTube מאפשרת ליוצרים לערער על הסמלים הצהובים מתוך אפליקציית Studio Mobile ולא רק דרך שולחן העבודה. זהו עדכון נוסף ליוצרים בתוכנים השותפים של YouTube כשהאייקון הצהוב מתייחס לסרטון שקיבל הרשאות מוניטיזציה מינימליות (זאת לעומת אייקון ירוק שמעניק הרשאות מלאות). הדבר יאפשר ליוצרים להרוויח יותר כסף במידה והערעור שלהם יתקבל.

 

לקריאת הידיעה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/youtube-adds-5-features-for-creators/feed 0
ממשק ה-API של Bing מאפשר אינדוקס מידי https://www.askpavel.co.il/blog/bing-content-submission-api-is-now-open-to-all https://www.askpavel.co.il/blog/bing-content-submission-api-is-now-open-to-all#respond Sun, 05 Sep 2021 15:40:24 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34826 הכלי החדש של Bing יזהה את השינויים החדשים באתר בזמן אמת. מ- Bing נאמר כי אחת הסיבות ליישום זה היא שבאופן זה מנוע החיפוש פחות תלוי בבוטים לצורך הקידום.

התגובה ממשתמשי הבטא הייתה חיובית ועתה כל האתרים יוכלו להתחיל להשתמש בממשק API ולשלוח תוכן ל- Bing בזמן אמת. כך הם יוכלו להגיע לקהל הרלוונטי ולהפחית את עומס הסקירה של הבוטים באתרים. הכלי החדש מציע גמישות רבה בנוגע לשליחת התכנים ולעדכון כתובות האתרים.

הגולשים יוכלו לראות תוכן מעודכן באופן מידי

שימוש בממשק ה-API יאפשר ל- Bingלהתעדכן בכל מידע חדש ושינוי באתר ברגע שהוא מתרחש. כתוצאה מכך, הגולשים יוכלו לראות תוכן מעודכן באופן מידי. ההבטחה של Bing היא להגביר את התנועה ממאות למיליוני דפי אינטרנט ולהפחית את התלות בסריקה האורגני.

השימוש בממשק החדש פתוח לכלל האתרים ולשם כך יש לפעול במספר שלבים. בתחילה יש לאמת את האתר באמצעות כלי מנהל האתרים של Bing. אלו שכבר ביצעו אימות לא צריכים לבצע את הפעולה פעם נוספת. בשלב השני יש ליצור מפתח (Key) API כשגם אותו יוצרים דרך כלי מנהל האתרים ובאופן הבא:

  1. יש להיכנס לכלי מנהל האתרים של Bing
  2. יש ללחוץ על ההגדרות בפינה השמאלית העליונה
  3. יש לעבור לגישה ל-API
  4. יש ללחוץ על “צור מפתח API”

לאחר מכן אפשר להתחיל לשלב את ממשק ה-API בהגשת תוכן האתר ולהתחיל לשלוח את התוכן ל- Bing.

הכלי עדיין בתהליכי פיתוח

ב- Bing אומרים כי הכלי החדש עדיין נמצא בשלבי התאמות ואלו יתבצעו בהסתמך על משוב המשתמשים. בחברה מתכוונים להקשיב למשתמשים, ללמוד ולהשתפר כך שהסריקה תתאים לבעלי האתרים ולגולשים. ה-API נועד לתת תועלת מרבית לאינדקס, לניהול עומס הסריקה ולרלוונטיות של התוכן.

Bing לא מתכוונת להוריד לחלוטין את השימוש בבוטים לצורך אינדקס התוכן ולכן אתרים יכולים לבחור להשתמש ב-API אם ירצו בכך. גם אתרים שלא יבצעו חיבור לכלי החדש ימשיכו להיסרק ולעבור אינדוקס על ידי Bing אך יתכן שזה לא יהיה מהיר כמו ה-API.

לקריאת הכתבה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/bing-content-submission-api-is-now-open-to-all/feed 0
טוויטר משיקה אופציית מוניטיזציה ליוצרים https://www.askpavel.co.il/blog/twitter-launches-creator-monetization-option https://www.askpavel.co.il/blog/twitter-launches-creator-monetization-option#respond Thu, 02 Sep 2021 14:04:46 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34823 טוויטר משיקה את אופציית המוניטיזציה ומספקת תמריץ ליוצרים במטרה להפוך אותם לפעילים עוד יותר בפלטפורמה. דרך יצירת מנוי חודשי יוכלו היוצרים לבנות קהילה וליהנות מרווחים בעבור המאמצים שלהם.

מנוי חודשי קבוע

דרך Super Follow יוכלו היוצרים לגבות דמי מנוי חודשיים בגובה של 2.99$, 4.99$ או 9.99$ לחודש. העוקבים יוכלו לקבל גישה לתכנים מיוחדים או פשוט לתמוך ביוצרים האהובים עליהם.

היוצרים יוכלו ליהנות מסך של עד 97% מהרווחים. עד לסכום של 50 אלף דולר יוכלו היוצרים ליהנות מהעמלה המקסימלית ולאחר מכן האחוז שטוויטר תיקח לעצמה יהיה גדול יותר. על אף העמלות המשמשים יוכלו ליהנות מיצירת מערכת יחסים חדשה מול הגולשים כשהם נהנים מפירות היצירה, בתנאי שהעוקבים שלהם ירשמו למנוי.

ברגע שהמשתמשים ירשמו כ-Super Follow הם יוכלו לצפות בציוצים הרגילים של היוצרים וליהנות מתכנים בלעדיים. ציוצים בלעדיים יסומנו באופן ייחודי כך שיהיה ברור למנויים כי רק הם יכולים לראות אותם. הרעיון הוא להוסיף רמה נוספת של בלעדיות בתהליך ולבנות מערכת יחסים שונה וייחודית בתוך ההמון שנמצא ברשתות החברתיות.

אילו יוצרים יכולים להציע מנויים

כרגע האופציה ליצור מערכת מנויים פתוחה רק בפני חשבונות בארה”ב ורק לקבוצה קטנה של יוצרים נבחרים המשתמשים ב- iOS. הכוונה של טוויטר היא לעבור את שלב ההשקה ולהרחיב את הגישה למשתמשים נוספים ובתנאי שהם עומדים בתנאים הבאים:

  • הפרופילים חייבים להיות בעלי 10,000 עוקבים ומעלה
  • בעל הפרופיל חייב להיות בגיל 18 ומעלה
  • היוצר צריך לצייץ לפחות 25 פעמים במהלך 30 הימים האחרונים
  • על המועמדים לפעול על פי מדיניות טוויטר כולל חשבון בעל 3 חודשים לפחות ונטול השעיות

בעתיד הקרוב, פרופילים אשר עומדים בכל הדרישות הללו יוכלו להפיק מערכת מנויים שתאפשר להם ליצור ציוצים בלעדיים עבור הקהל שלהם.

היוצרים בטוויטר יוכלו ליהנות בקרוב מקבלת תשלום בעבור הציוצים, אך יש לזכור כי הדבר עשוי לדרוש מהם לעבוד יותר קשה, גם כדי להגדיל את הקהל וגם כדי ליצור תוכן בלעדי שהעוקבים ירצו לשלם עליו.

לקריאת הידיעה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/twitter-launches-creator-monetization-option/feed 0
לינקדאין תסיר סטוריז החל מה-30 בספטמבר https://www.askpavel.co.il/blog/linkedin-cancel-stories-option https://www.askpavel.co.il/blog/linkedin-cancel-stories-option#respond Wed, 01 Sep 2021 12:30:22 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34820 LinkedIn שמה לב כי המשתמשים שלה אוהבים את תכני הווידאו אשר מתווספים לפרופילים אך הבינה כי הסטוריז הם לא הדרך הנכונה ליישם זאת.

בהודעה מטעם החברה היא ציינה כי הניחה הנחות שגויות בנוגע למה שהמשתמשים רוצים ממוצרי הווידאו הלא פורמליים. פיתוח הסטוריז נוצר מתוך הנחה שאנשים ירצו לצרף סרטונים לא פורמליים לפרופיל שלהם ובכך תקטן תחושת הפרסום. בפועל גילתה החברה שאנשים רוצים ליצור סרטונים מתמשכים שמספרים את הסיפור המקצועי של המשתמשים באופן אישי ושמציגים את האישיות והמומחיות.

בקיצור, החברה הבינה כי המשתמשים אוהבים את הסטוריז אך לא אוהבים את העובדה שהם נעלמים. יתכן שאחת הסיבות לכך שהסטוריז לא צלחו ב- LinkedIn היא שאנשים הרגישו שהעובדה שהסרטונים לא קבועים, לא שווה את המאמץ הרב ביצירתם. לכן, החברה מורידה את התכונה ובמקום עובדת על תכונת וידאו חדשה לגמרי.

ה-30 בספטמבר כתאריך יעד להסרת הסטוריז

LinkedIn הודיעה כי ב-30 לספטמבר היא תסיר את חוויית הסטוריז כפי שהיא מופיעה כרגע בפלטפורמה. המשמעות היא שהמשתמשים לא יוכלו ליצור עוד סטוריז בדפים שלהם. מפרסמים אשר תכננו להציג מודעות בסטוריז צריכים לדעת כי המודעות יופיעו בחלק הראשי של הפלטפורמה.

כל הסיפורים שקודמו ישירות דרך Campaign Manager לא יופיעו בפיד של LinkedIn והמפרסמים יצטרכו ליצור את המודעה מחדש בתור מודעת תמונה או מודעת וידאו.

האם זהו סוף עידן הווידאו? ממש לא. LinkedIn מתכננת לקחת את מסקנותיה מהשקת הסטוריז (ונפילתו) ולפתח במקום מוצר וידאו חדש. המטרה של החברה היא לאמץ מדיה אשר יוצרת מעורבות ולשם כך להציע למשתמשים כלים שיאפשרו להם ליצור תכנים בצורה עקבית. כל זאת תוך עבודה על הזהות המקצועית של המשתמשים.

LinkedIn ציינה כי המשתמשים נהנו מהכלים שביצירת הסטוריז. מדבקות והנחיות סייעו למשתמשים ליצור סרטונים יצירתיים ומעניינים. עם זאת, חסרות תכונות מסוימות בעריכה ואפשר לשפר את אופן יצירת הסרטונים כך שיהיו מקצועיים יותר.

LinkedIn עוד לא חשפה פרטים על חוויית הווידאו החדשה עליה היא עובדת או מתי היא תושק ואנחנו נמשיך לעקוב ולהביא עדכונים כשיהיו.

לקריאת הידיעה באתר LinkedIn

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/linkedin-cancel-stories-option/feed 0
גוגל אומרת כי שינוי הכותרות לא משפיעים על הדירוג https://www.askpavel.co.il/blog/google-says-title-changes-dont-impact-rankings https://www.askpavel.co.il/blog/google-says-title-changes-dont-impact-rankings#respond Tue, 31 Aug 2021 11:48:55 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34816 ב-25 לאוגוסט (2021) פרסמנו כי גוגל מעדכנת את האופן בו היא מציגה את כותרות העמוד וכי הכותרת שתופיע בתוצאות החיפוש היא לא בהכרח הכותרת של העמוד. עכשיו גוגל מציינת כי לשינוי זה לא תהיה השפעה על הדירוג של האתר.

ג’ון מולר מגוגל הבהיר כי השינוי מתייחס רק לאופן בו הכותרות מוצגות אך גוגל מדרגת את האתר עצמו באופן שונה וללא התייחסות האם היא שינתה או לא שינתה את הכותרת המקורית.

גוגל מביאה בחשבון את הכותרת המקורית

המטרה של גוגל היא להתאים את התשובה המתאימה ביותר לשאילתה. לכן, יתכנו מקרים בהם הכותרת המקורית היא לא הכותרת שתופיע בתוצאות החיפוש. הכותרת יכולה להילקח מתוך הטקסט עצמו כולל כותרות משנה, משפטים מודגשים ומקומות אחרים שיראו לגוגל רלוונטיים.

עתה אומר מולר כי העובדה שגוגל לא משתמשת בכותרת שנכתבה במקור אינה משפיעה על האופן בו מדורגות התוצאות. לכן, חשוב להמשיך לייעל את הכותרות, להתאים אותן לקהל ולשמור עליהן כך שיהיו תואמות לנושא הדף ולנושא השאילתה.

חשוב לזכור כי גם כאשר הדירוג לא נפגע, יתכן ושיעור ההקלקות יפגע וזאת כיוון שהכותרת נבחרה על ידי גוגל ולא בטוח שהיא מושכת כפי שהייתה הכותרת המקורית. במקרה זה מומלץ לעבוד שוב על הכותרת ולנסות אחת חדשה. כמובן, אם שיעור הקליקים דווקא השתפר, כדאי לבחון זאת וללמוד יותר לעומק מהשינוי וליישם אותו לכותרות הבאות בעתיד.

נציין כי שינויים רבים משמעותיים יותר בשפה האנגלית ולכן יתכן ואתרים רבים בישראל כלל לא ירגישו בשינוי. עוד חשוב לזכור כי גוגל מבצעת שינויים בדירוג לעתים קרובות כך שיתכן וגם עכשיו יהיו תנודות, אך הסיבה לכך היא לא שינוי הכותרת.

לקריאת הידיעה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/google-says-title-changes-dont-impact-rankings/feed 0
גוגל אומרת כי תנועה נמוכה לא בהכרח אומרת שהאיכות נמוכה https://www.askpavel.co.il/blog/google-low-traffic-does-not-mean-low-quality https://www.askpavel.co.il/blog/google-low-traffic-does-not-mean-low-quality#respond Sun, 29 Aug 2021 12:46:10 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34813 השאלה הופנתה למולר על ידי בעל אתר עם דפים מרובים אך חשיפה מינימלית. אחת התהיות הייתה לגבי הסמכות של הדפים ואותו שואל תהה האם יהיה נכון להסיר את הדפים מהאינדקס כדי לא לפגוע באיכות הכוללת של האתר.

לגוגל אין ציון איכות לחיפוש אורגני

רבים משוכנעים כי ניתן לשפוט את האיכות של דפי האינטרנט ושל אתרים שלמים, אך לגוגל אין “ציון איכות” עבור התוצאות האורגניות. בשיחה אמר מולר כי ישנם דברים רבים שיש להתייחס אליהם. אם התחושה האישית היא שהדפים שלא מקבלים חשיפה באמת באיכות נמוכה, יש לשקול פעולות כמו הסרת הדפים, שיפור הדפים ושילוב של הדפים יחדיו. כל דבר כזה עשוי לשפר את המצב במידה ומדובר בדפים באיכות נמוכה.

עם זאת, תנועה נמוכה לא תמיד אומרת כי איכות הדפים נמוכה. מולר מציע שלא לעשות דבר אם נראה כי הדפים באיכות גבוהה ויכולים להיות שימושיים. יכול להיות שהדפים הללו גורמים לתנועה בדף הראשי והם עצמם משמשים קהל קטן מאד ואפילו לא נהנים בכלל מתנועה.

על פי מולר, הוא לא היה ממליץ להסיר דפים רק כי הם לא מקבלים תנועה. לעתים התשובה היא באמת לשפר את איכות הדפים הנוכחיים, אך הדבר לא תמיד אפשרי.

מולר התייחס לשילוב דפים באופן קנוני וציין כי במקרה זה גוגל תביא בחשבון רק את הדף הקנוני. במקרה זה הבעיה עלולה להיות שחלק מהתוכן “יעלם” מפני הגולשים והם לא יצליחו למצוא אותו בכלל.

ההמלצה של מולר

בשורה התחתונה המליץ מולר לשואל לקחת את התוכן מהדף המיועד להסרה ולכלול אותו בדף גדול יותר במטרה לחזק את הסף הגדול. בצורה זו אפשר להבטיח שהתוכן עדיין יופיע ויהיה זמין לאינדקס במקום כלשהו באתר. אם מנתקים את סוגיית האיכות (מתוך תחושה שזו אינה הבעיה), אז התשובה מה לעשות עם הדפים היא ליצור יותר דפים חזקים.

מולר ציין כי עדיף ליצור פחות דפים חזקים מאשר מאות דפים חלשים וזאת בתנאי שהתוכן שבהם הוא תוכן שימושי לגולשים. כמובן, אם התוכן לא שימושי מטבעו, ההמלצה היא לכתוב אותו מחדש כך שיהיה שימושי או למחוק אותו או להפנות אותו לדף אחר באתר בעל נושא דומה אך טוב יותר.

לקריאת הכתבה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/google-low-traffic-does-not-mean-low-quality/feed 0
טיק טוק בוחנת אפשרות להעלאת סרטונים ארוכים https://www.askpavel.co.il/blog/tiktoks-testing-even-longer-video-uploads https://www.askpavel.co.il/blog/tiktoks-testing-even-longer-video-uploads#comments Thu, 26 Aug 2021 12:55:22 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34799 כבר ראינו כי TikTok עושה מאמצים לגדול ולרגש את המשתמשים. פיתוח TikTok Stories, האפשרות ליצור קורות חיים כבר נחלו הצלחה ועכשיו היא מתחילה לאפשר לחלק מהמשתמשים להעלות סרטונים באורך של עד 5 דקות. הדבר עשוי לעורר שינוי משמעותי בפלטפורמה.

מ-15 שניות עד 5 דקות

בתחילת דרכה, התמקדה TikTok בסרטונים קצרצרים או נכון יותר קליפים אשר לא עלו על 15 שניות. לאחר זמן קצר ה-15 שניות הפכו ל-60 שניות ובחודש יולי השנה (2021) היא הרחיבה את זמן הסרטונים לכדי 3 דקות. עתה נבחנת האפשרות להגדיל את הסרטונים ל-5 דקות כאשר המטרה היא לאפשר למשתמשים להיות יצירתיים יותר.

במקביל, TikTok תוכל ליהנות ממשבצות מודעות נוספות אשר יורחבו ברגע שהמשתמשים יעלו סרטונים ארוכים יותר. מדובר על שינוי משמעותי שיכול להשפיע על צמיחת החברה.

תחרות מול YouTube

הרחבת אורך הסרטונים העולים ל-TikTok מובילה לירידות מול המתחרות YouTube ומול פייסבוק. כאשר הסרטונים יהיו ארוכים יותר, הפלטפורמה תהיה עוד יותר אטרקטיבית מכפי שהיא היום כשיתכן שהיוצרים יתמקדו בעבודה עם אפליקציה זו על חשבון אחרות.

נכון לעכשיו, כל המשתמשים יכולים להעלות סרטונים של שלוש דקות ולעלות לשידורים חיים ארוכים יותר. חלק מהמשתמשים כבר קיבלו את האפשרות להעלות סרטונים ארוכים וזאת כדי שהפלטפורמה תוכל לבחון את התגובות ואת הצורך בשינוי.

יש לציין כי לגרסה הסינית של האפליקציה, Douyin יש בסיס נרחב של משתמשים וכי היא מאפשרת להם להעלות סרטונים באורך של 15 דקות כבר מאז 2019. כלומר, במידה מסוימת אפשר להגיד כי TikTok כבר ביצעה ניסיונות להעלאת סרטונים ארוכים בהצלחה.

משתמשי TikTok עשויים לחוש בשינויים מהירים באפליקציה, אך למעשה היא כבר ביצעה ניסוי קודם עם Douyin בה יותר מ-600 מיליון משתמשים בסין. עם זאת, ברור כי האפליקציה תצטרך לעקוב אחר העלאות הסרטונים והצפיות לפני שתחליט אם להרחיב את הפונקציה החדשה ליותר משתמשים.

לקריאת הידיעה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/tiktoks-testing-even-longer-video-uploads/feed 1
גוגל מסבירה למה הטייטל בתוצאות חיפוש יכול להיות שונה מזה שהוגדר https://www.askpavel.co.il/blog/google-update-to-generating-page-titles https://www.askpavel.co.il/blog/google-update-to-generating-page-titles#respond Wed, 25 Aug 2021 13:52:45 +0000 https://www.askpavel.co.il/?p=34795 דני סאליבן מגוגל מאשר כי מנוע החיפוש מתעדכן באופן בו הוא יוצר את כותרות דפי האינטרנט בתוצאות החיפוש (מטא טייטל). בשבוע שעבר הציגה גוגל מערכת חדשה ליצירת כותרות לדפי אינטרנט כשלפני כן הכותרת הייתה עשויה להשתנות על פי השאילתה שעלתה. עתה, צפוי כי הדבר לא יקרה והסיבה לכך היא שגוגל מאמינה כי המערכת החדשה מייצרת כותרות טובות יותר.

המערכת החדשה של גוגל ליצירת כותרות דפי אינטרנט החלה לעבוד בשבוע שעבר ואנשי SEO ראו כי היא החליפה את כותרות דפי האינטרנט בטקסט חדש. מזה למעלה מעשור שגוגל מעבירה טקסט ל-HTML ועתה המערכת החדשה עושה שימוש נרחב יותר בטקסט כזה.

גוגל עושה שימוש בטקסט שבני אדם יכולים לראות באופן חזותי כשהם מגיעים לדף האינטרנט. היא בוחנת את הכותרת החזותית או את הכותרת הראשית אשר מוצגת בדף, תוכן שבעלי אתרים רבים מסמנים בתוך תגי 1H, כתגי כותרות אחרות או בכל צורה בולטת אחרת.

בעת החלפת כותרת דף האינטרנט יתכן וטקסט אחר בדף ייחשב ככותרת. גוגל עשויה לשקול שימוש בטקסט בתוך קישורים אשר מפנים לדף.

מדוע גוגל עושה זאת?

סאליבן מסביר כי גוגל עשויה לשקול שימוש בטקסט אחר במקרים בהם תג כותרת ה-HTML אינו מתאר כראוי את נושא הדף. תגי הכותרת לא תמיד מתארים את הדף היטב כמו במקרים הבאים: כשהן ארוכות מדי, מלאות במילות מפתח ומכילה מידע שאינו תואם לדף.

בסופו של דבר העדכון נועד לייצר כותרות קריאות ונגישות יותר לדפים. במקרים מסוימים גוגל עשויה להוסיף את שם האתר אשר נתפס כמוביל. במקרים אחרים, כשגוגל נתקלת בכותרת ארוכה במיוחד, יתכן שייבחר החלק הרלוונטי והשימושי ביותר שלה.

השינוי בגישה של גוגל עשויה להפוך את האופטימיזציה של תגי הכותרת לפחות חשובה. העצה של גוגל לבעלי האתרים זהה, להתמקד ביצירת תגי כותרת מעולים. אלו אשר עדיין תוהים האם שווה ליצור כותרות ייחודיות לדפים, התשובה היא “כן”.

לא מומלץ להשאיר את העבודה לגוגל וגם עם המערכת החדשה 80% מהדפים יקבלו את תגי הכותרת המקוריים. העדכון ייצר כותרות שקל לקרוא אותן ושעדיפות עבור השאילתות שעולות.

לקריאת הידיעה המקורית

]]>
https://www.askpavel.co.il/blog/google-update-to-generating-page-titles/feed 0