גוגל אנליטיקס בזמן אמת – מה קורה באתר שלך עכשיו?

בעבר הרחוק היו נוהגים בעלי אתרים להציב באתר שלהם כפתור המציג את מספר הגולשים באתר בדיוק באותו הרגע. אמנם היה מדובר בגימיק נחמד, אבל לרוב הוא לא היה באמת שימושי.

היום לעומת זאת, כאשר כל פרסום בפייסבוק או בטוויטר יכול להזרים אלפי גולשים לאתר מסוים בתוך שניות, לבעלי אתרים חשוב מאוד לדעת מהי ההשפעה המיידית של הפרסומים האלו באותו הרגע.

התכונה החדשה של גוגל אנליטיקס Google Analytics Real-Time, נועדה לפתור בדיוק את הצורך הזה ותציג לכם בכל רגע נתון כמה גולשים נמצאים באתר באותו הרגע. תוכלו גם לראות מאיזה מקור הם הגיעו לפי החלוקה הקלאסית של אנליטיקס (אתרים אחרים, חיפוש אורגני, חיפוש ממומן וכניסות ישירות).

אנליטיקס לאתר בזמן אמת

למרות שההשפעה המיידית היא כאמור מדידה טובה יותר של תנועה מרשתות חברתיות, בגוגל טוענים שגם מי שמריץ מסע פרסום ורוצה לדעת האם הוא הופעל כמו שצריך, יוכל ליהנות מהתכונה החדשה.

נכון לעכשיו, הדוחות החדשים פועלים רק בממשק החדש של אנליטיקס למספר מצומצם של משתמשים וניתן לבקש להפעיל את התכונה ידנית דרך הטופס הזה. חשוב לשים לב שאתם גם צריכים להיות מנהלים ברמת אדמין ואסור לכם להפעיל פילטרים על הפרופיל שלכם. הדוחות החדשים ייפתחו לכולם במהלך השבועות הקרובים.

עד כמה לדעתכם זה עשוי להיות שימושי?

אודות איתי ברנר

איתי ברנר
העורך הראשי של מדור החדשות באתר AskPavel בו מדי שבוע מתפרסמות הידיעות האחרונות מעולם השיווק באינטרנט. עורך וכותב תוכן עצמאי, בין היתר הקים את Web Wiz המספקת פתרונות כתיבת תכנים וניהול תוכן.

10 תגובות

 1. לדעתי זה יהיה מדהים, אבל גם אחרי שנרשמתי בהרשמה המוקדמת לכלי הזה, עדיין לא קיבלתי אותו. אז לא נותר אלא לקרוא על הכלי המהמם הזה בבחינת נרות חנוכה: לראותם בלבד.

 2. פבל ישראלסקי

  תודה על העדכון איתי.

  פיצ'ר מעניין שיכול מאד לעזור במדידה.

  זה בעצם הקונספט שעליו מתבסס שירות האנליטיקס בזמן אמת: http://www.woopra.com/

 3. תודה על על השיתוף.
  ללא שום קשר לפיצ'ר הזה, האם הנתונים של אנליטיקס משפיע על הדירוג של גוגל לדעתכם? או שיש להם מספיק נתונים מהסרגלים שלהם \ דפדפן כרום… ?

  • איתי ברנר

   באופן רשמי – לא

   באופן קצת פחות רשמי – יש כאלו שאומרים שכן , אבל בגלל שהרוב המכריע של האתרים כן משתמש במערכת הזו, זה לא נראה לי גורם מפריע בדירוג מול אתרים אחרים (וכל האתרים בעצמם מתחרים נגד אתרים אחרים ולא נגד גורם בלתי ידוע…).

 4. פיצ'ר מעולה – מת לראות את זה כבר באוויר רשמית. איתי, האם הנתונים מתרפרשים אוטומאטית או שיש לרפרש את העמוד ידנית בכדי לראות שינוי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *