מה זה AMP?

askpavel

תוכן עניינים

ראשי תיבות של Accelerated Mobile Pages. מדובר בפרויקט קוד פתוח של גוגל המאפשר טעינה מהירה של דפים במובייל. למעשה מדובר בדפים הנטענים מהמטמון של גוגל ולא מהשרתים בהם מאוחסן האתר עצמו, וזה מה שמאפשר את הטעינה המהירה. מאז שגוגל הכריזו על AMP ב 2015, כמות בעלי האתרים שעושים שימוש בפיצ’ר רק הולכת וגדלה. באתרים כמו וורדפרס או ג’ומלה ניתן ליצור גרסאות AMP בעזרת תוספים.

מדוע כדאי להטמיע AMP באתר?

כמות המשתמשים במובייל הולכת וגדלה מידי שנה, עד כדי כך שבתחומים מסויימים אנשים גולשים יותר מהניידים מאשר מהדסקטופ. זאת בין היתר הסיבה לעדכון ה Mobile First של גוגל. העדכון שמדרג אתר קודם כל לפי גרסת המובייל שלו ורק אחר כך לפי גרסת הדסקטופ, לכן שימוש ב AMP, יכול להיות יתרון. בכל אופן, אתר שנטען לאט יותר ממתחריו, יכול להוביל לירידה בדירוגים שלו וגם לכך שהמשתמשים יתייאשו ויוותרו על כניסה אליו. למרות זאת, נכון לכתיבת שורות אלה, לא נראה שאתרים הכוללים AMP מקבלים עדיפות בתוצאות החיפוש.

איך נראים AMP בגוגל?

גוגל רוצים שמראש הגולשים ידעו האם אתר מסוים כולל שימוש ב AMP. לכן, בעת גלישה מהניידים, לצד תוצאות החיפוש ניתן לראות סימן של ברק. סימון דפים בצורה זו יכול להגדיל את אחוז ההקלקה שכן מראש ברור לגולש שהוא יקבל חווית משתמש טובה יותר.

Accelerated Mobile Pages
אל תשכחו להטמיע קנוניקל בדפים אלו

חשוב להבין שלא ניתן להפוך דף קיים לדף AMP. מדובר ביצירת גרסת כזו שמקבלת כתובת url משלה. לכן חשוב שכל דף כזה שאתם יוצרים באתר יכלול קנוניקל לגרסת המקור. כך תימנעו מתוכן כפול שעלול לפגוע באתר שלכם.

למי חשובה במיוחד הטמעת ה AMP?

רצוי להטמיע AMP באתרים שעיקר הגלישה בהם מורכבת מצריכת תוכן. אין הכוונה רק לבלוגים או אתרי חדשות אלא גם לאתרים הקשורים בתיירות, שהגולשים לא רק רוכשים בהם כרטיסים לחו”ל אלא גם מתכננים לפיהם את הטיול עצמו.

כדאי לעקוב…

לאחר הגדרת הדפים הללו חשוב לעקוב אחריהם ב Search Console של גוגל ולוודא שהם הוגדרו בצורה תקינה ושהם נסרקים כראוי. ניתן להגיע ל Accelerated Mobile Pages לאחר לחיצה על “תצוגת חיפוש”.

 

קישורים שימושיים

שיווק דיגיטלי שמביא תוצאות.
לוגו דייסון

189%

יחס המרה למודעות

לוגו איסתא

424%

הכנסות מהאתר

לוגו קפה עלית

139%

מבקרים חדשים באתר

לוגו נקסט

258%

רכישות אורגניות

לוגו קפה עלית
139%

מבקרים חדשים

לוגו דייסון
189%

יחס המרה למודעות

לוגו איסתא
424%

הכנסות מהאתר

שיווק דיגיטלי שמביא תוצאות.