כך שינוי מיקום אחסון האתר משפיע על SEO

בשיחה עם ג'ון מולר מגוגל עלתה השאלה האם שינוי מיקום אירוח האתר יכול להשפיע על הביצועים שלו בתוצאות החיפוש. השאלה המדויקת יותר נגעה למיקום אחסון האתר, למשל אתר אוסטרלי אשר מעביר את האחסון לארה"ב.
מיטל אור
כך שינוי מיקום אחסון האתר משפיע על SEO

על פי ג׳ון מולר, גוגל מתייחסת לשינוי מיקום האירוח של האתר ואפשר לצפות למספר שינויים בעקבות הפעולה. בתחילה, גוגל תאט את הסריקה וזהו השינוי הגדול ביותר שאפשר להבחין בו בתחילת הדרך. הדבר נעשה כדי לוודא שגוגל לא תגרום לבעיות בשל סריקת האתר בתדירות גבוהה מדי.

קצב הסריקה יחזור לעצמו ברגע שגוגל תוודא כי אין כל בעיות באתר ובשינוי שנעשה. מולר הוסיף כי האטה בקצב הסריקה תקרה בכל מקרה של שינוי מיקום האחסון, בין אם הוא באותו המקום (למשל אוסטרליה לאתר אוסטרלי) ובין אם המקום המארח נמצא באזור שונה.

גוגל פועלת בזהירות

על פי ג׳ון מולר, ככל שהדבר נוגע להעברת אירוח, יתכן שייראו שינויים של קצב הסריקה וזאת כיוון שגוגל פועלת בזהירות ורוצה לוודא שהיא לא גורמת לבעיות. האטת הסריקה היא אוטומטית והשינוי הוא אמצעי זהירות. ברגע שהמערכות ירגישו כי אין כל בעיה לחזור לקצב הסריקה הרגיל, הוא יחזור לעצמו. קצב הזחילה לא קשור לסוג שינוי האירוח והוא יקרה בין אם נעשה שינוי בספק ובין אם בין מדינות מארחות.

זמן טעינת האתר עשוי להיות מושפע וכמובן שהמשתמשים יוכלו להרגיש את השינוי. עבור גולשים אשר מתגוררים במקום מרוחק מהמקום בו מתארח האתר, החוויה עשויה להיות איטית באופן משמעותי. התוצאה עשויה להיות השפעה על גורמי דירוג המהירות וחווית הדף.

לצפייה בתשובתו של ג׳ון מולר

חשיבות קרבת האחסון למשתמשים

על פי ג׳ון מולר, שינוי האחסון יכול להשפיע מבחינה גיאוגרפית כאשר ככל שהגולשים מרוחקים יותר ממקום האחסון כך יתכן וטעינת האתר תהיה איטית יותר. הדבר יכול להיות משמעותי לחוויית המשתמש ולכן גם להשפיע על דירוג האתר ברשת.

אחד הפתרונות האפשריים הוא אירוח של האתר במספר מקומות בו זמנית. כדי למנוע את האפשרות שזמן טעינת האתר יושפע לרגע, אפשר לשקול אירוח במספר שרתים הנמצאים במקומות שונים.

מולר התייחס בתגובתו גם להשפעה של האחסון על המיקוד הגיאוגרפי ואמר כי על מנת למקד את המשתמשים במיקום מסוים יש להשתמש בדומיין ברמה העליונה של קוד המדינה וכי למיקום האירוח יש השפעה זמנית בלבד על הסריקה וכי היא לא משפיעה על המיקוד הגיאוגרפי.

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נכתב על ידי
מיטל אור, בעלת חברת כתיבת תוכן באנגלית ובעברית. שמה אנשים לפני העסק ועוזרת לעסק להתבטא הכי טוב ברשת.
0 0 הצבעה
קלות השימוש
0 0 הצבעה
פיצ'רים ופונקציונליות
0 0 הצבעה
תמיכה טכנית
0 0 הצבעה
תמורה לכסף
הרשמו
הודע על
guest
0 תגובות
פידבקים מוטבעים
צפייה בכל התגובות
מיטל אור
54
מדיה חברתית
מיטל אור
48
קידום אתרים
מיטל אור
83
מדיה חברתית
אורלי משאט
140
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
105
קידום אתרים
שי משען
90397
פרסום באינטרנט
יורם ליכטנשטיין
89692
תוכן וקופירייטינג
דוד כהן
88887
מדיה חברתית
דפנה בן יהושע
67263
קידום אתרים
ירון אחר
65649
שיווק דיגיטלי
לא חבל לפספס?

קהילה של +15,000 מקצוענים כמוך נהנים לקבל מאיתנו טיפים עדכניים על קידום אתרים ושיווק באינטרנט, מדריכים מעמיקים, מקרי בוחן וכלים, היישר לתיבת המייל. רוצה להצטרף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
0
נשמח לשמוע את דעתך, נודה לתגובהx
()
x