אין ארוחות חינם: סוף לעידן הספאם בדומיינים co.cc

היום נודע כי גוגל הסירה מהאינדקס שלה כאחד עשר מיליון אתרים ודומיינים בעלי הסיומת .co.cc.

במהלך השנים הפכה סיומת הדומיין אבן שואבת לספאמרים שניצלו את העובדה כי ניתן לשלוח בקשות רישום דומיין תחת המתחם בחינם  (תחת מגבלות מסוימת) דרך חברה קוריאנית. החברה הקוראינית הצליחה לרכוש למעשה את דומיין האב www.co.cc ובאופן עקיף גם את כל סאב הדומיינים שנראים כמו דומיינים רגילים לכל דבר.

בגוגל אומרים שלא מדובר בצעד יוצא דופן והיו כבר תקדימים בעבר בהם שרתי אחסון חינמיים נענשו בצורה גורפת. הם ממליצים למי שיש לו אתר תקין (כזה שעומד בכללים המנחים של גוגל למנהלי האתרים), לשלוח בקשה מחודשת להכללת האתר באינדקס, מה שאומר כנראה שהצעד הזה הוא זמני או הפיך, לפחות ברמת האתר הבודד.

הבעייתיות עם דומיינים שמנוצלים למטרות SEO וספאם לא חדשה לנו. כולנו זוכרים את הסיפור המפורסם של נפילת אתרי .info ואפילו את המקרה משנה שעברה בו נענשו דומיינים בעברית.

גם מי שמשתמש ב- Adwords צריך לדעת שכרגע עדיין אפשר להשתמש בדפי נחיתה תחת שם המתחם, אבל גם שם הוא כנראה ייחסם בקרוב בגלל הגדרתו תחת “שכונה רעה” (מושג שבדרך כלל מקושר יותר לקידום אורגני).

אודות איתי ברנר

איתי ברנר
העורך הראשי של מדור החדשות באתר AskPavel בו מדי שבוע מתפרסמות הידיעות האחרונות מעולם השיווק באינטרנט. עורך וכותב תוכן עצמאי, בין היתר הקים את Web Wiz המספקת פתרונות כתיבת תכנים וניהול תוכן.

7 תגובות

 1. תמיר אורון

  אם כך שיסגרו גם את blogger. כל בלוג שני הוא ספאם.

 2. היום?
  זה קרה ב-1 לחודש.
  ולא רק את co.cc הם הסירו..

 3. אני לא יודע אם גוגל תוכל לאנדקס מחדש את האתרים היות ו-co.cc איננה רשם דומיינים מוסמך ולמעשה מספקת שירותיי רישום סאבדומיין.

  נכון לכתיבת שורות אלה ולמרות שכבר חלפו 8 ימים מאז הסרת האתרים מהאינדקס אף סאבדומיין של co.cc לא התאנדקס מחדש.

 4. הגיע הזמן באמת לעשות סדר ברשת..
  ובאמת, מה עם בלוגר?
  לא יודע אם לגוגל יהיה את האומץ לחסום שירות של עצמם..

  • בלוגר מכיל חלק ממיטב הבלוגים שקיימים
   גם בוורדפרס משתמשים לספאם
   לסגור את השרותים החינאמיים זה לא הפיתרון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *