האם גוגל מענישים שמות דומיין בעברית?

לאחרונה פנו אלי מספר רב של בעלי אתרים בארץ עם אותה השאלה – מדוע לדעתי האתרים שלהם נענשו? הגורם המשותף לכל אותם האנשים היה – הדומיין בעברית. למרות שבעבר כתבתי על כך שאני לא ממליץ להקים אתר על דומיין בעברית, נראה כי עד לאחרונה הם הצליחו במבחן התוצאה (אני עדיין לא ממליץ להשתמש בהם משיקולים נוספים מלבד SEO). אז מה קרה לאחרונה? בדיוק בכדי לענות על השאלה הזו, לפניכם פוסט אורח מרתק שגבריאל הנר שלח לי בנושא.

דומיינים בעברית נעלמו מגוגל

לפני כשבועיים הבחנו שהאתרים עם שם דומיין בעברית מסולקים מדף ראשון, ולכן, בישיבת צוות של נירמי, הוטל עלי לערוך מחקר מקיף בנושא, מאחר ויש לי נטייה לחפור.

תחילה אבקש להבהיר מהם שמות דומיין בעברית. לא בגלל שאינכם יודעים, אלא משום שקיימות הרבה אי בהירויות בנושא ומרבית העוסקים בקידום אתרים ניזונים בעיקר משמועות.

היכן הכל התחיל ואיפה מתחילות הבעיות?

ובכן, בנובמבר 2009, הכריז איגוד האינטרנט העולמי ICANN (ראשית תיבות של Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) על הניסוי ברישום שמות מתחם ב-11 שפות שאינן אנגלית.

 • ערבית
 • סינית מדוברת
 • סינית קלאסית
 • יוונית
 • הודית
 • יפנית
 • קוראנית
 • פרסית
 • רוסית
 • טמילית
 • ויידיש

בהמשך הוספו 6 שפות נוספות, ביניהן גם עברית. ההכרזה פורסמה לאחר יותר משנה של ניסויים אשר בוצעו על ידי מחלקת בלשנות מיוחדת ב-ICANN בראשות Tina DAM.

ראה את סרטון ההכרזה על שמות המתחם הבינלאומיים ב-CNN:

Tina Dam, מנהלת תחום שמות המתחם הבינלאומיים, (או IDN) ב-ICANN מזה כשנה, הגיעה אל משרדי ICANN מדנמרק, לפני 4 שנים.

למרות ששמות המתחם במספר שפות נראה לנו כעת טבעי ואינטואיטיבי, לא כך היה בתחילת המחקר ועד היום מתלבטים החוקרים בבעיות רבות המתעוררות מהעובדה שמעורבים בשמות המתחם הבינלאומיים סימנים במספר שפות.

לדוגמה: כיצד ייראה מייל שישלח מתוך שם מתחם בינלאומי:

info.השכרתרכב@info

או-

info@xn--5dbfva8daek.com

דוגמה נוספת: כאשר רושמים את שם המתחם בעברית עם סיומת קום, האם word יזהה שזהו שם מתחם ויהפוך אותו אוטומטית ל-clickable (אגב, רק בשנים האחרונות החלה מיקרוסופט לתכנת את גרסאות word כך ששמות מתחם בשפות שונות יהפכו ל-clickable אוטומטית).

עוד ביקשו החוקרים לגלות כיצד יגיבו שמות המתחם הבינלאומיים תחת דפדפנים שונים, בתוך אתרי אינטרנט שונים וכיצד ידעו הגולשים שסדרת האותיות והמספרים המסתתרים מאחורי שמות המתחם הבינלאומיים, אכן בשפתם ולא בשפה אחרת. לא אלאה אתכם במושגים מהתחום (Unicode, Punicode, Stringprep).

נניח שאני מבקש לקשר אל הדומיין com.השכרתרכב האם עלי לקשר אל:

http://www.השכרתרכב.com

או שעלי לקשר אל:

http://www.xn--5dbfva8daek.com

או אפשרות שלישית:

http://www.%d7%94%d7%a9%d7%9b%d7%a8%d7%aa+%d7%a8%d7%9b%d7%91.com

למעשה, מספר השאלות כה רב, והן כה סבוכות שהחוקרים החליטו להעביר את כל המחקר אל אתר wiki מיוחד לנושא ה-IDN בו שיתפו את כל מי שהתעניין בנושא ואפשרו לגולשים לתרום למחקר העצום.

כתובת אתר הוויקי היא: idn.icann.org, באנגלית, וכמובן שקיימת גרסה עברית לאתר. ניתן גם להגיע לאתר על ידי חיפוש בגוגל של המילה “טעסט”.

פיענוח דומיינים בינלאומיים על ידי גוגל

שאלה חשובה במחקר היא כמובן, כיצד גוגל מתייחסים לעובדה ש-ICANN מאפשרים רישום שמות מתחם בשפות שונות, ומה הם עושים למען פרויקט זה? אם ICANN הקימו wiki כדי שכל העולם יעזור להם להתמודד עם הבעיות שמעוררות השפות, ותרגום שמות המתחם לסימני אנגלית ומספרים, הרי שאצל גוגל המורכבות היא עשרת מונים יותר מסובכת.

אנסה להבהיר את הבעיה במלואה חריפותה:

אם נציג בפניכם את סדרת הסימנים “xn--5dbfva8daek.com”, כיצד תדעו באיזו שפה שם המתחם הזה?

ובכן, לא תוכלו לגלות. כל שיעלה בכחכם הוא לנחש שמדובר בשם מתחם בינלאומי, וזאת על פי 4 הסימנים הראשונים: x n – – . אין לכם מושג באיזו שפה שם המתחם הזה.

ובכל זאת, כיצד זה עובד? היכן מתורגם שם המתחם לשפה הנכונה?

אם תקליקו על “אפשרויות אינטרנט” תחת “כלים” בדפדפן Internet Explorer, תגלו שם לחצן “שפות” (או “laguages”). לחצו על “שפות” ותקבלו מסך המפרט את השפות בהן בעל המחשב מעוניין לקבל את ה-IDN שמוצגים על ידי ה-IE. זה הסוד של פיענוח הסימנים לעברית.

הגדרות שפה בדפדפן explorer

אבל, אם רשמתי שם מתחם “com.השכרתרכב” והתכוונתי שיוצג בעברית, אין כל וודאות שגולש עם מחשב המוגדר על ידי בעליו לקרוא בערבית או רוסית יראה את שם המתחם בעברית. ולהיפך, הוא יראה על המסך מן סוג של ג’יבריש או סדרת ריבועים.

כעת, אתם מבינים עד כמה זה מסובך לגוגל? הם צריכים לקרוא את שם המתחם בסימנים ומספרים, לתרגמו לכל השפות הנתמכות על ידי ICANN ולנסות להבין מתי צירוף הסימנים נותן תוצאה כלשהי בשפה כלשהי.

ואולם, יש להודות שאנשי גוגל עשו עבודה נפלאה, ויעיד על כך כל מי שניסה לקדם אתר בעל שם מתחם בעברית: אם מילת החיפוש אינה תחרותית מידי, האתר מזנק לעמוד ראשון בתוך מספר שבועות.

דומיינים בעברית נעלמו מגוגל

אבל, יש לציין כאמור, ששמות המתחם בעברית, בשבועיים האחרונים, נעלמו מעמוד ראשון בגוגל וכל בעלי האתרים שהסתמכו על שם דומיין בעברית ממש מודאגים.

ובכן, אומר לכם מה אני חושב על כך. כמובן שאין זו אלא דעה אישית המסתמכת על מעקב אחר התנהגות גוגל מזה מספר שנים. אחרי זמן מה, מכירים את התנהגות החיה, למרות שלא ניתן לתקשר עימה.

ראשית, לא נשמע סביר שגוגל החליטו להעניש באופן סיטוני את כל בעלי אתרי האינטרנט עם שם מתחם בעברית או בינלאומי.

שנית, com.השכרתרכב.www לא נענש ועומד על כנו בעמוד ראשון בביטוי התחרותי “השכרת רכב”. אגב, גם  com.קורסקידוםאתרים.www עדיין בשורה ראשונה בביטוי זה.

שלישית, פניתי לגוגל כדי לברר עמדתם והתברר לי שהאחראי על פרויקט פיתוח ה-IDN בגוגל (שם הפרוייקט מעיד על עמדת גוגל ביחס אליו – “go-idn”) ושמו Hannson נמצא בחופשה עד ליום 15 במאי.

כעת, או שבשובו, הוא יגלה את התקלה שנוצרה וישיב את שמות הדומיין הבינלאומיים על כנם ולמלוא הדרם, או שמעתה, בעל שם דומיין בעברית יאלץ לקדם את האתר בעבודה מפרכת רגילה כמו כל בעל דומיין שלא זכה לרכוש את שם המתחם שמתאים למילות החיפוש שלו, בזמן.

דבר אחד ברור, גוגל לא הטיל עונש קולקטיבי על כל שמות הדומיין בעברית.

כותב הפוסט הוא גבריאל הנר – מנהל ושותף באתר נירמי קידום אתרים

אודות פבל ישראלסקי

פבל ישראלסקי
יזם, בלוגר, יועץ קידום אתרים והעורך הראשי של קהילת מקדמי האתרים ומשווקי האינטרנט AskPavel. המייסד והמנכ״ל של קבוצת אנגורה מדיה שכוללת מספר פעילויות - סוכנות שירותי שיווק דיגיטלי עם התמחות ב-SEO ו-PPC, מכללת AskPavel Academy שמציעה קורסים פרקטיים וכנס הדיגיטל השנתי Next Case שמושך אליו מדי שנה מעל 1,200 משתתפים.

105 תגובות

 1. פוסט מעולה ואחלה מחקר טוב לדעת!!

 2. ידידי המלומד גבריאל,

  ראשית תודה על הפוסט!

  עם זאת, חוששני שחל בילבול מהותי בנושא הדומיינים בעברית, ואני אסביר.

  התקן החדש מאפשר דומיינים שהם עבריים לחלוטין, ללא סיומת אנגלית. למשל: השכרת-רכב.קום
  (כן: סיומת קום בעברית ולא com באנגלית). אגב, יש מספר סיומות: קום, נט, ארג.

  עדין לא ראיתי דומיינים שכאלו, אך סביר שהם יצוצו בצורה בולטת יותר בקרוב. דומיין שכזה, אגב, ניתן למשל להזמין אצל בזק פה:
  http://www.bezeqint.net/Page.aspx?cc=01030106

  דומיינים מסוג אחר, ישן יותר, הם דומיינים שאני מכנה “מגויירים”, כגון השכרת-רכב.com (אלו שכולנו מכירים שמתורגמים עם הסאפיקס xn--) אינם קשורים או שייכים לתקן החדש, והיו קיימים עוד קודם לכן לפני שבכלל התקן הוגדר. זהו טריק כלשהו שממיר דומיין אנגלי לעברי, והוא אך ורק עם סיומות com.
  הטריק הזה קיים רק בארץ ורק בעברית (המוח היהודי ממציא לנו פטנטים) והיום לאחר שהומצא התקן החדש שעושה סדר בדומיינים בריבוי שפות, נראה כי אין בו ממש צורך.

  לשם הגילוי הנאות: אני עצמי אינני בקיא לעומק בנושא הדומיינים, אך אני סבור שחלה טעות מהותית בהסבר שלך והייתי מציע לשנינו לבחון את הנושא מחדש לעומקו 🙂

  תודה,
  דוד

  • דוד,
   אכן שמעתי על אפשרות לרשום דומיין עם סיומת בעברית .קום, אבל מעולם לא נתקלתי באחד כזה.
   על כל פנים, הפוסט הזה אינו עוסק בשמות דומיין כאלה אלא דומיינים עם –xn שפשוט סולקו מעמוד ראשון של גוגל באופן סיטוני.
   למעשה, מה שרציתי לבדוק בשעת המחקר שערכתי הוא, האם העובדה שעשינו שימוש בדומיינים כאלו, מהווה עבירה כלשהי על כללי גוגל או כללי אתיקה כלשהם.
   להפתעתי, גיליתי שלא זו בלבד שלא עברנו על כללים כלשהם, אלא שכל האירגונים הגדולים כולל גוגל מטפחים ומפתחים את שמות המתחם הבינלאומיים.
   אגב, כפי שכתבתי בפוסט, אין זה טריק יהודי, אלא ש-ICANN התחילו עם 11 שפות ורק מאוחר יותר הוסיפו גם את העברית.
   כמובן שיתכן שהמסקנות שלי אינן נכונות, אבל, ללא ספק כל העובדות המובאות במאמר בדוקות עד לפרט האחרון. אנא בקר בקישורים השזורים לאורך הפוסט ותוכל להשתכנע בכך בעצמך.
   מובן שאני פתוח לשמוע מכם תובנות נוספות לגבי הסיבה שכל כך הרבה דומיינים בעברית סולקו מגוגל.

  • ירון לפידות

   היי דוד,

   כבעל נסיון רב בתחום, ברצוני לעדכן אותך כי שמות דומיין בעברית מלאה, אינם מוכרים ע”י גוגל.
   סיומות בעברית כגון קום ארג אינן מוכרות בעולם והן חלק מפיתוח ישראלי בלבד שאינו מוכר ע”י התקן העולמי.
   הדרך היחדיה לגלוש אל אתרים בעלי שמות כאלו היא ע”י תמיכה של ספקיות האינטרנט לתרגום.
   כאשר אתה נמצא בחו”ל הכניסה לאתרים בעלי סיומת כזו אינה אפשרית, מכיוון ששירותי ה DNS של הספקית המקומית אינם יודעים לתרגם את הכתובות הללו. (ניתן לנסות אפילו בארץ ע”י הגדרה של שרת פרוקסי בחו”ל ולהיווכח) באותה מידה גוגל בוט אינו יכול להגיע אל האתרים הללו ולכן הם פשוט אינם קיימים בעיני גוגל.
   בקשר לדומיין בעברית, אני כיו לומר כבעל חברה לאחסון אתרים (לוגייט טכנולוגיות)http://www.logate.co.il
   שהמון מהלקוחות שלנו מרוצים מהשימוש בדומיין בעברית והשימוש בדומיינים בעברית נמצא בגידול מתמיד.
   לא ערכתי מחקר בתחום ואינני בקיא בסיבות המדויקות, אך נראה שלא מדובר בתופעת עדר חולפת…. ימים יגידו.

 3. מה גם שגוגל שכשהם מענישים אתר, הם נותנים לו penalty על ה- PR והאתרים שלנו שהוסרו nהאינדקס עדיין עם PR
  לדוגמא:
  com.תופרות.www
  עדיין עם PR-4

  • ביקרתי באתרך וזה אתר בלי תוכן שסביר להניח שהיה יורד בדירוג בכל מקרה
   הדומיינים בעברית לא מחליפים קידום או תוכן.
   כל מי שקנה דומיינים אלו קנה אותם כאילו הדומיין בעברית הוא אבקת קסמים.

 4. האמת שזה נשמע מוזר כל הסיפור הזה

 5. איתי ברנר

  לי נשמע יותר הגיוני שפשוט החליטו להוריד את המשקל של מילות מפתח בדומיינים בעברית. אחרי הכול זה משהוא שמאוד קל לתמרן. אם זה אכן מכוון, אז בעצם גוגל אומרת לבעלי האתרים שזו לא ערובה למיקומים טובים.

  • איתי ברנר

   אגב – האם נצפו תופעות דומות בשמות דפים בעברית תחת דומיינים רגילים?

  • אם אכן ירד המשקל של המצאות ביטוי המפתח בשם המתחם, עדיין נמצא דפים בעלי שם מתחם עברי בצמרת תוצאות החיפוש לביטויים ארוכים הכוללים בתוכם גם את המילים שבשם המתחם. לעומת זאת, אם לא נמצא דפים כאלה, צריך להסיק שהשתנה משהו רדיקלי בגוגל ישראל, ואינני מוציא מכלל אפשרות אפילו תקלה ביכולת קריאת שמות הדומיין.

  • אם אכן “ירד המשקל” של המצאות ביטוי המפתח בשם המתחם העברי, עדיין נמצא דפים בעלי שם מתחם עברי בצמרת תוצאות החיפוש עבור ביטויים ארוכים הכוללים את ביטויי המפתח שבשם המתחם.
   לעומת זאת, אם לא נמצא את הדפים הללו בדרך שהצעתי כאן, סימן שקרה משהו רדיקלי אצל גוגל ישראל, ואינני מוציא מכלל אפשרות אפילו תקלה ביכולת קריאת שמות מתחם עבריים.

  • אכן איתי, בדיוק לכך כיוונתי. בעבר, גוגל נתנו משמעות מאוד כבדה לשמות הדומיינים, כולל אלו בעברית. ברגע שגוגל החליטו להוריד את חשיבות מילות המפתח בכתובת הדומיין, כל מי שהשתחל לעמוד ראשון בעיקר בזכות שם המתחם שלו עף למקומו הטבעי.
   ראה השכרתרכב.com שנותר על כנו בביטוי “השכרת רכב”, וכן, קורסקידוםאתרים.com שמתנוסס בשורה ראשונה בביטוי “קורס קידום אתרים”.

  • אכן, זה המצב

 6. לא להתבלבל!
  בזק לא מוכרים דומיינים בעברית!! נהפוכו! בזק מוכרים את הדומיינים של דומיין דה נט! שלא רשאי ( ע”פ אייסוכ! למכור דומיינים בעברית.
  היחיד הרשאי למכור IDN הוא אייכן
  ican! בכל העולם אגב..
  מעניין אגב למה לא ראינו שום דומיין ברחבי גוגל _(עם סיומת קום!)
  לידעתכם ( אלו שלא חזקים באנגלית) בכתבה המצורפת ( cnn) נשאלת טינה מה השלב הבא והיא אומרת במפורש שהשלב הבא הוא הפיכת כל הסיומות לשפות בינלאומיות ( הווה השכרתמכוניות.קום)
  2. גוגל לא העניש! לגוגל אין בעיה לזהות קודים שכן גם הדומיינים באנגלית מתסתתר מאחוריהם קוד!!!
  אנא ! לא לזלזל בגוגל!!
  החברה הצומחת בעולם מאז קום האנושות.
  אין מצב שתעניש “..אתר אינטרנט בגלל דומיין! ( זה פשוט מצחיק)
  אגב אם הייתה מענישה כולם היו עפים
  לראייה ניתן לראות שהרבה אתרים רציניים לא עפו !ולא זזו מילימיטר (פרחים, משכנתא מין וכו..)
  סביר להניח שיש טעות , או טעויות שנעשו החלק מהאתרים או כל מכנה משותף שאותו צריך למצוא..אבל תשכחו מזה שבגלל דומיין גוגל..יעניש

  (_לפני כשנתיים גוגל העיף את כל הדומיינים עם סיומות אינפו) בגלל טעות של המנוע שחשב” שהם ספאמים אך זה סודר
  מאמין שמהא מאוד יתקנו התקלהוהאתרים הרצינים ישובו למקומות בהם הם ראויים
  בהצלחה לכולם

 7. שימו לב!! ציטוט מתוך איגוד האינטרנט הישראלי!! שמזהיר במפורש לא לקנות מדומיין דה נט או כל מי שמוכר “אדמות על הירח..” IDN עם סיומות בעברית
  רישום שמות בעברית תחת סיומת בתווים עבריים
  במערך שמות המתחם ברשת האינטרנט (DNS) לא קיימות עדיין סיומות (TLDs) בתווים שאינם לטיניים. סיומות כאלה יווצרו, בסופו של דבר, אך הדרך לשם עדיין איננה קצרה (מסיבות טכניות ואחרות).

  כאמור, לאחרונה חוזרים כמה גופים בישראל על הצעות לציבור מלפני מספר שנים, לרשום שמות מתחם תחת סיומות בעברית – לדוגמה, השם: דוגמה.קום.

  השמות המוצעים הללו אינם מוכרים ואינם נגישים במערך השמות הגלובאלי ברשת האינטרנט. הם נרשמים במערכת שמות חלופית, פרטית וקניינית של הגוף המסחרי המציע אותם, ובה בלבד. הגישה אליהם (למשל, גישה לאתר אינטרנט שנבנה תחת שם כזה, או משלוח דוא”ל אליו) יכולה להתבצע רק אם הותקן רכיב תוכנה של אותו גוף מסחרי במחשב המנסה לגשת לשמות מתחם אלה, או אם הגישה לשמות אלה מתבצעת ממחשבים המתחברים לאינטרנט באמצעות ספק אינטרנט שבחר להפנות את משתמשיו למערך שמות חלופי ופרטי שכזה – אך בהחלט לא מכל מקום ברשת.

  שמות מתחם כאלה רשומים וקיימים רק בתחומיה של “רשת” פרטית ומצומצמת, הנגישה רק למשתמשיה.

 8. לאחרונה התעניינתי ברכישת דומיינים בעברית, על מנת לראות כיצד הוא מתקדם לעומת דומיין רגיל באנגלית וגם להקמת אתרים. אך וויתרתי, דומיינים בעברית לא נוחים כלל ואינני חושב שישנו הבדל שבשבילו כדאי להתעסק עם זה.

  פוסט דיי נחמד, תודה.

 9. הדומיין עוזר לקידום , אבל הוא לא יכול להיות לבד במערכה…
  אני לא מאמינה שגוגל מעניש דומיינים עבריים- אתר לא טוב יעלם מהתוצאות למרות הקרדיט של הדומיין ולא בגלל הדומיין.

  לגבי הנקודות שעלו על אי נוחות השימוש בדומיין- זה נכון ולכן אני ממליצה לקנות גם דומיין קליט באנגלית ולהפנות ממנו לדומיין העברי (ואת הדומיין באנגלית לפרסם ולשווק).

  אגב, גבי תודה רבה- אח’לה פוסט.
  (-:

 10. הנה לדוגמא הבעיה של דומיין עברי-
  בתגובה למעלה ניסיתי לקשר לאתר שלנו com.קורסקידוםאתרים אבל זה לא היה אפשרי…
  אז עכשיו הוספתי קישור לדומיין אחר שמוביל לאותו אתר!
  (-:

  • כן , מה שאומר שכרגע הדומיינים IDN אינם עובדים באופן שוטף , כמו כל דבר חדש… אני מאמין שעם הזמן ימצוא פתרון…
   אחלה פוסט

   לינק אינדקס ישראל

 11. מור הללי

  ת’אמת, כשהתחלתי לקרוא את הפוסט הזה הייתי ממש בלחץ, מכיוון שיש לי כמה דומיינים בעברית ועד עכשיו הכל בסדר…

  לפי מה שהבנתי ממכם אין מה להכנס ללחץ עד שלא מכריזים עליו רשמית בגוגל ( :

  תודה רבה על הפוסט המעניין,
  מור

 12. למה שתהיה בעיה עם הדומיינים בעברית? הרי זה בסך הכל שם של אתר, זה לא מעיד כלום על התוכן של האתר ואין סיבה שגוגל יתנגדו לשם בעברית.

 13. האמת ולראשונה בבלוג זה – המאמר הזה לא תורם כלום לקידום הדיון בשאלה שהוצגה … חבל, כי זה נושא מעניין.

  אצלי, באופן אישי לא אובחן שום שינוי מהותי בשמות המתחם העבריים … יש רק להניח שכמו בשיטות-מחקר, מדובר פה על משתנה תלוי ולא משתנה מסביר.

  • אכן אין פה שום קשר סיבתי. כבעל דומיינים כאלו שעדיין לא נפגעו חשוב לי לדעת תכלס אם יש ממה להיזהר או שאלו מקרים פרטיים בלבד..נחכה..

 14. למה יש לי את הרושם שהסיבה שהדומיינים האלו עפו זה מהסיבה שהם היו אתרי \ ספאם \ AFFILIATE \ CLOAKING ועוד כל מיני דברים שהם בסופם – אתרים לא אמיתיים או תורמים לגולשים. וזה מעניין כי יש לי דומיניים רבים בעברית על אחסונים שונים ובנושאים שונים שלא זזו ממקומם אפילו מקום אחד בזמן האחרון – כמו כן דומיין בעברית שעלה לאחרונה והתמקם במקומות יפים.
  מעניין….

  • איתי ברנר

   מה שכתבת עמד לי על קצה הלשון כי יצא לי לראות לא מעט אתרים מוזנחים או על גבול הספאם עם כתובות בעברית. מצד שני, גם לא ממש הגיוני שפתאום כולם קיבלו ירידה בדירוגים בבת אחת (אפילו אם מדברים רק על האתרים שכן נפגעו בצורה דרסטית).

 15. היי חברים,
  אני חושב שלקחתם את עניין המחקר הזה בצורה רצינית מדי עד כדי גיחוך. אתם באמת חושבים שגוגל מענישים אתרים על שמות דומיין בעברית?! הרי ישנם אתרים רבים שנענשים כל יום ללא קשר לדומיין בעברית. אני חושב שגוגל הוכיחו כבר מזמן את היכולות שלהם, ובינינו, שמות מתחם לא יכולים להיות סיבה להענשה. קידום אתרים לא אתי זאת התשובה.

  שגיא

  • חברים, אתם טועים. לא מדובר בקידום לא אתי.
   תאמינו לי וצאו מנקודת הנחה שהכל היה אתי בקידום האתרים.
   אני חוזר ומדגיש שגם אני איני חושב שגוגל העניש את האתרים. הראיה לכך שה-PR שלהם נותר על כנו, כפי שציין זאת בצדק ניר מנירמי.
   אין לי ספק שמדובר בשינוי באלגוריתם שהפחית משקל משם הדומיין או בתקלה זמנית שתתקן בקרוב.

   • אני מציע שתכנסו ל webmaster tools ותראו מה גוגל כותב אודות האתר, אם כתוב שהאתר מפר את תקנות הקמת אתרים בגוגל אז כבר כלום לא יעזור לדומיין הנ”ל וחבל על הזמן…

 16. תראה , כשמשהו לא הולך או התקלקל או התבצעה פעולה לא נכונה , הכי קל להגיד זה “גוגל שינו את האלגוריתם” (ויש אפילו אנשים שקונים את זה) , אבל אתה צריך להבין שהאמירה הזאת מופרכת מיסודה ואתה לא יכול להניח אותה בגלל שהדומיינים העבריים שלך עפו – מכוון שיש עשרות ראיות לכך שגם המון דומיניים עברים לא עפו בכלל… וכמו שציינתי בתגובה הקודמת אפילו השבוע הקמתי דומיין עברי שהתמקם בצורה נפלאה בתוצאות החיפוש , כמו כן ערכתי חיפושים עבור דומיינים אחרים שאני מכיר שאינם שייכים לי (ואפילו אלו ה”ספאמיים” שביניהם!) והפלא ופלא, – כבודם במקומם עדיין מונח! ולכן הייתי מציע לחקור כיוונים אחרים שכולל בדק בית כנה ואמיתי לגבי מה נעשה באתרים הללו, כמו לדוגמא כמות ואיכות הקישורים שלהם , דברים פסולים שיכלו להוביל למשהו כזה,ארגז חול וכו’ וכו’ מאשר לפטור את האחריות מעל עצמכם בטענה של “גוגל שינו את האלגוריתם”…

  בברכה,

  טל.

 17. לדוגמה יש את האתר שלי
  net.רקעים.www זה דומיין בעברית ולא ראיתי שנענש ואפילו עלה למקום 3-4 בעמוד 1

  קשה לי לראות קשר ישיר ולא חושב שיש הענשה בנושא.

 18. אחלה מאמר.
  מה לגבי תיקיות ודפים בעברית?

  תודה!

 19. אני גם שמתי לב שבשבוע האחרון מסיבה כלשהי האתר שלי ירד בכמה מקומות טובים במילות חיפוש למרות שכמות הלינקים גדלה באופן משמעותי. חשבתי שזה נקודתית אצלי, אבל עכשיו אני מגלה שאולי יש קשר לזה שהעמודים שלי הם עם שמות בעיברית(לא האתר) לכל התופעה שמתוארת פה. אני רק מקווה שהכל יחזור על כנו בעוד מספר ימים כי זה מבאס לאבד 4 עמודים…

 20. מכל התגובות כאן אני למד שהתיאוריה הראשונה שלי היא הנכונה, וכפי שכתב איתי למעלה:
  “לי נשמע יותר הגיוני שפשוט החליטו להוריד את המשקל של מילות מפתח בדומיינים בעברית. אחרי הכול זה משהוא שמאוד קל לתמרן. אם זה אכן מכוון, אז בעצם גוגל אומרת לבעלי האתרים שזו לא ערובה למיקומים טובים.”
  מה בעצם קרה?
  מרבית בעלי האתרים שרכשו דומיין בעברית במילה תחרותית, קידמו אותו עד שהגיע למיקום טוב. דומיינים כאלו לא איבדו את מקומם בעמוד ראשון.
  לעומת זאת, דומיינים שהשתחלו לעמוד ראשון בביטויים לא תחרותיים רק בגלל שם הדומיין, איבדו את מיקומם ומה שצריך כעת הוא לקדם אותם, כמו כל דומיין אחר.
  לכן, המסקנה שגוגל הוריד את כח הדומיין כפקטור במיקומו מסתמנת כקרובה ביותר למציאות.
  התגובות שהעליתם כאן תרמו רבות למחקר ואני מודה לכולכם עליהן.

  עבור כל מי שמקדם בחו”ל, בשבוע הבא, אעלה ברשות פאבל, מחקר נוסף, חדש, שאני מכין כעת, על כך ששמות דומיין באנגלית בעלי יותר מ-3 מילות מפתח נפלו במיקומים שלהם (בעיקר בחו”ל משום שבארץ לא נהוג לרכוש דומיינים ארוכים כל כך). אסביר מה לדעתי קרה באלגוריתם לגבי דומיינים אלו.

 21. יולי דסיאטניקוב

  איזה תזמון, בדיוק התלבטתי.

 22. דרושה עזרה

  שלום גבריאל/ פאבל.
  כל האתרים שלי עם דומיינים עברי קיבלו UNINDEX, כולל מייל בוובמאסטר טולז שמודיע לי חגיגית על violation.
  זהו לא שינוי באלגוריתם אם כי לטעמי תקלה או הקמת צוות ספאם שאחראי על ישראל ואז היינו כמעט כל אתר “מקודם” במונחים ישראליים שהיה צריך להזרק איתם.

  אם תוכלו לעדכן אותי בנושא אני אשמח.

  • נתונים נוספים מהצד שלנו, היו לנו כחמש עשרה אתרים בעברית במקומות מצוינים, שתיים נשארו, השאר קיבלו violation, הגשנו reconsideration בנתיים כלום, מקווה שזה ייפתר. האתרים לא היו spam, היה להם תוכן מקורי, לא היו משוייכים לחוות לינקים כאלו או אחרות, אין ספק זה עניין של גוגל, עשינו מחקר בעניין חפרנו, וזה לא משהו בגלל שאנחנו עשינו וזה קרה ביום אחד.
   מודה לך על התחקיר

  • מצטער, אבל לא הבנתי מה כתבת, בעיקר בפסקה השניה.

 23. נחיה ונראה מה יהיה….
  IDN זה הדרך ללוקאליזציה של החיפוש ולהגברת הנגישות בשימוש שפת האם,
  לכן תוצאות של דומיינים בעברית
  אמורות לקבל תיעדוף על תוצאות אחרות
  שהן באנגלית.

  • מה זאת אומרת שיקבלו “תיעדוף”? זה לא שדפים בעלי כתובת דומיין בעברית יופיעו בתוצאות החיפוש מעל דפים בעלי כתובת דומיין באנגלית, אלא שיקבלו תוספת קטנה לציון הרלוונטיות שלהם, ורק עבור ביטויי המפתח הכלולים בכתובת הדומיין. לפעמים זה יעזור להם להתבלט ולפעמים זה לא יספיק – הכל תלוי בציוני הרלוונטיות של המתחרים.

 24. שלום פבל,
  שוב תודה על הפוסט..

  לי אישית יש מספר אתרים עם עם דומיין בעברית, בניגוד למה שרשום בפוסט בשבועות האחרונים הייתה לי עליה ולא ירידה

  מקווה שאני לא פותח פה..

  יום טוב

  • הי תמיר-

   ככל הנראה מי שנפגע (כצפוי) זה אתרים לא טובים.
   אםהאתרים שלך מייצרים משהו איכותי לגולש, אין סיבה שתיפגע….
   חג שמח!

 25. סתיו זילברשטיין

  נושא הדומינים בעברית קרה כבר באיזור פסח, אבהתי לקרוא לכך “גוגל עושה סדר פסח!”. לכל מי שהיתה ווריפיקציה של google webmaster tools על הדומיין הוא ראה בבירור שגוגל העניש את כל הדומיינים הללו.

  ההודעה מציינת כי “האתר עובר על הקווים המנחים לאיכות של גוגל”.

  במילים אחרות גוגל ניקו את הזבל, בואו נהיה כנים לרגע ונבין שזה מאוד מזכיר את בהלת הINFO שהיתה לפני כמה שנים.

  מקדמי אתרים רכשו את הדומיינים בכמויות כי אלו היו זולים והיו דומינים גנרים בנמצא. גוגל פשוט הורידה את המשקל של אותם דומיינים ונפתרה הבעיה.

  כאן לעומת זאת מצב חדש שבו אין סיומת ספציפית להענשה ולכן הבעיה היתה חמורה יותר.

  ולמקדמי האתרים היתה פרצה לחגיגה והילולה שנמשכה מלפני שנתיים בערך ליודעי הסוד הכמוס ועד לפסח הנוכחי שבו החגיגה הסתיימה, אף בעל עסק לא יקנה דומיין בעברית אלא אם חשב שזה יהיה טוב רק למטרה אחת לקידום מהיר יותר בגוגל.

  אז חברים הנה סיכום קצר של איך שאנחנו רואים שזה קרה לאחר איסוף מסקנות מקולגות נוספות :

  שלב א’ – Flush לפח הזבל של 90% מהאתרים בעברית (בדקתי את זה עם לפחות עוד 3 חברות שהיו להם דומיינים כאלו, כולם נעלמו)

  שלב ב’ – מי שלא ביקש מגוגל שקילה נוספת של האתר (היו כאלו שלא התקינו כלי מנהל האתרים של גוגל על הדומיינים שלהם) והעולם זכה לנשימת רווחה , כבר פחות זבל באינטרנט הישראלי.

  שלב ג’ – מי שכן הגיש בקשה מחודשת בחלק מהמקרים קיבל חנינה והאתר חזר להתאנדקס וברוב המקרים לא.

  שלב ד’ – משהו השתנה בערך שהיה לדומיינים מסוג זה. היום הסיכוי שלהם להתקדם ולהופיע בדף הראשון תוך חודש מיום האינדוקס הוא נדיר ויהיה על בעלי האתר להשקיע מאמץ רגיל כמו עבור כל אתר חדש אחר המבקש להופיע בתוצאות החיפוש.

  מה שהיה אמור להיות מלכתחילה!

  מניסויים שערכנו ראינו שבעבר גם דומיינים בעברית על בלוגים נסיוניים שנענשו (בכוונה) כאשר הגשנו בקשה לחנינה קיבלנו אותה והדומיין חזר לככב לו בראש התוצאות.

  כיום אתרים שמקבלים חנינה כבר לא חוזרים לעמוד הראשון או למיקומים שהיו להם לפני כן.

  ככל הנראה פשוט הורידו את היתרון שערך זה הקנה בעבר להתקדמות מהירה יותר ועשו אותו שווה בין שווים.

  אתרים אשר זה היה היתרון היחסי שלהם בסביבה שבה כבר נעשה קידום באופן פעיל ירדו לפתע אל מול המתחרים כי איבדו את המשקל של הפרמטר הזה בתחרות שככל הנראה היה לו משקל יחסי.

  את זה ניתן לראות בתחומים רבים אך לא נפרסם אותם בתגובה זו.

  בקיצור דומיין בעברית…

  בשביל מה ? אני אישית מאוד שמח שזה קרה ואני מקווה לראות השנה נקיונות נוספים.

  לעסקים זה פשוט רעיון גרוע לעשות בדומינים כאלו שימוש כי קשה לזכור אותם , לפהנות אליהם קישורים ועוד…

  אף פעם לא האמנתי בהם וכשכולם רצו לקנות, אנחנו העדפנו להשתמש בהם רק כדי לראות מה יקרה להם 🙂

  • האמת, הצלחת להדהים אותי!
   לא ידעתי שאפשר לכתוב כל כך הרבה מילים מבלי לומר כלום.
   הרעיונות היחידים, בעלי משמעות, שהצלחת לנסח, כבר נאמרו לפניך על ידי אחרים.
   אולי אתה מבריק.

   • סתיו זילברשטיין

    כפי ששמת לב חבר, מטרת התגובות בבלוג הן שקהילה של מקדמי אתרים ישתפו אחד את השני במסקנות שלהם לגבי מה שקרה.

    אל תתעצבן זה בסה”כ בלוג… 🙂

 26. שלום רב לכולם אני קראתי את התגובות שלכם . לי באופן אישי הוסרו לגמרי מגוגל 6 אתרים מקודמים וטובים מאוד .כול הזמן הוספתי דפים קישורים נכנסים טובים ולא ספאם.
  האתרים היו בדפים ראשונים אי אפשר לראות אותם בכלל בגוגל גם אם רושמים את כל שם הדומיין.
  חשבתי אולי שהמיתחרים שלי או אולי קנאים קישרו את האתרים שלי בלי ידיעתי לאתרי ספאם אם זה אפשרי אז כולם חסופים לבעיה וזה לא נראה לי בכלל .בצורה כזאת כולם יכולים להיות פגיעים על ידי מתחרים .

 27. שלום לכולם,
  התחלתי לרשום שמות מתחם לפני מספר שנים. כל השמות קצרים והינם מילות מפתח.
  השינוי היחיד שאני רואה זאת התקדמות איטית בגוגל. מדובר בדומיינים ללא SEO החלפת קישורים, עם מילות מפתח תחרותיות.
  דוגמא: מין . COM ראשון בגוגל!

  מה שחברה פה לא מבינים זה TYPE-IN TRAFFIC. האתרים שלי מקבלים יותר תנועה מגולשים שמקלידים את שם המפתח שהינו גם שם הדומיין(URL) מאשר מגוגל!

  מה יותר קל להקליד ללא טעויות (לילדים)?
  משחקים בעברית או באנגלית עם מספר אפשרויות של תרגום פונטי?

  כרגע הבעיה היא סיומת הדומיין. אולם בעתיד הסיומת תתורגם לעברית.

 28. סליחה סליחה צודק!

  נסה עכשיו…

 29. תשמע גבריאל,

  הפעם פשוט לא יצא לכם … פשוט נפלתם עם המאמר הזה – למעשה, כל (ואני מדגיש – כול) האתרים שלי בשם-מתחם עברי חווים עדנה נהדרת בגוגל בתקופה האחרונה ומטפסים עוד יותר גבוה מאשר חלמתי וכולל בתחומים בעלי תחרות בינונית-גבוה.

  המסקנה שלי – האתרים שסקרת סובלים מאיכות תוכן \ התאמה נמוכה מאוד למרחב הפעולה שלהם ו\או מקודמים באופן לא הכי אתי … אין שום מסקנה אחרת.

 30. אופיר ורדי

  חייב להסכים עם מר Ahoy – אני מכיר לא מעט אתרים כאלו שהמיקום שלהם לא נפגע – כנראה עפו אתרי זבל ולא מדובר בפגיעה מערכתית בדומיינים בעברית. יש ביטויים תחרותיים שבמקום הראשון יש עדיין דומיין בעברית

 31. למי שמעוניין לדעת מה באמת קורה בנוגע לדומיינים בשפות שונות:
  IDNForums.com

 32. מדוע דומיינים מסוג IDN נפגעו…
  המון ספקולציות אבל-

  אני מניח שהיות ונעשה לא מעט שימוש בדומיינים אלו להקמת אתרים לא רציניים שאינם מעניקים ערך מוסף זה הדליק נורה אדומה והרבה מאוד מאלו עלו לבדיקה ידנית או לפחות נבחנו תחת אמות מידה מסוימות בדרך אחרת.

  זה בודאי לא שינוי גורף (לעניות דעתי). נהפוך הוא, למיטב זכרוני מאזכורים של משתמשים לבדיקות מיקומים, בעת שהממשק לגרסת קפאין היה זמין, שינוי האלגוריתם הגדול בשם קפאין נתן דווקא תעדוף קטן נוסף למילות מפתח בשם הדומיין בלי קשר ל-IDN או לא. ישנם הרבה מאוד אתרים טובים ומושקעים שנבנו תחת IDN. אתרים מוצלחים לטעמי בכל קנה מידה.

  בהקשר זה, התייחסות של John – נציג גוגל בפורום התמיכה של גוגל לIDN מעלה את התשובה הבאה:

  “Content on IDNs can rank just as well as other domain names. We don’t treat them any differently. Sadly, there are still some legacy browsers that do not support IDNs properly, so if you do not see them in the search results, it might be that they’re just not as widely used yet.

  העובדה שסרגל ה-PR אינו מראה במקרים רבים את ה-PR האמיתי גם היא בעיה שגוגל מכירים בה אבל מי מתייחס לסרגל…

 33. גם אני לא אוהב דימיינים בעברית, אני חושב שזה נראה לא מקצועי, יותר סוג של בדיחה.

  • זלדה שלום. זה רחוק מלהיות בדיחה וכל עוד את תמשיכי לחשוב כך לאחרים יהיה קל יותר.
   שם דומיין של ביטוח באנגלית נמכר במליונים. שם דומיין בעברית שווה פחות אבל בהחלט שווה.
   אם שם הדומיין ברוסית או בסינית זה בסדר רק בעברית זה בדיחה.
   זה מקצועי ונכון להשתמש גם בשמות בעברית היות ואתר המיועד לישראל ונרשם הנושא הרי שיש רלבנטיות לנושא.
   ראי פסיכיאטר בגוגל. 3 שמות דומיין בעמוד ראשון והם רחוקים מלהיות כליל השלמות.

 34. טוב חברים שעפו להם כל הדומינים, זו רק בעיה בגוגל.
  תוציאו לכם כמה קישורים עם הלינק לכתובת בעברית ולא לכתובת XN–
  גוגל לא מתיחס לזה אותו דבר בחודש האחרון.
  אני לא גובה לכם כסף על כל דומיין שחזר למיקום, רק תזכרו לתת קישור אחד גורף ורלונטי מאיזה אתר PR4 לפחות.
  🙂

  באהבה,
  אסף
  אטרקט קידום אתרים

  • תקן אותי אם אני טועה, אבל להוציא קישור לאתר שהועף מהאינדקס לא תעזור, עד שלא ביקשת בקשה בוובמאסטר טולס להחזרת האתר.

 35. זה בטוח! אני מדבר רק על דומינים שהתרחקו. שימו לב ש עורכידיןנזיקין.com חזר למקום הראשון.

  באהבה,
  אסף
  אטרקט קידום אתרים

  • פשוט החלפת את כל הקישורים שהיו לו מהאתרים על xn--7dbdekbbak3bdhr8ef.com
   ל- com.עורכידיןנזיקין
   ?

 36. רק הוספתי אחד חזק לכל דומין עיברי שיש לנו בחברה. כולם ללא יוצא מן הכלל חזרו.

 37. תוריד SEO QUAKE ותראה הכל, אני לא הולך לחשוף פה בפורום פתוח את המקורות שלנו, אל תשכח שגם לאנשי גוגל יש מבקרי תוכן בעברית.

 38. פוסט נהדר, תודה
  בקיצור להימנע !

 39. כמו שתמיד אמרתי, למה לשנות דברים שעובדים, עדיף להישאר עם הדומיינים באנגלית לפחות זה לא יוצר עוד טרחה מיותר

 40. הדבר המצחיק ביותר בכל המאמר הוא הכינוי “מחקר”.
  מישהו קצת נסחף בסופרלטיבים של החלטורה.

 41. שלום

  מצטער לאכזב את כל “הגאונים” אבל לאחרונה רואים שוב את כל הדומניים בעברית צצים להם במיקומים הראשונים בכל מיני ביטויים תחרותים ביותר כגון מתנות, מגנטים לאירועים ועוד מספר לא קטן של דומיינים בעיברית.
  צריך להבין שגוגל התחילו להתייחס לדומניים בעברית ממש כמו דומיינים בחו”ל, ברגע שגולל רואה אתר קטן שיש בו רק קצת תוכן ללא שום עניין ממשי באתר, אז זמנו של האתר הזה קצוב.
  אבל ברגע שבונים את האתר עם תוכן טוב ועושים עבודת קידום מקצועית אני יכול להגיד מנסיון שאם יש את הדומיין שמכיל את מילת החיפוש שרוצים לקדם, אז זה חוסך בערך כחצי מהעבודה על דומיין שהוא לא מילת החיפוש, וזה חוץ מהעובדה שהסיכויים שלו להיות ראשון בגוגל די גדולים.

  אז במקום לבלבל לאנשים את המוח בנסיונות להסביר למה לא לקנות דומיינים בעברית אז רוצו לקנות מהר לפני שיגמר 🙂
  ( האמת היא שכבר די נגמר אבל תמיד ניתן לפנות לבעלי הדומיינים)

  • מחזק את מה שאבי אומר!

   יש לי מספר דומיינים וכולם ומרביתם בדף הראשון ואף במקום הראשון.

   דוגמא: “מין” כבר חודשים במקום הראשון ללא עבודת קידום.

  • אין מה לעשות אבי, ככה זה. לפעמים עוברים כמה חודשים וכל מה שחשבנו עליו כעובדה הופך להיות שטות, אבל זה לא חוכמה גדולה לדעת את כל זה אחרי. 🙂

 42. לכל מי שבאמת מעוניין ללמוד מה קורה בנוגע לדומיינים בעברית, אשמח לחלוק איתכם מידע רשמי.
  dudi2604 @ gmail.com

  • פבל ישראלסקי
   פבל ישראלסקי

   היי דודי,

   אני חושב שכל מי שהגיב בפוסט הזה מתעניין לגבי כל מה שקורה עם דומיינים בעברית (כולל אותי).

   אני מאד אשמח אם תחלוק את המידע הרשמי שיש ברשותך כאן.

 43. האתר מעניין מאוד, תודה רבה!

  רק תיקון קטן, לא רלוונטי אמנם לנושא שלשמו התכנסנו כאן, אבל בכל זאת 🙂
  מן הסתם התכוונתם לסינית מפושטת וסינית לפני רפורמה. סינית קלאסית אף אחד לא מדבר כבר כמה אלפי שנים וסינית מדוברת אף אחד לא כותב, היא הרי מדוברת.

 44. הגיע הזמן שנעבור לדומיינים בינלאומיים ולכן יש לנו את

  gourdaddy

  כנסו ותבינו על מה אני מדבר
  יש חשיבות רבה למינוף העולמי ולא להתייחס רק למה שקורה כאן

 45. אייל בן משה

  האם הם עולים לאחר מכן?
  או שזה סופי

 46. כמו בכל תחום כאן כאן יש נעלם אם כי ההסבר מוכיח שאין פעולה גורפת. מה שבטוח שיש עדיין הסבורים שדומיין בעברית עדיף על דומיין אחר, כמובן שמדובר על אגדה שאין לה קשר למציאות.

 47. גם לי יש את התופעה הזאת, קיים 3 חודשים, דומיין רק בעברית, כמעט ולא מגיעים אליו ממנועי החיפוש, בנוסף נאמר לי מגוגל שאני לא יכול להשתמש בשם מתחם שמתחיל xn-- או לחלופין בשם העברי באדסנס, כך שגם קידום ממומן בעייתי, לכן היום קניתי דומיין חדש באנגלית.

  • זה לא מדוייק.

   הקמתי לא מזמן מסע-פרסום לדומיין בעברית (.COM) והצלחתי להקים ולהפעיל מודעות.

   זה נכון, שבשלב זה יש לי בעיה לערוך אותן … וכמובן זה לא תורם.

   אבל מתמיכה די הדוקה שקיבלתי מהם – הם בדרך לפתרון ויש להם כל מני הצעות שאולי יעזרו לך נקודות (זה משתנה ממסע פרסום למסע פרסום).

   אני ממליץ שתיצור עמם קשר ולפחות תייצר אצלהם לחץ לקדם את הפתרון.

 48. אני נשבע לכם, לפעמים אני קורא תגובות כאן ולא מאמין למה שאני קורא. גוגל לא מעניש על דומיינים בעברית וגם אם כן, מי שלא מעלה אתרי זבל, לא ייענש. ממש פשוט

 49. שטויות במיץ
  יש לי 6 אתרים עם דומיין בעברית וכולם עדיין במקום ראשון בביטויים עם מעל 10 אלף חיפושים…
  בילבולי מח, האתרים שעפו כנראה אתרי ספאם, ללא תוכן מתעדכן, שקמו ביום אחד וכך נפלו.

  • אל תהיה קיצוני בתגובות שלך, אולי כן הייתה בעיה נקודתית עם דומיינים בעברית, אך היא בטח לא קיימת לגבי אתרים איכותיים, לפחות לא כרגע. אני יש לי פורום במקום שני בביטוי קידום אתרים, פורום של אזרחות פולנית ועוד כמה אתרים שהם כולם דומיין בעברית וכולם ממוקמים מעולה.

 50. יש לי שאלה כפולה, נאמר ויש לי אתר, שרציתי להחליף לא את הדומיין אבל הדומיין שנקלט בגוגל נשאר ועשיתי העברה מהדומיין הזה לדומיין החדש, האם זה כשר?

  שנית, אם כן האם העברה לדומיין בעברית לדומיין רגיל לא תפגע בדירוג של הדומיין הרגיל?

 51. ישנו אתר שהדומיין שלו הוא מתנות מקוריות והוא מופיע ראשון בגוגל במלה הזאת, אז אתם אומרים שאין קשר בין הדומיין שהוא מילת המפתח לבין הדירוג, המלה היא מתנות מקוריות

  תודה

 52. האם עכשיו המצב יציב ודינו של דומיין או שם אתר בעברית כמו של כזה באנגלית מבחינת גוגל ?

  המון תודה

 53. תחליטו לבד, מספר מהדוגמאות נמצאות במיקומן הנוכחי מעל שנתיים, חפשו בגוגל:
  מתנות
  מתנות מקוריות
  מתנות מיוחדות
  מלונות בפריז
  מלונות בלונדון
  מלונות בניו יורק
  מלונות בפראג
  פראג
  זר מתוק
  שיפוצים בירושלים
  שיפוצים
  איפור
  מסגריה

  כמו שכבר ציינו כאן, אין הרבה מה להמשיך ולחשוב מפני שכל יום ההיצע קטן.

  בנוסף חשוב להזכיר להיזהר ממה שדומיין דה נט מוכרים כדומיינים בעברית.

  במידה ויש כאן אנשים שמעוניינים בשיתוף פעולה, ברשותי מספר דומיינים בעברית בתחומים תחרותיים, מילה אחת .com

  לפרטים נוספים:
  dudi2604 @ gmail .com

  להזכירכם, רק מי שרכש את הדומיין לדוגמא:
  com.מתנות
  רק אותו אדם\חברה יקבלו את האפשרות לדומיין: מתנות.קום

  מידע נוסף בנושא:

  “Plans call for registrants of existing second level .com domains to be able to select .com transliterations to resolve. This extends even to existing Latin-script domains, so Nike can resolve Nike.IDN if it wants to.
  VeriSign will consider the commercial feasibility of the .com transliterations it applies for. There are currently about one million registered second level IDN .com domain names. One script only has a few registrations, so don’t expect a top level domain for it. But you can expect .com equivalents in Japanese, Hangul, Chinese, Cyrillic, Arabic, and Hebrew.”

  http://domainnamewire.com/2011/07/07/verisigns-pat-kane-discusses-new-tlds-and-idns/

 54. עו”ד הנר, יכול מאוד להיות שהנזק היחיד הוא לדומיינים כמו שאתה רכשת, דומיינים בעברית עם ניקוד?
  התחכמות מיותרת, כנראה גם לדעת גוגל.

 55. לא, לא מדובר בדומיינים עם ניקוד?

 56. לא זיהיתי כל פגיעה בעיניין לעת עתה.

 57. פבל שלום
  אני יודע שהשימוש בדומיין בעיברית טוב במידה ואני רוצה לקדם ביטויי מסויים אחד בלבד לדוגמא יש לי את שמדבר על חתונה בטבע ואני רוצה לקדם אך ורק את הביטוי הזה אז הדומיין הזה הוא מעולה ושמתי לב שהרבה מאד אנשים השתמשו בשיטה הזאת עלמנת לקדם את האתרים שלהם על ידי כך שהם קנו דומיין בעיברית נוסף עים מילת המפתח שלהם וקישרו ממנו לדף הבית שלהם.האים אתה חושב שאסטרטגיה הזאת היא נכונה?
  בנוסף רציתי לשאול האים יש הגיון לקנות דומיין באנגלית {הכוונה לסיומת com} וליצור אתר נוסף באנגלית לעסק שלנו ולקשר ממנו אל העסק שלנו למרות שאנחנו לא עובדים בחול? ולמרות שאין לנו לקוחות מחול? רק למטרת קידום.

 58. תודה פבל על מאמר מרתק וחפור היטב 🙂

  האם עדיין עכשיו (פברואר 2011) אתה לא ממליץ לפתוח דומיין בעברית ? ואם אכן כך למה לא ?

 59. היי פבל, אני די חדשה בתחום ויש לי דומיין בעברית, אני מקדמת באופן אישי והאתר שלי הגיע בחודשים האחרונים לדף הראשון ובשבועיים האחרונים אני במקום שני באורגני. כך שלא נראה לי שגוגל זורק אתרים ללא סיבה.

  בברכה,
  שיר

 60. כדי שלא יהיו בעיות לא כדאי לבצע קניית דומיין בעברית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *