יוטיוב מתחילה להוסיף לסרטונים פרקים באופן אוטומטי

YouTube מתחילה להוסיף פרקים לסרטונים ועושה זאת מעכשיו באופן אוטומטי. המערכת תשתמש בלמידה ממוחשבת כדי להוסיף את הפרקים וזאת ללא כל התערבות מצד היוצר.
מיטל אור
יוטיוב מוסיפה פרקים לסרטונים

כפי שפורסם ב- searchenginejournal, YouTube תיצור פרקים באופן אוטומטי כתכונת ברירת מחדל. יוצרים יוכלו להפעיל או לכבות את התכונה דרך לוח ההגדרות.

את הניסוי בחלוקת פרקי וידאו באופן אוטומטי החלה החברה כבר בסוף השנה שעברה ועתה היא מציגה את הפונקציה עבור כל הסרטונים שנמצאו מתאימים לכך. התכונה החדשה מבצעת את החלוקה ללא התערבות של היוצר כשהוא לא צריך לספק כותרות משלו.

התכונה תופעל בכל הערוצים אך יוצרים שירצו בכך יוכלו לכבות אותה דרך YouTube Studio על ידי לחיצה על עריכת וידאו וכיבוי האפשרות. יוצרים יכולים לבטל את החלוקה עבור חלק מהסרטונים שלהם או מכולם. כמו כן, הם יוכלו לבצע שינויים גם בעתיד, כלומר לבטל את החלוקה גם לאחר שזו בוצעה.

ביטול החלוקה האוטומטית תתבצע באופן הבא: יש לגשת אל הגדרות > ברירת מחדל של העלאה > הגדרות מתקדמות. בתוך הגדרות אלו אפשר לכבות את החלוקה האוטומטית לפרקים עבור כל הסרטונים.

שלוש נקודות על הפרקים האוטומטיים של YouTube

  • יוצרים יכולים לעקוף את הפרקים האוטומטיים של יוטיוב על ידי הזנה ידנית שלהם בתיאור הסרטון.
  • לא כל הסרטונים כשירים ליצירת פרקים באופן אוטומטי. יוטיוב לא ציינה מה הופך סרטון ככשיר או לא כשיר לשימוש בתכונה זו.
  • התכונה החדשה תיושם על העלאות חדשות בלבד אך בסופו של דבר היא מיועדת לשימוש גם בסרטונים שכבר הועלו, אך הדבר יהיה תלוי בזמן ההעלאה.

היתרונות של חלוקת הסרטון לפרקים

יצירת הפרקים באופן אוטומטי יכולה לחסוך ליוצרי הסרטונים זמן בתהליך ההעלאה. יוצרים מסוימים אשר לא השתמשו מעולם בתכונה זו יגלו כי היא שימושית למדי. יצירת פרקים באופן ידני יכולה לקחת זמן רב ובמיוחד ליוצרים שהתוכן שלהם ארוך במיוחד.

חלוקה לפרקים מספקת למשתמשים חוויית צפייה טובה יותר. היא מאפשרת “לרפרף” על הסרטון כפי שהגולשים עושים כשהם עוברים על מאמר או פוסט בבלוג.

סרטונים ארוכים יכולים לגעת במספר נושאים שונים וכשהגולשים מתעניינים רק בחלקם הם יכולים לעבור לחלק שמעניין אותם ולהמשיך לסרטון הבא שמעניין אותם. החלוקה לפרקים מעניקה חוויית צפיה ידידותית והיא מאפשרת ליוצרים למשוך יותר מנויים ולהגדיל את חזרתם לערוץ.

לחלוקת הפרקים יש יתרון גם מבחינת SEO כאשר סרטונים עם פרקים עשויים למשוך יותר קהל מגוגל (כלומר כשהחיפוש לא מתבצע בתוך YouTube).

לקריאת הכתבה המקורית

תגיות רלוונטיות: יוטיובקידום ביוטיוב
שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נכתב על ידי
מיטל אור, בעלת חברת כתיבת תוכן באנגלית ובעברית. שמה אנשים לפני העסק ועוזרת לעסק להתבטא הכי טוב ברשת.
0 0 הצבעה
קלות השימוש
0 0 הצבעה
פיצ'רים ופונקציונליות
0 0 הצבעה
תמיכה טכנית
0 0 הצבעה
תמורה לכסף
הרשמו
הודע על
guest
0 תגובות
פידבקים מוטבעים
צפייה בכל התגובות
מיטל אור
79
מדיה חברתית
מיטל אור
17
שיווק דיגיטלי
אורלי משאט
78
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
60
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
58
שיווק דיגיטלי
שי משען
90238
פרסום באינטרנט
יורם ליכטנשטיין
89535
תוכן וקופירייטינג
דוד כהן
88744
מדיה חברתית
דפנה בן יהושע
67123
קידום אתרים
ירון אחר
65507
שיווק דיגיטלי
לא חבל לפספס?

קהילה של +15,000 מקצוענים כמוך נהנים לקבל מאיתנו טיפים עדכניים על קידום אתרים ושיווק באינטרנט, מדריכים מעמיקים, מקרי בוחן וכלים, היישר לתיבת המייל. רוצה להצטרף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
0
נשמח לשמוע את דעתך, נודה לתגובהx
()
x