הכספת של וורדפרס – שירות חדש לגיבוי ואבטחת בלוגים

מפתחי וורדפרס מציגים פרויקט מסחרי חדש בשם VaultPress. בניגוד לפרויקט וורדפרס שמבוסס על קוד פתוח והרווחים ממנו הם עקיפים (שירותי תמיכה, הדרכה וכו' של אנשים פרטיים), הפרויקט החדש הוא מסחרי לחלוטין וגם כתובת הדומיין שלו היא דוט COM.

השרות מהווה פיתרון כולל לכל נושא האבטחה והגיבוי במערכת וורדפרס. הגיבוי פועל לא רק על מסד הנתונים (המאחסן בדר"כ פוסטים תגובות וטיוטות), אלא גם על התוספים, ערכות העיצוב ואפילו קבצי המדיה שהועלו לשרת. בנוסף, הוא מנטר פעילויות חשודות בזמן אמת כגון ביצוע העלאת קבצים דרך פרוטוקול FTP.

המערכת עצמה לא מנוהלת על גבי השרת המארח את הבלוג או האתר, אלא באמצעות מחשוב ענן ומגיעה כתוסף וורדפרס רגיל.

כרגע הפרויקט נמצא בהרצה ורק בעלי הזמנות מיוחדות יכולים להשתמש בו (לדוגמה, מי שהאתר שלו מאוחסן בשרות Dreamhost). עם זאת, כל אחד יכול לבצע הזמנה מוקדמת במידה והוא חושש שהמחירים יעלו בעתיד (המחירים יישארו בתוקף כל עוד המשתמש עושה שימוש בשרות).

מבחינת תמחור, השרות מתחיל בכ– 5$ לחודש, אך חבילה זו כוללת גיבוי בלבד. חבילת הפרימיום מציגה את מערכת הניטור ודורשת כבר תשלום של 40$. החבילה היקרה ביותר שמחירה עדיין לא הוכרז כוללת גם מערכת Audit Trail שתפקידה כנראה להקל על השבת המערכת לנקודת זמן מוקדמת יותר בדומה לשרות Windows Restore המוכר מחלונות. בכל אופן, מחירים אלו תקפים אך ורק לתקופת ההרצה (בטא).

וורדפרס היא אחת ממערכות ניהול התוכן הפופולאריות ביותר ברשת ומשמשת לא רק בלוגים קלאסיים, אלא גם אתרי חדשות ואפילו פורטלים גדולים. העובדה שהיא בנויה בקוד פתוח מאפשרת לה להיות גמישה מאוד יחסית למערכות אחרות הנמכרות בצורת חבילה סגורה.

אודות איתי ברנר

איתי ברנר
העורך הראשי של מדור החדשות באתר AskPavel בו מדי שבוע מתפרסמות הידיעות האחרונות מעולם השיווק באינטרנט. עורך וכותב תוכן עצמאי, בין היתר הקים את Web Wiz המספקת פתרונות כתיבת תכנים וניהול תוכן.

4 תגובות

  1. פבל ישראלסקי

    שירות מעניין, תודה על העדכון. האם מישהו התנסה בו כבר ויכול לספר?

  2. המחיר החודשי הבסיסי הוא 20$ ולא 5 אם אני זוכר נכון!!!

  3. בהחלט שירות מעניין. אגב, המחיר ההתחלתי הוא החל מ-$15

  4. חשוב לציין שלחלק גדול של ספקי האחסון הנורמליים (לא דרימהוסט ושאר השירותים ההודיים "המדהימים") יש אפשרות של גיבוי יומי של כל תוכן האתר ואפשרות של Rollback שיכולה להיות מופעלת במצבי חירום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *