סקר השכר הגדול של 2010 למקדמי אתרים יוצא לדרך – עזרתכם תתקבל בברכה!

עדכון: הסקר הסתיים וכאן התוצאות – סקר שכר 2010

האם שאלתם פעם את עצמכם כמה באמת מקדמי אתרים מרוויחים בישראל בתור שכירים? שיווק באינטרנט ו-SEO בפרט הפכו לתחום מבוקש מאד בכל חברת אינטרנט שמכבדת את עצמה, ורבים אף שוקלים לעסוק בו באופן מקצועי בתור שכירים.

אך האם התחום ריווחי בכלל? האם בתחום הזה מרוויחים יותר מאשר בתחומים אחרים בתעשיית האינטרנט? ואם זה אכן ריווחי, בתור מה כדאי לי לעבוד – שכיר בסוכנות שמספקת שירותי קידום לאתרים אחרים, או שכיר במחלקת שיווק בחברה עם מוצר\שירות משלה? ואם זו חברה עם שירות\מוצר משלה, באיזה סקטור המשכורות יהיו גבוהות יותר? ומבין כל התפקידים הקיימים בתחום – מה ריווחי יותר? האם אופטימייזר SEO או PPC? או שאולי עדיף בכלל להיות כותב תוכן?

על כל השאלות מהסוג הזה נועד הסקר הבא לענות (בדומה לסקר בתחום ממשקי משתמש שפורסם ב-UXI). חשוב לזכור שככל שיותר אנשים יקחו בו חלק – כך התוצאות יהיו מדוייקות יותר, לכן אודה לכם מאד אם תקדישו 5 דקות מזמנכם ותענו על כל השאלו. בנוסף, אם יש לכם חברים שועבדים בתחום, אשמח אם תעבירו גם להם את הסקר כדי שנוכל לבסס את התוצאות על כמה שיותר אנשים. במהלך השבועות הקרובים אאסוף כמה שיותר מידע ואנתח את התוצאות, לאחר מכן אפרסם פוסט מורחב עם כל המסקנות והממצאים (כולל גרפים ותרשימים).

כמובן שהסקר הוא אנונימי. אין לאף אחד שום אפשרות לדעת את זהות המשתתפים. כמו כן, הסקר מנוסח בלשון זכר אך כמובן מופנה לשני המינים.

רוצה לדעת מה היו תוצאות הסקר? הרשם לעדכונים ויישלח אליך עדכון במייל בשבועות הקרובים.

סקר שכר מקדמי אתרים בישראל

אודות פבל ישראלסקי

פבל ישראלסקי
יזם, בלוגר, יועץ קידום אתרים והעורך הראשי של קהילת מקדמי האתרים ומשווקי האינטרנט AskPavel. המייסד והמנכ״ל של קבוצת אנגורה מדיה שכוללת מספר פעילויות - סוכנות שירותי שיווק דיגיטלי עם התמחות ב-SEO ו-PPC, מכללת AskPavel Campus שמציעה קורסים פרקטיים וכנס הדיגיטל השנתי Next Case שמושך אליו מדי שנה מעל 1,200 משתתפים.

23 תגובות

 1. אחלה פוסט פאבל,
  מתי תוצאות סקר?

  תודה רועי

  • פבל ישראלסקי
   פבל ישראלסקי

   תודה רועי. אני מקווה שתוך מספר שבועות, אני רוצה לאסוף כמה שיותר משתמשים כדי שהתוצאות יהיו מדוייקות יותר. כרגע זה מתקדם לא רע – מאתמול בערב ענו כבר כ-60 איש 🙂

 2. סקר מצויין וחשוב, אשמח לדעת מה תוצאותיו וחבל שאין סקר דומה בתחום ניהול קמפיינים ממומנים שם השכר כשכיר ממש נמוך יחסית לרווחיות הגדולה בתחום.

  • פבל ישראלסקי
   פבל ישראלסקי

   היי פליק ותודה על הפידבק, אני גם חושב שסקר כזה יכול לסקרן רבים.

   אז זהו שאין צורך בסקר דומה כי הסקר הזה כבר כולל גם פרסום ממומן – תסתכל בשאלה "מהו תחום העיסוק העיקרי שלך?".
   היה חשוב לי לכלול את כלל העוסקים בתחום השיווק באינטרנט ולא רק SEO. לכן אם אתה מתעסק בניהול קמפיינים ממומנים – אתה מוזמן גם כן לענות עליו.

 3. אני צופה בעיות בניתוח של הסקר. לפחות כל עוד ממלאים אותו אנשים שעובדים חצי משרה ופחות. אם אתה מנסה לבדוק התאמה בין השכלה, מרכז/פריפריה, מיקוד עסקי של חברה ושכר – יש לך מספיק נתונים. כל יתר הפרמטרים קצת בעיתיים, מבחינת האפשרויות שהשאלות נותנות.

  • פבל ישראלסקי
   פבל ישראלסקי

   תודה על התגובה פנינה. תוכלי להסביר קצת לאילו בעיות את מתכוונת ואיך את מציעה לפתור אותן?

   • השאלה היא מה זה קידום אתרים מבחינתך. הרבה פעולות קידום אורגני ברשת נעשות על ידי בני 18 ומעלה שמקבלים 20-21 שקל לשעה ועובדים לפי שעות, בהיקף של כמה שעות ביום, ועושים בעיקר עבודת לינקים שחורה. יש גם מקדמים עצמאיים, שעובדים לא בחברה ולא בקידום של מותג גדול או מוצר מאוד מתוקצב, אלא עבור עסקים קטנים שדורשים 3-4 שעות בשבוע כל אחד. כל אלה לא בהכרח מגיעים לאפשרות הנמוכה במדרג השכר של הסקר (תלוי מה הביטויים שהם מקדמים ומה התקציב). יש כאלה שעובדים כמקדמים בעבודה משלימה לחצי משרה. כך שהשאלה היא, האם הסקר יכול לבדוק שכר באופן שמייצג את המציאות, אם הוא לא מתייחס להיקף הקידום שנעשה על ידי כל האפשרויות שציינתי, שאין לי יכולת להעריך אותן מספרית או באחוזים אבל הן קיימות.
    ובכלל, השאלות מכוונות יותר לעבודות קידום בהיקפים גדולים ופחות לעבודות בהיקפים קטנים.

    • פבל ישראלסקי

     מבחינתי קידום אתרים היא כל פעולה שנגזרת מתהליך של קידום אתר. לכן בניית קישורים היא בהחלט כלולה בקבוצה הזו. אבל הבנתי את הנקודה שלך, יכולתי לפתור את הבעיה הזו אילו הייתי מגדיר במדרג השכר דרגה נוספת של "פחות מ-5000", או לחילופין מבטל את האפשרות לסמן משרה חלקית\פרילאנסר. אך לא עשיתי זאת משום שמטרת הסקר היא להתמקד בשכירים שעובדים במשרה מלאה. הרי בסופו של דבר אנשים ששוקלים לבחור בתחום כזה או אחר בתור מקצוע לעתיד, לא מכוונים למשרות של 2-3 שעות בשבוע או עבודות פרילאנס מזדמנות, אלא ממש משרות מלאות בחברות. לכן אני חושב שמה שאת אומרת הוא הגיוני באופן כללי כלפי שכר אך ספציפית לא לסקר הנוכחי.

 4. אני חושב שהמדרגה של 8 עד 12 (ברמת השכר) היא מדרגה ארוכה מדי, וצריך היה לחלק אותה ל-8 עד 10 ול-10 עד 12.

  מהצד השני אני גם חושב שאין מקדמי אתרים שכירים רבים המרוויחים מעל 40,000, ואפשר היה לצמצם את רוב המדרגות של מעל 20,000 למדרגה אחת.

  • פבל ישראלסקי
   פבל ישראלסקי

   היי אורן ותודה על ההערות.
   אתה צודק לחלוטין ואני מסכים איתך לגבי 8-12. מישהו כבר העיר לי על כך באחד הפורומים בהם פרסמתי את הסקר. אך בשלב כה מתקדם של הסקר (בו מילאו אותו כבר יותר מ-100 איש), אני חושב שלא כדאי לי לפצל את זה ל-2 מדרות שכר נפרדות, כי זה ישבש את דיוק התוצאות.

   לגבי המשכורות הגבוהות, אני דווקא מכיר לא מעט מקדמי אתרים שבתור שכירים מרוויחים למעלה מ-20. כמובן אף אחד מהם לא עובד בחברת קידום אלא בחברה עם מוצר, אך בכל זאת כשמדובר בתפקידים בכירים בחברות גדולות אלו משכורות לגיטימיות מאד. כשחשבתי על הטווחים של המשכורות המטרה שלי הייתה ליצור 3 קבוצות של משכורות: נמוכה, בינונית, גבוהה. כאשר היה לי גם חשוב לחלק כל קבוצה כזו לתת קבוצה בכדי לבחון אילו מרכיבים משפיעים על הגידול במשכורת. הרי שאם היו לי מעט יותר טווחים, היה קשה לבודד השפעה של מרכיבים.

 5. אני חושב שאתה צריך בסקר לכלול גילאים גם מתחת ל 18 יש המון ילדים שהם מקדמים לא פחות טובים מהאלה של 18+ והרבה ילדים שגולשים פה ומתלהבים ממדריך וחבל שהם לא יכולים להשתתף בסקר כי ציינת 18+

 6. תוצאת ההשוואה בין עובדי חברות קידום אתרים לאלו שלא תהיה מעניינת- גם אני התוודעתי למשכורות עובדי חברות שאינם מהענף ומכיר את הפער.
  לדעתי- התחלופה הגבוהה בחברות קידום אתרים אינה בכדי.
  בכל מקרה יהיה מעניין גם לערוך סקר דומה לעצמאים בהמשך. קריטריונים לדוגמה: ותק עשייה כעצמאי, כמות האנשים הפועלים לטובת העסק (פרילנסרים/ בשכר) ועוד.

 7. מתי , מתי התוצאות? 🙂 כולנו מחכים, מסקרן מאוד

 8. אחלה יוזמה,אחלה סקר.ישר כח

 9. אלכס צ'רנורודסקי

  אחלה סקר!

  אני יודע שבחברות המקדמות מוצר משלהן המשכורות יכולות להיות גבוהות משמעותית מחברות קידום. אבל גם חברות הקידום לא אחידות ברמות השכר.

  זו תהיה הצצה נחמדה ואמיתית למה שהולך בתחומים השונים, בניגוד לכתוב בכל מיני כתבות בגלובס או כלכליסט (עם כל הכבוד, כמובן, שמונח במקומו…)

  מחכה לתוצאות…

  -אלכס

 10. מעניין מאוד, מעניין גם מה חתך הגילים של העוסקים בתחום, בארה"ב חתך הגילים הוא הרבה יותר גבוה מישראל.

 11. פאבל, מתי אתה מפרסם תוצאות של הסקר? יש לך תאריך יעד? תוצאות ביניים שאתה יכול לפרסם אולי?

 12. אברהם בורגול

  היי פבל,

  אודה לך אם תוכל להציע סטטיסטיקה מלאה וחתך של העונים עם התשובות המדוייקות לכל שאלה ולא רק ממוצעים ותשובות סופיות.

  ככה יהיה אפשר לקבל אומדן אמיתי, ולא רק את ה"זוכים".

  תודה רבה.

  אגב, יש התקדמות עם התוצאות?

  בברכה,
  אבי בורגול

 13. פבל ישראלסקי

  חברים, אני יודע שפרסמתי את הפוסט הזה לפני יותר משבועיים וכולכם מצפים כבר לתוצאות, אך חשוב לי להשקיע בו מעבר לסתם פוסט רגיל כי רמת החשיבות שלו גבוהה בעבור רבים מכם. בימים אלו אני מנתח את הנתונים ויוצר גרפים וחיתוכים שונים של מידע בכדי לספק תמונה רחבה ככל האפשר.

  לכן אני מתנצל שזה מתעכב וייקח עוד מעט זמן אך מקווה שבסופו של דבר זה יהיה שווה את זה.

 14. פבל ישראלסקי

  תוצאות הסקר התפרסמו:
  https://www.askpavel.co.il/blog/salary-survey-2010

  אתם מוזמנים להגיב ולהפיץ!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *