בקרוב: גדול יותר, מפחיד יותר, מרגש יותר – עדכון פנדה 2.2

אחד מהדברים היותר רציניים שקראו בזמן האחרון בעולם החיפוש (מה שבמיוחד השפיע על וובמאסטרים ומקדמי אתרים), הוא ההצהרה שגוגל ישחררו בקרוב את העדכון לאלגוריתם פנדהפנדה גרסה 2.2.

מאט קאטס שכולנו מכירים הצהיר על כך במסיבת עיתונאים בזמן "שאלות ותשובות" עם דני סוליבאן. קאטס אומר שהעדכון שופר בצורה משמעותית, עדיין לא יצא לאויר אבל הם מתכננים להוציא אותו בקרוב…

עדכון פנדה 2.2

שיפור בגילוי אתרי תוכן כפול

אחד התלונות היותר נפוצות בקרב בוני ומקדמי אתרים לגוגל היא שאתרים שגונבים ומערבבים תוכן ואז מפרסמים אותו מחדש באתר שלהם, מדורגים גבוה יותר מהאתרים עם התוכן המקורי! מאט קאטס דיבר ישירות על הנושא הזה ואמר שהנושא השתפר משמעותית ושהבעיה אמורה להיפתר. הוא גם אמר עוד כמה דברים שקשורים לנושא שנאמרו גם בעדכון הקודם:

 • גוגל ימשיכו לשנות ולעדכן את עדכון פנדה.
 • אין תאריך קבוע מתי גוגל ישחררו את עדכון פנדה 2.2 לאוויר.

ההתאוששות…

קאטס אומר שלא היה שום "תיקון ידני" לאתרים שנפגעו בצורה לא הוגנת מעדכון פנדה. עם זאת, הם ביצעו כמה שיפורים קטנים לאלגוריתם על מנת לעזור לאותם אתרים.

הוא ספציפית ציין שהאלגוריתם רץ בצורה לא קבועה וידנית על כל האינדקס של גוגל על מנת למצוא בצורה עקיפה אתרים שיכולים לבצע מניפולציות של גניבות תוכן על האלגוריתם המקורי של גוגל, זאת בנפרד לאלגוריתמים "אנטי-ספאם" אחרים שרצים בצורה אוטומטית על האינדקס.

מה שאומר ששינויים שאנחנו מבצעים על האתרים שלנו בהתאם לעדכון פנדה לא ישפיעו בצורה מיידית על הדירוגים של האתר. מעבר לזה, הפעם הבאה שהדירוגים של האתר ישתנו תהיה הפעם בה יעדכנו את אלגוריתם פנדה.

מה לדעתכם הולך לקרות?

כל השינויים האלו, באמת שכבר קשה לעקוב… סה"כ אני מאמין שכל השינויים באים לטובת האינדקס (ולרעת ספאמרים למיניהם). במקרה של אתרי ווב 2.0 יש הרבה משמעות לשינויים מבחינת קוד על מנת לנצל לטובה את האלגוריתם, במיוחד את החדש שהולך לצאת בקרוב.

אז איך אתם מסכמים את העדכון החדש? אילו שינויים חדשים אתם הולכים לבצע בקרוב? או כל תובנה מעניינת שאתם רוצים לשתף איתנו 🙂

אודות רועי בן עמי

רועי בן עמי
מומחה לשיווק באינטרנט. רועי בן עמי מנהל מספר פרוייקטים אינטרנטיים, מייעץ לחברות סטארטאפ בארץ ובחו"ל ומנהל את חברת wwO. "כסף באינטרנט זה נוסחה. אם תעשה הכל לפי הספר אין סיכוי שתיכשל".

5 תגובות

 1. איתי ברנר

  שכחת לציין שבאותה הזדמנות הוא גם אמר שאין תאריך יעד לשחרור פנדה באתרים שאינם דוברי אנגלית. לדעתי יש כמה אנשים שיכולים לנשום בשקט, כנראה שרוצים קודם כל שהביקורת והתלונות יירדו קצת, או שפשוט הטמעה של האלגוריתם במצב "אבטיפוס" בשפות אחרות היא מסוכנת מדי כרגע…

 2. אתה אומר פה משהו די מדהים: ״…שהאלגוריתם רץ בצורה לא קבועה וידנית על כל האינדקס של גוגל על מנת למצוא בצורה עקיפה אתרים שיכולים לבצע מניפולציות של גניבות תוכן על האלגוריתם המקורי של גוגל …״.

  כלומר, אלגורתים פנדה הוא בעצם יישום עצמאי ונפרד מאלגוריתם הדירוג של גוגל … מכאן, שעקרונות הדרוג לא השתנו, אלא רק הוקשחו כלי האכיפה.

  יתר על כן, מדבריך עולה כי היות שהוא לא רץ באופן קבוע – אמורה להיווצר תנודתיות קבעה בין תוצאת אלגוריתם הדירוג וההתאמות של אלגוריתם פנדה שרץ רק פעם בכמה זמן …

  • רועי בן עמי

   כפי שאתה בטח יודע, דברי הם דברי חכמים יותר.. אני רק מצטט אותם

   אבל כן, אני לגמרי מבין למה אתה מתכוון. אני אפילו חושב שזה מסביר את העובדה שבהרצה הראשונה של פנדה היה שינוי משמעותי בדירוגים ובאתרים מסויימים שנענשו. אבל מאז לא היה הרבה פאנצ'ים רציניים מאותו הסוג.

 3. "הדברים היותר רציניים שקראו בזמן האחרון" – לתקן.
  תודה על עוד פוסט מאיר עיניים.

 4. רק צרות הפנדה הזאת מביאה, טוב תלוי למי.
  תודה על המידע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *