קידום אתרים בבינג – השוואה בין בינג לגוגל

כולכם בוודאי כבר שמעתם על מנוע החיפוש החדש של מייקרוסופט שכובש את העולם – Bing.com שמו. השינוי בקונספט שנעשה (במקום “מנוע לחיפוש למידע” -> “מנוע המסייע בקבלת החלטות”) כנראה הצליח, ומספר החיפושים בגוגל בארה”ב פחת בחודשים האחרונים בלמעלה מ-10%. אז אומנם רבים טוענים שבינג לא הולך להיות ה- “google killer” המיוחל, אך מספר מחקרים מדאיגים למדי רק מראים שלגוגל אין שום סיבה לישון על מי מנוחות.

עם לידתו של בינג, אחד הדברים הראשונים שמקדמי האתרים מתיימרים לגלות הוא איך לקדם את האתר שלהם אל ראש תוצאות החיפוש. בפוסט הבא מתאר מספר ממצאים אודות שיטות הדירוג האורגני של בינג על סמך בדיקות שנעשו, כך שניתן יהיה למנף את הבאזז הזה שנוצר סביבו בכדי לקדם את האתר שלכם גם שם (וכמה שיותר מהר כי מי יודע, אולי סופו יהיה כמו של Live.com).

הפוסט נכתב מנקודת מבט SEOית לחלוטין, כאשר המטרה היא לבדוק מה גורם לאתר להיות מדורג ראשון בבינג-ישראל בהשוואה למיקום שלו בגוגל-ישראל. בהמשך נראה גם שנמצאו הבדלים משמעותיים בין משקלי הגורמים השונים בניגוד למקרה של קידום אתרים בגוגל, מה שאולי עשוי להוליד את המקצוע החדש DMO – Decision Engine Optimization 🙂

לצורך בדיקת האתרים השתמשתי במגוון כלים שליקטתי לנוחיותכם בסרגל כלים, על מנת שתוכלו לבדוק בעצמכם ואולי למצוא הבדלים נוספים בין שני מנועי החיפוש (את הסרגל ניתן להוריד בסוף הפוסט).

למי שייך המקום הראשון?

כדי לבדוק מה ההשפעה של כל פרמטר על הדירוגים, חילקתי אותם כפי שמקובל בעולם ה-SEO ל-2 קבוצות:

 • on-page factors: כל הגורמים הפנימיים שמקורם בדף הנחיתה (או באתר) עצמו: תגיות Meta, ה-Pagerank של העמוד, כותרת ראשית וכותרות משנה (H1,H2,H3), מבנה ה-URL, אופטימיזציה של קוד, תשתית האתר, Title, צפיפות מילות מפתח וכו’.
 • off-page factors: גורמים חיצוניים שלא קיימים באתר פיזית: כמות ואיכות הקישורים החיצוניים, ה- Anchor text בקישורים, וותק הדומיין, ה-Pagerank של הדפים המקשרים,  וכו’.

להלן מספר טבלאות השוואה עבור מילות מפתח כלליות בנושאים שונים. בכל טבלה יש עמודה שמאפיינת את האתר שמופיע במקום הראשון בגוגל.ישראל עבור ביטויי המפתח שנבחר, ובעמודה השניה המאפיינים של התוצאה הראשונה בבינג הישראלי. נבדקו גם ביטויי זנב ארוך (Long Tail), אך הם לא מוצגים כאן. הסיבה לכך היא שקשה למדוד את ההשפעה שלהם כי הם מורכבים מהרבה מילים. לדוגמא אם ארצה לבדוק ביטוי כמו “לימודי הנדסה לתואר ראשון”, אצטרך לבדוק את כל השילובים האפשריים שלו: לימודי הנדסה, הנדסה לתואר, תואר ראשון בהנדסה, הנדסה וכו’.

חשוב להבהיר שהבדיקה הזו לא קובעת חד משמעית שום עובדה וייתכן מאד כי ניתן למצוא דוגמאות שלכאורה סותרות את הממצאים. יחד עם זאת, היא נעשתה על מספר רב של אתרים בנושאים וגדלים שונים, ומשקפת את המקרה הנפוץ.

ביטויי: “שיווק באינטרנט”

נבחרו הרבה ביטויים תחרותיים וכאלו שלא בהכרח מעידים על רצון ברור של הגולש. כמו בדוגמא הנוכחית – האם הוא רוצה למצוא חברת שיווק באינטרנט, או שאולי הוא סתם רוצה לקרוא איך עושים שיווק באינטרנט?

השוואת הביטוי "שיווק באינטרנט" בין בינג לגוגל

ביטויי: “צימרים בצפון”

נבדקו הרבה ביטויים תחרותיים וזה אחד מהם. מעניין היה לבדוק איך הפרמטרים משתנים (אם בכלל) כאשר מדובר בביטוי תחרותי אותו מחפשים הרבה.

טבלת השוואה לביטוי "צימרים בצפון" בין בינג לגוגל

ביטויי: “לימודי הנדסה”

כאן נבחרה דוגמא בה מופיע עמוד פנימי בתוצאות החיפוש בגוגל ולא עמוד הבית כמו בדוגמאות הקודמות. מעניין לבדוק כיצד משתנה היחס בין הפרמטרים השונים ביחס לתוצאה של בינג. כמו כן, נבחר ביטוי שקשור ללימודים והתוצאה בבינג היא מוסד לימודים.

טבלת השוואה לביטוי "לימודי הנדסה" בין בינג לגוגל

* דפים מאונדקסים באתר (תקף לכולם) – עבור האתר שמופיע ראשון בגוגל, כמות הדפים המאונדקסים נבדקה בגוגל. ועבור האתר שמופיע ראשון בבינג זה נבדק בבינג. הסיבה לכך היא שברצוננו לבדוק את ההשפעה של כמות הדפים המאונדקסים באתר על הדירוג שלו בכל אחד ממנועי החיפוש, ולכן זה סובייקטיבי כלפי מנוע החיפוש הנבדק.

* צפיפות מילת מפתח (תקף לטבלה האחרונה) – במקרה הנ”ל קשה למדוד את ההשפעה מכיוון שמדובר בביטויי זנב ארוך (Long Tail), שמורכב מהרבה מילים. יש צורך לבדוק בדף את כל השילובים האפשריים של ביטויי המפתח, כגון: לימודי הנדסה, הנדסה לתואר, תואר ראשון בהנדסה, הנדסה וכו’. בגלל שבדוגמאות הקודמות היה מדובר בביטויי גנרי, קל יותר לאבחן את ההופעה שלו בדף. ברמת העקרון צפיפות של ביטוי מסויים מבטאת את ייחס ההופעה שלו אל מול שאר התוכן בדף (טקסט, קישורים).

מה בינג אוהב במיוחד?

יש שוני משמעותי בין קידום אתרים בגוגל לבינג, אשר מתבטא במספר פרמטרים שנבדקו. לפניכם כל הגורמים המשותפים לאתרים שמדורגים גבוה בבינג:

Title (כותרת הדף) ייחודי – כלל האופטימיזציה “צרו טייטל קצר ותמציתי” לא תקף בבינג ונראה כי הוא מאד אוהב טייטלים ארוכים ואינפורמטיים. תוכלו להריץ מספר חיפושים בבינג ולבדוק שברוב המקרים מוצגים בדף הראשון אתרים עם טייטל ארוך ואינפורמטיבי. בגוגל לעומת זאת, בד”כ ככל שהטייטל יהיה קצר יותר, כך האתר רלוונטי יותר ולכן בדף התוצאות הראשון רוב הטייטלים קצרים. תנסו לדוגמא לחפש את הביטוי “בניית אתרים” בגוגל ובבינג ותראו את ההבדלים.

יחד עם זאת, בתוצאות החיפוש של בינג הטייטלים (כפי שהם מופיעים בעמודי התוצאות) נחתכים אחרי המילה השישית או החמישית (אם מכיל מילים ארוכות) לעומת גוגל שחותך אחרי המילה השמינית או התשיעית. אין ספק כי הסיבה לחיתוך השונה אינה מקריות או רשלנות של המפתחים וניתן להסיק כי בינג מעדיף טייטלים שאורכם לא עולה על 6 מילים. מסקנה: אם אתם רוצים לקדם עמוד בבינג, קבעו לו טייטל אינפורמטיבי וארוך, אך כזה שאינו עולה על 5 – 6 מילים אלא מוצג במלואו בתוצאות החיפוש. בכל מחיר – הימנעו מטייטלים ארוכים יותר שמכילים את ביטוי החיפוש רק אחרי המילה החמישית.

טייטל זוהי כותרת הדף, אשר מוגדרת באמצעות תגית Title tag והיא למעשה אחד מהדברים החשובים ביותר בדף. לכל דף אמור להיות טייטל ייעודי אשר מסייע למנועי החיפוש להבין במה בדיוק הדף עוסק.

וותק דומיין – ללא ספק הפרמטר הכי דומיננטי בהשוואות שנעשו הוא הוותק של הדומיין. אם בגוגל אפשר עוד איכשהו למצוא בראש התוצאות אתרים טריים בעלי וותק של פחות משנתיים, בבינג זה נדיר יותר. ככל שהביטוי תחרותי יותר, כך גם הוותק של האתרים בראש התוצאות גבוה יותר (גם משך תקופת רכישת הדומיין גבוה יותר ברוב המקרים). אני מניח, ובצדק, שהסיבה לכך היא סוג של אמון שניתן לאתר יציב שקיים לאורך זמן. אות הכבוד שניתנת לו היא הוגנת למדי, הרי אם הוא היה ראשון לפני כולם, סביר שרמת הסמכות והערך המוסף שיציע לגולש יהיה איכותי ביותר.

כמות קישורים חיצוניים – בניגוד לגוגל, את בינג מעניינת בעיקר כמות מאשר איכות הקישורים הנכנסים. ניתן לראות בבירור כי ברוב האתרים שמדורגים ראשונים בגוגל, כמות כלל הקישורים החיצוניים גבוהה יותר (הכוונה גם לכאלה שמופיעים לאורך כל עמודי האתר), בעוד שבמקרה של בינג כמות הדומיינים מהם יוצאים קישורים גבוהה יותר. מסקנה – אם אתם רוצים להופיע גבוה בבינג, השתדלו להשיג קישורים מכמה שיותר אתרים שונים ולא מכמה שיותר דפים באותם אתרים.

מהו קישור איכותי? לאו דווקא כזה שממוקם גבוה בדף או כזה שאין לידו צפיפות גבוהה של קישורים אחרים, אלא הדבר הבסיסי יותר – מאיפה הוא יוצא. הרי לא ייתכן כי קישור שמפנה מאתר של אולם ארועים לאתר של חברת מחשבים יילקח בחשבון בתהליך הדירוג.

אופטימיזציית on page מול off page – כנראה שלבינג פחות חשובה האופטימיזציה בדף הנחיתה מאשר לגוגל. כפי שניתן לראות בחלק הראשון של הטבלה, הנתונים של האתר שמופיע ראשון בגוגל הרבה יותר טובים: כותרת ראשית ותתי כותרות (H1, H2, H3), הופעת מילות המפתח בדף במקומות הנכונים, ברוב האתרים של בינג תגיות המטה (meta tags) כלל לא מוגדרים, תקניות הקוד ברוב המקרים טובה יותר בגוגל ועוד. מצד שני, ברוב האתרים שמופיעים ראשונים בבינג ה-Pagerank גבוה יותר וזה גם שמשקף ומסביר את כמות הקישורים החיצוניים הגבוהה יותר. כמו כן, נעשו בדיקות לאותם דפים מהם יוצאים הקישורים ונראה כי האופטימיזציה שלהם טובה יותר, מה שהופך את הקישור בהם חזק ורלוונטי יותר (לדוגמא: קישור בו כתוב “הנדסת תוכנה” מדף שמדבר על “מכללות ללימודי הנדסת תוכנה”, חזק יותר מדף המדבר על “לימודים לתואר ראשון”).

מה “לא עושה את זה” לבינג?

בלוגים – משום מה בינג לא ממש מסמפט בלוגים. ולא משנה אם מדובר בביטויים תחרותיים יותר ופחות, עברית או אנגלית. דווקא במקרה של גוגל, הייחס הפוך. בלוגים מדורגים מאד גבוה ואף נחשבים למקור איכותי שמתעדכן לעיתים תדירות יותר מאשר אתר רגיל. הנה מספר דוגמאות לביטויים שמניבים בגוגל תוצאה ראשונה מתוך בלוג, בעוד שבבינג אין בתוצאות הראשונות בלוגים כלל:

אגב, זה הרבה יותר בולט בבדיקות שנעשו ב- bing.com עבור שאילתות חיפוש באנגלית.

וויקיפדיה – שזה ממש ההיפך מגוגל, וחבל. למרות שוויקיפדיה הינה מקור איכותי ואובייקטיבי שמספק מידע בשלל נושאים, בינג לא תמיד נוטה להציג אותה ראשונה. וזה עוד יותר מפליא כשמדובר בשאילתות מעולם המדע שעבורם וויקי (שהיא אנציקלופדיה) אמורה להיות המקור הכי רלוונטי. הנה כמה דוגמאות לביטויים בהם לא מצאתי את וויקי במקום הראשון בבינג (בגוגל וויקי כן ראשונה עבורם): קרינה אלקטרומגנטית, דואר אלקטרוני, אסטרונומיה, יוון העתיקה, מדעי המחשב ועוד.

אגב, בהקשר הזה אני חייב לציין שבינג הרבה יותר הגיוני בהחלטה שלו כשמדובר בחיפוש שאילתות שקשורות ללימודים כמו “מנהל עסקים”, “מדעי המחשב” וכו’. יותר סביר שמי שמחפש ביטוי כזה מתעניין בלימודים מאשר במידע מתוך אנציקלופדיה על התחום.

אינו מזהה קשר בין ביטויים –גוגל, כמנוע חיפוש וותיק יותר ומגוייר כהלכה שפועל בישראל כבר כמה שנים טובות, “מכיר” את הקשר בין המילים השונות. הוא יודע לזהות מילים שמופיעות עם כל מיני ו’ החיבור, בהטיה לפי זמן, זכר\נקבה, יחיד\רבים ומבין את משמעותן של ראשי תיבות. אם לדוגמא נחפש בבינג ביטוי כמו “עו”ד” נקבל תוצאות שמכילות אך ורק את הביטויי הזה. בעוד שבגוגל יופיעו תוצאות בעלות הקשר זהה כמו “עורכי דין”, “עורך דין”, “עריכת דין” וכו’. בדוגמא נוספת, על המילה “רפואי” גוגל מזהה מילים כמו “רפואיים”, “רפואה” וכו’ בעוד שבינג מזהה בדיוק את הביטוי “רפואי”. כמובן שלעניין הוותק יש משקל, גם גוגל לא התחיל ככה ובהתחלה לא ידע לזהות הקשרים. עם הזמן נבנו כל השיוכים שקיימים והם מתרבים כל הזמן. סביר להניח שגם בינג בשלב מסויים יזהה יותר ויותר הקשרים בין ביטויים.

הרבה טקסט בדף – נראה כי לאתרים שממוקמים בראש תוצאות החיפוש בבינג אין הרבה טקסט ביחס לאתרים של גוגל. אומנם הפער לא ממש גדול אבל נראה כי באופן כללי כמות הטקסט בדף פחות חשובה במקרה של בינג. כנראה שגם במקרה של בינג, הצבעות האמון (קישורים נכנסים) מקבלים הרבה משקל במבחן הרלוונטיות. אגב, גם בגוגל.ישראל יש דוגמא זהה נפוצה – אתר שמדורג ראשון כמעט בלי שום תוכן אבל עם הרבה מאד קישורים נכנסים.

בינג הוא סלקטור הרבה יותר קשוח

מי לא בדק כמה דפים מאונדקסים יש לו באתר? (כמה דפים מתוך האתר שלו גוגל מכיר) אם עוד לא יצא לכם לבדוק, זה הזמן – כנסו לגוגל והקלידו את השאילתה הבאה: site:address (במקום address כתובת האתר שלכם. בלי http ובלי www).

ככה זה נראה בכל אחד ממנועי החיפוש:

דפים מאונדקסים בבינג מול גוגל

הנתון הזה חשוב מאד ומשקף את רמת ועוצמת האתר בנושא העיקרי שלו. ככל שבאתר יהיו יותר דפי תוכן מאונדקסים בנושא בו עוסק, כך גם מתעצם האתר כמכלול והסבירות שיופיע במיקומים טובים גבוהה יותר (זו גם אחת הסיבות שבעלי אתרים רבים מפעילים פורום באתר שלהם – כדי לייצר תוכן נוסף שיעבה את כמות הדפים).

בינג משום מה הרבה יותר “קשוח” בהכנסת הדפים למאגר שלו. נראה שיש לו קריטריונים הרבה יותר מחמירים (או שבגוגל הם לא מספיק מחמירים?) ולא כל דף זוכה להופיע. אם תבדקו כמה דפים מהאתר שלכם בינג מכיר – תופתעו לגלות שלפעמים זה קוצץ לחצי בלבד ואף יותר. הנה מספר דוגמאות (יש עוד הרבה מאד, אתם מוזמנים לבדוק. פשוט לקחתי כמה אתרים מוכרים וגדולים):

כמות דפים מאונדקסים בבינג לעומת גוגל

(מצד שני, גוגל היה די צנוע ביחס לבינג בבדיקת “site:google.com” 🙂 )

כלי קידום אתרים בהם השתמשתי

את כל הכלים הללו ניתן למצוא בסרגל כלים למקדמי אתרים שיצרתי בעבר. זוהי אפליקציה שניתן להתקין בדפדפן, אשר מאפשרת גישה נוחה לכל כלי ללא צורך בכניסה יזומה לאתר עצמו.

עדכון: הפוסט הזה פורסם ב- nana10

אודות פבל ישראלסקי

פבל ישראלסקי
יזם, בלוגר, יועץ קידום אתרים והעורך הראשי של קהילת מקדמי האתרים ומשווקי האינטרנט AskPavel. המייסד והמנכ״ל של קבוצת אנגורה מדיה שכוללת מספר פעילויות - סוכנות שירותי שיווק דיגיטלי עם התמחות ב-SEO ו-PPC, מכללת AskPavel Academy שמציעה קורסים פרקטיים וכנס הדיגיטל השנתי Next Case שמושך אליו מדי שנה מעל 1,200 משתתפים.

55 תגובות

 1. פוסט יסודי ממצה ומאיר עיניים. תודה
  השאלה היא כמה באמת כדאי להשקיע בזה, מה משמעותו של בינג בישראל, וכו’.

 2. עוד כתבה מצויינת .. אהבתי 🙂

 3. אחלה פוסט אחי.

  לפי מה שאני יודע MSN, או יותר נכון BING, הוא מנוע חיפוש יותר “צהוב” מגוגל ואוהב יותר דברים טרנדיים וחדשים. איך זה מתיישב עם מה שאמרת לגבי זה שבבינג לא תמצא אתרים בני פחות משנתיים?

  • פבל ישראלסקי

   אהלן ארז ותודה על השאלה המעניינת.

   כמובן שתוכל למצוא, פשוט ממה שבדקתי רוב האתרים שהופיעו במקומות הראשונים היו בעלי וותק דומיין רב. אני לא יודע אם הוא באמת אמור להיות יותר טרנדי ולהציג דברים חדשים, שכן כך זה בעצם באמת סותר את עניין הוותק.

   אני משאיר את זה פתוח לגמרי, אשמח לשמוע את דעתכם לגבי השאלה הזאת.

   • יולי דסיאטניקוב

    אולי שווה לבדוק התנהגות של עמודים פנימיים *חדשים* שעולים באתרים…

    וחוץ מזה, שיחקת אותה עם הפוסט.

    • פבל ישראלסקי

     תודה.

     אולי יכול להיות שזה קשור לביטויים?
     כלומר יש קבוצת ביטויים שייתכן ויש להם פוטנציאל טרנדי (כגון: שמות של שחקנים, סרטים, מילים כמו איראן וכו’…), לעומת ביטויים שהם יותר סטטיים (כגון: שמות של ספרים, ביטויים מדעיים, שמות של מדענים שאינם בחיים וכו’…).

 4. איתי ברנר

  מהניסיון המועט שיש לי אכן קל הרבה יותר לתמרן את בינג באמצעות קישורים, יש הרבה מאוד ביטויים שבהם ישנם דפים כמעט בלי תוכן במקומות ראשונים רק בגלל קישורים, ולעומת זאת גוגל מזהה שנעשה לאותם אתרים קידום מסיבי מדי ולכן שם אותם במקום תשיעי או עשירי.

  • פבל ישראלסקי

   תודה על התגובה איתי. אשמח לקבל דוגמאות. כמו כן, האם מדובר בביטויים תחרותיים?

   • איתי ברנר

    אתה מוזמן לבדוק את “משחקים להורדה”, בבינג וגם בMSN האתר שלי הוא מקום ראשון כבר הרבה זמן (לא שזה עוזר, בערך 4 כניסות ליום…). לעומת זה בגוגל הוא במקום שלישי – רביעי. אין לי מושג עד כמה הוא תחרותי, אבל למקום הנוכחי הגעתי יחסית בקלות , אבל רק פעם אחת הצלחתי לטפס מעבר למקום שלישי וגם זה נמשך רק יום וחצי.

    התוצאה השניה בבינג היא של Orange שעשו לעצמם קידום אתרים דרך חברה מסוימת שלא אזכיר את שמה ובגוגל לא ממש הצליחו להגיע למקום ריאלי, כנ”ל לגבי FXP

    לעומת זאת, בביטוי “משחקים” כמילה אחת המיקום בגוגל יותר טוב שזה דווקא הגיוני כי אני בכלל לא מקשר בביטוי הזה.

 5. העובדה שבינג מאנדקס פחות דפים לא בהכרח אומרת שהוא קשוח יותר באינדוקס, אולי הוא פשוט פחות יעיל ומתקשה לסרוק אתרים כמו שצריך?

 6. אחלה פוסט פבל.
  בדקתי אתרים שלי והפוסט והטבלאות שבנית ממש תואמות לתוצאות שלי.
  יש לי שאלה :
  עם איזה כלי ואיך אני בודק את צפיפות מילות מפתח?

  • פבל ישראלסקי

   היי כפיר, אני שמח שאהבת.

   יש הרבה כלים ברשת, הבעיה היא שלא מצאתי כלי אחד נורמלי שיתמוך בעברית (אני לא דובר ג’יבריש מדוברת). לכן נאלצתי לעשות את זה באופן ידני. זה אומנם מייגע אבל ככה אני גם יכול להיות בטוח שהתוצאה מדוייקת יותר. אם תתקשה לבדוק זאת, נתתי בעבר תשובה לקורא שלי ששאל איך בודקים: https://www.askpavel.co.il/blog/keywords-density

   אגב, בדקת ביטויים תחרותיים? אשמח אם תתן דוגמאות. האם כל התוצאות שלך תאמו לשלי או שהיו פרמטרים שהלכו בקו נגדי?

 7. הביטוי שחיפשתי הוא:
  אחסון ואירוח אתרים
  בגוגל מקום ראשון- host4site.co.il
  כותרת ראשית-יש
  תוצאות חיפוש-323,000
  W3C-שגיאות 0 אזהרות 0
  פייג ראנק-3

  בבינג מקום ראשון – joinweb.co.il
  כותרת ראשית-אין
  תוצאות חיפוש-889
  W3C-שגיאות 116 אזהרות 5
  פייג ראנק-6

  מצומצם אבל תואם לחלוטין.

 8. יש לי כמה בעיות עם הניתוח המרשים שלך –
  א. אתה כנראה צודק בהיבטים רבים (זו לא הבעיה).
  ב. חסר לי המיקום של האתר במיקום הראשון, במנוע השני (כלומר איך הביצועים שלו באותן נתונים).
  ג. מחיפוש שערכתי בכמה צרופים שונים, אין בכלל אתרים מבוססי שמות מתחם בעברית בעמוד הראשון של בינג! זה מוזר ודורש בדיקה ובפרט שיוצר הטייה משמעותית בתחומים נרחבים למדי ברשת הישראלית.

  • פבל ישראלסקי

   היי Ahoy!

   נקודה מעניינת, באמת לא התייחסתי לכך ששמות מתחם בעברית לא מופיעים. ייתכן וזה קשור למגבלת ממשק המשתמש שליאור צורף ציין(כשנשאל אם בינג הישראלי הוא כמו בינג האמריקאי)?
   http://twitter.com/liorz/status/2514810807

   האם לא יצא לך לראות אף תוצאה כזאת?

   לגבי ב’ אתה צודק. אני אוסיף ברגע שאוכל.

   • לא רציתי להיות גורף … כי בכל זאת לא עברתי על כלל הצרופים האפשריים (מספר סופי – אבל גדול למדי)!

    אבל – לא מצאתי ולא אתר אחד מקוטלג בתוצאות גם בדפים אחוריים יותר … ואני יודע בוודאות על כמה אתרים בשמות מתחם עבריים שנמצאים במקום ראשון בגוגל בצירוף שלהם (ויש בו תחרות מסויימת).

    • בקורס קידום אתרים אנחנו מקום ראשון בגוגל עם דומיין בעברית-
     בבינג… התייאשתי מלחפש…

 9. פאבל,

  סחטיין על הפוסט: מאיר עיניים ומחכים.

 10. למרות שקשה להסיק מסקנות על סמך השוואה כזו, עדיין זה פוסט מעולה
  כן ירבו

  • פבל ישראלסקי

   היי יורם ותודה רבה!

   אתה צודק. כמו ברוב הניסויים והמחקרים באינטרנט, לעולם זה לא מדוייק ב-100% ויש ממצאים שנוגדים את התוצאות. יחד עם זאת, אני בטוח שעם מספיק ניסויים והתמדה, נוכל להגיע קרוב ככל שניתן לאמת המוחלטת לא? 🙂

 11. מאור קפלנסקי

  אחד מהפוסטים הטובים שלך..
  מיד חיפשתי מה קורה עם הביטוי “שלי” ב- BING וקיבלתי חום…
  גוגל עדיין לוקח אצלי בגדול..

  • פבל ישראלסקי

   תודה מאור.
   טוב אני מניח שאין כרגע יותר מדי טראפיק מבינג, כך שזה לא כזה קריטי.

   לגבי הביטויי שלך, העיקר שאתה ראשון בביטויי “מיתוג אישי באינטרנט”.
   בינג אוהב קישורים מהרבה דומיינים, תנסה לעבוד על זה קצת ואולי תגיע להיות ראשון גם “בביטוי שלך” 🙂

 12. להגיד שאין ולא תהיה תנועה מבינג זו טעות – כבר כיום יש לי אתרים שמקבלים תנועה יפה משם (גם ביחס לגוגל). לדעתי זה גם רק ילך וישתפר, היות ובחודשים הקרובים רבים ישדרגו את הדפדפן באופן אוטומטי ל-IE8 שאצלו בינג זו ברירת מחדל … זה כבר מתרחש כחודש ומשהו ומכאן השינוי בדפוסי התנועה.

  • פבל ישראלסקי

   לא אמרתי שאין ולא תהיה אלא “כרגע אין יותר מדי” 🙂
   אבל אם אכן יש לך הרבה, אז אני חוזר בי. זה מעניין. תוכל לומר כמה תנועה יש לך משם ביחס לגוגל?

   • באתר מסוים יש אותו הדבר כמו גוגל (כמה מאות ביום) ובמספר אחרים 20-30 אחוז לעומת 50-60 של גוגל (עכשיו, אני לא מכיר איש שיווק שיוותר מראש על 20-30 אחוז מהשוק שלו מראש … אתה?).

    מדובר על אתרים שמראש מדורגים גבוהה בבינג, לפחות כמו בגוגל (מתברר שהקידום שלי טוב לא פחות לבינג).

 13. אתר נחמד שעושה השוואה בו-זמנית בין בינג לגוגל: http://www.bing-vs-google.com

 14. היי פבל,
  בהמשך לשאלה שלי על כלי שמבצע בדיקה לצפיפות המילים אז יש כזה והוא גם תומך בעברית באופן מלא.
  http://seoquake.com
  זהו תוסף לפייר פוקס בלבד!
  שבודק צפיפות מילים ואפילו מקושר עם גוגל לגבי מספר החיפושים של מילים והמחיר המשוער לקליק באדוורדס על אותם המילים.

  • פבל ישראלסקי

   תודה כפיר.
   כאני מכיר את הכלי שלהם כבר כמה שנים ובפעם הראשונה שניסיתי אותו הוא לא תמך טוב בעברית. אם אתה אומר שעכשיו הוא כבר כן, אני אשמח לחזור להשתמש בו. תודה בכל מקרה! 🙂

 15. פאבל זה NATI22 מ K.
  התחלתי לקרוא את הבלוג שלך עכשיו ואני חושב שהוא נהדר. כל הכבוד שיש דברים בעלי מהות גם בשוק הקידום הישראלי.

  אני חושב שהניתוח של בינג, בייחוד בעברית, הוא לא יעיל. אין ממנו פשוט טראפיק בשום שפה… האלגוריתם חלש וקל למניפולציה, הוא מלא בספאם בכל תחום תחרותי באמת… הוא הולך בכיוון של להיות דומה לגוגל, אבל עדיין הספירה הכמותית של הלינקים וחוסר בדיקת רלוונטיות שלהם, עם ה”צ’אנס” שהם נותנים לאתרים חדשים לחלוטין במילים גנריות… הופכות אותו לצעצוע קל לספאמרים (שכמובן יעדיפו את יאהו בשפה האנגלית, גם מנוע חלש ויש בו כמות אדירה של טראפיק).

  • פבל ישראלסקי

   היי אלון, שמח מאד לראות אותך כאן 🙂
   תודה, אני שמח שאהבת את הבלוג. אתה מוזמן להשתתף בדיונים השונים ולתרום מהידע והנסיון האישי שלך.

   אני לא ממש מסכים איתך לגבי חוסר הכוח של בינג הישראלי. יש לי לא מעט חברים ומכרים שאומרים שהם מקבלים משם כרגע יותר טראפיק מאשר מגוגל. ראה גם את תגובותיו של Ahoy למעלה שציין את הטראפיק הגבוה שהוא מקבל משם.

 16. הי פבל
  פשוט טוב.
  רק רציתי להוסיף שביטוי בניית אתר בבינג אני במקום ראשון אבל לא הביא לי אפילו מתעניין אחד כך שלדעתי המנוע עדין חסר כל חשיבות ויש להתיחס (לפחות כרגע) לתוצאות בגוגל

  • פבל ישראלסקי

   היי רמי, תודה רבה! 🙂
   השאלה אם זה ביטוי שנפח החיפושים שלו בבינג גבוה. בדקת את זה?

   והאם הנתונים של האתר שלך תואמים את הפרופיל שהצגתי כאן (מבחינת כל הפרמטרים הטכניים)?

 17. שוקי גלילי

  פבל, סחתיין על היסודיות. יופי של פוסט.

  • פבל ישראלסקי

   תודה רבה שוקי, שמח שאהבת! האם אתה רואה עליה ניכרת של טראפיק מבינג בקרב לקוחותיך? אחרי עסקת יאהו-מייקרוסופט ייתכן שנצטרך להתעמק ב-SEO בבינג יותר מתמיד, הפוטנציאל אדיר.

   • שוקי גלילי

    אז זהו, שאני לא בטוח עד כמה אדיר הוא הפוטנציאל. מצד אחד, אני רואה בחלק מהאתרים הכפלה של התנועה מבינג בהשוואה ל-MSN ו-Live, אבל עדיין מדובר בנפחים קטנים מאד בהשוואה לגוגל.

    אני בכלל לא בטוח, אגב, שאחרי איחוד בין יאהו למיקרוסופט טכנולוגיית החיפוש המשותפת תהיה דומה לזו שאנחנו רואים היום. האלגוריתם של יאהו עדיין הרבה יותר מוצלח.

 18. יפה מאוד כל הכבוד ותודה רבה

 19. פבל,לפי מה שקראתי משתמע שבינג מכוון ישר “למעלה” אל עבר המותגים והחברות הגדולות.כך שההשוואה לא רלוונטית לטעמי.משום שלאתרים ה”קטנים” תמיד יותר טוב עם גוגל.זו הרגשתי.

  • פבל ישראלסקי
   פבל ישראלסקי

   היי יוסי. אשמח אם תציין את המקור בו קראת את זה.

   • תראה בעמצך,בינג רוצה אתרים עם דומיין וותיק,לא אכפת לו מבלוגים,וויקיפדיה,כמו שכתבת “בינג הוא סלקטור הרבה יותר קשוח” נראה לי שזה אומר הכל.אשמח לשמוע את דעתך.

 20. פאבל שלום, קראתי את הכתבה ובדקתי איפה אני בבינג. מסתבר שבשום מקום. דווקא התחלתי להתקדם לא רע בגוגל אבל בבינג 0. שמתי לב שגם הבנקים בכלל לא נמצאים בתוצאות. איך זה יכול להיות? הרי זה בנקים?

  • פבל ישראלסקי
   פבל ישראלסקי

   האמת שאין לי מושג מדוע הבנקים לא מופיעים, זה מוזר. ניסית לבדוק האם הם עונים על הדרישות שהצגתי כאן?

 21. זה ממש מעניין כי בגוגל, הם ממלאים את הדפים הראשונים, לגמרי.
  אני אנסה לבדוק לפי הפרמטרים שדיברת עליהם. אם מעניין אותך, אני אתן לך עדכון..

 22. פוסט מעולה.

  ניתן לזמן לעשות שלו יכול להיות שבינג יתפוס תאוצה אם ישולב בפייסבוק.

 23. ניתוח מקצועי ומעניין. בנימה אישית אוסיף כי רשת אתרים אותה אני מנהל, זוכה למיקומים מרשימים ביותר בבינג, על פי רוב גבוהים בהרבה מאשר בגוגל. להערכתי הסיבה העיקרית נובעת מדומיין הבסיס של האתר, לו מייחס בינג חשיבות רבה יותר מאשר גוגל.

  רציתי להציע מחקר לא פחות מעניין, והוא השוואה בין גוגל ישראל, לגוגל קום. ברור שגוגל האמריקאי הרבה יותר מתקדם, פחות נתון למניפולציות וייתכן אף שניתן לגזור ממנו על התפתחות האלגוריתם של גוגל ישראל. מה דעתך ?

 24. אני חושב שיש פוסט כזה, תחפש אותו, זכור לי אחד כזה

 25. פוסט מעניין מאוד.
  האם אתה מכיר כיצד אני יכול ללמד את bing על האתר שלי – לדוגמא כמו שלגוגל אני יכול לשלוח sitemap.
  משום מה בינג מאנדקס לי רק 3 דפים באתר בעוד שגוגל מאנדקס לי את כולם.

 26. פוסט מעניין מאוד, הבעיה שלא ניתן לעשות הרבה כי בראש ובראשונה אנו רוצים שגוגל יסמפט אותנו ולכן אנו נעשה כל מה שהוא יבקש…גם אם זה גובל בהזנחה של מנועי החיפוש האחרים.
  בכל אופן משאיר קווים למחשבה…תודה.

 27. מאמר מעניין ביותר וחשוב.

  האם בימניו עדיין המצב זהה לגבי אתרים ישראליים ?

  האם מישהו יודע מה רמת השימוש בבינג בארץ יחסית לגוגל עכשיו ?

  יש לי לקוחות שמשתמשים בו כי זה המנוע הדפולטי שעולה בלפטופ שקונים בארץ כאשר תוכנות מיקרוסופט כבר הותקנו עליו.

  אבל תוצאות החיפוש של האתרים שלהם באמת “מזעזעות” .. ואני מנסה לשכנע שזו בעייה של המנוע ולא של המקדמת ..

  מה אתם אומרים ?

  תודה ויום נעים

 28. פבל שלום
  רציתי לדעת האים יש השפעה על עבודה בכלי מנהל אתרים של בינג על הדירודג שלנו במנוע חיפוש הזה כמו למשל לעלות שם מפתת אתר xml וכו. רציתי לדעת אים תוכל לכתוב פוסט על כלי מנהל אתרים של בינג אני בטוח שהרבה מאד אנשים לא משתמשים בו בגלל שלא יודעים אך.
  בתודה מראש
  דרור

  • פבל ישראלסקי

   היי דרור, אני פחות מכיר את הנושא אך אשתדל לכתוב על זה בהמשך.

  • שוקי גלילי

   ספק אם עצם השימוש בכלי מנהל האתרים של בינג ישפיע על הדירוגים או התנועה שלך. אולי הוא יאפשר לך הבנה טובה יותר של האופן שבו בינג “רואה” את האתר וכתוצאה מזה תשפר גם תנועה ומיקומים.

   בכל אופן, נתח השוק של בינג בישראל מאד קטן ובדרך-כלל לא שווה את ההשקעה.

 29. גרמת לנו לחשוב על בינג ברצינות.
  תודה רבה ושנה טובה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *