יוטיוב מפסיקה לספור הצבעות דיסלייק

YouTube הכריזה כי היא תפסיק להציג הצבעות Dislikes. ההצבעות יהפכו לפרטיות וזאת כדי להגביל את השימוש ב-Dislikes לרעה.
מיטל אור
יוטיוב מפסיקה לספור הצבעות דיסלייק

השינוי מגיע לאחר התקפות Dislikes מצד משתמשים כשאלו פעלו במטרה לפגוע בביצועי הסרטון. מאט קובל מיוטיוב, קבוצות של צופים משתמשות לא פעם בכפתור ה- Dislike רק בשל העובדה שהן לא אוהבות את היוצר או את מה שהוא מייצג. זוהי בעיה גדולה כאשר חלק מהמשימה של YouTube היא לתת לכולם אפשרות להביע את קולם.

YouTube כבר הריצה ניסוי בשלב מוקדם יותר של השנה ובו היא הפכה את ספירת ה- Dislikes לפרטית וזאת כדי לבחון האם הדבר יכול להשפיע על התקפות Dislikes מתואמות. הניסוי הוכיח כי אכן, הסתרה של הספירה מונעת התקפות מסוג זה.

YouTube כבר בחנה את ההשפעה של הסתרת ספירת ה- Dislikes

כחלק מהניסוי שערכה YouTube הצופים יכלו לראות ולהשתמש בלחצן ה- Dislike אך הם לא יכלו לראות את הספירה. התוצאה הייתה ירידה בהתמקדות בכפתור זה וירידה בהתנהגות תוקפנית. YouTube ציינה כי היא שמעה מיוצרים קטנים ויוצרים בתחילת דרכם כי הם לא פעם חשופים למתקפות שכאלו ובדיקה שערכה הראתה כי טענות אלו נכונות.

בשל טענות היוצרים והצלחת הניסוי החליטה YouTube להסתיר את ספירות ה- Dislikes עבור כל הסרטונים וזאת כדי להגביל את הנזק וההשפעה של הכפתור. כך היא מקווה לעודד יוצרים נוספים לצאת לדרך ולהקים לעצמם ערוצים ולהעלות תכנים.

ההתייחסות ל- Dislikes מעניינת לא רק את YouTube אלא מעסיקה גם את הרשתות החברתיות כולל טוויטר, Reddit שגם כן בחנו את האפשרויות לסמן תוכן כ”לא אהוב”. כפי שאומרת YouTube הרעיון יכול להיות מצוין אך לכפתור ה- Dislike יש גם השפעות שליליות.

עכשיו, לאחר הסרת ספירת ה- Dislikes נצטרך לראות האם הדבר ישפיע על היוצרים ועל הקהל וכן האם תהיה לכך השפעה על שאר הרשתות החברתיות. חשוב לציין כי ספירת ה- Dislikes תוסתר מהקהל הרחב אך היוצרים עדיין יוכלו לראות את הספירה באזור YouTube Studio ולקבל משוב על הסרטונים שלהם.

להודעה של יוטיוב

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נכתב על ידי
מיטל אור, בעלת חברת כתיבת תוכן באנגלית ובעברית. שמה אנשים לפני העסק ועוזרת לעסק להתבטא הכי טוב ברשת.
0 0 הצבעה
קלות השימוש
0 0 הצבעה
פיצ'רים ופונקציונליות
0 0 הצבעה
תמיכה טכנית
0 0 הצבעה
תמורה לכסף
הרשמו
הודע על
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר בעלת הכי הרבה הצבעות
פידבקים מוטבעים
צפייה בכל התגובות
שי משען
89859
פרסום באינטרנט
יורם ליכטנשטיין
88807
תוכן וקופירייטינג
דוד כהן
88287
מדיה חברתית
דפנה בן יהושע
66920
קידום אתרים
ירון אחר
65147
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
17
מדיה חברתית
מיטל אור
27
קידום אתרים
מיטל אור
43
מדיה חברתית
מיטל אור
54
קידום אתרים
מיטל אור
72
קידום אתרים
לא חבל לפספס?

קהילה של +15,000 מקצוענים כמוך נהנים לקבל מאיתנו טיפים עדכניים על קידום אתרים ושיווק באינטרנט, מדריכים מעמיקים, מקרי בוחן וכלים, היישר לתיבת המייל. רוצה להצטרף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
1
0
נשמח לשמוע את דעתך, נודה לתגובהx
()
x