האם לבנות יותר דפים או דפים חזקים יותר?

ג'ון מולר מגוגל עונה על אחת השאלות שיותר מעניינות אותנו, בעלי האתרים. בשיחת הנגאוט עלתה השאלה האם יש לבנות יותר דפים באתר או פחות דפים אך שיהיו חזקים וממוקדים עם מילת המפתח הראשית.
מיטל אור
יותר דפים או דפים חזקים יותר

שאלה זו עוסקת למעשה באסטרטגיית התוכן באתר, בחירת מילות המפתח ותמיכה בהן. מי שהעלה את השאלה תהה האם יש צורך ליצור תוכן נפרד לכל מילת מפתח שעוסקת סביב הנושא או האם לשלב את כל מילות המפתח במאמר אחד ולייעל את התוכן.

קבלת החלטה אסטרטגית

מולר הגיב על השאלה בכך שאפשר לפעול בשני הכיוונים וכי מדובר בהחלטה אסטרטגית. באופן כללי מה שצריך לעשות באתר הוא ליצור איזון בין דפים ספציפיים לנושאים בודדים ודפים כלליים. בדרך כלל, כשיש באתר פחות דפים, הם נוטים להיות חזקים יותר אך אם יש דפים רבים באתר הערך שלהם עשוי להיות נמוך יותר.

בנושאים בהם התחרות חזקה מאד כדאי להקפיד על דפים חזקים על חשבון מספר הדפים. בנושאים בהם התחרות לא חזקה, אפשר לבחור באסטרטגיה של כמות גדולה של דפים. על פי מולר, בתחילת הדרך ככל הנראה עדיף להתמקד בפחות דפים אך שהם יהיו חזקים וככל שהזמן מתקדם כדאי להוסיף עוד דפים לאתר ולחזק אותו ככל האפשר.

איך אפשר לגרום לגוגל לתת עדיפות לתוכן החשוב ביותר?

לשאלה כיצד אפשר לגרום לגוגל לתת עדיפות לתוכן אחד על פני האחר ענה מולר כי אי אפשר לתת עדיפות לדף מסוים באתר, אך אפשר לעזור לכך באמצעות קישורים פנימיים. יש להדגיש את הדפים החשובים באתר על ידי יצירת קישורים ובו זמנית להימנע מקישורים לדפים שהם פחות חשובים.

דפים חשובים יכולים לקבל קישורים מדף הבית. לעומתם, דפים פחות חשובים יכולים שלא לקבל קישור בכלל. בצורה זו כשגוגל בוחנת את האתר היא תראה את דף הבית ואת הדפים העיקריים שהוא מצביע עליהם. הדפים האלה חשובים כמעט כמו דף הבית והקישורים אליהם עוזרים להבין אילו דפים חשובים לבעל האתר.

לקריאת הידיעה המקורית

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נכתב על ידי
מיטל אור, בעלת חברת כתיבת תוכן באנגלית ובעברית. שמה אנשים לפני העסק ועוזרת לעסק להתבטא הכי טוב ברשת.

עוד מאמרים בנושא קידום אתרים

0 0 הצבעה
קלות השימוש
0 0 הצבעה
פיצ'רים ופונקציונליות
0 0 הצבעה
תמיכה טכנית
0 0 הצבעה
תמורה לכסף
הרשמו
הודע על
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר בעלת הכי הרבה הצבעות
פידבקים מוטבעים
צפייה בכל התגובות
שי משען
89858
פרסום באינטרנט
יורם ליכטנשטיין
88800
תוכן וקופירייטינג
דוד כהן
88286
מדיה חברתית
דפנה בן יהושע
66915
קידום אתרים
ירון אחר
65142
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
12
קידום אתרים
מיטל אור
35
מדיה חברתית
מיטל אור
52
מדיה חברתית
מיטל אור
56
קידום אתרים
מיטל אור
88
קידום אתרים
לא חבל לפספס?

קהילה של +15,000 מקצוענים כמוך נהנים לקבל מאיתנו טיפים עדכניים על קידום אתרים ושיווק באינטרנט, מדריכים מעמיקים, מקרי בוחן וכלים, היישר לתיבת המייל. רוצה להצטרף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
1
0
נשמח לשמוע את דעתך, נודה לתגובהx
()
x