גוגל משחררים את עדכון הפנדה לכל העולם – מתי יגיע אלינו?

בסוף פברואר, גוגל הוציאו עדכון אלגוריתם משמעותי מאוד שנקרא עדכון פארמר (או בשמו הרשמי – עדכון פנדה). אלגוריתם שמטרתו למחוק מהאינדקס את כל האתרים בעלי "תוכן באיכות נמוכה" (Low-Quality Content).

אלו הם דפים שלעיתים אפשר למצוא בחוות תוכן והם דפים שהטקסט בתוכם אולי רלוונטי לשאילתת חיפוש מסויימת, אבל כנראה מספק חווית משתמש גרועה מאוד. בקיצור, דף שלא יעיל לנו כגולשים בכלל, אבל מילת המפתח שחיפשנו מופיעה שם כמה פעמים בתוך הטקסט.

אז היום, גוגל שיחררו את עדכון הפנדה בכל העולם. או יותר נכון, לכל שאילתות החיפוש באנגלית בעולם (עד עכשיו העדכון היה פעיל רק בגוגל.קום בארה"ב בלבד).

איסוף מידע מהגולשים על איכות הדפים

גוגל תמיד השתמשו במספר גדול של סיגנלים על מנת לקבוע רלוונטיות של דף מסויים. חלק מהם סיגנליים שנמצאים בתוך הדף עצמו (הימצאות מילת המפתח בתוכן, מבנה כותרות, אופטימיזציית תמונות ובכללי – אופטימיזציית on-page) וחלק מהסינגלים נמצאים באתרים אחרים (כמו קישורים נכנסים, טקסט העוגן על הקישורים הללו, מיקומם ובעצם כל עולם ה- Off Page).

בחודשים האחרונים, גוגל פרסמו דרכים שונות שמאפשרות לגולשים לחסום דפים מסויימים מתוצאות החיפוש. הראשון למשל היה תוסף לגוגל כרום שמאפשר לחסום אתרים מסויימים מתוצאות החיפוש שלך. עכשיו למען האמת, יש קישור ישיר מתוצאות החיפוש שמאפשר לנו לחסום את האתר (אם נכנסתי אליו וחזרתי לתוצאות החיפוש הקישור מופיע).

כשעדכון הפנדה עלה בהתחלה, גוגל הודיעו שהם לא ישתמשו במידע שהם אספו בעזרת הכלים האלו (משתמשים שחסמו דפים מסויימים מתוצאות החיפוש שלהם), אך הם כן השתמשו במידע כדי לוודא שהעדכון באמת השפיע לטובה על תוצאות החיפוש.

הם מצאו התאמה של 84% מהדפים שהוצאו מהאינדקס בעקבות העדכון ודפים שמשתמשים בחרו לחסום מתוצאות החיפוש שלהם!

כמה זמן עד שזה יגיע אלינו ?

אני מאמין שלא הרבה, סה"כ העדכון כבר עובד בישראל פשוט לא על חיפושים בעברית. אז נכון, שזה פרקטית אומר שהעדכון לא רלוונטי אבל לי זה בהחלט מרמז שהוא קרב ובא.

מה אתם אומרים? רוצים שהעדכון יגיע, או מקווים שזה ייקח זמן?

אודות רועי בן עמי

רועי בן עמי
מומחה לשיווק באינטרנט. רועי בן עמי מנהל מספר פרוייקטים אינטרנטיים, מייעץ לחברות סטארטאפ בארץ ובחו"ל ומנהל את חברת wwO. "כסף באינטרנט זה נוסחה. אם תעשה הכל לפי הספר אין סיכוי שתיכשל".

10 תגובות

 1. אלה מאיתנו שמקדמים באנגלית, צריכים לעבוד יותר קשה מעכשיו ולא להתפשר על איכות. ישנה משמעות כספית כיוון שמאמרים איכותיים עולים יותר.
  שיטות קידום רדודות עדיין אקטיביות בעברית, אבל בשלב כזה או אחר הפנדה תתפוס גם בשפה שלנו.

  מקדמי אתרים לא מתים, רק הטכניקות מתחלפות!

 2. מחכה בקוצר רוח יאללה שיבוא כבר:-)

 3. איתי ברנר

  קרוב מאוד…

  We will continue testing and refining the change before expanding to additional languages, and we’ll be sure to post an update when we have more to share

  הרי כמה זמן עבר מהעדכון ב.קום לעדכון הזה? חודש וקצת? חודש וחצי…

  מעניין מה יקרה לכל מיני אינדקסים שהאסטרטגיה שלהם זה פשוט לבנות אלפי דפים לכל מילת מפתח אפשרית… (אני לא אזכיר שמות, אבל אין יותר מדי אפשרויות).

 4. ברור שייקח זמן… עכשיו אני לפחות יודע מה המצב שלי, כשהעדכון יגיע מבחינתי זה נעלם…

  קראתי איפשהו שגוגל הבינו שטעו באלגוריתם למשל שגרמו לאתרים מסוימים ליפול על חשבון המתחרים שלהם והבנתי שהם משנים את הנושא – בעיקר קראתי את זה בהקשר של eHow ושל אתרי מאמרים שנפלו… האם יש דברים בגו ?

 5. האם יפסיקו להיות ספאמרים אם וכאשר יתקבל העדכון בישראל?
  אני קצת בספק

 6. נושא מדד הגולשים כמו גם גוגל1+ יהיה מודל קצת בעייתי בארצנו הקטנטונת בה מדגם אינו מייצג, פירגון אינו יותר מדיי בלקסיקון ולדרוג הגולשים יש ריח של מניפולציית מקדמי אתרים
  אני מניחה שלביצה שנקראת קידום אתרים בעברית צריך מודל קצת שונה

 7. מה עם כל אתרי התמיכה המכילים טונות של טקסט ספאם \ מפוברק (כאלה שתוכנות ייעודית יוצרות), האם גוגל ידע למצוא את האתרים הראשיים שלהם כדי להענישם? האם זה מה שקרה בגוגל.קום?

  אני חושב שהעדכון יכול להיות טוב מאוד, לכל מקדמי ה-"White Hat". סוף סוף תגמר (בתקווה) החובבנות יתר על המידה הזאת בקרב המון חברות אתרים (אפילו כאלה בעמוד הראשון כרגע בלי לציין שמות..) עם אתרי התמיכה המפוברקים שלהם.

 8. גוגל ישראל כמו עם המון חידושים אחרים מאחר מעט ויש לנו עוד הרבה ללמוד מידידנו גוגל.קום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *