תקלת האינדוקס המסתורית בגוגל נפתרה

תקלת אינדוקס מסתורית פגעה בשבוע האחרון באתרים רבים ברשת. התקלה גרמה לדפים רבים להתאנדקס בקצב איטי מהרגיל ולדפים אחרים להעלם מתוצאות החיפוש. בהתחלה דובר רק על בלוגים אשר ישבו על הפלטפורמה של בלוגר, אך בהמשך הסתבר כי גם אתרים כדוגמת CNN נפגעו מכך.

הבלוג הרשמי של גוגל לא פרסם ידיעה בעניין, אך דוברי החברה הגיבו בפורומים ובלוגים שונים הקשורים לתעשיית ה-SEO, בפורומים של Webmaster tools ובתגובות לציוצי טוויטר אשר מנהלי אתרים הפנו אליהם והודו כי מדובר בתקלה טכנית. בין היתר נאמר לבעלי אתרים לא לבצע שום שינוים בלתי מתוכננים באתרים מכיוון שלא נעשה שום שינוי באלגוריתם או במדינות החברה. ההודעה האחרונה נתקבלה שלשום בלילה ולפיה הבעיה נפתרה. בהודעה נאמר בנוסף כי אם ישנו מצב בו הבעיה נמשכת, הרי שמדובר בתקלה ספציפית באותו האתר.

לעומת העניין הרב שנוצר בחו”ל, בארץ לא נשמעו הדים דומים. יתכן כי הסיבה לכך נעוצה בעובדה שבארץ ישנם יחסית מעט אתרים המתעדכנים באופן שוטף 24 שעות ביממה ולא היה להם שום אינטרס לשתף זאת עם אתרים אחרים. חשוב להוסיף כי שום מקור בחו”ל לא דיווח על שינויי מיקומים דרסטיים בדפים קיימים, ולכן לא נראה שלתקלה הייתה השפעה על “ריקודי גוגל” כאלו או אחרים כפי שאולי ניתן להסיק בטעות.

אודות איתי ברנר

איתי ברנר
העורך הראשי של מדור החדשות באתר AskPavel בו מדי שבוע מתפרסמות הידיעות האחרונות מעולם השיווק באינטרנט. עורך וכותב תוכן עצמאי, בין היתר הקים את Web Wiz המספקת פתרונות כתיבת תכנים וניהול תוכן.

6 תגובות

  1. ברוך השם וברוך המגגלים… 🙂

  2. אם כך ההאם הריקודים המוזרים בתוצאות החיפוש אינם קשורים לתקלה זו, ואם לא איך ניתן להסביר את הקפיצות המוזרות בכל החודש וחצי האחרונים בתוצאות גוגל ישראל????

    • איתי ברנר

      אם כבר שאלת, ההערכה שלי היא שמדובר בעדכון תקופתי. ידוע שאתרי גוגל בעולם הם שונים זה מזה ומתעדכנים בצורות שונות. ייתכן שמדובר בכניסה של עדכון Mayday, למרות שזו ספוקלציה בלבד.

  3. לדעתי אין קשר בריקוד גוגל, ייתכן שהם התחילו להכניס את “גוגל קפאין” – נסה לבדוק האם התוצאות שלך זהות שם…

  4. לדעתי הבעיה עדיין קיימת, תודה על המידע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *