הקשר בין אורך URL ל-SEO

מיטל אור
ג'ון מולר מגוגל עונה האם אורך כתובת האתר (URL) משפיע על פעולת ה-SEO. כתובות אתרים קצרות עשויות להיראות ידידותיות אך האם יש להן השפעה על הקידום? על כך ענה מולר בשיחת האנגאוט.
הקשר בין אורך URL ל-SEO

בסדרת הסרטונים – Ask Googlebot אותה ניתן למצוא ביוטיוב ענה מולר על השאלה האם כתובות אתרים קצרות משפיעות לטובה על ה-SEO או שמדובר במיתוס בלבד.

ההשפעה של כתובת האתר על SEO

מולר ציין כי התשובה הישירה היא שאורך כתובת האתר לא משפיעה על פעולות ה-SEO. גוגל מתייחסת לכתובת האתר כמזהה וזה לא משנה מבחינתה מה האורך שלה. עם זאת הוא ציין כי הוא מנסה לשמור על הכתובת קצרה יותר מ-1,000 תווים אך זאת רק כדי להקל על הניטור. עוד ציין מולר כי מספר החתכים של כתובת ה-URL לא משנה.

מתגובה זו אפשר להבין כי אורך כתובת האתר לא משנה על אף שרבים חושבים אחרת. כל זאת רלוונטי למעט מצב אחד. האזור היחיד במערכות הדירוג של גוגל בו אורך כתובת האתר יכולה לשחק תפקיד הוא בקנוניזציה. כאשר ישנן מספר כתובות דומות עם תוכן זהה, גוגל תאחד את כל האותות מכל הדפים אל כתובת אחת.

מתי גוגל מתייחסת לאורך כתובת האתר?

כבר בשנת 2019 עלתה ההמלצה ליצור כתובות אתרים כך שיהיו עד 1,000 תווים. מולר מציין כי בצורה זו קל יותר לעקוב אחר הנתונים. עתה הוא מציין כי האורך של הכתובת לא משפיעה על תוצאות הקידום אלא בכתובת קנונית בה האורך כן יכול להכריע אילו מבין כתובות האתרים יבחרו להופיע במקום גבוה יותר.

מולר ציין כי הוא מודע רק לחלק אחד של המערכת בה אורך ה-URL משחק תפקיד והוא קנוניזציה. קנוניזציה היא תוצאה של העתקת דפים מרובים באתר האינטרנט ואז על גוגל לבחור כתובת אחת שתתווסף לאינדקס. אם המערכת תמצא כתובת אחת קצרה וברורה, היא ככל הנראה תבחר בזו על פני האחרות. לצד זאת מבהיר מולר כי לקנוניזציה אין כל קשר לדירוג.

אורך כתובת האתר יכולה להשפיע על הנראות

אורך כתובת האתר עשוי להשפיע על הנראות של קטע החיפוש אך לא על הדירוג. לכן אפשר לסכם את הנושא ולהגיד שכשמדובר בדירוג האתר אין חשיבות לאורך הכתובת ולא למספר החתכים. יש להשתמש במבנה כתובת שעובד לנו הכי טוב ושאפשר לשמר אותו בטווח הארוך.

מולר שם סוף למיתוס על פיו אורך ה-URL משפיע על קידום האתר והוא אף מציין כי קיצוץ הכתובת עשוי להוביל לבזבוז זמן ללא כל תועלת.

 

שתפו:
נכתב על ידי
מיטל אור, בעלת חברת כתיבת תוכן באנגלית ובעברית. שמה אנשים לפני העסק ועוזרת לעסק להתבטא הכי טוב ברשת.
0 0 הצבעות
קלות השימוש
0 0 הצבעות
פיצ'רים ופונקציונליות
0 0 הצבעות
תמיכה טכנית
0 0 הצבעות
תמורה לכסף
הרשמו
הודע על
guest

1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר בעלת הכי הרבה הצבעות
פידבקים מוטבעים
צפייה בכל התגובות
עומר לייבנזון
106
ניהול קהילה
עומר לייבנזון
136
קידום אתרים
עומר לייבנזון
121
מדיה חברתית
עומר לייבנזון
169
מדיה חברתית
יורם ליכטנשטיין
105748
תוכן וקופירייטינג
שי משען
101164
פרסום באינטרנט
דוד כהן
100436
מדיה חברתית
דנה רוזן
82551
ניהול קהילה
נשארים מעודכנים בכל מה שחדש בדיגיטל

מעל 15,000 אנשי שיווק ובעלי עסקים נשארים מעודכנים בכל מה שחדש בשיווק דיגיטלי מאז 2007

1
0
נשמח לשמוע את דעתך, נודה לתגובהx
שיווק דיגיטלי שמביא תוצאות.
לוגו דייסון

189%

יחס המרה למודעות

לוגו איסתא

424%

הכנסות מהאתר

לוגו קפה עלית

139%

מבקרים חדשים באתר

לוגו נקסט

258%

רכישות אורגניות

לוגו קפה עלית
139%

מבקרים חדשים

לוגו דייסון
189%

יחס המרה למודעות

לוגו איסתא
424%

הכנסות מהאתר

שיווק דיגיטלי שמביא תוצאות.