קישורי Nofollow – מסתבר שגוגל כן עוקב אחריהם

קישור Nofollow

יכול להיות שאני הולך לעשות מעצמי צחוק בפוסט הבא ולצאת ממש מטופש, או שלחילופין – עליתי כאן על משהו מעניין ומעורר מחלוקת. זה מספר שבועות שאני עוקב בקפדנות אחר הניסוי הקטן שלי (מני רבים), שמטרתו לבדוק אחת ולתמיד – האם יש לקישורי Nofollow חשיבות כלשהי בעיני גוגל. תוצאות הניסוי השאירו אותי פעור פה, משום שאני לא מצליח להבין עד כה איך הצלחתי לאנדקס עמוד רק ע"י קישור אחד מהסוג הזה (מה שלא ייתכן כי הדעה הרווחת היא שהזחלנים לא עוקבים אחריהם).

מה זה בכלל קישור מסוג Nofollow?

Nofollow הינו מאפיין שמוסיפים לתג של קישור על מנת להורות למנועי החיפוש לא לעקוב אחרי הקישור הזה. כלומר הפיכת הקישור ללא יעיל מבחינת SEO. נוהגים להשתמש בהם למטרות שונות כגון: תכנון קישוריות פנימית באתר תוך ניצול נכון של ה- link juice, שימוש בקישורים חיצוניים חסרי ערך (למשל אשים nofollow על הקישור שמוביל לפיד ה-RSS שלי כי אין לי אינטרס לחזק אותו), חתימות בפורומים כדי למנוע ספאם מיותר, תגובות בבלוגים מאותה הסיבה (אצלי אין אגב) ועוד. הסבר נוסף על המאפיין אפשר לקרוא אצל עידן בן אור.

להלן הפורמט של הקוד (מכיוון שזה מאפיין, אפשר למקם את rel=nofollow אחרי ה-href):

<a rel="nofollow" href="http://www.example.com/">Anchor Text</a>

אפשר להגיד שכל קישור ברשת מבצע 3 פונקציות עיקריות:

 1. מטרגט ביטויי – כלומר מקדם דף נחיתה בעבור ביטוי מסוים, אליו הוא מוביל בהתאם למה שכתוב ב- anchor text
 2. טרפיק (תעבורה) – מעביר את הגולש לעמוד אליו הקישור מפנה.
 3. מעביר את ה link juice – אפשר לקרוא לזה ה"כוח" של העמוד ממנו יוצא הקישור, או עד כמה הקישור חזק (המיץ של הקישור). זה בעיקר מושפע מכמות ואיכות קישורים נכנסים לאותו העמוד ממנו הוא יוצא ומה-Pagerank.

הרבה מקדמי אתרים טוענים שקישורי Nofollow ממלאים את סעיף 2 בלבד ואין ביכולתם לטרגט ביטויים או להעביר כוח, אך הניסוי הבא הוכיח לי אחרת.

תיאור הניסוי לפי שלבים

המטרה היא ליצור דף נחיתה שבתחילת הדרך לא מאונדקס בגוגל ונסיון לבדוק האם ניתן לאנדקס אותו באמצעות קישור יחיד מסוג Nofollow. כפי שכתבתי מקודם, הסברה היא שזחלנים לא מתייחסים לקישורי Nofollow ולכן אינטואיטיבית מקובל לחשוב שדפים אליהם מובילים קישורים מהסוג הזה לא ייכנסו לאינדקס של גוגל, מה שאומר שהם לא יופיעו בתוצאות החיפוש. להלן שלבי הניסוי:

1. יצירת דף מטרה (אותו רוצים לאנדקס) – באמצעות השירות Google Sites יצרתי דף נחיתה והוספתי בו כותרת ראשית, טייטל ומעט טקסט (בכל זאת, הוא צריך להראות כמו דף תוכן לכל דבר). בכוונה העדפתי ליצור אותו באמצעות פלטפורמה כללית\אובייקטיבית כלשהי ולא סתם בתור דף באתר תוכן קיים – מה שעשוי להפוך את הניסוי לפחות "סטרילי". זה הדף (יש למחוק רווחים): sites . google . com / site / seonofollow

הערה חשובה: אודה לכם מאד אם לא תקשרו לכתובת הזו משום מקום, כדי שאפשר יהיה להיווכח שאכן אין אליו שום קישור נכנס מלבד הקישור מדף הפרופיל אותו בסעיף הבא (שהוא קישור מסוג Nofollow).קישור מסוג Nofollow בדף הפרופיל בטוויטר

2. יצירת דף עם קישור Nofollow – כעת עלי לקשר עם קישור מסוג Nofollow לדף המטרה שיצרתי בסעיף הקודם, בכדי לראות אם ניתן לאנדקס אותו. החלטתי לבחור ללא סיבה מיוחדת דווקא בדף פרופיל סטנדרטי בטוויטר (בזכות מאט קאטס, הלינק משם הוא בדיוק מהסוג שאני צריך אז זה חסך לי התעסקות עם הקוד). לאחר שיצרתי את הדף, הוצאתי משם קישור לדף המטרה. אפשר לומר שהפרופיל בטוויטר הוא מעין סוג של "פרוזדור", המקשר בין הדף המאונדקס אותו אצור בסעיף הבא לבין דף המטרה.

זה העמוד בטוויטר (יש למחוק רווחים): הקישור לפרופיל בטוויטר מהבלוג שליtwitter . com / askpavelseolab

3. מאנדקסים את דף הפרופיל בטוויטר – איך נגרום לכך שהזחלן של גוגל בכלל ידע על הקיום של עמוד המטרה, אם הוא לא מכיר את הדף בו ממוקם הקישור שמוביל אליו? היה עלי לאנדקס בגוגל את דף הפרופיל בטוויטר, לכן פשוט קישרתי אליו מהתפריט השמאלי בבלוג שלי.

4. מחכים עד שדף המטרה יתאנדקס (אם בכלל) – אז הכל מוכן, גוגל כבר מכיר את הדף בו ממוקם הקישור Nofollow ונותר רק לחכות עד שדף המטרה עצמו ייכנס לאינדקס.

לקח די הרבה זמן אבל בסוף זה קרה

כעבור פרק זמן של כשבועיים זה קרה – הדף התאנדקס. בדקתי מספר פעמים בכלים שונים וכולם הראו את אותה התוצאה – אין לדף שום קישור נכנס מלבד הקישור מדף הפרופיל בטוויטר:

דו"ח המפרט את רשימת הקישורים הנכנסים לדף המטרה

שיתפתי קולגה מהתחום לגבי הניסוי הזה וההשערה שלו הייתה שהדף התאנדקס בגלל סרגל הכלים של גוגל ולא קישור ה- Nofollow. כלומר לטענתו, מספיק שגולש כלשהו יכנס לדף לא מאונדקס עם דפדפן בו מותקן סרגל הכלים והופ – הוא יתאנדקס. כפי שהסברתי לו ואומר גם כאן – אני לא חושב שזו הסיבה ואני גם אסביר מדוע. למרות שרבים טוענים כי גוגל נעזר ב- Google Toolbar (שמותקן אצל רובכם אני מניח) כדי לסרוק אתרי אינטרנט, אני נוטה שלא להסכים עם הטענה. שהרי אם כך הדבר, לא אמורים להיות ברשת דפים שאינם מאונדקסים משום שמספיק שמישהו ייכנס אליהם כשמותקן אצלו סרגל – האתר ישר יתאנדקס. אבל עובדה, רבים מכם (כולל אני) נכנסנו לא פעם לדף כלשהו כדי לבדוק אם הוא התאנדקס וכך במשך שבועות ארוכים, למרות שמותקן אצלנו הסרגל של גוגל. איך זה?

אז לדעתכם הדף התאנדקס בגלל קישור ה- Nofollow?

בכל מקרה, שום דבר לא בטוח במקצוע הזה ויכול להיות שאני מפספס כאן משהו. האם לדעתכם דף המטרה באמת התאנדקס בגלל הסרגל של גוגל? אולי בגלל קישור ה-Nofollow? ואולי בכלל בגלל סיבה אחרת שאתם חושבים עליה? אשמח לשמוע את דעתכם.

אודות פבל ישראלסקי

פבל ישראלסקי
יזם, בלוגר, יועץ קידום אתרים והעורך הראשי של קהילת מקדמי האתרים ומשווקי האינטרנט AskPavel. המייסד והמנכ״ל של קבוצת אנגורה מדיה שכוללת מספר פעילויות - סוכנות שירותי שיווק דיגיטלי עם התמחות ב-SEO ו-PPC, מכללת AskPavel Campus שמציעה קורסים פרקטיים וכנס הדיגיטל השנתי Next Case שמושך אליו מדי שנה מעל 1,200 משתתפים.

55 תגובות

 1. עידו אדיב

  ההשערה שלי פשוטה יותר ממה שאמרת פה.

  גוגל אכן מאנדקס קישורי NOFOLLOW – ז"א שהוא שולח את הבוט שלו לבדוק את הדף.

  אבל, הוא לא נותן מהכוח שלך לדף, ז"א שהוא אומנם מתייחס לכתובת כי אכן המטרה של גוגל היא לאנדקס כל דף שהוא, אבל, הוא לא ייחס חשיבות לקישוריות בין שני האתרים – האתר המקשר והדף.

 2. פבל שלום

  קודם כל רציתי לציין שמה שאתה עושה פשוט מעניין ואשמח לדבר איתך על הכלים בהם אתה משתמש בשביל לבדוק את הנתונים.

  בקשר לדף שאונדקס האם יתכן שיש השפעה לזה שהוא יושב בכתובת sites.google.com? האם זה לא פוגע באוביקטיביות הדף (יתכן וגוגל סורק בצורה שונה).

  בקשר ל NOFOLLOW : מבדיקות שעשיתי בהקשר ל PR של אתר, הרבה אתרים מקבלים PR גבוהה יותר ממה שהיו אמורים אם לא מחשבים את האתרים שב-NOFOLLOW לאתר.
  ככה שבניגוד לעידו אני כן מאמין שהלינקים האלו מחזקים את האתר אליו הם מצביעים .
  קשה מאוד לעמוד נתונים אלו כי הנתונים שאנו רואים בסרגל הכלים של גוגל אף פעם לא מעודכנים.

  אשמח לשוחח איתך בכלל על האינטרנט במידה ותוכל.

  תודה מראש
  טל

  • פבל ישראלסקי

   גם אני חשבתי בהתחלה שאולי בגלל שזו פלטפורמה של גוגל אז הוא אוטומטית מתאנדקס. אבל אז חשבתי שזה לא הגיוני כל כך שגוגל ייתנו ערך מוסף לפלטפורמה שלהם על פני אחרות – זה לא אובייקטיבי. שכן אם היו מתערבים הם מזמן היו מקדמים את כל הדפים שלהם מעל השאר בתוצאות החיפוש (לדוגמא).

   לגבי טענתך השניה, לא ממש הבנתי. אני חושב שקישור מסוג nofollow יכול לטרגט ביטויים אבל לא יכול להעביר link juice. האם לזה התכוונת?

   • פבל שלום

    בקשר לזה שגוגל מקדם את התוצאות של האתרים בסמכותו ושיכיים לו, אני די בטוח שזה המצב.

    אם תעשה חיפוש למוצרים בארצות הברית כמעט בכל תחום אתה תקבל תוצאות של BASE.GOOGLE.COM בעמוד הראשון ורובם נמצאים במקום הראשון.(מצחיק -אנשים מקדמים אתרים בעוד הם צריכים להשקיע בקידום מוצרים).

    אני כן חושב שלינק NOFOLLOW יכול להעביר כוח לדף אליו הוא מצביע.
    התוצאות אף פעם לא חד משמעיות כמו במקרה של המחקר שאתה עשית. אבל אני רואה אתרים עם PR מסוים שלא היה יכול להתקבל רק מהלינקים לאתר שב .FOLLOW
    זה כמו לשאול את השאלה האם הלינק מהדף המסוים הוא המשקל היחיד בלינק או גם האתר עצמו מימנו יוצא הלינק – אני מאמין שגם לאתר יש משמעות אפילו אם הדף הוא עם PR נמוך.

    תודה על ההתיחסות
    טל

    • פבל ישראלסקי

     מעניין, תוכל לשתף אותי במספר דוגמאות לאתרים כאלה (שה-PR שלהם לא יכל להיות כפי שהוא בלי הלינקים של ה- nofollow).

     לגבי גוגל – אם יתגלה בדרך כלשהי שהם נותנים עדיפות לדפים שלהם בתוצאות האורגניות, זה יכול לגרום להם לנזק רב (התדמית שלהם בתור מנוע חיפוש אובייקטיבי תפגע). לפיכך אני די בספק (אם יש מקרים כאלה כנראה שאולי הדף שלהם הכי רלוונטי בעבור השאילתה).

     • תודה על הפוסט המרתק (כמו כל השאר) אין לי מושג האם גוגל מתייחס או לא מתייחס לקישורי נו פולו. נראה לי שבאמת ישנה כניראה סוג של התייחסות מצומצמת. (גם ההחלטה לא להתייחס זה סוג של התייחסות).
      חשוב לי לציין בנוגע לאתרי גוגל – הקמתי עד היום חמישה אתרים על הפלטפורמה של גוגל. מניסיוני אתרי גוגל (לפחות בארץ) מאונדקסים לאט יותר ומקודמים רע יותר מאתרים הבנויים על פלטפורמות אחרות. לקח לאתרים שהקמתי מספר חודשים עד שהם החלו להופיע בתוצאות החיפוש.
      יש לי אתרים עם ותק של מעל שלוש שנים. למשל harakiri-sh.co.il אתרים אלו מקודמים הרבה פחות טוב מאתרים כמו wordpress ואחרים.

     • זיו, הפוסט הזה נכתב לפני 4 שנים. הנהלת גוגל החליטה לפני כ-3 שנים לשנות את עקרונות פעולת מנוע החיפש שלהם מן הקצה אל הקצה. רצוי מאד שתתעדכן.

 3. יולי דסיאטניקוב

  אני לא מאמינה שגוגל אינו סורק קישורי נואו פולואו. סורק = הזחלן מגיע לעמוד המקושר. כלומר, אם להתייחס למסקנות שניתן להפיק מהניסוי שערכת – הגיוני שהן תהינה נכונות.

  יחד עם זאת, באופן אישי, בשני מקרים שונים ראיתי שעמודי אינטרנט ללא שום קישור אליהם (גם לא קישור נואו פולואו) נסרקו ואונדקסו.

  למעשה, גם דף הבית באתר שלי (דומיין חדש שמעולם לא היה בשימוש) נסרק פעמיים ואונדקס עוד לפני שהיו אליו קישורים. שאלתי לא מעט אנשים בתחום – איך זה הגיוני והיה קונצנזוס דיי רחב לגבי עניין הטולבר.

  אין דרך לבדוק בוודאות כמה ג'וס מעביר קישור נואו פולואו, אם בכלל. אבל, אם לחשוב על המטרה לשמה קיימת האפשרות הזו, אפשר להסיק שני דברים:

  1. האינטרס של גוגל הוא לקבל גישה לכמה שיותר עמודי אינטרנט ברשת, לכן גם במקרים בהם מדובר בקישורים שהוגדרו כנואו פולואו לצרכי מניעת ספאם – עצם סריקת העמוד (ללא העברת ג'וס) אינה מעודדת ספאם ואינה מתגמלת את הספאמר, אך משרתת את המטרה של גוגל.

  2. לא הגיוני שגוגל ירצו לתגמל ספאמרים והרי המטרה העיקרית לשמה קיימת האפשרות להגדיר קישורים כנואו פולואו – היא בדיוק זו.

  מאידך, לא הייתי מתייחסת לנואו פולואו כסוג של תג (ערך מאפיין?) קסם, תחת כסותו ניתן לפזר קישורים לכל דכפין ולא "לשאת באחריות". נכון שזה לא אמור להזיק לאתר המקשר, כי כביכול זה נועד להגן על אתרי תוכן גולשים במקרים בהם מוציאים מהם קישורים לאתרי ספאם או שכונה רעה. אבל, גוגל, לך תדע…

  • פבל ישראלסקי

   "אני לא מאמינה שגוגל אינו סורק קישורי נואו פולואו. סורק = הזחלן מגיע לעמוד המקושר"

   גם אני תמיד חשבתי שהוא סורק (ואף מטרגט את הביטויי ב- anchor text), העניין המפתיע – שהוא גם מאנדקס את העמוד לאחר שהגיע אליו. או לפחות זה מה שקרה במקרה של הניסוי שלי.

   אם אכן יתברר שהדבר היחיד שהמאפיין הזה חוסם זה את ה- link juice (שברובו מתמקד ב-PR), מה זה אומר על חשיבות ה-PR בעיני גוגל? הרי רבים מאמינים שאין לו כלל השפעה על הדירוגים, אז מה האינטרס לגרום לאנשים לא להרוויח ממנו? הרי הכל בסופו של דבר זה עניין של דירוגים…

 4. קישור NOFOLLOW הוא קישור שהזחלן מגיע אליו, נקודה.

  הקישור לא מקבל "כח" אך גוגל לא מפספס אפשרות להגיע לכל אתר ברשת.
  גוגל מגיע גם לעמודי NOINDEX ופשוט לא מאנדקס אותם לבקשת בעל האתר.

  ובקשר לסרגל הכלים, אני חושב שגוגל משתמש בכל הכלים החינמיים שהוא מספק על מנת להכיר את הרשת טוב יותר.

 5. איתי ברנר

  ההגדרה הרשמית של גוגל גם כן אומרת שהקישור פשוט לא מקבל כוח. התג נוצר בשביל למנוע ספאם :

  http://googleblog.blogspot.com/2005/01/preventing-comment-spam.html

 6. לפי דעתי הדף התאנדקס פשוט בגלל שהוא נבנה דרך גוגל,ויכול להיות שהבוט של גוגל אוטומטית סורק את האתרים שבנויים בפלפורמה הזאת,אבל זה לא אומר שיש לאתרים כאלה יותר כח,הם פשוט יתאנדקסו בגוגל גם אם לא יהיו להם קישורים
  תנסה לעשות בדיקה וליצור דף בגוגל ולא לשים לו שום קישור ותראה אם הוא יתאנדקס

 7. אני לא מופתע מהתוצאה ויותר מכך לא יהיה מופתע אף אם קישורי נופולו "מטרגטים ביטוי"
  מאחר וספאמרים ומקדמים בכלל בורחים ממקומות בהם הקישורים הם נופולו הם הופכים להיות קישורים איכותיים יותר מאחר ויש עליהם פחות מניפולציות, לא הופתע אם גוגל נותנים להם משקל כלשהו בדרוג האתר

  • פבל ישראלסקי

   נקודה מעניינת, הם אכן נראים טבעיים יותר אם אלו קישורים יזומים, אך במקרה של קישורים אוטמטיים (לדוגמא בחתימה של תגובה בפורום או כאן בבלוג) הם לא כאלו איכותיים.

 8. פבל – קודם כל תרשה לי לומר שאני נהנה מאוד לקרוא את הפוסטים שלך ובמקרה זה גם את התגובות הענייניות שמלוות את הפוסט.
  לענייננו – מניסיוני גוגל אכן מאנדקס נואו פולואו ובויקיפדיה אכן מציינים זאת במפורש כפי שאיתי ברנר ציין. עם זאת, היה נחמד אם היה אפשר לבודד את משתנה הגוגל טולבר. אני מאמין שהדף אונדקס בגלל הנואו פולואו לינק שלך מטוויטר ולא בגלל הגוגל טולבר אבל באמת שאין תשובה חד משמעית. יופי של ניסוי!

  • פבל ישראלסקי

   תודה אוהד, אשמח לראות אותך כאן יותר 🙂

   יש פרט קטן וקריטי ששכחתי לציין: כאשר הייתי נכנס לדף כדי לבדוק אם הוא התאנדקס הייתי נכנס עם דפדפן האקספלורר שלי מהבית (עליו אין טולבר), כך שסביר מאד שהטולבר הוא לא זה שהיה אחראי על האנדוקס. מצד שני יכול להיות שאנשים עם טולבר נכנסו לדף בזמן הניסוי למרות ששמתי עליו בסודיות – לצערי לא הייתה לי דרך למנוע זאת משום שהקישור הופיע בסרגל הכלים שלי בבלוג.

   אגב, סחטיין על ה- 93.78 במבחן מוסמך אדוורדס 🙂

 9. נקודה למחשבה:
  בוא נניח ואתה תקנה דומיין חדש לגמרי, ולא תקשר אליו. אבל…. תשלח לגוגל Site Map, האם גוגל יאנדקס את הדף? אני אומר שכן…

  אותו הדבר עם גוגל סייטס, אני מניח שגוגל מנהלים Sitemap…

  כמו שנאמר פה קודם לכן, המטרה של nofollow היא לא להעביר link juice ולא למנוע אינדוקס.

  לגבי Google Toolbar, מניסוי שערכתי בעבר. גוגל כן (!) משתמשים בו על מנת לאנדקס אתרים! הניסוי שערכתי היה לנסות לאנדקס עמוד נחיתה שלי כמה שיותר מהר. לכן כל מה שעשיתי זה לעשות הרבה ריפרשים במחשבים שיש בהם Google Toolbar על דומיין חדש שקניתי… בלי קישורים ובלי נעליים.

  העמוד אונדקס בפחות מ-24 שעות!

  • פבל ישראלסקי

   אם אכן יש להם סוג של sitemap עבור כל שירות שלהם (או אחד גדול מפוצל שמכיל גם את תתי הדפים הדינמיים שנוצרים), זה אכן יכול לאנדקס, אבל למה לדעתך יש להם? לא יודע, אבל משום מה אני נוטה להסתייג מהדעה שהשימוש בשירותי גוגל ייתן לי עדיפות כלשהי בדירוגים האורגניים או הקלות על תהליכי האינדוקס לדוגמא: קשה לי להאמין שפוסט שאפרסם דרך מערכת blogger.com יקבל דירוג טוב יותר עבור האופטימיזציה מפוסט שייכתב בפלטפורמה אחרת (בעלת אותם מאפייני on-site).

   לגבי הניסוי שלך – מעניין מאד! תפרסם פוסט בנושא (אולי אפילו אורח אצלי אם תרצה) 🙂

   • אני דוקא חושבת שאם בלוגר שייך לגוגל אז מן הסתם הוא כתוב בצורה הכי טובה והכי מותאמת לגוגל לא?
    הרי יש פה אינטרסים
    מה שכן אני אישית אוהבת יותר את וורדפרס

   • אני חושב שזה יהיה מאוד מאוד לא חכם מצד הגוגל, לא לאנדקס אוטומטית דפים של שרותים שלהם. אם לא לקדם כמו שצריך, אז לדף ב google sites יקח הרבה יותר זמן להכנס לאידקס, אבל לדעתי הוא כן יכנס. אין לי אתר בגוגל סייטס, אבל למי שיש, כנראה גוגל מציא להוסיף אותו לרשימת אתרים ל BUZZ וזה אומר שגוגל בטוח מכיר אותו.

   • אגב, עוד נקודה למחשבה…גם דומיין חדש שלא מקודם בכלל ואין אליו לינקים בסופו של דבר נראה לי כן יכנס לאינדקס, כי כמעט בטוח לגוגל יש גישה לרשימות DNSים ראשים ומדי פעם הוא עושה סריקה מהירה. זה גם אחד מהסיבות למה צריך לשים תגיות מטה של NO INDEX.

 10. אני אישית גם הרצתי כמה ניסויים בעניין והגעתי לאותה מסקנה שלך הדף מתאנדקס ולא ראיתי שינוי אם מפורום או אתר רגיל או בלוג
  אך מה שכן גוגל לא מוסיף לדף המקושר את האתר הנ"ל לחישוב של ה PR
  וכמו שכולנו יודעים PR ומיקומים כבר מזמן לא ביחד 🙂

 11. לפי ניסיוני כן עוקב. לאחר שפתחתי אתר חדש הוספתי סרטון ביוטוב עם קישור בתיאור שקישור מופיע ביוטוב עם Nofollow

  וזהו. ללא קישורים ניכנסים אחרים אתר שלי התווסף לתוצאות חיפוש של גוגל.

 12. nofollow אינו מאפשר לגוגל לעקוב אחר קישור X בדף Y, אבל הוא לא קשור לאינדוקס של דף Y עצמו.

  דף Y ממשיך להתאנדקס, אבל בתוכו לא יהיה מעקב רק אחרי הקישור X. זו המטרה של nofollow – רק לגבי קישורים, ולא לגבי הדף שמכיל אותם. בשביל למנוע אינדוקס של הדף עצמו, צריך להשתמש ב- noindex.

 13. תגית הnofollow מיועדת למטרה אחת בלבד, למנוע דירוג של אתר בזכות הלינק המקשר, זה לא מונע זחילה ולא מונע אינדקס. אבל גוגל אינה מכירה בכך שאתר x הצביע על אתר y. תוכל לבדוק זאת בצורה פשוטה (כמו שאני בדקתי) חפש link: sites . google . com / site / seonofollow (ללא רווחים כמובן) ותראה שמבחינת גוגל אין לאתר הזה שום לינק שמצביע עליו

  • פבל ישראלסקי
   פבל ישראלסקי

   זה לא מדוייק כי הבדיקה הזו לפעמים לא חושפת לינקים שהם לא nofollow לגיטימיים. גוגל פשוט מספק לך עם האופרטור הזה חתך של לינקים, מעין מדגם. אם תכנס ל- google webmaster tools תקבל את התמונה האמיתית של הלינקים שגוגל כן מכיר בהם (וזה כן כולל קישורי nofollow).

 14. אם אתה מעוניין למנוע אינדוקס של דף כולשהו תשתמש בrobot.txt ושם תבחר מה כן יתאנדקס ומה לא.

  nofollow מונע כוח מלא של דף לעבור לקישור.
  גוגל, יבקר בדף שיש עליו nofollow.

  אליאב.

  • פבל ישראלסקי
   פבל ישראלסקי

   כן, שימוש בקובץ robots.txt באמת יכול למנוע. דרך אחרת למנוע אינדוקס של דף היא להשתמש במטה תג noindex,nofollow

 15. היי! אני מאמין שלגוגל יש חשדות מסוימות לגבי הסתרה של דברים בקישורי Nofollow אז נכנס לבדוק את הקישור רק במקרה של…
  למשל אם הייתי שם קישור Nofollow לאתר הימורים, האם אני נחשב טוב כמו שבעבר הייתי? כמובן שלא.
  ולגבי האינדוקס אם תשאלו אותי? באג, הוא נכנס לקישור למטרה שציינתי ובטעות אינדקס

 16. היי פבל, אחלה פוסט.

  רציתי להגיד שיכולות להיות עוד סיבות לאינדוקס (למרות שהסיבה שזה תודות לנופולאו הכי הגיונית):
  1. בדומה לרעיון של יגאל לגבי הסייטמפ של גוגל – כמו שפלטפורמות אחרות עושות פינג לגוגל, גוגל עושה פינג לעצמו רק "יותר יעיל". "החלום של גוגל" זה לאנדקס כל דף אפשרי, אז הם לא "ישחקו בנדמה לי" ויתעלמו מדפים שאנשים מגישים להם עם כפית
  2. קנה דומיין ואל תעשה עליו כלום מלבד ליצור לו דף או אפילו פארקינג פייג והרבה פעמים הוא יאונדקס. איך? לחברות ההוסטינג יש מאין סייטמאפ או שירות פינג.

  ולסיום, אם יש לך חשק, הייתי מציע את הניסוי הבא: לשחזר את הניסוי שלך עם השינוי הבא:
  ליצור שני דפים עם מעט תוכן על אותו נושא. לתת לכל דף קישור נופולאו , אחד עם אנקור טקסט לא תחרותי והשני עם אנקור טקסט אקראי. בשני הדפים הטקסט של האנקור טקסט מופיע באותו מיקום. לראות אחרי ששני הדפים אונדקסו מי מופיע ראשון לביטוי חיפוש הלא תחרותי… זה יכול לתת אינדיקציה מסויימת אם גוגל לא מדייקים בכך שהם אומרים שהם לא מעבירים כוח עם נופולאו…
  אנקור טקסט ללא תחרות

  • פבל ישראלסקי
   פבל ישראלסקי

   תודה על התגובה המפורטת זיו!
   אני מאמין שלגוגל אין באמת מטרה לחשוף את כל העמודים, אלא את העמודים שמועילים לגולש. הרי ברמת העקרון הוא גם יכול לאנדקס גם את העמודים שאותם הגדיר בעל האתר לא לאנדקס (באמצעות robots.txt, תגית מטא noindex,nofollow), אך הוא לא עושה זאת. גוגל מסיק שישנם עמודים שלא תורמים לגולשים (אותם בעל האתר הגדיר במיוחד) ולכן לא יכלול אותם באינדקס.

   לגבי הניסוי – רעיון מגניב. לצערי אני סובל מחוסר זמן כדי להרים את הכפפה, אך אם תעשה אותו אשמח אם תשתף כאן בתוצאות 🙂

 17. גוגל כן עוקבים אחרי nofollow עכשיו, פשוט יש לו link juice נמוך יותר…

  אבל בשביל להכנס לאינדקס זה סבבה, אבל בשביל להתחרות על מילה עם תחרות רבה צריך להתרכז על dofollow

  • פבל ישראלסקי
   פבל ישראלסקי

   כל קמפיין קישורים מצריך גם קישורי nofollow, אפילו במקרה של ביטויי סופר תחרותי. כאשר אין כלל קישורי nofollow שמובילים לאתר זה רק יכול לתייג את האתר עם דגל כי זה לא מצב טבעי ואולי אפילו יכול לשקף over optimization במובן מסוים.

 18. נושא מרתק, בכל מקרה המסקנה היא שגם אם הקישורים לא מעבירים כוח, הם כן עוזרים. מעניין…

 19. פאבל שלום רב
  שבת שלום

  אני מנסה לבדוק כמה קישורים נכנסים שהם כן follow נכנסים אלי לאתר. כשאני בודק דרך הכלי של יאהו
  הוא מראה לי גם כאלה שהם no follow
  איך אפשר לדעת כמה קישורי follow מובילים אלי

 20. תודה רבה פאבל.

 21. ניסוי מעניין מאוד, ואם הבנתי נכון אז אם לא מוצאים יותר מידי בלוגים שלא שמים NOFOLLOW, אז אפשר לשים תגובות בבלוגים עם NOFOLLOW גם עם דף כבר מאונדקס. כי למרות שזה נותן פחות, זה עדיין נותן…

 22. פוסט מצויין

  קראתי אותו בעבר וכיום חזרתי לעיין בו. לאחרונה קבלתי לפחות 200 קישורים NOFOLLOW. יש בלוגים שמחזיקים בוויג'ט כזה שמציג תגובות אחרונות. הוויג'ט מופיע בכול דף ולכן אתה מקבל קישורים בהתאם לכמות הדפים שבבלוג. במקרה שלי מעל 200 ומבלוג מאוד איכותי.

  התוצאה היא קפיצה משמעותית בכול המיקומים. הבעיה היא שאחרי תקופה מסויימת התגובה זזה ומפנה מקום לתגובות אחרות. אז או שמגיבים שוב או שמוצאים דרך אחרת להשיג קישורי רוחב.

 23. הדיון הזה מרבה להשתמש במושגים של "כח" ו"מיץ קישורים."

  אם דף א' מקשר לדף ב', דף ב' מקשר לדף ג' ודף ג' מקשר לדף א' (מבנה משולש) הרי שנוצר בהכרח מה שקרוי בפיסיקה "מעגל של משוב חיובי" אשר "יחזק את הכח" של כל קישור עם כל אינדוקס מחדש של שלושת הדפים ועד אינסוף.

  מה דעתכם?

 24. אני נוטה להניח שגוגל אכן מאנדקס גם קישורים עם NOFOLLOW כי האינטרס של גוגל הוא לצבור כמה שיותר תוכן. והם לא יוותרו על תוכן רק בגלל שיש עליו תג NOFOLLOW.

  יש אינדוקס בזכות ה-NOFOLLOW אבל זה לא אומר הרבה לגבי איכותו של הקישור המדובר.

 25. האם יכול להיות שרק הצבת תגית nofolow אינה מספיקה למניעת זליגת הפייג ראנק?

 26. יכול להיות שגוגל יודעים לפענח אם הקישור הגיע מבעלי האתר או מהגולשים, זאת אומרת שגוגל אינו מאנדקס קישורי nofollow שנוספים ע"י גולשים בצורת תגובות בבלוגים, וכל מה שהוא תוכן חופשי אבל מאנדקס קישורים שהם חלק מהתוכן הראשי של הדף.

 27. פאבל שלום, בפוסט הזס קישרת לאתר של עידן בן אור. האתר לא קיים מה שיוצר לך קישור שבור באתר, תוריד אותו לטובתך,

  לדעתי פרצו לאתר הזה או קנו אותו מחדש כי שפת האתר כבר לא עברית

 28. קישור no-follow לא תורם לpagerank, אך ישנם מדדים נוספים להם הוא דווקא כן תורם.
  קודם כל חייבים לכלול קישורים כאלו כדי שהפרופיל קישורים שלכם יראה מאט טבעי יותר.
  בנוסף הם כן מעלים לכם את הציון בפרמטרים כמו trustrank ועוד.

 29. זהר עמיהוד

  עברו יותר מארבע שנים מאז פרסום פוסט זה ומאט כץ, הנציג הרשמי של גוגל לענייני ספאם וקידום אתרים, פרסום וידאו חדש בנושא כדי להזכיר לכולנו ש… כל הפרטים כאן
  http://www.seoreport.co.il/1915

 30. הנה עוד מאמר בעברית שמדבר על קישורי NoFollow בהקשר של SEO שיכול לשפוך אור על הנושא….

  https://he.savvy.co.il/blog/?p=5852

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *