קידום אתרים » מיתוג אישי באינטרנט » איזה לוגו כדאי לבחור? עיזרו לבחור את הלוגו הבא של AskPavel

איזה לוגו כדאי לבחור? עיזרו לבחור את הלוגו הבא של AskPavel

עדכון (04.04.11): תודה רבה לכולם, הלוגו הסופי נבחר ואפשר לראות אותו בתגובה שלי.

אחד מהיעדים שהגדרתי לעצמי לשנת 2011 הם שינוי ממשק המשתמש ועיצוב מחדש של האתר (ואם תשימו לב, רבים הציעו את זה גם בתגובות). בשנים האחרונות הבלוג התפתח מבלוג קטן בו כותב אדם אחד על נושא אחד – SEO, לקהילה גדולה של מקצוענים שמייצרים תכנים בנושאים שונים מכלל עולם השיווק באינטרנט. לכן מבחינתי הרבה יותר חשוב מה אתם הייתם מעדיפים ולא מה אני מעדיף.

בסופו של דבר העיצוב והממשק לא אמור לשרת רק אותי אלא את כולנו, לכן חשוב לי לשתף אתכם בתהליך כי אני מאד מאמין בשיתוף הקהילה וקבלת פידבק. סיבה נוספת היא טעם אישי – מה שלדעתי יפה לא בהכרח יפה בעיני אחרים.

למה בכלל לשנות את העיצוב והממשק?

ההחלטה הראשונית נובעת מכמה סיבות:

 • חוסר התמצאות וניווט – אחת מהטענות הנפוצות ביותר שאני שומע היא שלא ברור איך לנווט באתר. מרוב שיש כל כך הרבה סוגי תוכן, נוצר מצב שהכל פשוט “זועק” החוצה מבלי שיש סדר כלשהו שמקל על הסריקה והניווט.
 • הבלטת עיקר מול תפל – יש הרבה מאד תכנים שהייתי רוצה להבליט, אך לצערי יש מקום מוגבל במסך. כתוצאה מכך הרבה גולשים לא מגיעים לאגפי התוכן שהייתי רוצה להבליט. מצד שני, אם אבליט הכל, אז גולשים סתם ילכו לאיבוד ולכן צריך לעשות סדר.
 • נקי ומקצועי יותר – כיום העיצוב לא נראה מקצועי ויש בעיה עם הצבעים של הלוגו והממשק. כפי שאור הלל ציין, קשה לראות איזשהו מסר ברור בלוגו הקיים והצבעים לא מספיק איכותיים – מסכים לחלוטין. אני שואף למשהו הרבה יותר מקצועי כמו האתר המגזין המעולה ZDNet למשל.

אז איפה הדברים עומדים עכשיו?

בשלב הזה אני מתקדם במקביל עם חברה אחת שמעצבת את הלוגו ועם חברה אחרת שמעצבת את ממשק המשתמש (כמובן בסוף התהליך תדעו מי החברות). אפשר להגיד שהלוגו בשלבי סיום ואני אשמח אם תעזרו לבחור את הגרסה הסופית.

כששלחתי את האפיון ללוגו, לא היו לי הרבה דגשים וגם היה חשוב לי לא להגביל את המעצב כדי שלא אשפיע על הלך המחשבה שלו. אלו הם 4 הנקודות היחידות ששלחתי לו:

 1. מסר ומטרה – המטרה הראשית שלי היא להבליט שכאן זה המקום לקבל פתרונות לצרכים. כשאני אומר צרכים זה יכול להתפרש בתור: רצון ללמוד, רצון לשאול, רצון למצוא משהו ורצון להתחבר לאנשים בתחום. אם אצליח לגרום לגולש שמסתכל על הלוגו להרגיש את זה, אני מסופק. כיום אומנם יש סימן שאלה וחץ שפוגע במטרה, אבל זה ממש לא דומיננטי ולא נראה טוב לעין  (מישהו בכלל שם לב שיש סימן שאלה? 🙂 ).
 2. צבעים – הדגש היחיד הוא שאדום יהיה חלק דומיננטי בלוגו ובעיצוב החדש. העיצוב החדש יכיל גוונים של אדום כמו שיש כרגע, בכדי לנסות ולשמר את החוויה הנוכחית של הגולשים שהתרגלו לצבע הזה (אם העיצוב החדש והלוגו יכילו צבעים אחרים זה יכול ליצור בלבול וחוסר הזדהות).
 3. טקסט – כמובן צריכות להיות כתובות 2 המילים Ask ו-Pavel כמו שם הדומיין. האם הן יהיו מחוברות או עם רווח, צמודות או אחת מעל השניה – את זה אני משאיר למעצב ולכם.
 4. סמל או אייקון – לא הייתי רוצה שהלוגו יכלול רק טקסט. חשוב לי גם לכלול איזשהו אלמנט גראפי שימחיש את המסר והמטרה.
 5. פשטות ונקיון – בלי יותר מדי אפקטים כמו צל וגרדיאנטים. חשוב שהלוגו יהיה פשוט, יפה ויעביר את המסר. אם יהיו בו יותר מדי פרטים, יהיה קשה לזכור אותו.

אז אחרי ששלחתי את ההנחיות הללו, קיבלתי כל מני גרסאות וכיוונים שונים. עשיתי משאל ראשוני בקרב מספר גרפיקאים, קולגות וחברים, בכדי לבחור את הקונספט שממשיכים איתו ואחרי רוב מוחלט, נבחר הלוגו שממשיכים איתו (לא שיתפתי כאן את הסינון הראשון כי חשבתי שתדירות עדכונים כזו תעמיס עליכם אם אשתף בכל שלב):

לוגו חדש של AskPavel

כמעט כולם אמרו פה אחד שהוא מעביר את המסר בצורה הטובה ביותר, נראה הכי נקי ומקצועי. אך יחד עם זאת, עדיין היו איתו 2 בעיות אקוטיות שהיה צריך לפתור:

 • לא כולם רואים את ה-V בשם PAVEL (בייחוד מבקרים חדשים).
 • למי שלא מכיר את הבלוג, לא ברור שסימן השאלה זה S.

אז לבסוף שלחתי את ההערות וקיבלתי את 7 הגרסאות הסופיות שלהלן, מהן צריך לבחור אחת (כולן כוללות V נורמלי):

גרסאות נוספות ללוגואים

עכשיו אני שואל אתכם חברים יקרים – מה כדאי לבחור (ולמה)? או שאולי אתם חושבים שהלוגו כלל לא מוצלח? האם הצבעים משתלבים טוב? אשמח אם תוכלו להקדיש מספר דקות ולהגיד מה אתם הייתם מעדיפים.

אני מאד אעריך את העזרה והפידבקים שלכם גם בהמשך התהליך.

אודות פבל ישראלסקי

פבל ישראלסקי
יזם, בלוגר, יועץ קידום אתרים והעורך הראשי של קהילת מקדמי האתרים ומשווקי האינטרנט AskPavel. המייסד של סרבולה - חברת כתיבת תוכן ומייעץ בקידום אתרים אורגני (SEO) בזירות תחרותיות בארץ ובחו"ל במסגרת חברת אלפיניסט 301 שיווק דיגיטלי.

89 תגובות

 1. קודם כל ברור שאת גרסה 3.

  למה? כי הוא נקי ומעביר את המסר. הוא גם ממחיש את נושא הקהילה עם הבועה (הסימן שאלה רק מוסיף פרטים) וגם זה יפה שהמילה ask נמצאת בראש הלוגו כי ככה זה ממחיש את העיקר שזה מה שאתה רוצה להמחיש – לא את עצמך אלא את הקהילה. וגם עצם העובדה שהמילה ask בבועה מראה כאילו הקהילה שואלת. כמובן צריך שיהיה קטן יותר כי כרגע הוא קצת גדול.

  ה-S ההפוכה באמת לא נראית כמו S למי שלא מכיר, ואם ה-S רגילה עם נקודה זה לא נראה כמו סימן שאלה.

  כל הכבוד על המהפך ועל התרומה שלך לתחום, אמשיך לעקוב מקרוב.

 2. פה אחד הוחלט כאן על הלוגו התחתון, סקיצה 7.
  הוא בכמה רמות יותר נכון ויותר “וובי” מהאחרים.
  זהו לוגו טכנולוגי והייטקי, הוא משדר פחות מאמץ, מה שממתג אותך כחברה שכבר הוכיחה את עצמה ולא צריכה ליצור עניין באמצעות לוגו של חברה מתחילה.
  מקווה שעזרתי 

 3. איתי ברנר

  2 – הוא לא חד מדי וזה ברור שזה סימן שאלה ולא סתם S. הסיבה העיקרית שאני לא בוחר ב7 היא בגלל שזה יותר מדי דומה ללוגו הקיים מבחינת הצורה הכללית.

 4. 3 או 7 – תחליט לבד.

  7 מאפשר הרבה יותר גמישות למשחק עם הלוגו, היות שאפשר לוותר על סימן השאלה – היכן שלא נוח.

  3 פשוט יפה ונוח גם הוא לעבודה.

 5. לדעתי לגמרי 7.. לי הוא נראה הכי טוב. נקי, יפה, פשוט.
  מקום שני אצלי הוא מס’ 2 🙂

 6. יאיר זילברמן

  7, כי ה-v עדיין לא מסתדרת מספיק טוב בכל היתר (:

 7. אני מאוד בעד מספר 7 אבל…

  איפה מספר 4??

 8. לדעתי מספר 6 הוא המוצלח ביותר. הלוגו נראה חלק וברור ומעביר את המסר חד וחלק. לדעתי הוא גם הכי קריא ןברור במבחן “המצמוץ הראשון”. בכל מקרה שיהיה בהצלחה עם העיצוב החדש!

 9. 7 נראה לי הכי נכון, אבל לא מלהיב. 3 הכי תופס לי טוב את העין. הצבעים נראה שאלה המועדפים עליך בכל בחירה שהיא, לא הטעם שלי, אבל מתאים לכל שאר הקונספציה שלך.

 10. 7 ללא שום התלבטות, רמה אחת מעל השאר

 11. גרסה 2 הכי טובה.

 12. כמו שאמרתי לך במייל – רק 7.

 13. אני מאד אהבתי את 7, אנגלית אנחנו רגילים לקרוא משמאל לימין, העין רואה את סימן השאלה, מעלה את האסוציציה הנדרשת של שאלה, ואז הכל מובן – תשאל את פבל.

  כשאני מסתכל על הלוגויים האחרים אני רואה אותם כתמונה ולא כטקסט ולכן אני בכלל לא קורא, זה מבלבל קצת לקרוא מלמעלה למטה…

  בכל מקרה כולם יפים ובהצלחה.

 14. 3 או 7. נטייה ל- 7.

  וכל הכבוד.

 15. ורד חורי

  אני מבינה שלא קיבלת את המייל ששלחתי לך לפני שפירסמת פה…
  אני לא מתחברת לסקיצות הרבות של אותו קונספט- יש בו משהו מאולץ וקצת צבאי (כמו כנפיים)
  הלוגו השביעי הוא כיוון יותר טוב ואפשר אפילו להפוך ליותר מינימלי. כמו שאמר פה אחד המגיבים- אתה כבר מותג (שהוא ממתק) אין צורך להתאמץ.
  לגבי הצבעים אתה יודע שזה גם הצבעים של המותג שלי ואני בכלל לא חושבת שכדאי להחליף כי אלו הצבעים שלך.
  במספר 7- לדעתי סימן השאלה מיותר כי האייקון של הדיבור הוא מספיק משדר שיחה (וחוץ מזה לא תמיד שואלים אותך אתה גם פשוט מדבר…) בלי סימן השאלה זה יהיה נקי יותר. ואז אולי אפילו למקם אותו מימין וקטן יותר.
  דבר אחרון (סליחה על הכמות…) הפונט הוא אותו פונט לכל הלוגו? יש שם משחק של חד ומעוגל שלא כל כך מתחבר גם בפונט וגם בצורה עצמה- צריך להחליט אם הולכים על המעוגל או על הזוויתי…
  שוב סליחה אם הגזמתי וכמובן בהצלחה!!!!

 16. פבל שלום רב,
  אתה עוזר לי הרבה במה שאתה כותב ומפרסם ואשמח לעזור לך בחזרה ולא בקצת.
  מבין הסקיצות לדעתי גרסה 3, אך יש לעשות בה לדעתי שני תיקונים.
  המילה ask צריכה להיות מעודנת יותר ולכן הפונט צריך להיות דק יותר.
  הלוגו בכללותו צריך להיות בגודל המתאים כדי שיוכל להכנס בריבוע הקטן של תמונת הפייסבוק. לכן גרסה 7 איננה מתאימה.
  משום שהתקשורת איתך איננה בצ’ט, הרעיון של חלון צ’ט (שמזכיר את לוגו ה SMS באנדרויד), אינו מתאים או מייצג אותך. תשובותיך הן מקצועיות, ארוכות ויסודיות ואינן בעלות האפיון הקצר והתמציתי של שיחות צ’ט או הודעות SMS, אך אלו האופציות שהותרת.
  מקווה שעזרתי,
  חן להב

  • ורד חורי

   אמרתי דברים מאוד חכמים אבל זה ממש אומר להחליף קונספט… אני מסכימה עם כל מילה. אם כי לא בהכרח הסמל הוא צ’ט… אלא בכלל שיחות וכו’.

 17. נכון ורד, הדברים שאמרת הם חכמים ולאחר ניתוח. מתקבל הרושם שתגובותינו מביאות למסקנה שיש צורך בסדרת לוגואים נוספת.

 18. 7- הכי יפה, כי הוא הכי יפה, חייבים נימוק ?
  טוב: סימן שאלה הפוך- לא אהבתיאו S הפוכה – מראה הפכפך לא מתאים לדעתי
  ב- 7 יש סימן שאלה יפה, והוא המהות של האתר, התשובות לכל השאלות !
  תודה ובהצלחה !
  אביבית

 19. הי
  אני אהבתי ביותר את הלוגו לפני מקצה השיפורים השני, לדעתי מתוחכם ונכון!
  אם בכל זאת צריך לבחור מבין הסבב השני הייתי הולכת על מס’ 2
  בהצלחה!!!
  סמדר

 20. עידו סלע

  הי פבל,

  לא הייתי הולך על ההזנה לפה של האדם, כמו שלא צריך לספר את הפאנצ’ של הבדיחה. בלוגו צריך שיהיה גם סוג של תחכום, מחשבה.

  עד היום, רבים לא רואים את סימן החץ בלוגו של FedEx, ובכל זאת מסבירים זאת בכל שיעור ראשון של תדמית ומיתוג.

  לטעמי, ה- S צריכה להיות הפוכה והייתי הולך חד משמעית על הדוגמא הראשונה שבחרו לך (לפני מקצה השיפורים), בלי השקיפות של ה- V.

  עידו

 21. גם אני רוצה לנצל את ההזדמנות להודות לך פבל על כל מה שאתה עושה בשביל קהילת המקדמים !
  אני חושב שב-1-6 ה-ASK גדול מדי וחזק מדי, אני גם לא אוהב את השפיציות של ה-V והסימן שאלה המשתלב פחות מתאים לדעתי. 7 מועדף עליי. ב-7 הייתי מצמצם את הרוחב של הקוביה. בניגוד לחלק מחבריי כאן אני חושב דווקא שה-ASK צריך להיות קצת יותר קטן מה-PAVEL, ויש חשיבות לדעתי במיתוג כאתר של פבל כככר מקדמים מקצועית. הייתי מקטין את ה-ASK לגובה של האותיות הקטנות (להבדיל מהאות הראשית של ה-P)כך שה-P תהיה קצת בולטת מעל יתר השורה. הענן של הסימן שאלה מייצג להבנית comment ולאו דווקא צ’אט ככה שזה סבבה. בהצלחה !

 22. 1 או 7. הנטיה הראשונית ל-7. מצד שני הסימן שאלה שהוא גם האות S הלך איתך כל הדרך, אז יש טעם להשאיר אותו.
  אבל 7 נקי ופשוט יותר, ונעים יותר לעין.

 23. אני הייתי הולך על הלוגו השביעי, ואם לא אז החמישי.

 24. מספר 1 מכילה את כל המרכיבים של השאר, אבל יש משהו הומוריסטי בתחכום של ה S ההפוכה שמושך תשומת לב והקריצה הזו גם נותנת טאץ’ מתוחכם יותר. לדעתי כאן השוני והאיכות.

 25. במחשבה נוספת, ואחרי שקראתי תגובות אחרות –
  אני מבינה את הפתרונות הגרפיים: הבועה אמורה לפתור את הבעיה של הנקודה בסימן השאלה, יחסי הגודל בין שתי המילים הן תוצאה של הצורך ברקע אדום והאורך של כל מילה. בכל זאת זה עדיין לא לגמרי עובד – אני מדברת על 1-6, כשל-1 יש הכי הרבה פוטנציאל. מה שצריך זה להגדיל / לשנות את הפונט של pavel או להפוך אותו לbold, או להקטין את ה-ask.לא בטוח בכלל שהבועה צריכה להיות ברוחב של pavel: כרגע היא מחייבת לכתוב את ה-ask בגדול יותר. אין לי כאן פוטושופ – אחרת הייתי משחקת עם זה – זה יותר פשוט מאשר להסביר במילים.
  בשורה התחתונה – ה-ask גם מודגש על רקע אדום, גם גדול יותר וגם בפונט עבה יותר – כלומר זה יותר מדי הדגשה וזה מחליש את הpavel. וגם הפונט של pavel הוא קצת חובבני.

 26. בעיני גרסה מס’ 1 היא הטובה מכולן – היא ברורה, קריאה למרות ה-S ההפוכה. גם הצבעוניות טובה.
  כדאי לבדוק “השמנה” של האותיות PAVEL כדי שיתנו “בסיס” לכל המשקל (השטח האדום) “שיושב” עליהם.
  בהצלחה!

 27. הלוגו שלך היום הרבה יותר מרשים.
  מה שעוצב ממש לא יפה

 28. אני בעד לוגו מספר 7!

 29. פבל ישראלסקי

  תודה רבה על כל הפידבקים!

  התוצאות מפתיעות למדי, נראה כי הרוב מעדיפים את הגרסה השונה – 7.
  להלן סיכום של כל ההצעות עד כה:

  גרסה 1 – 5
  גרסה 2 – 5
  גרסה 3 – 6
  גרסה 5 – 0
  גרסה 6 – 1
  גרסה 7 – 17

 30. שלום פאבל
  לדעתי כיועץ שיווקי ותיק
  תמיד כדאי ללכת על הפשוט והברור ביותר
  לכן 2 הוא מצוין
  בהצלחה ותודה על הפוסטים המתרתקים
  ישראל טופר

 31. הי פבל. גם לדעתי אחד (1)היא הגירסה הטובה ביותר שמעבירה את המסר הכי נכון. יש משהו קצת שונה בסימן שאלה ההפוך וזה נהדר. שיהיה בהצלחה ואל תחשוב על זה יותר מדי. הכי הרבה, עוד שנה – לוגו חדש…

 32. אני הייתי הולכת על 3 או 7.
  אני אוהבת את 3 3 כי זה נקי וקצר ולא נמרח על שטח גדול בכל זאת לוגו 🙂
  7 – רק בגלל שהוא מאוד מפורט ואינו דורש ניחושים. ברמת עיצוב אני פחות אוהבת, זה לא אלגנטי.

 33. הכי אהבתי את 3 וקצת את 7. מצד שני, נראה לי ש-3 מאפשר פחות גמישות. הוא גדול, מרובע, צריך לעצב סביבו מחדש את האיזור הקבוע של הלוגו, ואיפה תכניס את השורה של:
  SEO EXPERT AND ADVISOR?
  אז אולי 7.

 34. היי פבל,

  אני הייתי הולך על 1 או 7.
  לשניהם יש יתרונות וחסרונות והדיון המעניין של ורד וחן מעלה אותן.

  בכל אופן אל תתייאש לערוך עוד שינויים ולשפץ אותם עד שתרגיש בטוח.

  וכמובן בהצלחה! 🙂

 35. לוגו מספר 7 נראה הכי טוב.
  הפורמט המלבני יראה טוב יותר על פני העמוד מאשר הריבוע והמסר שאתה רוצה להעביר עובר טוב יותר.
  כמו כן, תוכל להשתמש באייקון של בועת הדיבור עם סימן השאלה בנפרד מהלוגו כאייקון גרפי באתר.

 36. כמובן שמספר אחד לוקח.

  ה S ההפוכה יש בה משהו שלא מסתדר עם העיין ולכן המבט נישאר על הלוגו כדי להבין מה לו בסדר

  לכן 1 מנצח

  יובל

 37. 3 או 7
  האמת, זה לא באמת משנה, כי האתר כבר מותג בפני עצמו.
  בהצלחה !

 38. אני בעד 7 משתי סיבות.
  1. לוגו עדיף שיהיה רחב, כי זה מתאים לאיך שאנחנו רואים. ידוע שלוגו רחב בולט יותר.
  2. הוא יותר ברור ולוגו שלא ברור זה פספוס.
  בהצלחה!

 39. אין עליך!!!
  לטעמי 1 ו 7 הם המתאימים ביותר
  מס 1 הוא ברור. אלו שמקבלים את הידיעון או מגיעים לבלוג ידעו להבחין ב S רגילה לסימן השאלה. ואם מישהו לא יבין כל כך אז הוא ישאר בבלוג לנסות ולפתור מה אומר הלוגו. שיפעיל קצת את התאים האפורים. אם את זה הוא לא יבין אין לו מה לעשות איתנו. נדמה לי שכל המינויים שלך לא טירונים בתחום .
  כמו כן מס 7 מצא חן בעיני אלא שאת סימן השאלה הייתי מעמיד בסוף השורה ולא בהתחילתה.
  ושיהיה לך בהצלחה.

 40. לוגו 7 – פשוט וקריא
  נקלט מהר מאוד
  לא מתחכם מדי
  מעביר את המסר.
  השאר נראים כמו ציורים שלא צריך לקרוא בכלל, אלא הם סתם שם.

 41. אני אוהב את 1, אני חושב שסימן השאלה הוא מהותי והוא דורש את הכיוון הנכון וגם את הנקודה.
  אם לא 1 הייתי הולך על 7. הוא נקי, מעביר את המסר, פשוט ולא מתחכם.

  בכל מקרה,
  בהצלחה!

 42. היי פבל !
  קודם כל המון תודה על עצם קיום האתר!!! אני ממש נהנת כאן.

  דבר שני אני חושבת שמספר 1 הוא סבבה לגמרי כי יש בו “טוויסט” שמגלים רק אחרי מבט מעמיק וזה לא לוגו ברור שמגישים לך על מגש של כסף.
  הלוגו צריך איזה משהו שיגרום לך לחשוב קצת.. להתבונן לעומק.
  ואין מצב שאנשים לא מבינים שזה האות S…

  אבל אם לא תבחר את מס’ 1 אז תלך על מס’ 7 ….

 43. הי פבל,
  אני אוהבת את האופציה ה-1 מבין ה-7
  שיהיה הרבה בהצלחה,
  מזי

 44. לוגו 7 – הטוב והמקצועי ביותר!

 45. לוגו מספר 3.
  פשוט, ברור ולא מתחכם. 7 נראה יותר כמו סלוגן

 46. אני אהבתי מאד את לוגו 1.
  לא צריך יותר משניה בשביל להבין שזה גם ? וגם S.

 47. ליאור חבר שלך

  אני הייתי הולך על 7.

  בעקבות ההצלחה של 7 מציע לך להוסיף עוד לוגו מסוג שונה ולראות אם גם הוא מנצח את 7

 48. בנוסף על הארתי הקודמת (23), אני חושב שמה שליאור אמר (הארה 50) מאוד חכם. אם אכן מספר 7 מנצח בגדול, צריך לפתוח “סבב בחירות שני” כשהקונספט של 1-6 יוצא מהמשחק ומול 7 עומד לוגו שיתווספו אליו האלמנטים שלך (פבל) חסרים בו וקיימים ב-1-6 (אולי כולל השיפורים שהוצעו כאן ללוגו 7) ואז לעשות סבב התייחסות מהיר של יום-יומיים ולצאת לדרך.
  בהצלחה רבה !
  ליאור

  • פבל ישראלסקי

   תודה ליאור, אני אשקול את זה. לא הייתי רוצה לפרסם פוסט נוסף רק בשביל לוגו אחד. זה יכול להעמיס על הקוראים. מה שכן אולי אוכל להוסיף אותו בפוסט הזה ולידו לרשום הסבר – אבל אז איך לגרום לכולם שוב להסתכל? בכל מקרה אני אשתדל להפיק כמה שיותר אינפוטים מהפוסט הזה ולעצב את הלוגו הסופי.

 49. היי,
  אני הייתי בוחר בלוגו מס’ 1.
  בהצלחה.

 50. לדעתי הלוגו לפני מקצה השיפורים הוא היחידי שטוב כאן. אפשר לשים אותו לשמאלו של שם האתר במקום הסימן שאלה והמטרה והאות p כך אפשר יהיה להמשיך לקרוא את שם האתר בצורה ברורה והסמל יהיה אלמנט גרפי מעניין שמזוהה עם האתר כמו שסמלים אמורים להיות. הסמל הוא מתוחכם ומעניין ולאחר שמפצחים אותו הוא גורם לקורת רוח וככה סמלים צריכים להיות: קצת מסתוריים ומפתיעים.
  בנוסף שירבטתי גם כמה שרבוטים מהירים אפשר לראות פה:
  http://www.bookyfont.co.il/navagad/ask.jpg
  מקווה שיצאת פוטוגני…
  :-))))
  בהצלחה

 51. הלוגו ה7, אולי תלך על כיוון של צבעים אחרים? למה דווקא את האדום הזה?

  לא שזה לא יפה, אבל אם אתה כבר מחדש.. אז עד הסוף…

 52. אני אוהב את הכיוון של 7, גם יותר קל יהיה לשלב את זה באתר… אני לא אוהב לוגואים מרובעים.

 53. דודו טאסה

  עזוב לוגו, סתם שטויות, במקום זה – פשוט שים תמונה שלי עם פרחים ביד, משהו בומבה, רשמי ביותר!

 54. מספר 7 לדעתי. צריך לחשוב על שילוב הלוגו גם מחוץ לאתר שלך. באתרים אחרים ואפילו בפרינט. מבינה פרקטית לוגו מלבני הכי קל לשימוש במדיות השונות.

 55. לוגו מספר 7 בהחלט

  הask שלו שהוא כל הרעיון בעצם הכי גדול וברור ומשמש מעיין טריגר
  אהבתי את זה שהוא גדול ובולט ומעין חד משמעי כזה !!!
  מקום שני אצלי הוא 3 ….
  בהצלחה בכל אופן

 56. לוגו מספר 7
  i would try to move the question mark near Pavel 🙂

 57. לפי דעתי 7 הכי טוב, הוא גם יותר גמיש, יותר קל יהיה לשים אותו בכל מקום שתרצה. ללא ספק 7.

 58. האמת שבדרך כלל אני משאיר את עיצוב הלוגו באתרים שלי לידיהם של הגראפיקאים עם מספר קווים מנחים..
  אבל ייתכן שצריך באמת להכניס את היד קצת יותר עמוק בנושא

 59. רוב התגובות מתייחסות ללוגו בעיצוב הנוכחי, בעוד שפבל כתב בצורה חד משמעית שהעיצוב כולו הולך להשתנות (כשהוא מצביע על ZDNET כמעין כיוון קונספטואלי).

  1. רוב הלוגואים מפוקסלים (הייתי מבקש מהמעצב לעבוד עם כלים ווקטוריים, זה חשוב מאוד בלוגואים).
  2. קשה מאוד להתחבר ל-V שיורדת מלמעלה, אך בכל זאת מגרסאות 1-6 הייתי הולך על 3, בלב לא שלם.

  3. לוגו מס’ 7 לדעתי מאפיין את האתר בצורה הטובה ביותר(והוא גם היפה ביותר), אך הוא מפוצל ורחב מדי, הכוונה שלכל רעיון יש מקום משלו בלוגו ואין שילוב בין כל האלמנטים.

  הרשתי לעצמי ליצור גרסא נוספת ללוגו, כשאני משתמש בגרסא 7 כבסיס (הגרסא שהכי אהבתי), ניתן להבחין שאני לא מעצב, אך הרעיון מובן, אם אהבת את הרעיון, בקש מהמעצב שישפר את סימן השאלה שמחליף את ה-S ושיצר את תיבת ה”דו שיח” האדומה כך שהאותיות A ו-K יהיו קרובות יותר.

  בכל מקרה, שיהיה בהצלחה!

  • פבל ישראלסקי

   תודה רבה על הטיפים ועל ההשקעה בעיצוב משלך שעשית ללוגו, אני מעריך את זה.

   בסוף נבחרה גרסה אחת מהלוגואים ועברה שיפוץ מאסיבי, את התוצאה אתה יכול לראות בתגובה הבאה 🙂

 60. פבל ישראלסקי

  ראשית כל תודה רבה על העזרה והאינפוטים של כולכם, אני מאד מעריך את זה. הפידבקים השונים עזרו לנו להגיע לתוצר הסופי.
  בסופו של דבר החלטנו לקחת גרסה אחת ולעשות בה מספר שינויים כך שזו הגרסה הסופית:

  http://oi52.tinypic.com/nqr3o0.jpg

  בתצורה זו הלוגו גם מקבל צורה מגובשת יותר, גם מאזן את שני החלקים (ה-ASK וה-PAVEL) וגם הופך את כל הסיפור למעניין יותר.
  הגוונים השונים של הצבע נועדו בדיוק למשחק הבהירות של הבועה.

  לדעתי יש קסם אמיתי בזה שהבועה מרומזת ולא ברורה ישר כשמסתכלים, לוגו שגורם לך לחשוב כמה שניות לפני שאתה מבין אותו – זה הלוגו שעושה את העבודה הטובה ביותר בד”כ.

  לגבי הפונט, יש לו צורה ואיזון משלהם, השילוב הנכון ביניהם הוא זה שמעניק לפונט מראה ייחודי, יציב, מרשים ונעים לצפיה.

  מה דעתכם?

 61. מודה, התאכזבתי

  איזו אכזבה פבל, כולם בחרו ב-7 ובסוף החלטת לקחת את הדוגמא הראשונה ולעשות בה כמה שינויים קלים ? מאכזב ומפתיע

  • פבל ישראלסקי

   אכן הרבה רצו את הלוגו האחרון כאן בפוסט, אך התחשבתי גם בפידבקים שקיבלתי במייל ולא רק בתגובות. מעבר לזה, היו מספר סיבות שלא הלכנו על הלוגו השביעי:

   1. הוא מאד דומה ללוגואים רבים שקיימים והיה חשוב לי לבדל את עצמי. דוגמא: http://www.fuelyourcreativity.com/files/2008/06/c15717c8d135b6b0e2e49c51b9cd5a1a.png

   2. למרות שהוא יפה, הייתה תחושה שהלוגו הזה פחות מעביר מסר מסוים. הוא פשוט מאחד כמה אלמנטים ולא בנוי בצורה שונה.

   אני מניח שאף פעם אי אפשר להגיע ללוגו שכולם יאהבו, אבל אני מקווה שיחד עם העיצוב וממשק המשתמש החדש הכל יישתלב יפה.

 62. שש. יותר נוח, הסימן שאלה לא מובן כ”כ, והאותיות הגדולות מעניקות רושם.

  • אגב, דיברת על אי נוחות של התפריטים, כן? לדעתי מדובר בכך שהלוגו בהאדר עם חיפוש הגוגל מתחתיו נראה חלק מהתפריט מתחתיו, ויחד עם התפריט האדו, והתפריט למעלה, נוצרת אי נוחות מעיקה.
   הפתרון, לדעתי, הוא משהו כזה:
   http://www.up2me.co.il/images/18476721.jpg
   לא מצריך המון השקעה, ולדעתי הופך את העיצוב לנגיש בהרבה.

 63. שלום פאבל, ראיתי שהרבה בחרו פה ב-7 אז עשיתי סתם לכיף כמה וריאציות שונות ל – 7 ובנוסף אוספתי קצת אפקטים שרעננו את הלוגו:

  http://www.israup.net/images/035857de93c577fd74acfc4ba65f891c.PNG

  תהנה!

 64. הי
  עקבתי בענין- אם כי באיחור- ולפעמים יש לכך ערך מוסף- צפיה בכל התהליך לאחר שכבר הסתיים…

  אבל איפה ממוקם הלוגו החדש? אני רואה בכותרת הבלוג משהו אחר לגמרי….
  אפרת

 65. אהלן!
  הגעתי לאתר במקרה, ולנושא הזה עוד יותר במקרה..אני מקווה שאני לא עושה כאן פאדיחות ומחזיר את הנושא מהמתים.

  בכל מקרה, אני חייב לציין שצורת הלוגו, ביחד עם שילוב הצבעים (טקסט לבן על גבי צורה אדומה, ובנוסף טקסט שחור\אפור) מקפיצה אוטומטית את אתר יוטיוב ואת הלוגו של יוטיוב. אני מאמין שאחד כמוני, שלא מכיר את האתר יותר מידי, במידה והוא יראה את הלוגו בחטף איפשהו יוטיוב יקפוץ לו ישר לראש (כמובן שמבט מעמיק בלוגו יוביל אותו לאתר הזה, אבל עדיין)

  http://www.nationalforestassociation.org/images/youtube-icon.png

  נכון, הסדר שונה (קודם טקסט ואז צורה אדומה, וכאן זה הפוך), ואצלך הצורה היא סוג של בועת דיבור,אבל עדיין נוצר מצב של חשיבה על מישהו אחר ולא עלייך בלבד. ואתה, בתור אתר שרוצה לשווק את עצמו בתור עצמו, מעוניין שיראו את הסמל ויגידו: “אה! זה הסמל של Ask Pavel” או, “הסמל ממש מזכיר את הסמל של Ask Pavel” (ולא להפך).

  אני, בתור מעצב “פעיל” (נקרא לזה ככה :)) כבר למעלה מ-8 שנים, נכון, לא נציג מטעם חברה גדולה אלא פריילנסר בודד, חושב שמעצב שמקבל את “הכוח” ליצור מותג, לייצג מישהו, צריך דבר ראשון לחשוב טוב טוב לפני שהוא פועל ולחשוב אם הוא מה שהוא יוצר כרגע באמת יחודי ומייצג, ולא סתם לוגו יפה..:)

  *אני כמובן לא יורד או מזלזל בלוגו שהחברה עשתה! אני רק נותן את דעתי.

  שוב פעם, מקווה שלא הערתי את הנושא מהמתים, תודה ובהצלחה שיהיה לך!! 🙂

  • פבל ישראלסקי

   היי איתי, למרות שהלוגו באמת כבר נבחר אני עדיין תמיד שמח לשמוע רעיונות ותגובות. אז ראשית כל תודה רבה, אני מסכים עם כל מה שאתה אומר.

   אני רק לא בטוח אם התכוונת ללוגו הסופי שנבחר או לגרסאות שונות שהיו בתהליך הבחירה? על הלוגו הסופי כתבתי בתגובה הזו:
   https://www.askpavel.co.il/blog/askpavel-new-logo/comment-page-2#comment-16056

   • התכוונתי ללוגו הסופי, שבו, אם אני לא טועה, התווסף קצת משחק עם הצבעים בבועת דיבור, שגם קיים בלוגו של יוטיוב 🙂

    אז כמו שאמרתי, שיהיה בהצלחה, אני אחכה לראות את התוצאה הסופית (כי לפי מה שהבנתי גם העיצוב עצמו משתנה למשהו אחר, נכון?) וכמובן אני אתחיל לשוטט לי כאן בכל מיני דברים באתר..בהצלחה !!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תודה רבה על השיתוף ! לייק קטן לעמוד שלנו, ותשארו בעניינים על כל מה שחדש כאן :

שתפו את הפוסט עם חברים