על פי סקר של פייסבוק יותר עסקים קטנים ובינוניים משתמשים בפייסבוק

פייסבוק מדווחת על עליה משמעותית בשימוש בפלטפורמה בקרב עסקים קטנים ובינוניים. על פי החברה, הנתונים עלו מ-81% ל-88% וכל זאת בחצי השנה האחרונה בלבד.
מיטל אור
יותר עסקים קטנים ובינוניים משתמשים בפייסבוק

בשנה וחצי האחרונות אימצו עסקים כלים דיגיטליים חדשים והסתגלו לדרכים חדשות כדי להגיע ללקוחות. על פי סקר של פייסבוק, יותר עסקים השתמשו בפייסבוק כדי להגיע ללקוחות, לפרסם ולתקשר מולם.

יותר פרסום בפייסבוק

בחינת הדו”ח של פייסבוק מצביע על מצב העסקים הקטנים בשנת 2021 כשרוב העסקים הפעילים מדווחים, באופן כללי, על עליה בשימוש בכלים דיגיטליים. העלייה המשמעותית ביותר היא בפרסום ומכירת סחורות ושירותים.

העסקים משתמשים בפייסבוק קודם כל כפלטפורמת פרסום ולאחר מכן לצורך תקשורת עם לקוחות, מכירת מוצרים ושירותים, ניתוח ומחקר, תיאום ושיתוף פעולה בין העובדים וגיוס עובדים חדשים.

בחינת העסקים אשר משתמשים בכלים הדיגיטליים מראה כי ישנם מגזרים שהם יותר “קלאסיים” (כמו תחום התקשוב) להשתמש בהם ומגזרים שפחות נכונים או פחות זקוקים לאותן פלטפורמות (כמו תחום הבניה).

הרחבת הכלים הדיגיטליים

עסקים קטנים ובינוניים דיווחו על שימוש נרחב יותר בכלים דיגיטליים כשאלו שפונים לצרכנים (C2B) משתמשים בהם יותר לעומת עסקים אשר פונים לעסקים. עסקים דיווחו שה משתמשים בפייסבוק לצורך פרסום אך גם ליצירת תקשורת עם לקוחות.

השימוש הגובר בכלים דיגיטליים משרתים את העסקים הקטנים והבינוניים. כ-69% מהעסקים דיווחו כי אימוץ הכלים הדיגיטליים השפיע באופן חיובי על העסק כשההשפעה הייתה בהגדלת המכירות, הרחבת בסיס הלקוחות. יותר עסקים דיווחו כי הכלים הובילו בעיקר לעלייה במכירות כשלאחר מכן דיווח על עליה במספר הלקוחות והספקים.

ההשפעה של הכלים הדיגיטליים על העסקים

מעל ל-30% מהעסקים הקטנים והבינוניים דיווחו כי השימוש באמצעים דיגיטליים לא השפיעו עליהם בכלל. לעומת זאת, יותר ממחצית מהעסקים (53%) אמרו כי השימוש בכלים הדיגיטליים עשוי להשתנות בעקבות מגפת הקורונה.

עסקים קטנים ובינוניים שלא הושפעו מהשימוש בכלים הדיגיטליים יכולים לגלות הזדמנויות חדשות שעדיין לא גילו ובעזרתן לקדם את העסק.

 

לקריאת הדו”ח

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נכתב על ידי
מיטל אור, בעלת חברת כתיבת תוכן באנגלית ובעברית. שמה אנשים לפני העסק ועוזרת לעסק להתבטא הכי טוב ברשת.
0 0 הצבעה
קלות השימוש
0 0 הצבעה
פיצ'רים ופונקציונליות
0 0 הצבעה
תמיכה טכנית
0 0 הצבעה
תמורה לכסף
הרשמו
הודע על
guest
0 תגובות
פידבקים מוטבעים
צפייה בכל התגובות
מיטל אור
143
מדיה חברתית
מיטל אור
96
קידום אתרים
מיטל אור
95
מדיה חברתית
מיטל אור
100
קידום אתרים
מיטל אור
131
קידום אתרים
שי משען
89953
פרסום באינטרנט
יורם ליכטנשטיין
88919
תוכן וקופירייטינג
דוד כהן
88350
מדיה חברתית
דפנה בן יהושע
66995
קידום אתרים
ירון אחר
65297
שיווק דיגיטלי
לא חבל לפספס?

קהילה של +15,000 מקצוענים כמוך נהנים לקבל מאיתנו טיפים עדכניים על קידום אתרים ושיווק באינטרנט, מדריכים מעמיקים, מקרי בוחן וכלים, היישר לתיבת המייל. רוצה להצטרף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
0
נשמח לשמוע את דעתך, נודה לתגובהx
()
x