יאהו: Site Explorer עדיין לא מת (וגם לא המידע על הקישורים)!

לאחר שהחל האיחוד בין יאהו לבינג ברמת האלגוריתם לפני מספר חודשיים, נשמעו תלונות רבות על יכולות מתקדמות של האופרטורים Link ו – Linkdomain אשר לא עובדות יותר. לפני מספר ימים התחילו להישמע טענות דומות גם על מספר הקישורים עצמו שהצטמצם לפתע. מספר בעלי דעה כבר מיהרו להכריז כי האינדקס הישן של יאהו פשוט הפסיק לתפקד, מה שלדעתם מסביר את העניין.

אתר Search Engine Land קיבל את התגובה הרשמית של מנהל המוצר הרלוונטי ולפיו זה ממש לא המצב, להפך! ביאהו רוצים מאוד שבעלי אתרים ימשיכו להשתמש בכלי הניתוח שלהם. לדבריו, התקלה הספציפית הזו אינה קשורה בעצם לאיחוד בין יאהו לבינג, אלא לסיבה אחרת אשר נבדקת כעת. למעשה, מרכזי המידע של יאהו עדיין פועלים בצורה תקינה ו – Site Explorer (כלי מחקר הקישורים של יאהו) עדיין מראה נתונים מעודכנים. ב-Search Engine מוסיפים גם כי עדיין ניתן לראות את פעולתו של Slurp – אחד מהעכבישים של יאהו אשר אחראי לכריית המידע הזה.

האיחוד הסופי בין יאהו לבינג אמור להסתיים ב – 2012, אז יעברו גם האתרים של יאהו אשר נמצאים מחוץ לארה”ב וקנדה להשתמש באלגוריתם של בינג. יוצא הדופן מבין כולם הוא אתר יאהו יפן שמשתמש דווקא באלגוריתם של גוגל. ביפן נתפס צעד זה כאיום על מנועי חיפוש אחרים ואפילו על תעשיית האינטרנט במדינה כולה.

אודות איתי ברנר

איתי ברנר
העורך הראשי של מדור החדשות באתר AskPavel בו מדי שבוע מתפרסמות הידיעות האחרונות מעולם השיווק באינטרנט. עורך וכותב תוכן עצמאי, בין היתר הקים את Web Wiz המספקת פתרונות כתיבת תכנים וניהול תוכן.

4 תגובות

  1. יופי לנו, לא ידעתי כבר מה לעשות בלי הכלי המצוין הזה שכרגע, אין לו אח וריע

  2. אחלה פוסט
    באמת ראיתי המון אנשים שטוענים שהכלי של יאהו כבר אינו מדוייק
    טוב לדעת אחרת

  3. תודה
    אני משתמש בכלי והיה חשוב לי לדעת שהוא עדיין אמין

  4. אני מקווה שהאיחוד בין יאהו לבינג יגיע כבר ויפגע בהכנסות של גוגל, כי הם ממש מתחילים להיות מעצבנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *