גוגל עשתה 7.29 מליארד דולר ברבעון השלישי – גדילה של 23%

גוגל דיווחו על רווח של 7.29 מליארד דולר לרבעון השלישי של שנת 2010, עלייה של 23% אחוז מהרבעון השלישי של שנת 2009. העלייה הרבעונית היא 7%.

המספרים לא לגמרי מדוייקים (ראו את הגרפים למטה) אבל בהחלט אפשר לזהות מומנטום חזק ביותר מצד גוגל. מאז שהם נכנסו לשוק הסלולר הם רואים גדילה ניכרת ברווחים מהמודעות שלהם. אריק שמידט, מנכ”ל גוגל, דיווח על המספרים האלו באסיפת עיתונאים, להלן ציטוט מהאסיפה:

“לגוגל הייתה רבע מעולה. עסקי הליבה של החברה גדלו בצורה ניכרת וגם העסקים החדשים, במיוחד טלויזיה וסלולר, המשיכו להראות מומנטום רציני. במבט קדימה אנחנו מסורים להשקעה מאסיבית באנשים שלנו, במוצרים שלנו וברדיפה אחר אג’נדה של חדשנות”.

לרדת קצת יותר לפרטים

בשביל לתת מידע קצת יותר “עסיסי” אני רוצה להציג כמה מספרים. גוגל שיחררו גרסה רשמית למשקיעים שבה הם מפרטים את כל הרווחים.

  • רווח כללי – גוגל הרוויחו 7.29 מליארד דולר לרבעון השלישי של שנת 2010. רווח שמהווה גדילה של 23% מהרבעון השלישי של שנת 2009 בה הם הרוויחו 5.94 מליארד דולר.
  • רווח מאתרים בבעלות גוגל – גוגל הרוויחו 4.83 מליארד דולר או 67% מהרווחים של הרבעון השלישי של 2010 מאתרים שנמצאים בבעלות החברה.
  • רווח מהשותפים – תוכנית השותפים של גוגל, Adsense, ייצרה רווחים של 2.20 מליארד דולר או 30% מהרווחים של הרבעון השלישי של 2010.

בניתוח של Searchengineland ניתן לראות גרפים מעניינים שממחישים את המספרים.

אודות רועי בן עמי

רועי בן עמי
מומחה לשיווק באינטרנט. רועי בן עמי מנהל מספר פרוייקטים אינטרנטיים, מייעץ לחברות סטארטאפ בארץ ובחו"ל ומנהל את חברת wwO. "כסף באינטרנט זה נוסחה. אם תעשה הכל לפי הספר אין סיכוי שתיכשל".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *