תוכנית השותפים החדשה של גוגל עולה לאוויר

תוכנית השותפים החדשה של גוגלקראתי אצל אופיר על תוכנית השותפים החדשה של גוגל – Google Affiliate Network, שתעלה לאוויר בתחילת אוגוסט  2008. אם כי עפ”י העדכון האחרון, נכון לעכשיו התוכנית מיועדת רק למפרסמים מארה”ב. תוכנית השותפים החדשה היא למעשה אינטגרציה למערכת של חברת DoubleClick (אותה גוגל רכשו לפני כשנה).

התוכנית החדשה, העובדת עפ”י מודל CPA – Cost Pay Action, תתגמל מפרסמים על כל פעולת רכישה מוצלחת אליה יובילו דרך האתר שלהם. לעת עתה, מדובר בתוכנית נפרדת מתוכניות שותפים הקיימות: גוגל אדסנס ואדוורדס, אם כי יש האומרים שזהו רק עניין של זמן עד שתתבצע אינטגרציה מלאה. ההגיון ברור, מכיוון שהתוכנית חדשה וקיימים בפניה חסמים רבים שיכולים למנוע את הצלחתה, היא תיבחן לאורך תקופת זמן מוגדרת ולאחר מכן תתקבל ההחלטה האם לאחדה עם שאר התוכניות הקיימות. המערכת מציעה גמישות ונוחות מירביים בכל הנוגע לתשלומים: החל ממערכת תשלומים אוטומטית וכלה בגמישות בהגדרת העמלות. כמו כן, יופקו דו”חות מפורטים לגבי פעילתכם ויתבצע מעקב אחר ההמרות.

אם גוגל תרשום לעצמה הצלחה נוספת, לחברת הענק Amazon.com יש הרבה ממה לחשוש, שכן גם היא מפעילה תוכנית זהה בשם Amazon Associates.

האם לדעתכם יש למפעילי תוכניות השותפים במתכונת דומה סיבה לחשוש?

אודות פבל ישראלסקי

פבל ישראלסקי
יזם, בלוגר, יועץ קידום אתרים והעורך הראשי של קהילת מקדמי האתרים ומשווקי האינטרנט AskPavel. המייסד והמנכ״ל של קבוצת אנגורה מדיה שכוללת מספר פעילויות - סוכנות שירותי שיווק דיגיטלי עם התמחות ב-SEO ו-PPC, מכללת AskPavel Academy שמציעה קורסים פרקטיים וכנס הדיגיטל השנתי Next Case שמושך אליו מדי שנה מעל 1,200 משתתפים.

6 תגובות

  1. נראה שזה כבר פועל. רק חבל שזב בא במקום השותפים הישנים.

  2. לגבי חששות, יש עוגה ויש מספיק ביסים לכל אחד 🙂

    משהו קטן, תוסיף אפשרות בעורך לבחור פונט ARIAL למה פונט נוכחי DAVID טיפה מעצבן .

  3. פבל ישראלסקי

    הפונט david הוא רק בעת הכתיבה, אבל בסוף כשההודעה מוצגת היא ב- arial.

  4. יש לאמזון ממה לחשוש, כרגע גוגל נמצאת בתהליך גדילה בסדרי גודל כל כך גדולים שכמעט כל דבר שהיא עושה, היא מצליחה בו, אין שום סיבה שלא תצליח גם פה,

  5. ומה נותן הפניית פאייפל

  6. אלברט צודק , יש מספיק בשביל כולם =]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *