סקר: כשלמנהלים אין כוח לקרוא, הם צופים בוידאו

מסקר שערך המגזין פורבס באוקטובר ותוצאותיו התפרסמו החודש, מסתבר כי אנשי עסקים אמריקאים ב-2010 צפו בוידאו יותר זמן מאשר ב-2009 (יש לציין כי הסקר נערך בשיתוף עם גוגל).

כ-60% מהמנהלים ענו כי אם בעמוד מסוים יהיה גם טקסט וגם וידאו, הם יעדיפו לצפות בוידאו לפני שיקראו את הטקסט. 22% מהם ענו שבאופן כללי הם מעדיפים לצפות בוידאו כשהם נדרשים לסקור מידע עסקי.

עוד הסתבר כי חלק גדול מהמנהלים צופים בוידאו ביוטיוב ולא רק בקטעי וידאו באתרי הכלכלה השונים. ברוב התדירויות שנבדקו (בין פעם ביום לפחות לאף פעם), לאתרים הייעודים היה יתרון של 7-8% על פני יוטיוב.

הנעה לפעולה

בסקר דומה אשר בדק מה עשו המנהלים לאחר הצפייה בוידאו, הסתבר כי חצי מהמנהלים בכל שכבות הגיל ביצעו חיפוש אחר המוצר או השרות שהוצג בוידאו. למנהלים הצעירים יותר (בני פחות מ-40) הייתה נטיה ליצור קשר עם הספקים השונים עצמם, במיוחד כאשר הם צפו בוידאו אשר הכיל פרסומת ברורה אליו.

במקרים מסוימים ,נהוג לקשור בין רמת החשיפה של מותג מסוים בטלווזיה לבין עליה או ירידה בנפח החיפוש עבורו במנועי חיפוש. הסקר הנ”ל מוכיח שגם לוידאו ברשת יכולה להיות השפעה דומה.

מסקנות והצעות רלוונטיות אלינו

כאשר בודקים את אתרי האינטרנט הפופולארים ביותר בישראל בגלישה ממקומות עבודה (סקר TIM האחרון, נובמבר 2010), מגלים כי YouTube עדיין נמצא מעל רוב אתרי הכלכלה עם רמת חשיפה של 25%. אם הוידאו שלכם פונה למנהלים של חברות גדולות ואתם מחליטים להעלות אותו אל YouTube, אתם יכולים לצרף קישור בתוך תיאור הוידאו (עדיף שהוא יהיה בשורה הראשונה על מנת שלא יאלצו לפתוח את התיאור כדי לראות אותו). קישור זה אמנם יהיה קישור nofollow, אך המטרה היא היא לגרום לצופה לעבור אל האתר או דף הנחיתה הרלוונטי.

המסקנה השניה המעניינת היא שאפילו אם אין לכם אפשרות לשים קישור מסיבה כזו או אחרת, המוטיבציה של המנהל תגדל בכל מקרה והסיכויים שהוא יחפש את המוצר/חברה שלכם בגוגל או במאגר כלכלי אחר יגדלו. כל זאת בהנחה שתצליחו לגרום לו לצפות בוידאו מלכתחילה.

אודות איתי ברנר

איתי ברנר
העורך הראשי של מדור החדשות באתר AskPavel בו מדי שבוע מתפרסמות הידיעות האחרונות מעולם השיווק באינטרנט. עורך וכותב תוכן עצמאי, בין היתר הקים את Web Wiz המספקת פתרונות כתיבת תכנים וניהול תוכן.

תגובה אחת

  1. מחקר מעניין אבל צפוי בגלל כל המחקרים על הדור של האינטרנט שמראים על קוצר רוח בקריאת טקסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *