עדכון: שיפור רציני בנתוני הקישורים בגוגל וובמאסטר טולס

לוובמסטר טולס מתווסף שיפור רציני בניתוח הקישורים. עד עכשיו ה-Webmaster Tools היה נחשב לאחד הכלים הפחות יעילים לבדוק את הקישורים לאתר. הכלי היה מציג מספר גס מאוד של כמות הקישורים הכלליים שמפנים לאתר, לכל עמוד ולא משנה לכמה דומיינים.

מכיוון שאי אפשר לעשות יותר מדי עם הנתונים האלו, רוב מקדמי האתרים שאני מכיר פשוט פנו לכלים טובים יותר שקיימים בשוק לניתוח פרופיל קישורים קישורים של אתר מסויים (כגון: yahoo site explorer ,open site explorer ,majesticseo ועוד).

ובכן, למי שיצא לבדוק את קטגוריית הקישורים בוובמאסטר טולס בזמן האחרון בטח שם לב לשינוי מסויים, נתוני הקישורים קיבלו שיפור רציני מצד גוגל ועכשיו אנחנו יכולים לקבל את כל (טוב נו… לא הכל אבל הרבה) מה שאי פעם היינו צריכים מבחינת ניתוח קישורים לאתר:

1. ניתוח קישורים לפי דומיינים מקשרים

אני חושב שאחד הדברים שהכי חשוב שיהיה בכלי שמודד קישורים, זה שהוא יוכל להבחין ולהגיד לנו כמה דומיינים ייחודיים מקשרים לאתר ולא כמה קישורים יש באופן כללי. אם יש אתר בעל 10,000 דפים שמקשר אליי מהפוטר, הוא היה מקפיץ לי את ספירת הקישורים בעשרת אלפים – דבר שלא מועיל לי יותר מדי.

השיפור החדש אוטומטית מסדר לי את הקישורים לפי דומיינים מקשרים, כאשר הדומיין שמקשר אלי הכי הרבה נמצא בראש הרשימה.

דומיינים מקשרים

2. הדפים הפופולריים/חשובים ביותר

עוד נתון שאנחנו יכולים לראות בהרבה כלים מקצועיים לניתוח פרופיל קישורים, הוא הדפים הפופולריים ביותר שלנו. כלומר הדפים שמקבלים הכי הרבה קישורים. ברוב המקרים דף הבית יהיה הראשון במצב הזה, אבל אין ספק שחשוב מאוד לדעת מה הדפים שמקבלים הכי הרבה תשומת לב.

מעכשיו Google Webmaster Tools יציגו לנו סטטיסטיקות מתקדמות בנוגע לקישורים (ממש לא כמו שזה היה לפני), וכחלק מזה אנחנו מקבלים רשימה של הדפים המקושרים ביותר שלנו.

הדפים שמקשרים אליהם הכי הרבה

3. חלוקת טקסט העוגן בין הקישורים

הדבר האחרון שהוסיפו לוובמאסטר טולס מבחינת ניתוח הקישורים זה תפוצת וגיוון טקסט העוגן בקישורים החיצוניים (anchor text distribution).

חשוב להדגיש שאסטרטגיית בניית הקישורים צריכה אומנם להתמקד בחלוקת טקסט העוגן בהתאם למילת המפתח העיקרית, אך היא גם צריכה להיות בעלת גיוון מסוים. הכלי החדש בהחלט מקל לנו על העבודה בהיבט הזה.

גיוון טקסט העוגן

מה דעתכם על הכלי החדש?

לסיכום, לא הייתי אומר ששאר הכלים שמספקים לנו את המידע הזה הולכים להיזרק לפח, בגלל העובדה הפשוטה שהוובמאסטר טולס לא כולל כלים לניתוח מתחרים.

בכל מקרה, מה אתם אומרים על האפשרויות החדשות? יצא לכם לנסות אותן כבר? אשמח לשמוע תגובות בנושא. אין לי מושג איך זה ישפיע על מקדמי אתרים בעתיד, אבל אני יודע שאני אתחיל להשתמש בוובמאסטר טולס שלי יותר מעכשיו.

אודות רועי בן עמי

רועי בן עמי
מומחה לשיווק באינטרנט. רועי בן עמי מנהל מספר פרוייקטים אינטרנטיים, מייעץ לחברות סטארטאפ בארץ ובחו"ל ומנהל את חברת wwO. "כסף באינטרנט זה נוסחה. אם תעשה הכל לפי הספר אין סיכוי שתיכשל".

5 תגובות

 1. פבל ישראלסקי

  אכן עדכון משמעותי.

  לי אישית חסר מידע נוסף לגבי חלוקת טקסט העוגן – כמה קישורים יש לי מכל אנקור. אני מבין שהם ממויינים בסדר עולה אבל היה יכול להיות נחמד אם היו גם מוסיפים בסוגריים איזה מספר (או לפחות אחוזים).

 2. רועי בן עמי

  אני בטוח שהעדכון הינו אחד מתוך רבים.
  שים לב שהעדכון הזה הוצג בסמוך לשינוי בגוגל אנליטיקס, שהם שניהם כלים יקרי ערך לוובמאסטרים שניתנים לחינם ע״י גוגל.

  אני מאמין שזה חלק ממגמה בה גוגל ישקיעו יותר משאבים בפיתוח ודיפור כלים שיעזרו לוובמאסטרים להפוך את האינטרנט לנגיש יותר ונוח יותר.

 3. איתי ברנר

  חשוב לזכור שמדובר בשיפור קוסמטי בלבד. עד כמה שאני יודע, יש עדיין כמה מגבלות שלא היו קיימות עד לפני מספר חודשים:

  1.קישורים מתים שהופיעו פעם וכבר לא קיימים היום עדיין נספרים

  2.לא ניתן לראות את כל הקישורים באמצעות הורדת קובץ CSV כמו פעם. למעשה מוצג רק חלק קטן מן הקישורים.

  3.אתר X יכול לקשר אלי כ1000 פעם, אך מדובר בקישור wide מכל דפי האתר שהוא לא בהכרח יותר טוב משלושה קישורים שונים באתר Y. למרות זאת, אתר X יופיע במקום גבוה יותר ברשימת הדומיינים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *