יאהו תוקפת בשתי חזיתות – חדשות ושאלות\תשובות

טקרנצ’ מדווח כי יאהו בודקת בימים האחרונים כיצד ניתן לשלב חיפושים קשורים בתוך פורטל החדשות שלה, יאהו ניוז. הכלי שיקרא Infinite Browse יציע חיפושים קשורים לידיעה הנוכחית ולמעשה יחסוך לקוראים את הצורך לעבור למנוע החיפוש של החברה. המטרה היא למשוך גולשים אשר עד היום העדיפו להשתמש בשירותי חיפוש מתחרים ולהתייחס אל האתר כמקור חדשותי בלבד.

חזית נוספת אותה מנסה יאהו לכבוש היא זירת אתרי התשובות והשאלות, אולי כמענה לשרות של Aardvark אותו רכשה גוגל לפני מספר חודשים. ליאהו יש אתר פופולארי למדי בשם Yahoo! Answers, אבל הוא נשען על רצונם הטוב של גולשים אשר מבקרים באתר באופן קבוע וגם יש להם מספיק ידע על מנת לענות על השאלות. לעומת זאת, הפטנט החדש אותו רשמה יאהו מתייחס אל מערכת חיפוש קהילתית בה ניתן לשלוח שאלות בזמן אמת לגולשים אשר יש סיכוי שיידעו את התשובה באותו הרגע או לאחר זמן קצר יחסית. המערכת מתבססת על המיקום הפיסי של המשתמשים ועל סוג הפעילות אותה הם מבצעים באותו הרגע (כמו נסיעה ברכבת או ביקור במוזיאון). בנוסף, המערכת תהיה מסוגלת לענות תשובות אוטומטית על סמך היסטורית ההתנהגות של השואל (כולל פעילותו ברשתות חברתיות ותוכנות מסרים מיידים). הפטנט אולי נשמע כמו מדע בדיוני, אך חשוב לזכור שהאינטרנט הסלולרי והשירותים מבוססי המיקום כמו פורסקוור צוברים פופולאריות הולכת וגדלה בשנה האחרונה.

לסיכומו של עניין, נראה כי גם ביאהו מבינים את החשיבות שבחיפוש וכריית מידע בזמן אמת ובעיקר את האיום הנשקף מצידן של הרשתות החברתיות, אותן רשתות חברתיות אשר הפופולאריות שלהן מצליחה לעיתים לעקוף את זו של מנועי החיפוש המסורתיים.

> בחזרה לארכיון חדשות קידום אתרים

אודות איתי ברנר

איתי ברנר
העורך הראשי של מדור החדשות באתר AskPavel בו מדי שבוע מתפרסמות הידיעות האחרונות מעולם השיווק באינטרנט. עורך וכותב תוכן עצמאי, בין היתר הקים את Web Wiz המספקת פתרונות כתיבת תכנים וניהול תוכן.

2 תגובות

  1. פבל ישראלסקי
    פבל ישראלסקי

    תודה על הידיעה המעניינת איתי! מאד מסקרן אותי לראות את מערכת השאלות החדשה שלהם בפעולה, באמת נשמע בדיוני. אני חושב שבהמשך יצוצו יותר ויותר שירותים מבוססי מיקום כמו פורסקוור, ככל שתחום המובייל ילך וישתכלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *