טוויטר מוסיפה “צנצנת טיפ” עבור ציוצים

טוויטר השיקה תכונה חדשה – צנצנת טיפים שתאפשר לאנשים לשלוח כסף לאחרים דרך הרשת החברתית. בכך היא תאפשר לעוקבים לתמוך ביוצרים שלהם או להעריך ציוצים ספציפיים על ידי מתן טיפ.
מיטל אור
צינצנת טיפ של טוויטר

כפי שפורסם ב-BBC, מעכשיו טוויטר תאפשר לאנשים לשלוח כסף לאחרים דרך הרשת. מצד החברה נאמר כי: “זוהי דרך קלה לתמוך בקולות המדהימים המרכיבים את השיחה”.

בתוך אלו אשר יוכלו לקבל טיפים נמצאים יוצרים ובניהם עיתונאים, מומחים ועמותות. כלומר, אפשרות זו לא תהיה פתוחה בפני כל המשתמשים.

כיצד נראית צנצנת הטיפ

פונקציית הצנצנת תתווסף כסמל בפרופיל המשתמש ותופיע רק במכשירים ניידים. את התשלום יוכלו המשתמשים להעביר דרך PayPal, App Cash, Venmo הנמצאים בשימוש נרחב בארה”ב.

את ההחלטה ליצור את צנצנת הטיפ יצרה טוויטר בהשראת אנשים שהוסיפו קישורי תשלום. הצנצנת עוד צפויה להמשיך ולהתפתח ויוצרים יוכלו לקבל טיפים על היצירה שלהם, על ציוצים ויראליים וככל הנראה בקרוב יותר אנשים יוכלו להוסיף את הצנצנת לפרופיל שלהם.

הביקורת והשיפורים שבדרך

לצד הפיתוח נמתחה גם ביקורת על טוויטר וזאת בטענה כי תכונה זו חושפת מידע אישי כמו כתובות דואר אלקטרוני. משתמשים שמו לב כי הפניית החשבון פייפאל מאפשרת למקבל הטיפ לדעת עוד מידע ובו גם הדוא”ל על נותן הטיפ.

טוויטר מצידה אומרת כי היא תעדכן את המידע בנושא כדי להבהיר אילו פרטים ישותפו. מצד פייפאל נאמר כי הסיבה לשיתוף המידע הוא האופן בו טוויטר הגדירה את אופציית התשלום.

בעיה נוספת שעלולה לעלות היא מצד עיתונאים שלא פעם נאסר עליהם לקבל מתנות ולכן לא ברור כיצד הטיפים ישפיעו עליהם. מצד אחד, מתן טיפ לעיתונאי עלולה להעלות סיטואציות לא אתיות, אך מן הצד השני, זוהי דרך לתמוך בעיתונאים אשר משקיעים בהעלאת ידיעות.

לקריאת הכתבה המקורית

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נכתב על ידי
מיטל אור, בעלת חברת כתיבת תוכן באנגלית ובעברית. שמה אנשים לפני העסק ועוזרת לעסק להתבטא הכי טוב ברשת.
0 0 הצבעה
קלות השימוש
0 0 הצבעה
פיצ'רים ופונקציונליות
0 0 הצבעה
תמיכה טכנית
0 0 הצבעה
תמורה לכסף
הרשמו
הודע על
guest
0 תגובות
פידבקים מוטבעים
צפייה בכל התגובות
שי משען
89922
פרסום באינטרנט
יורם ליכטנשטיין
88881
תוכן וקופירייטינג
דוד כהן
88328
מדיה חברתית
דפנה בן יהושע
66968
קידום אתרים
ירון אחר
65248
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
74
סקירת כלים לאנשי דיגיטל ומקדמי אתרים
מיטל אור
97
קידום אתרים
מיטל אור
62
קידום אתרים
אורלי משאט
154
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
65
סקירת כלים לאנשי דיגיטל ומקדמי אתרים
לא חבל לפספס?

קהילה של +15,000 מקצוענים כמוך נהנים לקבל מאיתנו טיפים עדכניים על קידום אתרים ושיווק באינטרנט, מדריכים מעמיקים, מקרי בוחן וכלים, היישר לתיבת המייל. רוצה להצטרף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
0
נשמח לשמוע את דעתך, נודה לתגובהx
()
x