גוגל בוחנת עמוד בית חדש לחיפוש בזמן אמת

איתי ברנר

גוגל העלתה לרשת עמוד ניסיוני חדש בו ניתן לבצע חיפושים בזמן אמת מבלי לבחור את האפשרות בסרגל הצידי (כפי שהיה עד היום). תוצאות החיפוש בעמוד מורכבות מהעדכונים האחרונים ברשתות חברתיות כגון טוויטר ופייסבוק. בחלקו העליון של העמוד ניתן לראות ציר זמן המודד את מספר העדכונים כאשר ניתן ללחוץ על תאריך מסוים ולעבור אליו. מעבר לכך, בחלק מן המקרים ניתן לראות את רצף התגובות אשר אליהן מתייחס עדכון מסוים (לדוגמה, כאשר מגיבים למישהוא בטוויטר).

דף תוצאות חיפוש חדש לעדכונים בזמן אמת

אפשרות מעניינית נוספת היא להירשם לעדכונים בזמן אמת דרך המייל (email alerts) כפי שעד היום היה אפשר להירשם לעדכונים על דפים חדשים באינדקס.

באזורים מסוימים בעולם (כתלות בכתובת ה-IP או הספק), אפשר גם לבחור בעדכונים הקרובים לאזור הגאוגרפי של המשתמש. במקומות בהם  כתובת ה-IP לא מזוהה, אפשר עדיין להקיש שם של עיר או מדינה באנגלית (לדוגמה, tel aviv). התוצאות אשר יוחזרו הן של אנשים אשר הגדירו את מיקומם הגאוגרפי באותו מקום (כרגע לא ברור האם מוחזרות גם תוצאות של אנשים אשר מיקומים מזוהה דרך התקנים ניידים).

עדכוני זמן אמת מבוססי מיקום

הבדל בולט מעמוד התוצאות הרגיל של גוגל מתבטא בכך שלא ניתן לראות עמודים נוספים, אלא רק לחכות ולראות עדכונים חדשים יותר המתחילים להופיע בראש המסך (תכונה אשר ניתן לצפות בה מזה מספר ימים גם בגוגל ישראל בתוצאות חיפוש מסוימות).

עמוד הבית החדש נראה כצעד משלים לניסוי אחר של גוגל בו היא בוחנת עדכון של תוצאות החיפוש תוך כדי הקלדת השאילתה (כולל פרסומות רלוונטיות). בניגוד לחיפוש בזמן אמת, עדכון התוצאות פועל כבר אצל משתמשים מסוימים ונראה כי גוגל בודקת אותו “על רטוב”. השילוב של שתי התכונות החדשות הללו ביחד אמור להפוך את גוגל לעדכני יותר ולהרגיל את המשתמשים להשתמש בו כאשר הם רוצים לחפש תוצאות “חברתיות” לגבי נושאים חמים.שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נכתב על ידי
עורך וכותב תוכן עצמאי, בין היתר הקים את Web Wiz המספקת פתרונות כתיבת תכנים וניהול תוכן.
0 0 הצבעה
קלות השימוש
0 0 הצבעה
פיצ'רים ופונקציונליות
0 0 הצבעה
תמיכה טכנית
0 0 הצבעה
תמורה לכסף
הרשמו
הודע על
guest
2 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר בעלת הכי הרבה הצבעות
פידבקים מוטבעים
צפייה בכל התגובות
מיטל אור
84
מדיה חברתית
מיטל אור
24
שיווק דיגיטלי
אורלי משאט
83
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
65
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
63
שיווק דיגיטלי
שי משען
90245
פרסום באינטרנט
יורם ליכטנשטיין
89544
תוכן וקופירייטינג
דוד כהן
88751
מדיה חברתית
דפנה בן יהושע
67130
קידום אתרים
ירון אחר
65516
שיווק דיגיטלי
לא חבל לפספס?

קהילה של +15,000 מקצוענים כמוך נהנים לקבל מאיתנו טיפים עדכניים על קידום אתרים ושיווק באינטרנט, מדריכים מעמיקים, מקרי בוחן וכלים, היישר לתיבת המייל. רוצה להצטרף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
2
0
נשמח לשמוע את דעתך, נודה לתגובהx
()
x