גוגל תתריע על בעיות זחילה מרובות מהרגיל באתר שלכם

בבלוג הרשמי של וובמאסטר טולס הודיעו היום על התראה מסוג חדש בשם SiteNotice. ההתראה הזו תופיע כאשר חל גידול במספר השגיאות בהן נתקל העכביש של גוגל כאשר הוא מנסה לסרוק את האתר. להודעה תהיה מלווה גם רשימה של כתובות URL בעיתיות לדוגמה.

לפני מספר חודשים נוספה אפשרות דומה אשר מתריעה על דפים שאמנם לא מחזירים שגיאות 404 רגילות, אבל עדיין מדווחים על שגיאה שהעמוד לא נמצא באמצעות דף HTML רגיל (גוגל קוראת לזה soft404).

אפשרויות חדשות אלו עולות בקנה אחד עם  השינויים שעובר האלגוריתם של גוגל בשנה האחרונה ובראשם בדיקת זמן עליית האתר. נראה כי המגמה הכללית היא להעמיק את הבידול בין אתרים המתחוזקים היטב לבין אתרים מוזנחים יותר. אחרי הכול, זהו מדד שקשה יותר לעקוף באמצעות פעולות SEO סטנדרטיות כגון בניית פרופיל קישורים או אופטימציה לתוכן הדף בלבד (מבלי לגעת בקוד).

> בחזרה לארכיון החדשות

אודות איתי ברנר

איתי ברנר
העורך הראשי של מדור החדשות באתר AskPavel בו מדי שבוע מתפרסמות הידיעות האחרונות מעולם השיווק באינטרנט. עורך וכותב תוכן עצמאי, בין היתר הקים את Web Wiz המספקת פתרונות כתיבת תכנים וניהול תוכן.

4 תגובות

 1. איך זה ישפיע עלינו?

  • איתי ברנר

   אם אתה בודק את הWBT פעם פעמיים בשבוע, אתה תוכל לזהות שמתחילה להיות בעיה אם לדוגמה השרת שלך מתחיל לזייף והUptime שלו יורד (בארץ זה יכול לקרות בעיקר עם חברות אחסון במחיר “מציאה”).

   • אם מישהו מתחיל לקבל התראות כאלה, מה המלצתך?

    • איתי ברנר

     קודם כל לבדוק את מה שרשום תחת Not Found, יכול להיות שפשוט היה שינוי במבנה של כתובות הדפים באופן מסיבי.

     אם עדיין יש בעיות זחילה, צריך לפנות לחברת האחסון, אבל לפני זה מומלץ לרפרש את האתר כל חצי שעה ולראות אם אין דפים שפתאום לא עולים ועלו קודם, רמז לכך שהשרת לא ממש יציב. יצא לי לראות גם אתרים שלא הצליחו ליצור קשר עם הדאטא בייס פעם בכמה שעות, וגם זה לא סימן טוב. (למרות שבמקרה הזה לא בטוח שגוגל ידווח כי הדף לא מחזיר שגיאת 404).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *