ג’ון מולר מתאר את תהליך ההתמודדות של גוגל עם העברת דומיין

במסגרת שיחת הנגאוט תיאר ג'ון מולר מגוגל כיצד מנוע החיפוש מגיב על העברת אתר מדומיין אחד לאחר. בפרט הוא התייחס ל"אפקט ארגז החול".
מיטל אור
תהליך ההתמודדות של גוגל עם העברת דומיין

אפקט ארגז החול מתייחס לרעיון ישן לפיו גוגל מעכבת את דירוג האתר ומכניסה אותו אל “ארגז החול” עד שהיא בטוחה שניתן לסמוך עליו. גוגל מעולם לא אישרה את הרעיון אך בשיחה שהתקיימה העלה אחד השואלים את הסוגייה בהתייחס למה שקורה בעת העברת האתר לדומיין חדש.

למעשה, השאלה שהופנתה למולר נגעה בדרך הטובה ביותר להעביר את האתר, האם כדאי לעשות זאת בחלקים או בבת אחת. כל זאת כשהמטרה היא להימנע מאפקט ארגז החול ואיבוד הדירוג הנוכחי של האתר. כמובן, ההנחה היא כי בתהליך יבוצעו כל ההפניות הנדרשות.

מולר – אין “ארגז חול” בתהליך מעבר האתר

על פי מולר, אין כל מעורבות של “ארגז חול” בתהליך העברת האתר. לפי דבריו, בהעברה בין דומיין אחד לאחר וניתוב של כל כתובות האתר הישן אל החדש, לא צריכה להיות בעיית “השהיית” האתר או אי-סריקה שלו. לשאלה האם לבצע את העברה בשלבים או בבת אחת, ענה מולר כי אם יש צורך לבצע העברה של האתר, יש לבצע את כל העבודה ולנתב מחדש את כל הדפים.

לעתים זו גם הדרך הקלה, להפנות אל כל הדפים יחדיו והמערכות של גוגל מכוונות לזהות את ההעברה. גוגל יכולה לעבד את האתר החדש במהירות. כשגוגל מזהה כי האתר מתחיל להפנות את כל הדפים לאתר אחר, היא תנסה לעבד את הדפים מהר יותר ולא להפך, כפי שחשש האדם שהעלה את השאלה.

ההסבר של מולר נשמע הגיוני ורציונלי. האינטרס של גוגל הוא להציע לגולשים אתרים ידידותיים ואיכותיים ולכן, לדבריו כשגוגל מזהה את השינוי וההפניה לאתר החדש, היא מגבירה את קצב עיבוד האתר וזאת כדי להמשיך להפנות את המשתמשים לדפים החדשים.

לקריאת הידיעה המקורית

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נכתב על ידי
מיטל אור, בעלת חברת כתיבת תוכן באנגלית ובעברית. שמה אנשים לפני העסק ועוזרת לעסק להתבטא הכי טוב ברשת.

עוד מאמרים בנושא קידום אתרים

0 0 הצבעה
קלות השימוש
0 0 הצבעה
פיצ'רים ופונקציונליות
0 0 הצבעה
תמיכה טכנית
0 0 הצבעה
תמורה לכסף
הרשמו
הודע על
guest
0 תגובות
פידבקים מוטבעים
צפייה בכל התגובות
שי משען
89858
פרסום באינטרנט
יורם ליכטנשטיין
88800
תוכן וקופירייטינג
דוד כהן
88286
מדיה חברתית
דפנה בן יהושע
66915
קידום אתרים
ירון אחר
65142
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
16
קידום אתרים
מיטל אור
35
מדיה חברתית
מיטל אור
52
מדיה חברתית
מיטל אור
56
קידום אתרים
מיטל אור
88
קידום אתרים
לא חבל לפספס?

קהילה של +15,000 מקצוענים כמוך נהנים לקבל מאיתנו טיפים עדכניים על קידום אתרים ושיווק באינטרנט, מדריכים מעמיקים, מקרי בוחן וכלים, היישר לתיבת המייל. רוצה להצטרף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
0
נשמח לשמוע את דעתך, נודה לתגובהx
()
x