גוגל: “לכלי הפרמטרים של כתובות האתרים ערך נמוך”

גוגל הודיעה כי כלי הפרמטרים של כתובות האתרים (URL Parameters) יעלם במהלך חודש אפריל 2022 כיוון שהערך שלו נמוך. לאחר ביטול הכלי ב-26 לחודש לא תהיה יותר גישה אליו.
מיטל אור
לכלי הפרמטרים של כתובות האתרים ערך נמוך בגוגל

כלי הפרמטרים, URL Parameters הושק על ידי גוגל בשנת 2009 מתוך מטרה לטפל בנושאים שונים הנוגעים לכתובת האתר ובכלל זה התעלמות מכתובות, שילובים ואחרים. שנתיים לאחר ההשקה גוגל שדרגה את הכלי כך שיהיה ניתן להשתמש בו לתרחישים שונים.

לחסום את גוגל מאינדוקס כתובת URL

הכלי של גוגל מאפשר לבעלי האתרים או למקדמים לחסום את הוספת כתובת האתר או הדף לאינדקס של גוגל. הגישה אליו פתוחה עד לחודש הבא ולאחר מכן לא ניתן יהיה להשתמש בו יותר. גוגל אמרה כי הכלי הפך לחסר תועלת וכי רק אחוז אחד מתצורות הפרמטרים המצוינות בכלי שימושיות לסריקה.

גוגל ציינה כי הערך של הכלי נמוך גם עבור הגולשים וגם עבור אלו שמשתמשים בגוגל קונסול ולכן היא מתכוונת להוציא אותו לחלוטין משימוש. גוגל אומרת כי היום יש לה יכולות להבין בצורה טובה אילו פרמטרים שימושיים באתר ולכן אין צורך יותר בכלי.

פעולות שיש לבצע עכשיו

על פי גוגל בעלי האתרים לא צריכים לעשות שום דבר ספציפי בעקבות השינוי. אין צורך לציין את הפונקציה של כל פרמטר בכתובת האתר וכי הסורקים של גוגל כבר ילמדו כיצד להתמודד איתם באופן אוטומטי. אלו אשר רוצים יכולים להשתמש בכלי robots.txt או ב-hreflang כדי להגדיר גרסאות של שפת התוכן. בנוסף החברה אמרה כי ישנן פלטפורמות לבניית כתובות URL איכותיות.

אלו אשר משתמשים בכלי של גוגל צריכים להכיר בשינוי הקרוב. כדאי לבצע בדיקה מקדימה של הכתובות, להוסיף מה שנדרש לאינדקס ולהוסיף הערות לדו”חות אם יש צורך בכך. יש לציין כי לאחר מכן תמיד אפשר ליישם שינויים ב-CMS או robots.txt כדי לשלוט טוב יותר בסריקה של גוגל ובאינדוקס לאחר שהכלי יוסר על ידי גוגל.

להודעה של גוגל

תגיות רלוונטיות: גוגלהנחיות גוגל
שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נכתב על ידי
מיטל אור, בעלת חברת כתיבת תוכן באנגלית ובעברית. שמה אנשים לפני העסק ועוזרת לעסק להתבטא הכי טוב ברשת.
0 0 הצבעה
קלות השימוש
0 0 הצבעה
פיצ'רים ופונקציונליות
0 0 הצבעה
תמיכה טכנית
0 0 הצבעה
תמורה לכסף
הרשמו
הודע על
guest
0 תגובות
פידבקים מוטבעים
צפייה בכל התגובות
אורלי משאט
38
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
29
פרסום באינטרנט
מיטל אור
78
מדיה חברתית
מיטל אור
51
קידום אתרים
מיטל אור
92
מדיה חברתית
שי משען
90447
פרסום באינטרנט
יורם ליכטנשטיין
89735
תוכן וקופירייטינג
דוד כהן
88931
מדיה חברתית
דפנה בן יהושע
67306
קידום אתרים
ירון אחר
65696
שיווק דיגיטלי
לא חבל לפספס?

קהילה של +15,000 מקצוענים כמוך נהנים לקבל מאיתנו טיפים עדכניים על קידום אתרים ושיווק באינטרנט, מדריכים מעמיקים, מקרי בוחן וכלים, היישר לתיבת המייל. רוצה להצטרף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
0
נשמח לשמוע את דעתך, נודה לתגובהx
()
x