כלי חדש עבור חברות SEO: גוגל שחררה את ה-URL Inspection Tool API

מעכשיו יוכלו משתמשים לגשת אל הנתונים שירצו מתוך כלי בדיקת כתובות האתרים Google Search Console.
מיטל אור
URL Inspection Tool API

גוגל פרסמה API חדש תחת ממשקי ה-API של Search Console המשמש לבדיקת כתובת URL. היום (31 בינואר) הודיעה גוגל כי ה-URL Inspection API החדש יאפשר למשתמשים לגשת לנתונים ולדיווחים מכלי בדיקת ה-URL אך כל זאת באמצעות תוכנה, כמו כל API.

ל-API יש מגבלות ואי אפשר פשוט להפעיל אותו על כל כתובת אתר. ה-API מוגבל ל-2,000 שאילתות ביום ו-600 שאילתות בדקה. לכן, אי אפשר לצפות לכך שאפשר יהיה ליישם אותו על כל האתר בפעם אחת ויש צורך לקבוע את סדר העדיפויות ולקבוע כיצד להשתמש בכלי.

מתי אפשר להשתמש בכלי

סוכנויות SEO יוכלו לספק מעכשיו מעקב שוטף אחר הדפים החשובים באתר ובכלל זאת לנפות באגים מעמודים בודדים. לדוגמה, ביצוע בדיקה אם ישנם הבדלים בין דפים קנוניים שנקבעו על ידי הבעלים לבין הכתובות הקנוניות שנבחרו על ידי גוגל או איתור באגים במרכז הנתונים המובנים מקבוצות דפים.

מפתחי CMS ומפתחי תוספים יוכלו לאסוף תובנות ברמת העמוד או התבנית ולבצע בדיקות שוטפות עבור הדפים הקיימים. לדוגמה, לבצע ניטור של השינויים לאורך זמן עבור דפי מפתח במטרה לאתר בעיות ולקבוע את סדר הפעילות והתיקונים.

התוצאות שיוצגו בכלי החדש

ה-API יציג את המידע בתוך אינדקס בכלי URL Inspection ובכלל זה סטטוס האינדוקס, AMP, תוצאות עשירות ושימושיות העמוד בנייד. המשתמשים יוכלו לראות רשימה מסודרת של כל הפקודות ולנתח את המצב.

הכלי החדש מאפשר למשתמשים להוסיף את פרטי בדיקת כתובת האתר למערכת ניהול התוכן, לכלים הפנימיים וללוחות המחוונים. כלים אשר מגיעים מצד שלישי יוכלו להתווסף ולפעול באופן אינטגרלי עם הכלי החדש כך שאפשר לצפות לכך שמספר ספקי כלים ומערכות ניהול תוכן יתחילו להוסיף תכונות בעצמם.

ההודעה של גוגל

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נכתב על ידי
מיטל אור, בעלת חברת כתיבת תוכן באנגלית ובעברית. שמה אנשים לפני העסק ועוזרת לעסק להתבטא הכי טוב ברשת.
0 0 הצבעה
קלות השימוש
0 0 הצבעה
פיצ'רים ופונקציונליות
0 0 הצבעה
תמיכה טכנית
0 0 הצבעה
תמורה לכסף
הרשמו
הודע על
guest
0 תגובות
פידבקים מוטבעים
צפייה בכל התגובות
מיטל אור
79
מדיה חברתית
מיטל אור
15
שיווק דיגיטלי
אורלי משאט
78
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
58
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
56
שיווק דיגיטלי
שי משען
90230
פרסום באינטרנט
יורם ליכטנשטיין
89527
תוכן וקופירייטינג
דוד כהן
88736
מדיה חברתית
דפנה בן יהושע
67115
קידום אתרים
ירון אחר
65499
שיווק דיגיטלי
לא חבל לפספס?

קהילה של +15,000 מקצוענים כמוך נהנים לקבל מאיתנו טיפים עדכניים על קידום אתרים ושיווק באינטרנט, מדריכים מעמיקים, מקרי בוחן וכלים, היישר לתיבת המייל. רוצה להצטרף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
0
נשמח לשמוע את דעתך, נודה לתגובהx
()
x