האם מיקוד גאוגרפי ב-Google Search Console יכול לפגוע בדירוגים

ייתכן ושימוש בפיצ׳ר המיקוד הבינלאומי של Google Search Console, המכונה גם ״geotargeting״, יכול להשפיע ולפגוע בדירוג של האתר תוצאות החיפוש אצל אלו שרוצים להגיע לקהל כללי.
מיטל אור
מיקוד גאוגרפי ב-Google Search Console יכול לפגוע בדירוגים

בשיחת הנגאוט נשאל ג’ון מולר מגוגל מדוע אתר “אחות” קטן מתעלה על האתר הראשי שלו. השואל ציין כי האתר הראשי מפרסם תוכן חדשותי לקהל הרחב והתוכן לעתים מתפרסם מחדש באתר האחות. למרות שהאתר הראשי הוא המקור לחדשות דווקא האתר הקטן הוא זה שמשיג את הדירוגים הטובים יותר.

מולר בחן את האתר ואמר כי הסיבה לכך יכולה להיות הגדרות המיקוד הבינלאומיות ב-Search Console. בהמשך הוא פירט על אופן ההשפעה של המיקוד ותוך כמה זמן מרגע שינוי המיקוד אפשר לצפות לשינוי במיקומים באתר.

לשיחה עם ג’ון מולר החל מדקה 26:48

כיצד מיקום גיאוגרפי יכול להשפיע לרעה על הדירוגים

המיקוד הגיאוגרפי יכול להשפיע במקרים מסוימים לרעה. חשוב לציין כי בכל אתר יכולה להיות בעיה גדולה שיכולה לעכב את ההתקדמות שלו בתוצאות החיפוש כמו עונשים ידניים וקישורי ספאם. עם זאת, במקרה המדובר הבחין מולר כי הסיבה לעיכוב היא הגדרת המיקוד לפקיסטן.

מולר ציין כי אם הכוונה המקורית היא להתקדם בתוצאות החיפוש בפקיסטן, אין כל בעיה בכך, אך הדבר עשוי להשפיע על הדירוגים במדינות אחרות. אם המטרה של השואל היא ליצור אתר חדשות כללי בשפה האנגלית, הוא חושב יש לכבות את המיקוד הגיאוגרפי.

כשהדבר מגיע לחיפוש, חשוב להבין כי המיקוד הגיאוגרפי מתמקד במדינה אחת ופחות במדינות אחרות. לכן, התוצאה עשויה להיות טובה באותה המדינה אך פחות טובה במדינות אחרות. לאחר ביצוע השינוי התוצאות יכולות לבוא לידי ביטוי תוך שבוע עד חודשיים.

כיוון שהאתר המדובר מפרסם תוכן חדשותי, מולר העריך כי הוא כנראה ייראה שינוי מהיר יותר בתוצאות החיפוש של גוגל וזאת בהשוואה לסוגי אתרים אחרים. מולר ציין כי מסגרת הזמן לשינוי באתרים רגילים תהיה איטית יותר כיוון שגוגל מתמקדת בתוכן חדש ואז היא יכולה לראות את הגדרת האתר מהר יותר.

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נכתב על ידי
מיטל אור, בעלת חברת כתיבת תוכן באנגלית ובעברית. שמה אנשים לפני העסק ועוזרת לעסק להתבטא הכי טוב ברשת.
0 0 הצבעה
קלות השימוש
0 0 הצבעה
פיצ'רים ופונקציונליות
0 0 הצבעה
תמיכה טכנית
0 0 הצבעה
תמורה לכסף
הרשמו
הודע על
guest
0 תגובות
פידבקים מוטבעים
צפייה בכל התגובות
שי משען
89920
פרסום באינטרנט
יורם ליכטנשטיין
88880
תוכן וקופירייטינג
דוד כהן
88327
מדיה חברתית
דפנה בן יהושע
66968
קידום אתרים
ירון אחר
65248
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
74
סקירת כלים לאנשי דיגיטל ומקדמי אתרים
מיטל אור
97
קידום אתרים
מיטל אור
62
קידום אתרים
אורלי משאט
153
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
65
סקירת כלים לאנשי דיגיטל ומקדמי אתרים
לא חבל לפספס?

קהילה של +15,000 מקצוענים כמוך נהנים לקבל מאיתנו טיפים עדכניים על קידום אתרים ושיווק באינטרנט, מדריכים מעמיקים, מקרי בוחן וכלים, היישר לתיבת המייל. רוצה להצטרף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
0
נשמח לשמוע את דעתך, נודה לתגובהx
()
x