גוגל מיי ביזנס

Google My Business: איך אופטימיזציה נכונה תבליט את העסק שלך בגוגל

לפני הכל, כמה שאלות ולא להתפרץ בבקשה, אחד אחד:

מי רוצה שהעסק שלו יקבל יותר בולטות בגוגל?
מי חושב שהעסק שלו ייחודי ושונה ורוצה לצעוק את זה כדי שכולם ידעו?
מי רוצה את שני אלה בלי להוציא אפילו לא שקל אחד?

אה יפה, כולכם.

אז היום נראה איך באמצעות ׳גוגל לעסק שלי׳ (גוגל מיי ביזנס) תוכלו לסמן V ליד כל אחת מהשאלות האלה.

מה זה Google My Business?

כלי מדהים וחינמי שיגדיל את הנוכחות שלכם ברשת, יחזק את המוניטין של העסק, יכניס תנועה לאתר וימשוך אנשים שנמצאים בקרבתכם הגיאוגרפית. יותר מזה? הוא יתן למשתמש מידע עליכם כבר בתוצאות החיפוש ועוד לפני שהוא בכלל חשב לאיזה אתר להכנס. כן, זה בדיוק מה שאמרתי. אתם תהיו אלה שמיד תקפצו לו לעין. כי עם גוגל מיי ביזנס, או גוגל לעסק שלי, אם תעדיפו, גוגל מאפשרת לעסקים מקומיים להופיע כאשר מבוצע חיפוש לוקאלי (למשל: תופרת ברמת גן), בלי שום קשר למיקום האורגני של האתר. שמעתם נכון, התחרות נפתחת מחדש.

בואו נמשיך עם התופרת. שימו לב מה קורה כשאני מחפשת אותה בגוגל:

גוגל מיי ביזנס לעסק

כמעט 50% מהמסך שלי שייך לאילנה, התופרת מרמת גן. אני רואה על המפה בדיוק איפה היא נמצאת, יש לי תמונות של העסק שלה, ביקורות שנכתבו עליה, אני יודעת מה הן שעות הפעילות שלה והטלפון שלה נמצא ממש מול העיניים. תשוו את זה לכל אחת משלוש התוצאות שמופיעות מימין ותחליטו עם עצמכם בלב איך הייתם מעדיפים שהעסק שלכם יוצג. היתרון הגדול של אילנה הוא שאף תופרת אחרת ברמת גן, לא ניצלה את האפשרויות המדהימות של גוגל מיי ביזנס ולכן היא זכתה בכל הקופה. או כך לפחות אפשר לשער.

אבל לא כולן תופרות ובטח שלא כולן אילנה, אז בואו נראה איך זה נראה בתחומים יותר תחרותיים, למשל, סנדלר בתל אביב. הפעם זה נראה קצת שונה:

גוגל מיי ביזנס לעסקים

העסקים שרשומים לשירות מופיעים מעל לכל תוצאה אורגנית והם מסודרים על המפה כך שהמשתמש יוכל לראות מי מהם נמצא הכי קרוב. חוץ מזה, מופיעים גם הפרטים הבסייסים, כמו: כתובת, טלפון, שעות פתיחה ודירוג, אם יש. נכון, זה אולי פחות מרשים מאילנה, אבל עדיין יש פה פוטנציאל חשיפה גדול שעשוי להביא לאחוזי מעורבות טובים יותר. והחלק הכי יפה בכל הסיפור הזה הוא שיכול להיות שהאתר של 'הסנדלריה של ניר' נמצא איפושהו בדף 8 וגם יכול להיות שבכלל אין לו אתר. עדיין, הוא הראשון שמופיע. ורק בגלל שהוא נרשם ל- Google My Business. עכשיו, אחרי שהבנו מה זה בדיוק וסילקנו את הספק, נמשיך לאיך.

איך נרשמים לגוגל מיי ביזנס?

קודם כל חשוב מאד לוודא שלא תהיה כפילות ושלא נרשמתם בעבר, כי אם כבר יש לכם רישום, כל מה שתצטרכו לעשות זה רק לאמת אותו. בכל אופן, גם אם אתם מופיעים וגם אם לא, הכל יתחיל מהעמוד הראשי של גוגל לעסק שלי, אז תנו קליק ולכו בעקבות הכפתור הירוק. כמו שתראו שם, תצטרכו להזין פרטים בסיסיים כמו:

 • שם העסק
 • כתובת (רק במידה ויש, אם אתם נותנים שירותים בבית הלקוח כתבו מה הם איזורי הפעילות שלכם)
 • סימון מיקום במפה
 • איזה סוג של עסק אתם מנהלים (ואם אין את הסוג המדוייק, הוסיפו את התיאור שתרצו לשם העסק שלכם)
 • מה מספר הטלפון שלכם
 • מה כתובת האתר, אם יש

אחרי זה תצטרכו לבחור דרך באמצעותה יאמתו את פרטיכם כדי לוודא שאתם אכן מי שאתם טוענים שאתם. ואז, בדואר האלקטרוני שישלח אליכם, תופיע הודעה מרגשת שתודיע שתוך 20 ימים (אל תתפסו במילה, יום לפה, יום לשם) תקבלו מכתב בדואר מגוגל עם קוד האימות שיגיע הישר לכתובת איתה נרשמתם.

שולחים קוד בדואר

ברגע שתקבלו את המכתב החגיגי, כל מה שישאר לכם לעשות הוא להזין אותו בפרופיל שפתחתם והופ! ברוכים הבאים לגוגל מיי ביזנס.

איך עושים אופטימיזציה לפרופיל ה- Google My Business?

אל תתקמצנו על מידע

נכון שאנחנו לא תמיד אוהבים לספק מידע על עצמינו, אבל הי, אל תחסכו בפרטים. אל תסתירו את הטלפון שלכם, אל תערפלו את הכתובת ואל תגבילו את הגישה של המשתמש אליכם. גוגל לא תקח אתכם ברצינות ולא תתייחס אליכם כאל עסק אמין וזאת לא המטרה שלנו כאן. אז ודאו שסיפקתם את כל הפרטים ומעבר לכך, ודאו שהם נכונים.

עדכנו בשינויים נקודתיים

חג? שעות הפעילות שלכם השתנו? החלטתם לארוז ולטוס לחופשה? אל תניחו שהמשתמש כבר יבין את זה איכשהו. הכנסו לפרופיל שלכם ועדכנו על שינויים בשעות הפעילות כדי למנוע אי-נעימות וביקורת שלילית שעלולה להתקבל על העסק. אחרי הכל, זה לא כל כך נעים לראות גן סגור. בטח לא כשמגיעים מרחוק.

תראו לעולם מי אתם

לא רק כדי להתבלט, אלא גם כדי לחזק את האמון של הלקוח הפוטנציאלי בכם. איך?

 • הוסיפו תמונות – תנו לאנשים לראות אתכם, את המוצרים שלכם, את החנות שלכם. תנו להם הצצה שתגרום להם להרגיש שהם קצת יותר מכירים אתכם.
 • בקשו מלקוחות להשאיר עליכם ביקורת חיובית כדי לשפר את מוניטין העסק. עסקים עם חוות דעת טובות זוכים לאמון מצד הקהל הפוטנציאלי והרבה יותר קל להם למכור.

אל תדלגו על אף שדה

אין דבר כזה "אה, זה לא כזה חשוב". הכל חשוב. ככל שתספקו הן לגוגל והן למשתמש יותר מידע, כך תרוויחו יותר. גוגל אוהבת עסקים שמציגים מידע מפורט ועשיר ככל האפשר. וגם פה, כמו בהרבה דברים אחרים, הדגש הוא על רלוונטיות ואיכות המידע. עסקים שמציגים פרופיל מלא מידע נתפסים כאמינים, מרשימים ומושכים יותר.

השתמשו בפיצ'ר החדש וכתבו פוסטים לקהל שלכם!

גוגל הכריזה ביוני 2017 על תוספת מגניבה ביותר לכרטיס הביקור שלכם בגוגל מיי ביזנס! היא הוסיפה אפשרות לכתוב פוסטים וככה לזכות בעוד תשומת לב ולהגדיל את אחוזי המעורבות. פוסטים שתעלו יעזרו לכם ליצור בולטות, לקדם מבצעים, לחשוף את אופי המותג שלכם ולמעשה כל מה שרק נראה לכם. אפשר להתייחס לזה כמו אל פוסט שאתם מעלים בפייסבוק ולכתוב איזשהו עדכון שחשוב לכם שאנשים ידעו עליו. זה המקום שלכם לנצנץ את הייחוד שלכם ולהוכיח שאתם טובים יותר מהמתחרים. חלק מהדברים שתוכלו להעלות הם:

 • עדכונים יומיים וחדשות לגבי העסק
 • שיווק אירוע מסויים
 • הצגת מוצרים חדשים שמגיעים אליכם
 • מבצעים וקידומי מכירות

תנו לאנשים להכיר אתכם, לדעת מי אתם ולראות מה יש לכם להציע. זו דרך מעולה למשוך לקוחות חדשים או לבנות מערכת יחסים עם הלקוחות הקיימים.

תראו איזה יופי זה נראה:

סטטוס בגוגל מיי ביזנס

ביקורות חיוביות

שמעו, לקטע הזה של ניהול מוניטין ברשת יש חשיבות מאד גבוהה. חשוב שתטפחו אותו לכל אורך הדרך ותדאגו לאסוף חוות דעת חיוביות מלקוחות מרוצים. אין לכם מושג כמה זה ישפיע כשיבחנו אתכם בהשוואה למתחרים. אנשים יחקרו עליכם בגוגל והציון שהם יראו יקבע האם יבחרו בכם או במתחרה שנמצא מרחק כמה שורות מכם.

אחידות

הקפידו שהמידע שמסרתם לגוגל מיי ביזנס זהה למידע המופיע אצליכם באתר. הכתובת צריכה להיות אותה כתובת והטלפון צריך להיות בדיוק אותו טלפון. מעבר לזה, כדאי לפרסם את עצמכם גם באתרי אינדקס כדי שיווצר קשר בין שם המותג למספר הטלפון שלכם ביותר מאתר אחד. שוב, מבחינת גוגל מדובר באינדיקטור לאמינות.

ענו על שאלות

גוגל מאפשרת לגולשים לתקשר אתכם דרך לשונית Questions & answers. זאת הזדמנות עבורכם להציג עוד מידע מעניין על העסק ולספק ליתר הקוראים ערך מוסף. מה גם, שתקשורת טובה ומענה מפורט על תשובות יציג אתכם כעסק שיודע לספק חווית שירות טובה.

שאלות ותשובות בגוגל מיי ביזנס

נגישות

כדי שיהיה לכם נוח ובעיקר כדי לאפשר גישה מהירה וקלילה לכל המידע הזה כדאי להוריד את האפליקציה לנייד. כך לא תהיו תלויים במחשב ותוכלו לעדכן בקלות ובמהירות על כל שינוי.

איך פרופיל Google My Business יכול להשפיע על קידום האתר?

ובכן, ל- Google My Business יש הרבה יתרונות ואתם כבר יודעים אותם. להזכירכם, זה לא משנה באיזה עמוד האתר מדורג, ברגע שהמשתמש יחפש את השירות שאתם מציעים בתוספת האיזור בו אתם פועלים – אתם תופיעו מיד, לפני תוצאות אורגניות ולפני תוצאות ממומנות. בכל מה שנוגע לקידום אתרים אורגני, ההשפעה של הכלי הזה היא יחסית עקיפה, אבל בהחלט קיימת. אזכיר שוב שעסק רשום מקבל חשיפה מדהימה בחיפושים לוקאליים (והנה גם מתנה לדרך, קבלו 7 כלים מדהימים לקידום אתרים מקומי שיביאו אליכם אפילו יותר לקוחות!).

וחוץ מזה, Google My Business מאפשרת לכם להוסיף לכרטיס את כתובת אתר האינטרנט שלכם, מה שעשוי להגדיל את הטראפיק. ואם תשיגו יותר כניסות ואם האתר שלכם גם מעניין ומספק ערך, אז כנראה שזמן השהיה בו יעלה ואז הופ – הנה הגענו למדדים שבהחלט משפיעים ועשויים להזניק את האתר קדימה.

תורכם!

כשזה כל כך פשוט וכל כך יעיל, אין שום סיבה שלא תרוצו ממש עכשיו, כלומר בעוד שלוש שורות, לפתוח לעצמכם פרופיל.

תחשבו על זה ככה, אתם הרי משלמים על טראפיק, נכון?

אתם משלמים כדי לקבל תנועה, בין אם מקידום אורגני שאתם עושים ובין אם מקידום ממומן.

גוגל מיי ביזנס זו פלטפורמה שתאפשר לכם לקבל תנועה לגמרי בחינם. ומי מאיתנו יכול לסרב לדבר כזה.

אודות מור מריג'

מור מריג'
כותבת, עורכת ובעיקר אוהבת מילים מהרגע בו גיליתי אותן. נדמה שתמיד עשיתי את זה ואלה רק הנושאים שהשתנו עם הזמן. כיום, לאחר שנתיים בהן התמקדתי בשיווק דיגיטלי, מרגיש לי שמצאתי איך לשלב בין שני התחומים שהכי מרתקים אותי.

14 תגובות

 1. פוסט מעולה, בהחלט אי אפר לוותר על האפשרות החינמית הזו, יש לי עוד כמה טיפים:
  1. אל תתביישוט לעשות קידום של הקישור ה"נקי" שלכם אל העסק שלכם במפות, תוכלו להשיג אותו אך ורק מתוך איזור ערכית פרטי העסק (קישור שנקרא צפייה במפות – נקו אותו מתוספי מיקום נ"צ)
  2. פרסמו את הלינק הזה באתרי אינדקסים קלים שמאשרים רישום של כל רשומה, אפשר בהחלט גם דרך התוכנה הישראלית kidumi שעולה פרוטות- השלב הזה חשוב כי גוגל מתייחסים מאוד למצב שבו עסק מפורסם בעוד מקומות ואתרים – זה מראה אמינות ואמיתות
  3. קדמו את הקישור הזה כמו אתר בפני עצמו- לא תאמינו מה ש10 קישורים אליו יכולים לעשות
  4.חיקרו את המתחרים שלכם, בדקו מה מילות המפתח של המתחרים שלכם, ייתכן ובינהם מופיעות גם מילות מפתח בהם אכן מוצגת תוצאות מפות בין התוצאות הרגילות – מצאתם מילה כזו עכשיו תתאמצו לקדם את הדף במילה הזו, אם תהיהו בין 3 הראשונים בחיפושי המפות תופיעו גם בתצאות המפות שבין התוצאות הרגילות.
  5. ספקו תמונות
  6. תתחילו לגלות ולתייג מוצרים מהאתר (הדגשת דפים) , יש לזה גם השפעה

 2. במידה ויש לעסק מספר סניפים ברחבי הארץ: בחיפה, תל אביב וירושלים.
  האם ניתן להכניס את הכתובות של 3 הסניפים? אם כן, איך עושים את זה?

 3. מאמר מצויין!
  האם קוד האימות מגוגל מגיע אך ורק בדואר לכתובת איתה נרשמנו או שניתן לקבל את קוד האימות בדרך אחרת?

 4. אם העסק נותן שירות לכל הארץ ולא ממוקם בנקודה מסויימת איך מגדירים את זה?

 5. מדריך מעולה, תודה רבה!
  האם רלוונטי גם לעסקים שאין להם מיקום פיזי ונותנים שירות ארצי לא מבוסס מיקום?

 6. במידה ובאים אליי כדרך קבע מכל הארץ ולכן אני לא רוצה להגביל את עצמי לאיזור X.
  האם ניתן (לאחר פתיחת כרטיס ביזנס עם כתובת) לנהל כרטיס ביזנס ללא ציון כתובת?

  ובמידה וכן – אז היכן ומתי ימצאו את הכרטיס בגוגל…?

  • עמית אדלר

   היי דודי, יש אפשרות לא להציג את הכתובת המלאה (שם העיר כן יוצג, אבל ללא רחוב ומספר).
   כאשר פותחים מיקום חדש, תוכל לראות זאת באחת האפשרויות בתהליך ההקמה (משהו בסגנון "העסק שלי מציע שירות בכתובת / מציע שירות אצל הלקוחות").

   • היי עמית,
    כרגע הורדתי את הכתובת וזה אפשרי….
    למרבה הפלא, השארתי מייל לתמיכה של גוגל והם התקשרו אליי מארה"ב עם תמיכה מכובדת:)
    ניתן להוריד כתובת שלא תופיע.
    כמו כן: שם האולפן שלי הוא Class-A-Studio אבל שמי הפרטי גם מופיע ב:

    H1 – TITEL ובכל מקום אפשרי באתר
    בגוגל מוצאים את הכרטיס (החדש) רק כאשר רושמים Class-A-Studio

    ואני רוצה שימצאו אותו בעיקר כאשר רושמים דודי תמיר…הרבה יותר נגיש לחיפוש
    אז בעיה זו אני צריך לראות כיצד לפתור איתם

    בכל מקרה, תודה וחג שמח

    • עמית אדלר

     היי דודי, אני שמח לשמוע שנושא הכתובת נפתר.

     לגבי השם שלך שלא מופיע – האם פרופיל ה-GMB חדש והוקם לא מזמן?
     בכל אופן, קח את הקישור הישיר לפרופיל (אפשר גם ליצור כתובת מקוצרת) ותבנה אליו קישורים נכנסים ממקורות רלוונטיים, תחת השם המלא שאתה רוצה.
     תעדכן אם זה עזר, אשמח לדעת.

     • היי,
      עכשיו מופיע פשוט לקח לזה זמן להיות מעודכן…
      כמו כן רציתי שאנשים ימצאו את הכרטיס לפי השם הפרטי (דודי תמיר) ולא לפי שם האולפן Class-A-Studio שמבחינה סטטיסטית קל יותר לחפש בגוגל את שמי מאשר השם באנגלית…

      בגוגל אמרה לי הבחורה שאני צריך לבחור אחד מן ה-2 ולא שניהם יחדיו ואני בחרתי את השם שלי.

      הכל סודר, תודה על המענה.

 7. יש לאתר שלי הרבה סניפים רשומים בגוגל לעסק שלי. המאמר דירבן אותי להוסיף תמונות ומוצרים, וכו'. השאלה אם יש מקום אחד בו אני מוסיפה כל הידע, והוא משתקף בכל הסניפים, או שצריך להגדיר אות הדבר (או נתונים שונים, כרצוני) בכל סניף וסניף בנפרד?

 8. אשמח למענה על שאלתי הקודמת, כי זה מעשי מאד בשבילי כי בעסק שלי מעל 100 סניפים 🙂
  שאלה נוספת, בעקבות המאמר, התחלתי להשקיע, והעליתי פוסטים בחלק מהסניפים.
  הבקר אני מקבלת הודעה לגבי הפוסט הראשון שהעליתי שם, ב- 30.1.20 (לפני עשרה ימים!)
  הפוסט הקודם שלך ייעלם בקרוב מרישום העסק ב-Google. כדי להבליט את העסק שלך, כדאי לך ליצור פוסט חדש עם מבצעים מיוחדים, חדשות או עדכונים  

  מה זה? השקעתי בפוסט של 180 מילים + תמונה + לינק, לעשרה ימים???? לא עושה חשק להמשיך…
  אשמח אם למישהו יש מידע או נסיון לגבי משמעות ההודעה הזאת, ואיך עושים זאת יציב יותר…

 9. חיפשתי תשובה בקהילה של גוגל, הם כותבים שם שזה מה שקורה לפוסטים, נעלמים אחרי 7 ימים. בתגובות לתשובה זאת אנשים הצביעו על כך שישנם פוסטים שנמחקים, וישנם שנשארים, בלי שיודעים את הכלל איך להתחמק מהגזר דין (הזריז!) הזה. כ"כ ציינו שם, שלמרות שהפוסט נמחק, הוא מופיע באיזה שהוא אופן, אולי בחיפושים בגוגל, לא הבנתי בדיוק.
  העצה שמישהו הביא, זה להעלות שוב את אותו הפוסט בדיוק… נדמה לי שצריך משרה מיוחדת בשביל זה 🙂 דומה לעבודת הפרך במצרים…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *