חדש מגוגל: תצוגה מקדימה של תוצאות החיפוש

לפני חודש כתבתי בבלוג שלי שישנן שמועות על פיצ’ר חדש של גוגל שיציג תצוגה מקדימה של אתרים, עוד בשלב תוצאות החיפוש.

אתמול (09/11/2010) גוגל הכריזו רשמית על הטמעת התצוגה המקדימה.

התצוגה המקדימה תציג את האתר ותדגיש את החלקים הרלוונטיים לשאילתת החיפוש שלכם באתר זה. בגוגל טוענים שמעכשיו, מציאת התוצאה המתאימה לנו ביותר תהיה משימה קלה כדיפדוף עיתון.

הנה צילום מסך של תוצאות חיפוש עם תצוגה מקדימה שעשיתי. שימו לב להדגשות של גוגל:

תצוגה מקדימה של תוצאות החיפוש

כדי להפעיל את התצוגה, לוחצים על זכוכית המגדלת שליד התוצאה. לאחר הלחיצה תופיע התצוגה הראשונה, וכל שאר התוצאות יטענו ברקע. מרגע זה לא תצטרכו ללחוץ עליה שוב, אלה לרחף עם העכבר מעל תוצאות החיפוש.

התצוגה פועלת במהירות וההישג הטכנולוגי כאן הוא משמעותי – תצוגה מקדימה לכל תוצאות החיפוש, תוך מציאת החלקים הרלוונטיים באתר. “לא כל כך מזמן נדרשו 20-30 שניות כדי להוריד תמונה, וגם כיום להרבה אתרים נדרשות 4-5 שניות כדי להטען […] התצוגה שלנו, כולל מציאת והדגשת החלק הרלוונטי לקוחת כעשירית השנייה”, אומרים בגוגל.

לפי בדיקות שנעשו בגוגל, מי שהשתמש בתצוגה המקדימה היה מרוצה ב- 5% יותר מהתוצאה, לאחר המעבר לאתר עצמו. לא מפתיע אותי במיוחד, כי הרי הגולש מקבל מושג מה הוא הולך לראות, אבל הייתי מצפה לאחוז גבוה יותר של שיפור.

כמה שימושים שישפרו לכם את חויית החיפוש:

 • השוואה מהירה של תוצאות, חיווי ויזואלי יותר של איכות ורלוונטיות
 • מציאה מהירה של אתר שהייתם בו בעבר, ללא צורך להקליק על התוצאות
 • חיפוש אחר מפות, גרפים, תמונות או רשימות, תוכלו לראות אם יש אותם באתר עוד בשלב התוצאות…

רוצים לנסות גם? כנסו ללינק והפעילו את השירות.

אודות אלכס צ'רנורודסקי

אלכס צ'רנורודסקי
אלכס צ'רנורודסקי אוכל SEM לארוחת בוקר ומחזיק זוג זחלני גוגל כחיות מחמד. כאפילייט ומנהל קידום ממומן בחברת השיווק האינטרנטי המובילה בארץ, אלכס צבר ניסיון רב והתמחות בקידום ממומן, אופטימיזציית עמודי נחיתה, ניתוח מגמות והתנהגות גולשים. בעל נגיעה בכל מה שחם בתחום, אלכס משתף וחולק מידע כאן בבלוג ובאתר GoAlex.co.il

8 תגובות

 1. איתי ברנר

  בהתחלה היו דיבורים על כך שזה יכול מאוד לפגוע באתרים עצמם. לדעתי החששות קצת מוגזמים כי טקסט למשל אי אפשר לקרוא ככה ובעצם גם הצילום מתפקד כקישור שאם לוחצים עליו , עוברים לעמוד עצמו.

  חבל רק שלא התאימו את זה למסך רחב ועדיין יש שוליים.

  • פבל ישראלסקי

   האם יש השלכות לשינוי הזה על נושא האנליטיקס באתר שעליו צופים? כלומר, האם הצפייה באתר כלשהו רק באמצעות הפיצ’ר הזה, תבוא לידי ביטוי איכשהו בחשבון האנליטיקס של אותו אתר? האם זה משהו שבעל האתר יוכל למדוד?

 2. יכול להיות שהמשמעות של התצוגה מקדימה תהיה, בשימת דגש על עיצוב מעניין ומושך, כדי ללכוד את עינו של הגולש ולגרום לו להתמקד דווקא על האתר שלך.

 3. מעניין כיצד גוגל יתמודדו עם אתרי פלאש בתצוגה המקדימה? כרגע זה נראה גרוע למדי, הם לא מציגים פלאש ובתצוגה המקדימה זה מתקבל בצורה מאוד לא יפה, ישנם אתרים שלמים שדף הבית שלהם כולו פלאש, מעניין כיצד יפתרו זאת, בכלל, גוגל כמבשרי הקו הנקי גולשים שוב ושוב בזמן האחרון לשדה הויזואליזצייה מה שמנוגד לקו הבסיסי שלהם. מהלך כזה יחייב בעלי אתרים להשקיע בתכנון הויזואלי של האתר (מעבר למה שעשו עד היום), כי התחרות לא תהיה כרגע רק על תוכן אלא גם על נראות, הרי בתצוגה המקדימה אין אפשרות לראות טקסט אלא רק מבנה כללי, לכן התחרות תגבר בתחום הזה.
  דרך אגב, הפתרונות הללו של תצוגה מקדימה היו כבר קיימים לפני שנים במנועי חיפוש רבים, לפני שגוגל השתלטו על השוק, היו עשרות מנועים שניסו למצוא את דרכם וביצעו כל מיני פתרונות שכאלו כולל clustering ותצוגות מקדימות, מעניין מה מוביל את גוגל לחזור לימי הויזואליזציה?

 4. גוגל בעוד צעד מדהים!
  המטרה הסופית- חיסול כל אתרי הספאם למיניהם!
  אין ספק שעיצוב ייחודי וטקסטים שקולעים למטרה יניעו גולשים להיכנס לתוצאה מסויימת.
  אני ממליצה להקפיד על הנעה לפעולה בכל דף- כדי למנף את הכניסה של בגולש לאתר שלנו ולהקטין את ה BR

  עוד דבר- בצעד זה גוגל נלחמים שוב בפייסבוק מבחינת משך שהייה באתר, פחות גולשים יעזבו את גוגל לטובת התוצאות שהמנוע מציג!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *