אל תתעסקו עם אוהדי גוגל, הם יזרקו ביצים על הבית שלך!

קבוצת בתים בגרמניה באיזור בורגהאוזן של העיר אסא (אני כנראה לא כותב את זה נכון, ניחא…) בחרו באפשרות ל"טשטש" את הבתים שלהם ב-Google Street View.

אתר חדשות גרמני דיווח שביום שבת, מס' בתים באיזור הזה שבחרו לטשטש את הבתים שלהם חטפו מכה לא נעימה מאוהדי גוגל. האוהדים זרקו ביצים על הבתים שלהם והדביקו להם פתקים שכתוב עליהם "Google's Cool!".

ד"ר ווסטן, אתר חדשות גרמני אחר, מדווח כאן את אותה התופעה. גוגל השיקו את Google Street View בגרמניה רק בחודש הזה. הם התחילו עם תמונות מעיירה קטנה ועכשיו הם מציגים תמונות מ-20 ערים מרכזיות בגרמניה, שכוללות את: ברלין, המבורג ומינכן.

גוגל החליטו לתת את האפשרות לבתים לטשטש את עצמם בחיפוש של גוגל מטעמי פרטיות כאלו ואחרים. בד"כ התובנות הללו מגיעות רק אחרי איזו תביעה גדולה, ככה שאני מניח ש- או שגוגל למדו את הלקח (לא סביר) או שכבר תבעו אותם והם הגיעו להסדר שלא הגיע לעיתונות (אם מישהו מכיר שדבר כזה כן הגיע לעיתונות, אני אשמח לשמוע).

גוגל החזירו תשובה בעניין ל- Search Engine Land והם אומרים:

"אנחנו מכבדים את הבחירה של כל בית לטשטש את עצמו ובשום אופן לא רואים את העניין בתור התנהגות הולמת"

אודות רועי בן עמי

רועי בן עמי
מומחה לשיווק באינטרנט. רועי בן עמי מנהל מספר פרוייקטים אינטרנטיים, מייעץ לחברות סטארטאפ בארץ ובחו"ל ומנהל את חברת wwO. "כסף באינטרנט זה נוסחה. אם תעשה הכל לפי הספר אין סיכוי שתיכשל".

2 תגובות

  1. פבל ישראלסקי

    הסיפור ממש הצחיק אותי, אך אני תוהה האם זה בכלל מוסרי מצד גוגל להציג תמונות של בתים פרטיים תוך מתן אפשרות להתבונן בהם מזויות שונות ולבצע תקריבים? אין פרטיות – ניחא, אבל אין כאן סיכון בטחוני?

  2. איתי ברנר

    בכל מה שנוגע לטשטושים, גוגל אכן טובה ;-).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *