האם תוכן ייחודי עוזר לדירוג בגוגל?

בשיחת הנגאוט התייחס ג'ון מולר מגוגל לנושא התוכן כשהוא הביא תובנה מפתיעה הנוגעת לייחודיות התוכן והשפעתו על דירוג האתר.
מיטל אור
האם תוכן ייחודי עוזר לדירוג בגוגל

בעל אתר אשר התוכן שלו הועתק על ידי אתרים רבים הסיר פנה אל מולר עם השאלה האם ישנה חשיבות לתוכן הייחודי ואם לא, האם זה אומר שאין למה להילחם בגניבת תכנים.

האדם ששאל את השאלה התייחס לכך שסבל מגניבת תוכן וכי הוא ביקש את הסרתו מהאתרים המשכפלים. ההסרה בוצעה אך דירוג האתר שלו לא השתפר. לכן, הוא תהה האם הסיבה לדירוג הירוד קשור להעתקת התוכן באתרים רבים אחרים.

הסרת תוכן מועתק מהרשת

תהליך הסרת התוכן מהרשת בוצע בהליך משפטי במסגרת חוק בארה”ב בשם Digital Millennium Copyright Act (DMCA). ה-DMCA מספק מענה משפטי במסגרתו גוגל מקבלת חסינות מפני תביעה בגין פרסום תוכן שנגנב וזאת בתנאי שיאפשרו למפרסם התוכן המקורי לבקש את הסרתו.

בקשת ההסרה מאפשרת למפרסם המקורי לבקש להוריד את התוכן ולאחר מכן גוגל שולחת לצד המפר הודעה על התלונה וזו מאפשרת לו לערער על התביעה מולו. אם הצד המפר בוחר לערער, בעל התוכן המקורי רשאי לפנות לבית המשפט.

הגשת DMCA אינה פשוטה. מדובר בתהליך משפטי שרצוי לבצעו לאחר התייעצות עם עו”ד. עם זאת השאלה שעלתה נגעה בכך שבעל התוכן המקורי גילה כי התוכן שלו הועתק ל-3,000 אתרים שונים ותוך שישה חודשים הוא הסיר את כולו מהאינדקס של גוגל. עם זאת, העבודה הקשה שהייתה מצוינת לא השפיעה על דירוג האתר המקורי.

חשיבותו של התוכן הייחודי

לאחר שנשאל מולר האם ישנה סיבה להילחם בגניבת תוכן הוא החליט להתמקד בהשפעה של ייחודיות התוכן על דירוג האתר. על פי מולר ככל הידוע לו האלגוריתם לא יודע לזהות תוכן ייחודי אלא הוא יכול לזהות התאמה בין התוכן לבין השאילתה.

כלומר, גוגל לא מזהה שהתוכן באתר ייחודי ואז מחליטה לדרג אותו גבוה יותר. האלגוריתם יודע לבחון האם האתר נותן מענה לחיפוש. עם זאת, אם גולש מחפש משהו ייחודי והאתר נותן על כך מענה, ברור שגוגל תשאף להציג את האתר במיקום גבוה כיוון שהוא נותן את המענה המתאים.

זו אחת הסיבות לכך שיש סיבה להגיש תלונת DMCA. כאשר אתר גונב תוכן מאתר אחר ובזכות כך מדורג גבוה ברור כי יש להסיר ממנו את התוכן. כמו כן, ישנו נושא זכויות היוצרים כשברור שאף אחד לא רוצה שהתכנים שלו יופיעו במקומות אחרים שלא הורשו לכך.

על פי מולר ישנה הצדקה לפעול להסרת תוכן מועתק ובוודאי אם אתרים אחרים מדורגים גבוה תודות לתוכן המועתק. עם זאת לא בטוח שהאתר ידורג במקום גבוה רק בשל העובדה שיש בו תוכן ייחודי בקטגוריה מסוימת כיוון שישנן סיבות נוספות שיכולות להשפיע על המיקום שלו.

לתשובתו של מולר בסרטון החל מדקה 43:15

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נכתב על ידי
מיטל אור, בעלת חברת כתיבת תוכן באנגלית ובעברית. שמה אנשים לפני העסק ועוזרת לעסק להתבטא הכי טוב ברשת.
0 0 הצבעה
קלות השימוש
0 0 הצבעה
פיצ'רים ופונקציונליות
0 0 הצבעה
תמיכה טכנית
0 0 הצבעה
תמורה לכסף
הרשמו
הודע על
guest
0 תגובות
פידבקים מוטבעים
צפייה בכל התגובות
מיטל אור
15
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
50
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
55
מדיה חברתית
מיטל אור
99
מדיה חברתית
מיטל אור
67
מדיה חברתית
שי משען
90749
פרסום באינטרנט
יורם ליכטנשטיין
90011
תוכן וקופירייטינג
דוד כהן
89209
מדיה חברתית
דפנה בן יהושע
67583
קידום אתרים
ירון אחר
66009
שיווק דיגיטלי
קבלו למייל סיכום שבועי של 10 דק׳ קריאה על כל מה שחם בדיגיטל

הצטרפו לקהילה של 15,000+ אנשי שיווק, דיגיטל ובעלי עסקים והישארו מעודכנים בכל הטרנדים והטכניקות שיעזרו לכם להביא תוצאות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
0
נשמח לשמוע את דעתך, נודה לתגובהx
()
x