מנוע החיפוש Cuil נסגר סופית

איתי ברנר

cuilמנוע החיפוש Cuil (מבוטא כמו המילה “cool”) אשר הוקם על ידי חבורה של פורשי גוגל ביולי 2008 נסגר סופית לפני ימים ספורים ב-17 לספטמבר.  ב – TechCrunch מדווחים כי ניסיון הרכישה האחרון נכשל ביום רביעי שעבר. על פי מקורות לא רשמיים, נראה כי לעובדים נאמר “ללכת הביתה ולשכוח מתשלום המשכורת”… כחמש שעות לאחר עזיבת העובדים נותקו שרתי החברה ומנוע החיפוש למעשה נפרד סופית מן הרשת.

Cuil היה מנוע חיפוש אשר מפתחיו התגאו בכך שהוא כולל את האינדקס הגדול ביותר. הוא אף זכה בתארים שונים כדוגמת הסטארטפ המבטיח של 2008 לפי ביזנסוויק, בעיקר עקב המשקיעים הרבים שהצליח לגייס.

מעבר להצגת תוצאות ארוכות יותר מרוב מנועי החיפוש האחרים, אחד הפרויקטים היותר מעניינים של Cuil עסק ביצירת מאמרים אינציקלופדים בצורה אוטומטית מדפים של אתרים שונים. אחת המטרות של הפרויקט הייתה להפחית את כמות התוכן הכפול ברשת, צרה אשר מדירה את שנתם של אלגוריתמיקאים רבים בתחום החיפוש עד היום.

תלונות רבות כנגד Cuil טענו כי האינדקס הנרחב בא על חשבון רלוונטיות התוצאות והשימוש הרב בתמונות גורם לא פעם למצבים מביכים בהם עלולים להיחשף תכנים פונוגרפים כבר בתוך דפי התוצאות. במקרים אחרים דווח כי התמונות לצד האתרים פשוט אינן רלוונטיות אליהם.

סגירתו של Cuil מגיעה מספר שבועות לאחר איחוד הכוחות בין יאהו לבינג, ואולי מדובר בהוכחה נוספת לכך ששוק מנועי החיפוש נעשה ריכוזי ומסוכן יותר עבור חברות קטנות. גם חברות צומחות וצעירות יחסית כגון פייסבוק מעדיפות לעיתים להשתמש במנוע חיפוש חיצוני (לפחות ברמת המנוע), עובדה המקשה על חברות קטנות יותר להציג תחרות של ממש או ליצור שיתופי פעולה אפקטיבים דיים.

תגיות רלוונטיות: בינגגוגליאהומנועי חיפוש
שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נכתב על ידי
עורך וכותב תוכן עצמאי, בין היתר הקים את Web Wiz המספקת פתרונות כתיבת תכנים וניהול תוכן.
0 0 הצבעה
קלות השימוש
0 0 הצבעה
פיצ'רים ופונקציונליות
0 0 הצבעה
תמיכה טכנית
0 0 הצבעה
תמורה לכסף
הרשמו
הודע על
guest
4 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר בעלת הכי הרבה הצבעות
פידבקים מוטבעים
צפייה בכל התגובות
מיטל אור
19
קידום אתרים
מיטל אור
57
מדיה חברתית
אורלי משאט
125
שיווק דיגיטלי
מיטל אור
82
קידום אתרים
מיטל אור
126
מדיה חברתית
שי משען
90362
פרסום באינטרנט
יורם ליכטנשטיין
89659
תוכן וקופירייטינג
דוד כהן
88856
מדיה חברתית
דפנה בן יהושע
67224
קידום אתרים
ירון אחר
65615
שיווק דיגיטלי
לא חבל לפספס?

קהילה של +15,000 מקצוענים כמוך נהנים לקבל מאיתנו טיפים עדכניים על קידום אתרים ושיווק באינטרנט, מדריכים מעמיקים, מקרי בוחן וכלים, היישר לתיבת המייל. רוצה להצטרף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
4
0
נשמח לשמוע את דעתך, נודה לתגובהx
()
x