◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
1.7k צפיות

איך לעזעזאל מתחילים ללמוד קידום אתרים?

על ידי 190 צפיות
נערך על ידי
בחודש האחרון אני קורא כל כך הרבה על קידום אתרים שיווק באינרטנט פרסום בגוגל ובפייסבוק  אבל איך לעזעזאל אני מיישם את זה ומתחיל?

3 Answers

קולות
0
על ידי <רב סרן> 18.8k צפיות
התשובה הפשוטה, היא להפסיק לקרוא ולהתחיל ליישם. תיאוריות לחוד ומעשים לחוד.
בחר נישה, תבצע מחקר מקיף ככל האפשר על המתחרים ( TOP10 בגוגל), בנה לך אתר ותביא אותו לעשרת התוצאות הראשונות.

אני לא ארחיב מעבר לכך מהסיבה שציינת כי השקעת חודש לקריאה על התחום ולדעתי זה מקנה לך מספיק ידע שניתן לתרגם למעשים.

אני ממליץ שפשוט תתחיל, ממחר בבוקר מבלי להתמהמה. אם יש לך שאלות ממוקדות בנוגע לנושא ספציפי אתה מוזמן לשאול אם אין אתה כבר בדרך הנכונה.

בהצלחה.
קולות
0
על ידי <רב סרן> 10.3k צפיות
ממליץ להתחיל מהמדריך החינמי של SEOmoz, הם מעדכנים אותו כל שנה:
http://www.seomoz.org/beginners-guide-to-seo

מעבר לזה, יש כאן כמה מקורות מומלצים:
http://www.askpavel.co.il/qa/168/
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
קידום אתרים - משמע, קידום אתר לצמרת תוצאות החיפוש האורגניות, כנגד מתחרים שהתחילו לפנייך והשקיעו כפי הנראה הרבה מאד עבודת קדום. אז:

א. לא ניתן ללמוד לבד. אם תצליח להביא אתר למקום הראשון בגוגל לביטוי חיפוש שאין בו מתחרים, לא זה מה שדרוש. ואם תיכשל בלהביא אתר למקום הראשון בגוגל לביטוי חיפוש שבו 300 מקדמי אתרים ניסו כבר לפנייך להשחיל 300 אתרים לתוך 5 תוצאות החיפוש העליונות, הרי ש-295 מהם כבר נכשלו לפנייך ואתה ודאי תצטרף אליהם בלי להבין מדוע אתה (והם) נכשלתם.

ב. גוגל נמצאים בעיצומה של מהפכה שלא תאפשר יותר למקדמי אתרים לתחמן את האלגוריתמים שלו. כאשר המהפכה הזו תושלם, תוך כשנה-שנתיים, לא יהיה יותר צורך במקדמי אתרים. יהיה צורך בבעלי מקצועות אחרים, כמו למשל כותבי תוכן מליגת העל.
על ידי <סגן משנה> 2.4k צפיות
עמנואל,
זה ידוע שכבר ממזמן אתה יותר נוטה לכיוון השיווק, אבל גוגל במהפכה עוד מהשנייה שהם הורידו את החשיבות לקיוורדס, אתה באמת חושב ששנתיים זה המקסימום?
טענו כך עוד הרבה לפניך, וטעו.

אני ועוד 95% מהקהילה כאן נקווה שאתה טועה..
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
הפסקת ההתייחסות לתג מילות המפתח לא היתה מהפכה, אלא שינוי די קטן באלגוריתם שהיה אז פשוט למדי. מה שמתרחש עכשיו בגוגל הוא מהפכה ממש, משום שהוא דרש לפחות שלוש שנים של איסוף, אגירה וניתוח מידע אודות מאפייני ההתנהגות של אוכלוסיות גולשים מגוונות, ויישום הידע שנוצר בתכנון אלגוריתמים מטיפוס חדש.

אתה ו-95% מהקהילה סבורים בטעות שאני טועה כי אתם מתייחסים למה שאני כותב במקום למה שגוגל כותב. הרי לגוגל לא תאמרו "אני ועוד 95% מהקהילה כאן נקווה שאתה טועה"!

אבל לא גוגל זורקים את מקדמי האתרים מהמשחק אלא הלקוחות. מקדם אתרים בינואר 2013 צריך לדעת להסביר מה מאפיין את האתרים שנענשו ומה מאפיין אתרים אחרים שקודמו באותן שיטות בדיוק ולא נענשו, כדי לבצע עבודת קידום שלא תיענש.
על ידי <סגן משנה> 2.4k צפיות
אין בעיה עם האמירה הזו.
הבעיה היא הקביעה שלך כי "SEO IS DEAD" בדיוק כמו שנאמר בכנס.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
א. אני לא אומר "SEO IS DEAD" כי המושג SEO הוא מעורפל. זו הסיבה שאני מקפיד להבחין בין "טכנאות אתרים" (טיפול בתקינות הקוד והמבנה ותיקון תקלות), שהיא למעשה חלק ממקצוע בניית האתרים (ולהערכתי גם תחזור אליו) לבין "קידום אתרים נגד מתחרים בתוצאות החיפוש האורגניות". אלה שני מקצועות שונים, שאפילו דורשים כישוריים אישיים הפוכים ו-mutually exclusive.

ב. העובדה המצערת שמכשירים עובדים לעסוק בשני המקצועות הללו יחד, דוחף את העובדים לחשוב בטעות שקידום אתרים נגד מתחרים הוא עניין טכני טהור, עבודה של ביצוע פעולות על פי צ'קליסט נתון מראש, ולא עבודה של קבלת החלטות בתנאים של אי-וודאות קיצונית.

ג. האוריינטציה הטכנית גרמה למקדמי האתרים להעדיף שיטות עבודה טכניות, שמייצרות קישורים במספר עצום כי "גוגל אוהב את זה". עכשיו, כאשר גוגל מעניש אתרים בשל ריבוי הקישורים הללו, יש מקדמי אתרים מודאגים ששואלים מה כתוב בצ'קליסט שאמור להחליף את הצ'קליסט שהפך לשגוי. אבל הרוב הגדול ממשיך להחליף קישורים, לפזר קישורים בסיטונות מהחתימה בבלוגים ופורומים, לייצר אתרי לווין, לעטוף קישורים בטקסט "רלוונטי" של 300 מילים ולהציב אותם באתרי "מאמרים" שאיש לא קורא, ולהוציא קישורים מ"פוסט אורח" מתוך הבנה לקויה של הוידאו של מאט קאטס.

ד. מה שמת, כי גוגל הוא שאומר שזה מת, הוא עבודת ייצור הקישורים המלאכותיים שנועדה לגבור על המתחרים, ומה שדרוש מעכשיו לא מצריך כלל את הכישורים של יצרני הקישורים בסיטונות.

ה. העובדה ש-95% ממקדמי האתרים מעדיפים להאמין אחרת איננה מרשימה אותי. לפני שנים אחדות בעלי מיליוני חנויות לפיתוח תמונות מסרט צילום בתוך שעה, שכל אחד השקיע מיליונים בציוד המשוכלל, לא רצו להאמין שהצורך בשרות שלהם יעלם בתוך שנה.
על ידי 190 צפיות
אתה בעצם אומר שאם אני יפזר קישורים לאתר שלי ברחבי האינטרנט זה לא יעזור ?

מוזר כי בכל אתר אפשרי על seo אני קורא שחשוב שיהיה קישורים חיצוניים.

אם זה לא עוזר אז מה כן עוזר ?
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
uripay1, אני לא מבין מדוע אתה מעדיף להתמקד במה שאני או מישהו אחר אומרים, ולא בודק קודם כל מה גוגל פוקד עליך לעשות ומה הוא פוקד עליך לא לעשות. ההוראות של גוגל נמצאות שם כשנתיים-שלוש ועודכנו והורחבו לפני כמה שבועות, בעוד שבאתרים שקראת אולי מצאת  דעות מיושנות מלפני 10 שנים, וגוגל מעניש עכשיו אתרים שקודמו על פי אותן דעות.

קידום אתרים זה לא מתימטיקה - במתימטיקה מה שלמדת בכיתה א' נשאר תקף גם כאשר אתה כותב מחקר בתור פרופסור למתימטיקה בפרינסטון או מתכנן את הדור הבא של "כיפת ברזל". אבל הגרעין של קידום האתרים נקבע, מתיישן ומוחלף בהחלטות שרירותיות של הנהלת גוגל ולא של "מועצת חכמי קידום האתרים".
על ידי 190 צפיות
היכן אני מוצא את אותן הוראות של גוגל?
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
בגוגל. השם הרשמי הוא "הנחיות גוגל למנהלי אתרים".
על ידי <סגן משנה> 2.4k צפיות
אני מסכים איתך בנוגע לעבודות טכניות לתיקון אתר עם קוד לא תקין להבדל בין קידום אתרים חיצוני כפי שנעשה ברוב חברות הקידום כיום.
אישית, אני הרבה יותר מהצד הטכני שדורש הרבה עבודה מאשר העבודה במאסה, תמיד הייתי כזה, ותודה לאל - בגלל זה לעולם לא נכוותי כשהיו עדכוני פנדה/פינגווין, אלא רק עליתי בתוצאות בעזרתם.
זהו הקידום אתרים בעידן החדש, ואתה יודע מה, לי אישית טוב שכולם ימשיכו בקידום מאסה הזה עד שיצא עדכון חדש.
ניתן לראות כי קורסי קידום אתרים כיום לוקחים את זה צעד קדימה עם חווית משתמש במקום לימוד הפצת מאמרים וקישורים שהיה נהוג בעבר.
על ידי 190 צפיות
ישנם היום שירותים באינטרנט שמציעים בתשלום עשרות
אלפי גולשים באתר
גוגל יודע לעלות על זה שזהו טראפיק מלאכותי?
על ידי 190 צפיות
ואני מתכוון לא שירות פרסום או קידום אתרים אלה ממש שירות שאתה משלם כל כמות הטראפיק שאתה רוצה והם מבצעים זאת בתוך שבוע
על ידי <סגן משנה> 2.4k צפיות
בוא נשאל שאלה כזאת:
האתר שלך מחזיק 100 גולשים בחודש.
פתאום משום מקום מגיעים 10000 גולשים בשבוע אחד.
ואחר כך זה חוזר ל100 בחודש הבא.

1. זה חשוד
2. מה זה נתן לך? גוגל יודעת לזהות טרנד לפי תקצוב זמן כלשהו ולא לפי "רק שבוע של קפיצה", אז הוא העלה אותך? שהטרנד יגמר הוא יעיף אותך חזק למטה.

לא משהו שאני אישית הייתי מבצע.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
הדגש של גוגל איננו על נפח התנועה הגולמי בדף, שיכול להישאר יציב או לעלות בהדרגה לאורך זמן אם אתה ממשיך לרכוש תנועה מלאכותית, אלא על מספר ועוצמת איתותי שביעות הרצון (או אי-שביעות הרצון) של המבקרים בדף, שאותם רק גוגל יודע לקרוא ולפרש. אני תוהה לכן מה מלמדים בקורסים לקידום אתרים בתחום הזה, כפי שאתה מספר.

4,334 שאלות

7,366 תשובות

9,934 תגובות

28,250 משתמשים

שאלות קשורות

...