◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+2
247 צפיות

כיצד לכתוב בפוטר?

על ידי <סגן משנה> 1.2k צפיות
שמתי לב שישנם אתרים שכותבים בפוטר שלהם כמו שרושמים keywords - פשוט קישורים מופרדים בפסיקים. וישנם אתרים שרושמים זאת בצורת כתבה קטנה ואז לגולש זה נראה כמו פסקה שבתוכה יש קישורים חיצוניים.
כרגע אני עושה לפי האופצייה השניה ורק בגלל שככה שמתי לב שמספר אתרים גדולים עושים.
האם יש העדפה?

2 Answers

קולות
+1
על ידי <סגן משנה> 1.1k צפיות
בעבר הייתי ממליצה לך על השיטה הראשונה. אבל היום, לאחר שקראתי ולמדתי יותר, אני בהחלט ממליצה שתמשיך בדרך בה אתה נוקט. הדברים נראים טבעיים יותר, וזה מקובל הרבה יותר על גוגל.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
א. מאיפה את יודעת מה מקובל על גוגל?
ב. האם כל כך קל "לעבוד" על מהנדסי גוגל באמצעות עשיית פעולות שנראות כביכול "טבעיות"?
על ידי
אני כל הזמן לומדת מהמומחים הבגדולים מאתנו, והם לא קוראים לזה "לעבוד" על גוגל אלא "ללכת בראש של גוגל". לטענתם, ככל שבטקסט תהייה נגיש יותר לגולש הממוצע, כך זה יהיה טוב יותר מבחינת גוגל. אם תנסה להיות לא טבעי ולא ידידותי לגולש, גוגל אפילו עלול להעיף אותך.
על ידי
נערך
בתחום הזה - קידום אתרים נגד מתחרים - כל כך רב הנסתר על הגלוי שרצוי להתייחס בספקנות ובחשדנות ל"מומחיותם" של ה"מומחים" (כולל אני). כך למשל, גם המומחה הגדול ביותר לא יצליח להבחין האם העובדה שדף עלה ממקום 11 למקום 10 נגרמה על ידי שיפור ציון הרלוונטיות של הדף שהיה במקום 11, או שהיא נגרמה על ידי גריעה מציון הרלוונטיות של הדף שהיה במקום 10.

ממחסום המידע אודות ציוני הרלוונטיות, הנכפה עלינו על ידי מנועי החיפוש, נגזר שלא ניתן לשחזר את האלגוריתם באמצעות "הנדסה הפוכה", ואפילו לא ניתן לענות באמצעות ניסויים מבוקרים על מרבית השאלות הנשאלות כאן ובכל הפורומים בארץ ובחו"ל. ה"מומחים לגוגל" נותרים להערכתי עם מידע שאיננו עולה על 5% ממה שהיו רוצים לדעת (פרטי האלגוריתם ולא רק כמה מהעקרונות הכלליים שלו). השווי זאת עם המידע שיש לטכנאי טלויזיה או טכנאי מחשבים אודות המבנה ואופן הפעולה של מושא העבודה שלו!

ההמלצות להיות ידידותי לגולש, ולזכות בכך ליתרון מסויים על פני אתרים שאינם ידידותיים, באה מפי דוברי גוגל. לעומת זאת, ההמלצה להיות "טבעי" פירושה לא ליצור קישורים מלאכותיים ולסמוך אך ורק על יוזמת אותם מקדמי ובעלי האתרים המקשרים מתוך ענין מוחלט להציג לגולשים בהם תוכן מעניין נוסף ואת יתרונות המתחרים בהם.
קולות
+1
על ידי <רב סרן> 13.9k צפיות
תמיד במקרים כאלה עדיף לחשוב על הגולש, השיטה השניה יותר נוחה. זה אומר גם שילחצו יותר על הקישורים ויהיה להם יותר חשיפה וכך או אחרת זה יכנס לשיקולים של גוגל.

4,323 שאלות

7,353 תשובות

9,918 תגובות

118,021 משתמשים

שאלות קשורות

2 תשובות
קולות
+2
שאלה נשאלה על ידי 22/12/11 על ידי efi 550 צפיות
2 תשובות
קולות
0
2 תשובות
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 13/01/14 על ידי ninecomp <סגן> 4.1k צפיות
6 תשובות
קולות
+3
שאלה נשאלה על ידי 23/05/10 על ידי אוריאל 170 צפיות
...