◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+1
477 צפיות

האם אפשר לקבל קישור לאתר שבו יש המלצות על חברות קידום אתרים?

על ידי 540 צפיות
הכוונה לא לחברה שממליצה על עצמה, אלא המלצות שנותן גוגל, או לקוחות של החברה.

2 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
היי גלית נכון להיום לצערי אין אינדקס קיים של מקדמי אתרים שכולל פידבק של הלקוחות.

יש אינדקסים פשוטים ויש תוצאות בדפי זהב אך הם אינם מתאימים למה שאת מחפשת משום שהם כוללים רשימה דלה עד אפסית של חברות והמלצות עם בכלל.
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
חברת גוגל איננה ממליצה על הרמה המקצועית, האמינות ומאפיינים אחרים של משרדי קידום אתרים. בהנחיות גוגל לבעלי\מנהלי אתרים היא אפילו מזהירה מפני משרדי הקידום שמספקים שרותים שאינם טכניים ומיועדים להשגת מיקומים עליונים בתוצאות החיפוש, במיוחד לאור העובדה שמה שמשרדי הקידום ביצעו לצורך כך, כמעט ללא יוצא מן הכלל - "בניית קישורים" - נענש מזה שלוש שנים, והאתרים שקודמו עפים מצמרת תוצאות החיפוש.

יחד עם זאת, עבור תוצאות חיפוש שיש להן היבט מקומי מכריע (למשל: https://www.google.com/webhp?hl=en-US&source=hp&gws_rd=cr&ei#hl=en&q=kosher+restaurants+manhattan) גוגל אוסף ומציג המלצות של לקוחות, ואולי גם מאמת אותן בדרך כלשהיא.

על המלצות של לקוחות המוצגות בתוך האתר של משרד הקידום אין כל טעם לסמוך, משום שכאמור ההצלחה של אתמול עלולה להיענש מחר ולהפוך לכישלון.
על ידי <סגן משנה> 2.1k צפיות
למה אתה מסבר לבחורה תחיים ?
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
החיים מסובכים ממילא, אפילו בשביל אמבה שחיה כטפיל במעיים. ידעת אגב שהמשקל הכולל הממוצע של המיקרואורגניסמים השוכנים בגוף האדם הוא 1.4 קילוגרם?

שים לב שהשאלה נשאלה לפני שנתיים וספק אם השואלת תקרא את התשובה שלי. אבל היא הופיעה ראשונה ברשימת ה"שאלות נוספות שיתכן שיהיו רלווטיות לשאלה זו" בדף שבו מוצגת שאלה מהיום אודות "גוגל מקומות", שזו תצוגה של תוצאות חיפוש בצירוף המלצות של לקוחות שגוגל אסף ואולי גם אימת, ולכן השאלה נשארה אקטואלית יותר מתמיד.

אבל אם יש לך דעה מנומקת שונה, אני ושאר הקוראים נשמח ודאי לקרוא אותה, במיוחד לאור מה שכתבת ב-http://www.askpavel.co.il/qa/15458.
על ידי <סגן משנה> 2.1k צפיות
מה שכתבתי נכון לגבי 90% מהחברות. מה שלא ציינתי ואני אוסיף עכשיו שהדרך הבטוחה ביותר להצליח בגוגל היא פנייה לחברת קידום אתרים או מקדם פרטי תותח שיודע תעבודה - לשם כך נדרש ייעוץ ממקדם מנוסה שיעקוב אחר אותו גוף אינדיבידואלי ואחר לקוחותיו ויראה באיזה דרך פעל על מנת לקדם אותם ובכמה זמן.
אין הרבה מקדמים שמסגולים לכן זה תחום בערפל עם הרבה חאפרים וחסרי ניסיון.זה נשמע מסובך מאד לבעל עסק שסהכ רוצה לקדם את אתרו אבל זה המציאות.
וכתבתי מה שכתבתי בגלל שהתשובה שלך לא היית כל כך קשורה למה שגלית ששאלה.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
למה רק 90%? ואיך בעל אתר יכול לאתר את ה-10% הנותרים או, כפי שאתה מציע, את היועץ שיאתר אותם במקומו?

ממליץ לך לצפות בסרטון שב-http://www.askpavel.co.il/blog/updates-21-2-15, ובו נציג גוגל מסביר שוב, בפעם המי יודע כמה, מדוע אין לבסס יותר את עבודת הקידום על "בניית קישורים". בתגובות שם שאלתי שאלה שלא זכתה למענה - מדוע חברות ועסקים בעלי אתרים ממשיכים לפרסם מודעות "דרושים" לבעלי ניסיון של שנתיים ב"בניית קישורים"? ומה שעוד יותר מפתיע הוא שגם משרדי קידום מפרסמים מודעות כאלה.

קרא גם את התגובות הרבות לפוסט המקורי ב-http://searchengineland.com/google-try-avoid-link-building-can-harm-good-214861 (בתחתית הדף אפשר ללחוץ כדי לקבל הרבה תגובות נוספות). המגיב הראשון, Marty Rogers, כותב: "It just isn't realistic for the majority! It really isn't", משמע, מרבית מקדמי האתרים לא יכולים להסתדר ללא בניית קישורים! שאר המגיבים, למעט Mark Simchock למשל, מסכימים איתו.

איך אתה מבין את התגובה שלו?
על ידי <סגן משנה> 2.1k צפיות
קישורים הם חלק אינטגרלי מקידום האתר בגוגל ותמיד היו,  גם אם היום נדרש הרבה יותר ניסיון וחשיבה מאשר הזרקת קישורים בלבד עדיין יש להם גורם מכריע בעיניין.
על סמך ניסויים שערכתי ואתרים שקידמתי בשנה האחרונה שילוב של השגת טראפיק גדול בדרכים יצירתיות וקישורים איכותיים בהדרגה ובו זמנית הוא מאד יעיל להתקדמות האתר, כמובן אתר ברמה מהתוכן ועד העיצוב, נוחות וכו (כל החבילה ביחד)

מצד שני יש את אלו  שנותנים רק קישורים ולא יודעים להתאמים את עצמם לגוגל 2014-2015 והתוצאה היא די ברורה- כישלון .
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
"תמיד היו" זה נכון, אבל מדוע אתה סבור שגם "תמיד יהיו"?

אתה מתעלם מהעובדה שבמאי או יוני 2013 גוגל החליפו את ההנחיה לבעלי\מנהלי אתרים מה עליהם לבצע כדי לקדם את האתר בתוצאות החיפוש, והסירו את ההנחיה שאמרה שצריך לבנות אתר איכותי שאתרים איכותיים אחרים יקשרו אליו. אם כי בדפי הנחיות האיכות של גוגל עדיין מזכירים קישורים, זה אף פעם לא בהקשר שזה עוד תורם משהו לקידום. נוסף על כך, איך "הניסיון והחשיבה" תורמים לך "לגרום למשתמשים לרצות (!) להשתמש באתר [יותר מאשר בתוצאות החיפוש המתחרות] ולשתף אותו", כפי שמורה עכשיו ההנחיה החדשה?

ההסבר שנתתי פה לאמירות הסותרות כביכול של אנשי גוגל בעניין הקישורים, הוא שגוגל מחליף את שיטת דירוג תוצאות החיפוש בהדרגה (!), בכל פעם על קבוצה נוספת של ביטויי חיפוש (כמו שהוא נוהג ב"פנדה" ו"פינגווין"), והוא לא מחליף את השיטה אם בדק ומצא שבמקום תוצאות החיפוש שבצמרת יעלו תוצאות חיפוש עוד יותר גרועות. אם אתה עובד רק על ביטויי חיפוש שבהם השיטה עוד לא הוחלפה (כמו חלק גדול מהביטויים בעברית) תרגיש שהקישורים הועילו לך. אבל לא תוכל לוודא זאת, כי זה גם אומר שלא היו לך מתחרים ראויים.

אני נוהג לזלזל לחלוטין ב"ניסויים" בתחום קידום האתרים שמנסים ללמוד משהו מהשינויים במיקומים, בהעדר גישה לציוני הרלוונטיות עצמם. האתר שלך יכול לעלות במיקום למרות שירד בציון, רק משום שמי שהוצג מעלייך ירד עוד יותר, ולהפך. במילים אחרות, בשנת 2015, אתה לא יכול לוודא שבנית "קישור איכותי" כי אין לך גישה לגודל השינוי בציוני הרלוונטיות של הדף, ואתה לא יודע לכן גם אם הוא היה אפס או שלילי. כל "ההגדרות" של מקדמי האתרים ל"קישור איכותי" הם המצאה שמבוססת על משאלות לב. המדד השימושי היחיד הוא שיעור השימוש בקישור ורמת שביעות הרצון היחסית ממה שהמשתמשים בו מצאו בקצה השני.

4,334 שאלות

7,366 תשובות

9,934 תגובות

28,455 משתמשים

שאלות קשורות

3 תשובות
קולות
+3
שאלה נשאלה על ידי 12/10/14 על ידי Riode <סגן משנה> 2.1k צפיות
2 תשובות
קולות
0
2 תשובות
קולות
+1
3 תשובות
קולות
0
...