◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
471 צפיות

חסימת דף לסריקה של גוגל

על ידי 180 צפיות
במידה ואני חוסם דף שגוגל לא יוכל לסרוק, ובכל זאת שם לינקים לדפים האלה בעמודים אחרים שהוא כן סורק, האם יש לזה השפעה מבחינת גוגל, במידה וי תוכן כפול בעמודים אחרים האם זה ישנה משהו במידה וחסמתי את גוגל מלסרוק את זה ?


תודה

2 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
למיטב הבנתי, מה שגוגל מנוע מלאנדקס (על ידי קובץ robots.txt) לא יהיה מוצג בתוצאות החיפוש ולא יכול להשפיע על מערכת דירוג תוצאות החיפוש.

אינני מבין מה התכוונת לשאול ב"במידה וי תוכן כפול בעמודים אחרים האם זה ישנה משהו במידה וחסמתי את גוגל מלסרוק את זה ?", אבל זו בהחלט שאלה מעניינת. אם בדפים החסומים יש למשל תוכן שמועתק מילה במילה מאתרים אחרים, הוא אמנם לא יוצג בתוצאות החיפוש של גוגל, אבל למשתמשי גוגל תהיה גישה אליו דרך הקישורים הנכנסים לדף. האחריות להצגת טקסט שמפר זכויות יוצרים או מפר למשל את החוק האירופי של "הזכות להישכח", או מפר למשל חוקים של איסור על שלילת השואה, מוטלת להבנתי כולה על בעל האתר. האם גוגל נדרשים במקרים אלה להסיר את שאר דפי האתר, המכילים קישורים פנימיים לאותו דף, מהאינדקס? - זו שאלה משפטית.
על ידי 180 צפיות
נערך על ידי
לא התכוונתי לתוכן כפול מאתרים אחרים, אלא תוכן כפול מהאתר שלי, לדוגמה אותו דף למספר אזורי שירות במספר ערים אבל מבלי שגוגל יסרוק את כולם, כי רוב הערים פחות רלוונטיות מבחינת חיפוש, אבל כן רלוונטי מבחינת משתמשים שיגיעו לאתר, לכן המטרה היא לחסום מגוגל אפשרת לסרוק את זה ושזה לא ישפיע על הדירוג, לכן בעצם עדיין יהיו קישורים פנימיים באתר לאותם עמודים, השאלה אם בכל קישור שיש באתר צריך גם להוסיף NOFOLLOW או מספיק להוסיף פקודה לגבי אותו דף בקובץ ROBOTS
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
א. אינני יודע איך גוגל מגיב לתגית NOFOLLOW שלפני קישור פנימי, אבל אפשר לבצע ניסוי מבוקר שיספק תשובה זמנית.

ב. מבחינת הקידום - אני ממליץ להימנע בכל דרך מתרגילים שנועדו לחסוך עבודה. גוגל אוהב שמשתמשי גוגל אוהבים את תוצאות החיפוש שבצמרת ובוחרים להשתמש בהן במקום להשתמש במה שמוצאים בערוצי שיווק מתחרים (פייסבוק וכדומה). קרא את ההנחיה העדכנית ביותר של הנהלת חברת גוגל לבעלי\מנהלי אתרים מה עליהם לדרוש לבצע כדי שהאתרים שלהם יקודמו בתוצאות החיפוש ( https://support.google.com/webmasters/answer/34432?hl=iw ), ופעל על פיה, על ידי מתן מענה ראוי לשאלה "מה צריך לשים בדפי האתר שלי שיגרום למבקרים לרצות לרכוש בו את המוצר או השירות המוצע, במקום לרכוש אותו בתוצאות החיפוש המתחרות?". אם אתה לא מוצא תשובה, שתתברר כנכונה וכיעילה לשאלה הזו, שכור מישהו שמסוגל.
על ידי
לא הבנתי מה הקשר בין תרגילים שנועדו לחסוך עבודה

תודה בכל מקרה
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
העתקת תוכנו של דף אחד לדף אחר איננה אלא תרגיל שנועד לחסוך עבודה - למה אינך מחבר תוכן מקורי שייחודי לכל דף, שאכן יגרום למבקרים לרצות לרכוש בו את המוצר או השירות המוצע, במקום לרכוש אותו בתוצאות החיפוש המתחרות?
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
הדף יקבל PR אבל לא יעביר, מבחינת לינקים, העובדה שאתה מוסיף קישור נוסף משפיעה על חלוקת ה PR בדפים שמהם אתה מקשר (לא משהו משמעותי).

לא ברור לאיזה השפעה אתה מתכוון כשאתה שואל מה ישנה תוכל כפול חסום לסריקה.

4,331 שאלות

7,363 תשובות

9,933 תגובות

21,593 משתמשים

שאלות קשורות

3 תשובות
קולות
+1
2 תשובות
קולות
0
2 תשובות
קולות
0
...