◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
266 צפיות

האם ניתן לחסום מהרובוט רק חלק מסויים מדף באתר?

על ידי 120 צפיות
ביצעתי הגדרת תגיות מטה באופן אוטומטי באתר גדול. גוגל בוחר למשוך את המטה דסקריפשן מתוכן שעשוי להיות רלוונטי בחלק מהדפים, אך בחלק מהדפים לא. ברצוני לחסום את החלק הזה על מנת שיציג את המטה שאני מגדיר בלבד.

2 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
מעניין מאד. מזה כשלוש שנים ועד עכשיו גוגל משך את המטה דסקריפשן (תג התיאור) מתוך תוכן הדף כדי להתאימו עד כמה שאפשר לביטוי החיפוש הספציפי ששאל אותו משתמש גוגל ספציפי, או משיקולים אחרים. המשיכה מדף אחר באתר היא חידוש משמעותי. הראה לנו את הדף וציין מה הוא תג התיאור שחיברת לאותו דף ומה הוא ביטוי החיפוש שעבורו הוא משך את התיאור מדף אחר.

גם אם תחסום קטע טקסט מגוגל, מי אמר שהוא יציג את מה שאתה רוצה שיציג? ספק אם בשנת 2015 עוד אפשר להכריח את גוגל להציג בתוצאות החיפוש שלו את מה שאנחנו רוצים, והאם גם סדר הצגת תוצאות החיפוש עוד מושפע בכלל ממה שעשו או לא עשו מקדמי האתרים. קרא על הממצא שהצגתי ב- http://www.askpavel.co.il/qa/18834 .
על ידי 120 צפיות
תודה על ההיענות, מסכים עם דבריך אך הלקוח אינו משוכנע בכך ודורש אחרת. גם אם ייתכן כי המהלך הזה אינו נכון, האם זה משהו שניתן לעשות?
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
אולי כן ואולי לא, אבל לא ענית על הבקשה להראות לנו את הדף ולציין מה הוא תג התיאור שחיברת לאותו דף ומה הוא ביטוי החיפוש שעבורו גוגל משך את התיאור מדף אחר.

למד לא לעבוד בשביל לקוחות אלא רק על אתרים בבעלותך, ואז אף אחד אחר לא ידרוש ממך משהו שכבר לא ניתן להשגה.
על ידי 120 צפיות
אין זה רלוונטי מי הלקוח ובאיזו דרך אני בוחר לעבוד.
בכל אופן אבהיר כי הדסקריפשן נלקח מאותו הדף, ולא מדף אחר. אם כן אחזור שוב על השאלה לטובת מי שיודע ; האם ניתן לחסום תוכן ספציפי בתוך דף באתר מבלי לחסום את הדף, ואם כן איך ? תודה
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
א. מסתבר שלא הבנתי נכון את האמירה שלך ש"גוגל בוחר למשוך את המטה דסקריפשן מתוכן שעשוי להיות רלוונטי בחלק מהדפים, אך בחלק מהדפים לא". עכשיו אני מבין.

ב. גוגל מאד לא אוהבים שהטקסט שמוצג לרובוטים של גוגל שונה ממה שמוצג למשתמשי גוגל. הפתרון הוא בעריכה קפדנית של הטקסט בכל דף באתר כדי לנסות למנוע מגוגל להציג את הדף בתוצאות החיפוש לביטוי החיפוש שהסרת מהטקסט. יחד עם זאת, כמו בממצא שהצגתי ב-http://www.askpavel.co.il/qa/18834 , זה לא מבטיח שליטה על מה שגוגל יציג. כך למשל, גם בעבר הרחוק, אם רצית למנוע מגוגל להציג את הדף בתוצאות החיפוש לביטוי חיפוש מסוים, אבל אותו ביטוי חיפוש היה טקסט העוגן של קישור נכנס שאין לך שליטה עליו, לא היית יכול למנוע זאת.

ג. יחד עם זאת ניתן להסתיר חלק מטקסט הדף מפני הרובוטים - כמו למשל להפוך אותו לתמונה.

ד. היחסים עם הלקוח הם עניין מסחרי ולא עניין מקצועי. אין סיבה שתיעלב מעצה שיותר ויותר מקדמי אתרים מאמצים עכשיו.
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
בגדול איאפשר, ואפילו לפעמים עדיף לתת לגוגל לבחור תיאור אלגוריתמי כדי שיתאים אותו לשאילתת המחפש.
מה שאפשר לעשות זה סוג של מיסוך ליצור את התוכן בעזרת JS ולחסום אותו לסריקה, או להסתיר אותו בעזרת CSS \ JS עם כפתור "קרא עוד" (שדיי לא מומלץ!)

מקריאת השאלה עולה נקודה נוספת, למה שתוכן לא רלוונטי יופיע בכלל בדפים, איזה סיבה יש לך להציג בדפים תוכן שלדעתך לא רלוונטי
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
מנשה, בוקר טוב.
עוד יותר עדיף הוא לתכנן את הטקסט באופן שיגרום לגוגל להציג עבור כל ביטוי חיפוש חשוב את התיאור שאנחנו רוצים שיציג.
על ידי
מעולה, תודה רבה.

4,331 שאלות

7,363 תשובות

9,933 תגובות

21,610 משתמשים

שאלות קשורות

2 תשובות
קולות
+1
...