קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

קריטריונים לקידום אורגני ללא קישורים נכנסים

0 הצבעות
431 צפיות
שאלה נשאלה ב- 1 מרץ, 2014 על ידי zanasurf <סגן> (4,550 נקודות)
כולם כאן מדברים, ולא מעט זמן, על כמה קישורים נכנסים זה לא טוב, זה בסוף יזיק ויפגע באתר(כמובן מדגישים שקישורים טבעיים ואמיתיים זה בסדר אבל בואו נהיה כנים מי מקבל כאלו וכבר כמה?..)

אז אם זה ככה אז מה אכן הקריטריונים?
אם יש לי עסק לניקוי שטיחים כמה אני יכול לעדכן כבר את האתר? כמה דברים חדשים כבר אפשר להעלות אצלי, מיציתי כבר את הכל במשך 4 שנים באתר (יש לי 300 דפים ואת כל ההסברים הכי הכי מקצועיים באתר)
כמה תנועה כבר אפשר למשוך מרשתות חברתיות? גם זה מוגבל ונגמר מתי שהוא!!!

אז מה באמת הקריטריונים להתקדם בגוגל אם לא קישורים?
נתקבלה תגובה 3 מרץ, 2014 על ידי בן אורן (280 נקודות)
נערך 3 מרץ, 2014 על ידי בן אורן
אני אתחיל בזה שלינקים היו והם עדיין הסיגנל העיקרי לדירוג. בסרטון שהופץ לאחרונה אף צויין שהם מריצים באופן פנימי אלגוריתם שאינו מושתת על קישורים אך הם אינם מרוצים מהתוצאות בנתיים, מה שאכן מעיד ומחזק את כל מה שנאמר פה בנושא. בכל אופן, גוגל, כבר זמן מה נותנים יותר ויותר משקל להתנהגות שלנו כמשתמשים באתר ולכן אני יכול להציע לך לעשות כך:
1. תעבור על הטייטלים ועל תיאורי העמוד שלך, יש להם חשיבות והשפעה גבוהה על יחס ההמרה שלך, מלבד ההשפעות הקידומיות נטו. על ידי אופטימיזציה נכונה תוכל לשפר את יחס ההמרה שלך, מה שיגרום לגוגל להבין שאתה כנראה רלוונטי יותר מקודם ועשוי לשפר את מיקומך.

2. תעבור באנליטיקס ובכלי מנהל האתרים שלך ותראה כמה דפים מתוך ה - 300 לא מקבלים תנועה או בעלי פרמטרים גרועים ותעיף אותם, כפי שנאמר, אין הגיון או ערך מוסף בדפים ללא שימוש. זה מהווה סיגנל גרוע לגוגל ואני מציע לך בחום לחתוך את הדפים הללו, אתה תופתע אבל בחלק מהמקרים הסרת דפים מיותרים או אפילו קישורים מסויימים יכולים לשפר את המיקום שלך.

3. תבדוק מה מהירות האתר שלך וקצב עליית הדפים. נכון שסעיף זה, על פי גוגל, בעל חשיבות לא גבוה באלגוריתם אבל כפי שאמרתי קודם, תחשוב על המשתמשים שלך. למשתמשים שלך יהיה נוח יותר באתר, הם יצפו ביותר דפים כיוון שהם יטענו מהר יותר ואולי אף יבצעו מס' פעולות רב יותר מאשר היו מבצעים באתר איטי ובעל טעינה מעצבנת. שיפור במדדים אלו יסמן לגוגל דרך התנהגות הגולשים שהאתר שלך רלוונטי יותר וזה עשוי להתבטא במיקומים.

4. תבדוק שוב לעומק את מבנה האתר שלך. יש נטיה באתרים, בעיקר באתרים ותיקים בהם נעשו שינויים לאורך השנים, להיות מבולגנים ועל ידי כך מקשים על הבוטים של גוגל לסרוק ולזחול באתר כמו שצריך. זה יכול להיות על ידי היררכיה לא נכונה, קישורים פנימיים שמפנים לדפים לא חשובים, הפניות על הפניות שבסוף מסתיימות ב time out ועוד. על ידי שיפור מבנה האתר שלך, הבוטים שך גוגל יזחלו ויאנדקסו יותר דפים וגיעו לדפים החשובים באמת, שיפור כזה יכול להניב אף הוא תועלת לא קטנה.

לסיכום, יש לא מעט דברים שניתן לעשות, הרבה מהם קשורים בניסוי וטעיה אבל בסופו של דבר חייבים לעשות אותם. יש עוד דברים אחרים שניתן לעשות בחזיתות אחרות כגון ברשתות החברתיות, גוגל מקומי כפי שנאמר מקודם ועוד.

חשוב תמיד לחשוב על המשתמש, תשאל את עצמך האם כל ה- 300 דפים הללו שיש לך באמת משרתים ומעניינים את הגולש ואת ה-מטרה שלשמה הוא נכנס, זה הקו המנחה שלך.

בהצלחה
נתקבלה תגובה 3 מרץ, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 3 מרץ, 2014 על ידי זקן השבט
בן, בקשר לסרטון של מאט קאטס:

אני חוקר את השינויים (!) במדיניות הנהלת חברת גוגל וצפוי מראש להיתקל גם במצבים של חזרה למדיניות קודמת. אבל זה לא המקרה. צפה שוב בסרטון (זה רק 54 שניות): הוא לא אומר שהקישורים יישארו המדד לשיטת הדירוג. ואם הקישורים יישארו רק גורם אחד מני רבים שימשיך להיות משוקלל בתוך ציון הרלוונטיות של הדף לצורך הדירוג, כמו שזה קורה עכשיו, מה הן תכונות הקישור שערכן המספרי נלקח בחשבון ויילקח בחשבון בעתיד? רק תכונות הדף המקשר (PR, רלוונטיות התוכן, טקסט העוגן, וכו') או רק שיעור השימוש בקישור ורמת שביעות הרצון מהביקור בדף המקושר, או קומבינציה בין השניים ביחס שהולך ומשתנה בהדרגה?

על פי ההערכה שאותה פרסמתי פה פעמים רבות אין מצבי ביניים בין שתי שיטות הדירוג אלא הכרעה בינארית באיזו שיטת דירוג יש להשתמש כבר לדירוג תוצאות החיפוש לביטוי חיפוש נתון (ומכאן הדימוי של "התור לשחיטה").

בתגובה לאחד הפוסטים האחרונים המתפרסמים פה, לפני שבועות אחדים (או בתשובה או תגובה לאחת השאלות במדור זה), העליתי את הטענה שגוגל מפעיל את שינוי השיטה על בסיס נתונים סמוי שתוצאות החיפוש שלו אינן מוצגות לציבור המשתמשים אלא רק לצוות אנושי או לאלגוריתם, ששופט האם חל שיפור ברלוונטיות של סדר הצגת תוצאות החיפוש העליונות בהשוואה לאלה שבאות אחריהן. והנה עברו רק שבועיים ומאט קאטס מספר לנו בסרטון הקצרצר הזה שזה בדיוק מה שגוגל עושים.

יש להניח שהם לא ביצעו את הבדיקה הזו על סדר הצגת תוצאות החיפוש לביטוי חיפוש יחיד, אלא למדגם גדול של ביטויי חיפוש. ולכן אפשר להניח שהיו גם ביטויי חיפוש שעבורם שיטת דירוג המתעלמת מתכונות הדפים המקשרים הייתה עדיפה, אם כי כל אלה היו במיעוט מתוך המדגם. במקרה זה השאלה ההנדסית שמתעוררת היא האם להמשיך להחיל את שיטת הדירוג הישנה על כל (!) ביטויי החיפוש או רק (!) על הביטויים שעבורם החלת השיטה החדשה גורעת מרלוונטיות סדר הצגת תוצאות החיפוש. בעניין הזה שאלתי שם האם סביר להניח שביטויי חיפוש שעבורם אתרי מותגים מככבים בצמרת הם ביטויי חיפוש שעבורם גוגל כבר מפעיל שיטת דירוג שמתעלמת מהקישורים.

הערה על העצות המעשיות שנתת לשואל: יש בעיה עם ההנחה שהכותרת (טייטל) והתיאור שנכתבו על ידי מי שמקדם את האתר משפיעים על מבקרי דפי תוצאות החיפוש של גוגל, באופן שבו תכנן מקדם האתרים, מאחר וגוגל מחליף אותם אוטומטית בכותרת ותיאור שמותאמים לביטוי החיפוש הספציפי שנשאל.
נתקבלה תגובה 4 מרץ, 2014 על ידי בן אורן (280 נקודות)
אני מסכים עם מה שאתה אומר, לא אמרתי שקישורים ישארו לעד הפרמטר המרכזי, אני איני סבור כך, רק ציינתי שכיום, בשלב בו אנו נמצאים, יש להם ערך גבוהה מאוד כסיגנל.

לגבי הערת הטייטל, גוגל ברוה המכריע של המקרים משאיר את הטייטל כפי שהוגדר, במידה והוגדר כראוי והוא עומד בפרמטרים שגוגל מגדירים שסביר ביחס לנישה, למתחרים ולמיקום היחסי. אני אישית כמעט ולא נתקלתי בשינוי טייטלים באתרים בעלי יחס המרה גבוהה. כן נתקלתי בסייטלינקס, שם גוגל אוהבים להתערב.

לפני כמה חודשים הייתי בכנס ויצא לי להחליף כמה מילים עם ניל פאטל וד"ר פיט על נושא קרוב לזה. זה אגב, היה ההסבר שלהם, אני לא בדקתי לעומק את ההסבר הזה או את היתכנותו אבל אם אני מצרף לזה את נסיוני ואת מידת שינויי הטייטל שאני נתקל בהם, זה נשמע הגיוני (רק שברוב הפעמים הגיון וגוגל לא הולכים יחד :))
נתקבלה תגובה 4 מרץ, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
בן, על פי דוקטרינה אחת עצם קיומו של הקישור ותכונות הדף המקשר הם האיתות לדירוג. על פי הדוקטרינה החדשה, גודל התעבורה דרך הקישור, בתנאי שהיא מוכפלת בעוצמת איתות ברורה  אודות רמת שביעות רצון יחסית גבוהה או של אכזבה מהביקור באתר המקושר, הם האיתות לדירוג. באותו סרטון מאט קאטס מדבר באופן כללי ביותר על מודל דירוג שמתעלם מהקישורים ולגמרי לא ברור למה הכוונה ומתי נעשתה הבדיקה ב-2004 או ב-2014, כאשר יש כבר מערכת למדידת כיוון ועוצמת איתותי אוכלוסיות המבקרים.

אם אתה שואל בגוגל את ביטוי החיפוש שעבורו תכננת את הכותרת והתיאור, ברור שתראה בתוצאות החיפוש את מה שחיברת. גוגל מתערב כאשר הוא מוצא בטקסט מחרוזת שמתאימה לביטוי חיפוש שלא עבורו חיברת את הכותרת והתיאור.

היגיון וגוגל כן הולכים יחדיו, אם תקח בחשבון שההגיון שלהם הוא תוצר של אלפי או עשרות אלפי שעות עבודה של צוות מומחים, בעוד שההגיון שלנו נוטה להיות תוצר של כמה דקות מחשבה.

תשובות 2

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 1 מרץ, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 1 מרץ, 2014 על ידי זקן השבט
א. הקריטריון החדש, על פי הנחיות הנהלת חברת גוגל (https://support.google.com/webmasters/answer/34432?hl=iw), הוא "מנהלי אתרים יכולים לשפר את דירוג האתרים שלהם על ידי יצירת אתרים באיכות גבוהה שמשתמשים ירצו (!) להשתמש בהם ולשתף אותם". שים לב איך הדגש עבר מ"איך לגרום לאלגוריתם של גוגל להיות מרוצה" ל"איך לגרום למבקרי האתר שלך להיות מרוצים". קרא את http://searchengineland.com/google-changes-ranking-advice-says-build-quality-sites-not-links-163931 ואם יהיו לך שאלות חזור לכאן.

ב. למה אתר שעוסק בניקוי שטיחים צריך 300 דפים פנימיים - דף לכל חומר אפשרי שעלול להשאיר כתם על השטיח?

ג. הקריטריון להתקדם (!) בגוגל איננו רק קריטריון איכותי אלא בעיקר קריטריון כמותי. אם גם אתה וגם המתחרים שלך עושים א' ולא עושים ב' כי זה מה שנכון עכשיו, כדי שאתה (!) תגיע למקום הראשון (או החמישי, או העשירי) בתוצאות החיפוש של גוגל לביטוי חיפוש נתון, ולא אחד המתחרים שלך, אתה צריך לעשות א' יותר (!) מכל אחד מהמתחרים שלך, אחרת אחד המתחרים יהיה זה שיעלה למקום הראשון (או החמישי, או העשירי) על חשבונך. העיקרון הזה איננו מובן לכלל בעלי האתרים ולמרבית הפלא גם לא לחלק ניכר ממקדמי האתרים.
נתקבלה תגובה 1 מרץ, 2014 על ידי אנונימי
למקדם שטיחים ,
אתה ניכנס לתחרות מיותרת הרי אתה לא צריך להיות ראשון בגוגל בעיברית על המילה שטיח סה״כ אתה רוצה להיות זמין למחפשי ניקוי שטחיים באזור חיפה והקריות , או משהו בסגנון . לשם כך עדיף לך להיות במקום ה 100 בגולגל למילה שטיח אבל להתמקד בקידום מקומי ע״י דירוגי פלוס של גוגל וביקורות מהאזור שלך , הכי חבל שמישהו יגיע אליך כי חיפש לנקות שטחי ואתה עושה לו תואר בדמות 300 די תוכן
תשייך את העסק שלך על מפות גוגל היה מי שאתה
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 1 מרץ, 2014 על ידי מנשה אברמוב <רב אלוף> (175,780 נקודות)
-כמובן מדגישים שקישורים טבעיים ואמיתיים זה בסדר אבל בואו נהיה כנים מי מקבל כאלו וכבר כמה?..
אני, והאתר שלו יעצתי לפני שעסקתי בקידום בצורה מקצועית....
מספיק בכדי לעמוד ביעדים


-אז אם זה ככה אז מה אכן הקריטריונים?
אין שום צורך לחפש קריטריונים, יש מאות סיגנלים באלגוריתם, הסיכוי שמישהו יכיר את כולם שואף לאפס(גם אם מדובר בעובדי גוגל)
תפסיק לחפש פרמטרים מדידים שאותם תוכל להטעות בכדי להתברג בגוגל, זה לא הכיוון הנכון

-כמה אני יכול לעדכן כבר את האתר? כמה דברים חדשים כבר אפשר להעלות אצלי, מיציתי כבר את הכל במשך 4 שנים באתר (יש לי 300 דפים ואת כל ההסברים הכי הכי מקצועיים באתר)
אם כך אז אתה גם אמור להנות ממספיק תנועה בכדי להמיר % מימנה ללידים או לעמידה ביעדים.
אם זה לא ככה אז בדוק את איכות התוכן שלך, שכן נראה שאתה מודד אותו במספרים.
בכל מקרה לשאלתך, כל פעם שאני עונה על שאלה חדשה פה באתר אני דיי בטוח שמיציתי, אבל לאחר זמן קצר אני מגלה שיש שאלות חדשות שעולות.
אתה חושב ש 300 דפים יספיקו, אולי תנסה להבין למה 2740 שאלות עדיין לא מכסות את התחום וכל בוקר יש שאלה חדשה.

-כמה תנועה כבר אפשר למשוך מרשתות חברתיות? גם זה מוגבל ונגמר מתי שהוא!!!
אם ככה, אז בדוק אם הפעילות החברתית שלך מבוצעת נכון, שכן אצלי זה לוקח כ שעתיים כל יום, ובסופו של דבר גם יכול לקחת יום שלם, איך יכול להיות שבמקרה שלך זה נגמר מתיישהו.
נתקבלה תגובה 2 מרץ, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
אני לימדתי זמן רב איך לשכנע את בעלי האתרים המתחרים בתוצאות החיפוש להסכים לקשר לאתר שאני מקדם. אבל כיום אני שם את הדגש על תעבורת מבקרים מרוצים דרך הקישור, ולא על עצם קיומו.

איך הגעת לחישוב של 2,740 שאלות?
נתקבלה תגובה 2 מרץ, 2014 על ידי מנשה אברמוב <רב אלוף> (175,780 נקודות)
http://www.askpavel.co.il/qa/questions
יש פה 137 דפים.
הכפלתי אותם ב 20 שאלות לכל דף
נתקבלה תגובה 2 מרץ, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נכון, אבל לא את כולן קראת, ולמרות שאתה עכשיו הכי פעיל במדור הזה, עדיף אולי לחלק 95,860 נקודות ב-60 נקודות לתשובה.
נתקבלה תגובה 2 מרץ, 2014 על ידי מנשה אברמוב <רב אלוף> (175,780 נקודות)
סביר להניח שאת כולם קראתי, אבל בכל מקרה, אם מבחינתך המספר שונה זה לא ממש מפריע לי
נתקבלה תגובה 3 מרץ, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
חישבתי לכמה שאלות ענית.
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,294 שאלות

7,320 תשובות

9,896 תגובות

15,664 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

0 הצבעות
2 תשובות 407 צפיות
שאלה נשאלה ב- 1 דצמבר, 2014 על ידי guy waldman (980 נקודות)
+1 הצבעה
3 תשובות 373 צפיות
שאלה נשאלה ב- 24 מרץ, 2014 על ידי ShanShan (250 נקודות)
0 הצבעות
1 תשובה 189 צפיות
שאלה נשאלה ב- 10 אוקטובר, 2017 על ידי breslevmeir (180 נקודות)
0 הצבעות
2 תשובות 323 צפיות
+1 הצבעה
2 תשובות 245 צפיות
שאלה נשאלה ב- 19 אוקטובר, 2015 על ידי עידו ה (620 נקודות)
...