קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

האם כל אתר יכול להגיע לדף ראשון בגוגל?

+1 הצבעה
289 צפיות
שאלה נשאלה ב- 13 מאי, 2012 על ידי דיויד (180 נקודות)
נערך 12 מרץ, 2015 על ידי פבל ישראלסקי
ראשית רציתי להודות לאנשים שענו לי על השאלה הקודמת, כייף לדעת שיש צוות שלם של מקצוענים שפשוט נהנים לעזור ועכשיו לשאלה...

אני בשלבי תכנון של אתר מכירה בתחום מאוד תחרותי באינטרנט אך יש לי רעיון וקונספט מעולים.
לקחתי חבר שהוא מעצב גראפי מעולה והוא זה שיבנה לי את האתר ואת נושא קידום האתר אני לומד בעצמי.
השאלה שלי מתחלקת ל2 חלקים:
1. האם לדעתכם כל אתר יכול להגיע לעמוד הראשון והכל בעצם תלוי בעבודת קידום נכונה?
2. שמתי לב שיש קו משותף לכל האתרים וזה ריבוי הלינקים והפרסומות וכמו כן מבנה מאוד טכני של כותרות. אני יודע שזה חלק מאופטימיזציה לצורך קישורים הדדיים, אינדוקס וככד' אבל החוזק של האתר שלי יתבטא בעיקר בעיצוב. האם על אתר מקודם לעמוד ראשון נגזר להיות מכוער? ובהזדמנות הזאת אשמח אם תוכלו לומר לי את העקרונות שאסור לי להפר עוד בשלב הבנייה ככל שאלו נוגעים לקוד האתר למבנה וכו'

המון תודה!!!

תשובות 2

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 14 מאי, 2012 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
צר לי לאכזב אותך, אבל הקונספט שלך שגוי לחלוטין:

1. איך אתה מעלה בדעתך ש-11 מקדמי אתרים, שכולם עושים "עבודה נכונה" יצליחו להשחיל 11 אתרים שונים לתוך 10 תוצאות חיפוש? ואם לדברייך התחום "מאד תחרותי", ויש 500 מקדמי אתרים שכולם עושים "עבודה נכונה", הרי ברור לחלוטין ש-490 מהם ייכשלו בהכרח.

2. הכלים שבהם גוגל משתמש כדי לחשב ציון רלוונטיות לדף אינטרנט הם עיוורי-צבעים. הם כן יכולים לגלות האם צבע של קטע טקסט זהה או קרוב לצבע הרקע כי כל צבע מוגדר על ידי מספר שכתוב בקוד הדף. אבל אין בקוד הדף כל רמז האם העיצוב יפה או מכוער.
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 14 מאי, 2012 על ידי RoyT <סגן משנה> (1,270 נקודות)
שלום לך.
משום מה רשמת עמוד ראשון בפייסבוק, אני מעריך שאתה מתכוון לגוגל.
בנוגע לשאלה הראשונה בגדול כל אתר יכול להגיע לעמוד הראשון, הכול תלוי בעבודת קידום נכונה אשר קשורה בהמון פרמטרים, חלקם באתר עצמו, חלקם מחוץ לאתר, חלקם במתחריך והחלק החשוב הוא כמובן לתת ליוזרים מה שהם מחפשים.
בהמשך למתחריך, ישנן מילות חיפוש בהן התחרות כה קשה ,והסיכוי להצלחה יהיה נמוך ותלוי בהשקעת זמן וכסף שלא כל אחד יכול לעמוד בו.
בנוגע לשאלה השניה, ריבוי לינקים לא בהכרח מביא למיקום גבוה ( במקרים רבים בדיוק להיפך) ובקשר למבנה מאוד טכני של כותרות ( אני מנחש שאתה מדבר על H1 ,טאגים וכו') מדובר ברמה מאוד בסיסית של קידום on page שכולם יודעים ולא ממש יתן לך יתרון כלשהוא על המתחרים.
בנוגע לעיצוב, מטרתך כבונה אתרים היא למצוא את הsweet spot שישלב עיצוב יפה עם חווית משתמש ברמה גבוהה שתגרום ליוזרים ליהנות מאתרך ולחזור אליו, זהו פרמטר חשוב כאשר מקדמים אתר.
לסיכום, יש עוד המון פרמטרים אבל אלו  דברים שתצטרך ללמוד עם הזמן או להיעזר במקדם אתרים איכותי.
אגב, שאלת האם על אתר מקודם לעמוד ראשון נגזר להיות מכוער? ממש לא, נהפוך הוא במקרים מסוימים.
נתקבלה תגובה 14 מאי, 2012 על ידי אנונימי
שתי הערות:
1. כאשר יש 500 מקדמי אתרים שמתמודדים על 10 תוצאות החיפוש העליונות של ביטוי חיפוש (שנחשב ל"תחרותי" בדיוק אבל לא רק בשל הסיבה הזו) ו-490 מהם ייכשלו בהכרח, זה לא חינוכי לומר ש"כל אחד יכול להגיע למקום הראשון". ממש כמו שזה לא חינוכי ללמד ש"כל אחד יכול לזכות במדליית זהב בריצת מרתון באולימפיאדה".

ב. הסיבות מדוע מבקרי אתר כלשהו ירצו לחזור אליו שוב ושוב הן רבות ומגוונות - זה יכול להיות עיצוב מרשים באתר שמספק שרות או מידע זהה לאתרים מתחרים רבים, או עיצוב נורא באתר שמחלק קופונים לארוחת חינם במסעדה יוקרתית. האלגוריתמים של גוגל לא יכולים לדעת בשלב זה מהי סיבת הביקורים החוזרים אבל הם יכולים לתגמל את התוצאה - הביקורים החוזרים.

תוכניתו של השואל - לגבור על המתחרים בזכות עיצוב רב-רושם - מעידה על תמימות רבה ועל כך שהוא איננו מודע כלל למורכבות העצומה של כל נושא קידום האתרים נגד מתחרים בזירות תחרותיות.
נתקבלה תגובה 14 מאי, 2012 על ידי RoyT <סגן משנה> (1,270 נקודות)
דבר ראשון חן חן על ההערות, אתיחס לכל אחת-
א'- אנא שים לב שרשמתי :"בגדול כל אתר יכול להגיע לעמוד הראשון", בנוסף סייגתי "ישנן מילות חיפוש בהן התחרות כה קשה ,והסיכוי להצלחה יהיה נמוך ותלוי בהשקעת זמן וכסף שלא כל אחד יכול לעמוד בו". בנוסף, מכיוון שהשואל נשמע חסר ניסיון, יתכן ובבדיקה מעמיקה יסתבר שהמילה לא תחרותית כפי שחשב מלכתחילה.
כהערת אגב אני מאמין שכמעט כל מילה ניתנת לכיבוש ( שוב, בגדול וכמעט), כאשר הכול עניין של זמן,כסף ומשאבים אותם יש להשקיע( כאשר לא תמיד הם יהיו ריאליים לכל אחד).
אגב, השואל דיבר על הדף הראשון מה שמקל אף יותר,  לא מדלית זהב, אלא עליה לגמר ;-)
בנוגע לב' אתה לא סותר מה שרשמתי, ציינתי בפירוש שעיצוב יפה בשילוב עם חווית משתמש ברמה גבוהה יכולה לגרום ליוזרים להשתמש באתר ואף לחזור אליו, פרמטרים שישפיעו בחיוב על קידום האתר.
כמו כן סיכמתי ואמרתי שיש עוד המון פרמטרים רלבנטיים להצלחת אתר במנועי החיפוש ושיהיה עליו לחקור, ללמוד ולהתנסות ובמידת הצורך להיעזר במקדם אתרים איכותי.
אפרופו עיצוב, באחת הנישות בהן עסקתי נתקלתי באתר עם עיצוב כה מרהיב שבמשך שנים רבות הוא היה ממוקם בראש תוצאות החיפוש במילים די תחרותיות. בבדיקה שערכתי בזמנו הסתבר שהעיצוב המרהיב שלו הביא ללינקים טבעיים ואיכותיים וכמובן לנתוני שהייה וחזרה שרק הגבירו את הפופולריות שלו. אומנם זה לא קורה כל הזמן אך לפעמים עיצוב מיוחד יכול להוות מרכיב מאוד חשוב בקידום אתרים.
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,301 שאלות

7,325 תשובות

9,899 תגובות

16,785 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

0 הצבעות
4 תשובות 2,716 צפיות
שאלה נשאלה ב- 27 דצמבר, 2014 על ידי יאיר (120 נקודות)
0 הצבעות
2 תשובות 546 צפיות
שאלה נשאלה ב- 25 דצמבר, 2012 על ידי אהרון כהן <סגן משנה> (1,140 נקודות)
0 הצבעות
1 תשובה 191 צפיות
שאלה נשאלה ב- 6 ינואר, 2014 על ידי adyespino (160 נקודות)
...