◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+1
355 צפיות

האם כל אתר יכול להגיע לדף ראשון בגוגל?

על ידי 180 צפיות
נערך על ידי
ראשית רציתי להודות לאנשים שענו לי על השאלה הקודמת, כייף לדעת שיש צוות שלם של מקצוענים שפשוט נהנים לעזור ועכשיו לשאלה...

אני בשלבי תכנון של אתר מכירה בתחום מאוד תחרותי באינטרנט אך יש לי רעיון וקונספט מעולים.
לקחתי חבר שהוא מעצב גראפי מעולה והוא זה שיבנה לי את האתר ואת נושא קידום האתר אני לומד בעצמי.
השאלה שלי מתחלקת ל2 חלקים:
1. האם לדעתכם כל אתר יכול להגיע לעמוד הראשון והכל בעצם תלוי בעבודת קידום נכונה?
2. שמתי לב שיש קו משותף לכל האתרים וזה ריבוי הלינקים והפרסומות וכמו כן מבנה מאוד טכני של כותרות. אני יודע שזה חלק מאופטימיזציה לצורך קישורים הדדיים, אינדוקס וככד' אבל החוזק של האתר שלי יתבטא בעיקר בעיצוב. האם על אתר מקודם לעמוד ראשון נגזר להיות מכוער? ובהזדמנות הזאת אשמח אם תוכלו לומר לי את העקרונות שאסור לי להפר עוד בשלב הבנייה ככל שאלו נוגעים לקוד האתר למבנה וכו'

המון תודה!!!

2 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
צר לי לאכזב אותך, אבל הקונספט שלך שגוי לחלוטין:

1. איך אתה מעלה בדעתך ש-11 מקדמי אתרים, שכולם עושים "עבודה נכונה" יצליחו להשחיל 11 אתרים שונים לתוך 10 תוצאות חיפוש? ואם לדברייך התחום "מאד תחרותי", ויש 500 מקדמי אתרים שכולם עושים "עבודה נכונה", הרי ברור לחלוטין ש-490 מהם ייכשלו בהכרח.

2. הכלים שבהם גוגל משתמש כדי לחשב ציון רלוונטיות לדף אינטרנט הם עיוורי-צבעים. הם כן יכולים לגלות האם צבע של קטע טקסט זהה או קרוב לצבע הרקע כי כל צבע מוגדר על ידי מספר שכתוב בקוד הדף. אבל אין בקוד הדף כל רמז האם העיצוב יפה או מכוער.
קולות
0
על ידי <סגן משנה> 1.3k צפיות
שלום לך.
משום מה רשמת עמוד ראשון בפייסבוק, אני מעריך שאתה מתכוון לגוגל.
בנוגע לשאלה הראשונה בגדול כל אתר יכול להגיע לעמוד הראשון, הכול תלוי בעבודת קידום נכונה אשר קשורה בהמון פרמטרים, חלקם באתר עצמו, חלקם מחוץ לאתר, חלקם במתחריך והחלק החשוב הוא כמובן לתת ליוזרים מה שהם מחפשים.
בהמשך למתחריך, ישנן מילות חיפוש בהן התחרות כה קשה ,והסיכוי להצלחה יהיה נמוך ותלוי בהשקעת זמן וכסף שלא כל אחד יכול לעמוד בו.
בנוגע לשאלה השניה, ריבוי לינקים לא בהכרח מביא למיקום גבוה ( במקרים רבים בדיוק להיפך) ובקשר למבנה מאוד טכני של כותרות ( אני מנחש שאתה מדבר על H1 ,טאגים וכו') מדובר ברמה מאוד בסיסית של קידום on page שכולם יודעים ולא ממש יתן לך יתרון כלשהוא על המתחרים.
בנוגע לעיצוב, מטרתך כבונה אתרים היא למצוא את הsweet spot שישלב עיצוב יפה עם חווית משתמש ברמה גבוהה שתגרום ליוזרים ליהנות מאתרך ולחזור אליו, זהו פרמטר חשוב כאשר מקדמים אתר.
לסיכום, יש עוד המון פרמטרים אבל אלו  דברים שתצטרך ללמוד עם הזמן או להיעזר במקדם אתרים איכותי.
אגב, שאלת האם על אתר מקודם לעמוד ראשון נגזר להיות מכוער? ממש לא, נהפוך הוא במקרים מסוימים.
על ידי
שתי הערות:
1. כאשר יש 500 מקדמי אתרים שמתמודדים על 10 תוצאות החיפוש העליונות של ביטוי חיפוש (שנחשב ל"תחרותי" בדיוק אבל לא רק בשל הסיבה הזו) ו-490 מהם ייכשלו בהכרח, זה לא חינוכי לומר ש"כל אחד יכול להגיע למקום הראשון". ממש כמו שזה לא חינוכי ללמד ש"כל אחד יכול לזכות במדליית זהב בריצת מרתון באולימפיאדה".

ב. הסיבות מדוע מבקרי אתר כלשהו ירצו לחזור אליו שוב ושוב הן רבות ומגוונות - זה יכול להיות עיצוב מרשים באתר שמספק שרות או מידע זהה לאתרים מתחרים רבים, או עיצוב נורא באתר שמחלק קופונים לארוחת חינם במסעדה יוקרתית. האלגוריתמים של גוגל לא יכולים לדעת בשלב זה מהי סיבת הביקורים החוזרים אבל הם יכולים לתגמל את התוצאה - הביקורים החוזרים.

תוכניתו של השואל - לגבור על המתחרים בזכות עיצוב רב-רושם - מעידה על תמימות רבה ועל כך שהוא איננו מודע כלל למורכבות העצומה של כל נושא קידום האתרים נגד מתחרים בזירות תחרותיות.
על ידי <סגן משנה> 1.3k צפיות
דבר ראשון חן חן על ההערות, אתיחס לכל אחת-
א'- אנא שים לב שרשמתי :"בגדול כל אתר יכול להגיע לעמוד הראשון", בנוסף סייגתי "ישנן מילות חיפוש בהן התחרות כה קשה ,והסיכוי להצלחה יהיה נמוך ותלוי בהשקעת זמן וכסף שלא כל אחד יכול לעמוד בו". בנוסף, מכיוון שהשואל נשמע חסר ניסיון, יתכן ובבדיקה מעמיקה יסתבר שהמילה לא תחרותית כפי שחשב מלכתחילה.
כהערת אגב אני מאמין שכמעט כל מילה ניתנת לכיבוש ( שוב, בגדול וכמעט), כאשר הכול עניין של זמן,כסף ומשאבים אותם יש להשקיע( כאשר לא תמיד הם יהיו ריאליים לכל אחד).
אגב, השואל דיבר על הדף הראשון מה שמקל אף יותר,  לא מדלית זהב, אלא עליה לגמר ;-)
בנוגע לב' אתה לא סותר מה שרשמתי, ציינתי בפירוש שעיצוב יפה בשילוב עם חווית משתמש ברמה גבוהה יכולה לגרום ליוזרים להשתמש באתר ואף לחזור אליו, פרמטרים שישפיעו בחיוב על קידום האתר.
כמו כן סיכמתי ואמרתי שיש עוד המון פרמטרים רלבנטיים להצלחת אתר במנועי החיפוש ושיהיה עליו לחקור, ללמוד ולהתנסות ובמידת הצורך להיעזר במקדם אתרים איכותי.
אפרופו עיצוב, באחת הנישות בהן עסקתי נתקלתי באתר עם עיצוב כה מרהיב שבמשך שנים רבות הוא היה ממוקם בראש תוצאות החיפוש במילים די תחרותיות. בבדיקה שערכתי בזמנו הסתבר שהעיצוב המרהיב שלו הביא ללינקים טבעיים ואיכותיים וכמובן לנתוני שהייה וחזרה שרק הגבירו את הפופולריות שלו. אומנם זה לא קורה כל הזמן אך לפעמים עיצוב מיוחד יכול להוות מרכיב מאוד חשוב בקידום אתרים.

4,335 שאלות

7,366 תשובות

9,934 תגובות

29,675 משתמשים

...