◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
432 צפיות

קידום אתרים אחרי פינגווין 3.0

על ידי 160 צפיות
היי,

רציתי לדעת מה שיטות הקידום הנפוצות כיום מעבר לפרסום מאמרים באופן קבוע, עכשיו שהחלפת קישורים איבדה מחשיבותה בעקבות פינגווין 3.0.
האם אין שום פתרון מעבר לפרסום מאמרים ויצירת קישורים פנימיים בין המאמרים והדפים השונים של האתר?

תודה רבה!

1 Answer

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
ודאי שיש! מה עוד שמעולם לא היתה תועלת ממשית לטווח רחוק ב"פרסום מאמרים ויצירת קישורים פנימיים בין המאמרים והדפים השונים של האתר", ו"פינגווין 3" לא נועד בכלל להעניש אך ורק "החלפת קישורים".

קרא את התשובה שלי מהיום ב-http://www.askpavel.co.il/qa/16341. אני מצטט שם את ההנחיה העדכנית ביותר של הנהלת חברת גוגל לבעלי\מנהלי אתרים, מסוף מאי 2013, מה יש לעשות בפועל כדי לקדם את האתרים שלהם בתוצאות החיפוש של גוגל.

חוץ מזה, סבורני שלא נכון לשאול מה הן "שיטות הקידום הנפוצות כיום". לכל ביטוי חיפוש תחרותי למדי יש ודאי לא פחות מ-300 מקדמי אתרים שמתאמצים לקדם את תוצאות החיפוש שלהם לחמשת המקומות העליונים בגוגל. אבל רק 5 מצליחים וכל שאר ה-295 נכשלים בהכרח! אלה שנכשלו השתמשו ודאי ב"שיטות קידום נפוצות" אבל מסתבר בדיעבד שהן כשלו לחלוטין.
על ידי <סגן אלוף> 21.8k צפיות
אני לא יודע אם זה תורם הרבה אבל..

בפעם האחרונה שהעלתי אתר לאוויר זה היה לפני שנתיים ולקח לגוגל חודשיים לאנדקס את דף הבית..
לפני חמישה ימים העלתי אתר חדש עם שלושה מאמרים איכותיים ושלושתם כבר מאונדקסים..
אחד מהמאמרים נמצא בדף ראשון בגוגל עם ביטוי של שלושה מילים. בביטוי תחרותי מאוד האתר מופיע בעמוד 80 .
יש קישור אחד מפנה מאתר גדול שלי באותו נושא עם הפניה מיוחדת עבור קהל הלקוחות שלי..
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
היי עמית, אינדוקס בגוגל זה משהו דיי טכני לא משהו שהייתי מסיק מסקנות לגביו.

בגדול אני מסכים עם תשובתו של עמנואל, אין לי הרבה מה להוסיף
על ידי 160 צפיות
תודה רבה על התגובה, אך לא ברור לי עדיין איך לבצע את הקידום פיזית. הרי אתה אומר מצד אחד שקישורים חיצוניים פחתו בחשיבותם, אך גם אין חשיבות רבה למאמרים. אז למה כן יש חשיבות?
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
א. קישורים חיצונים לא פחתו בחשיבותם אלא נאסרים ממש, ואתרים שקודמו בעבר בעזרת קישורים נענשים ועפים מצמרת תוצאות החיפוש.

ב. "מאמרים" באתרי "מאמרים" ובאתרים אחרים לא נועדו לספק חומר קריאה אלא להוציא מהם קישורים מתוך טקסט רלוונטי כביכול. "מאמרים" בתוך האתר שמקדמים נועדו לנפח באופן מלאכותי את תוכן האתר, מתוך אמונה שגויה שגוגל מתרשם מזה.

ג. מה פירוש "איך לבצע את הקידום פיזית"? קרא שוב את ההנחיה של גוגל (https://support.google.com/webmasters/answer/34432?hl=iw) שמתארת את מה שצריך לעשות עכשיו כדי לקדם את האתר בדירוג תוצאות החיפוש:

"באופן כללי, מנהלי אתרים יכולים לשפר את דירוג האתרים שלהם על ידי יצירת אתרים באיכות גבוהה שמשתמשים ירצו (!) להשתמש בהם ולשתף אותם"

ותראה שלא מדובר בכלל על פעולה טכנית או "פיזית" אלא על עבודה (ויכולת) להשפיע על רצון (!) משתמשי גוגל כדי שיעדיפו להשתמש באתר שלך על חשבון רצונם להשתמש בתוצאות החיפוש המתחרות. חשוב במונחים של פרסומת מוצלחת בטלוויזיה בהשוואה לפרסומת הרבה פחות מוצלחת - לשתיהן ביטוי "פיזי" זהה (ואולי אפילו "תוכן" זהה!) - מין מערכון קצר - אבל לכל אחת מהן רק "ליהוק" שונה (גידי גוב לעומת שחקן אחר בפרסומת של בזק) או "ביצוע" שונה (גידי גוב ביום פחות מוצלח על סט הצילומים).
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
עמית,

א. כפי שמנשה העיר אתה לא מבחין בתגובתך בין אינדוקס לדירוג בתוצאות החיפוש.

ב. במה שונה לדעתך עבודת הקידום ממקום 61 למקום 51 לביטוי החיפוש [קבלן שיפוצים בתל אביב] מעבודת הקידום ממקום 11 למקום 1 לאותו ביטוי ועל אותו דף?
על ידי
עמנואל, רשמת שקישורים חיצוניים אסורים ממש .

אז האופציה של ליצור סאב דומיינים לכל אזור או קטגוריה באתר לדוגמא , ולתת קישור לאתר , זה כבר לא רלבנטי ? (עושים זאת על מנת להגדיל את "מעגל האמון" שאתה יוצר סאב דומיינים עם תכנים חדשים ורלבנטים מאוד לאותו תחום האתר ומשם קישור לאתר שלך לאתר הבית.
זה כבר לא רלוונטי ?

תודה רבה
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
לא רלוונטי, כי בעיני מי אתה מנסה "להרחיב פה את מעגל האמון" באופן כל כך מלאכותי? הרי לכל עובד טירון בגוגל ברור שכל זה נועד אך ורק כדי להראות לגוגל את עצם קיומו של עוד קישור ועוד קישור.
על ידי
אז מה באמת כדאי לעשות חוץ מלהציף תוכן פעם בשבוע להראות עדכניות לדבר בבלוגים ורשתות חברתיות ?

מה שאני עשיתי זה פתחתי סאב דומיינים ל 13 אזורים בארצות הברית , וכל פעם הוספתי תכנים חדשים והוספתי עוד קטגוריות והאתר עלה ועלה למקומות מעולים עד שהגיע ליעד ויותר מזה הוא נשאר שם.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
ומה עשו לדעתך אלפי מקדמי האתרים ישראליים עד שאתריהם נענשו ועפו מצמרת תוצאות החיפוש? הם עפו הרי מהצמרת ולא מהתחתית, לאחר ש"אתריהם עלו ועלו עד שהגיעו ליעד ונשארו שם". אולי בזכות "הצפת תוכן פעם בשבוע להראות עדכניות, ולדבר בבלוגים ורשתות חברתיות". ראה למשל: http://www.askpavel.co.il/qa/12996.

מה כן לעשות? כבר כתבתי לך פה למעלה לפחות פעם אחת - לעשות את מה שגוגל אומר: "באופן כללי, מנהלי אתרים יכולים לשפר את דירוג האתרים שלהם על ידי יצירת אתרים באיכות גבוהה שמשתמשים ירצו (!) להשתמש בהם ולשתף אותם".

4,329 שאלות

7,363 תשובות

9,929 תגובות

20,721 משתמשים

שאלות קשורות

5 תשובות
קולות
+1
שאלה נשאלה על ידי 23/12/15 על ידי dealoox 190 צפיות
4 תשובות
קולות
+1
...