קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

הסרת קישור מאתר שירד ב-PR

0 הצבעות
216 צפיות
שאלה נשאלה ב- 4 ינואר, 2014 על ידי דודו פרידמן (420 נקודות)
ה-PR של אתר שמכניס קישור לאתר שלי במסגרת שת"פ ירד מ-2 ל-1. נראה לי שזו סיבה מספיק טובה לבטל מייד את הקישור הזה. כמו שאני מבין את זה, עלייה במשך הזמן היא טבעית, בעקבות וותק, קישורים נכנסים, טראפיק וכו'. אבל ירידה, בניגוד לעליה, מעידה על בעיה משמעותית, על גורם קריטי שנכנס כאן. מה דעתכם? אני צודק, או שאני קצת מגזים בפרשנות שלי?

תשובות 3

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 5 ינואר, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
נערך 5 ינואר, 2014 על ידי זקן השבט
אתה טועה. עליה במיקום איננה טבעית! כל שאר תוצאות החיפוש גם צוברות וותק למשל בדיוק באותו קצב כמוך. כל מי שעולה במיקומים עולה על חשבון מישהו אחר, שנאלץ לרדת, וכל מי שיורד, יורד כי מישהו אחר עלה על חשבונו, אלא אם ירד כי נענש על ידי גוגל.

ב-2014 היפטר מכל הקישורים שלא מזרימים לך מבקרים מרוצים, ללא קשר ל-PR או תכונה אחרת.
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 5 ינואר, 2014 על ידי yossi1010 <סרן> (7,510 נקודות)
שלום לך,

נתחיל מזה ש-PR לא נחשב לחלק חשוב בקידום. היום מה שחשוב זה המעבר של גולשים ולחיצה פיזית על הקישור. אם יש לך קישור מאתר PR גבוה אבל אף אחד לא רואה ולא מגיע לקישור ולעומת זאת קישור מאתר עם PR נמוך שמעביר אליך גולשים רלוונטיים הוא יהיה הרבה יותר יעיל קודם כל מבחינת גולשים חדשים באתר ושנית מבחינת קידום.

בהצלחה
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 5 ינואר, 2014 על ידי מנשה אברמוב <רב אלוף> (176,440 נקודות)
ירידה ב PR יכולה להיות טבעית ואיננה אומרת בהכרח שהאתר נפגע, ואין זה מעיד על בעיה משמעותית.
אם אתה בונה קישורי ספאם לאתר ומחפש סיבה לנקות קישורים בעייתיים  אז אינני בטוח ששינוי במדד ה PR הפומבי של האתר זה הגורם המכריע שעליו תוכל להסתמך.
נתקבלה תגובה 5 ינואר, 2014 על ידי דודו פרידמן (420 נקודות)
אפרט מעט: אני לא מתייחס ל-PR כמדד משמעותי בפני עצמו. אני גם לא בונה קישורי ספאם. רק רלבנטיים ומתוכן שאני מעריך כאיכותי, ללא קשר ל-PR. אין לי הרבה קישורים נכנסים לדף הספציפי, ולכן אני חושש שהשפעה של כל קישור בעייתי היא משמעותית. מאחר שהביטוי, שהיה תקופה ארוכה יציב, ירד די בפתאומיות (במשך שבועיים כ-15 מקומות) התחלתי לבדוק את הקישורים הנכנסים וגיליתי שאותו אתר ירד ב-PR. כאמור, לא מפריע לי שהוא רק PR 1.לצורך העניין, אם הוא היה מלכתכילה 1, לא הייתי מוטרד ולא הייתי חושד בו. אבל חשבתי שעצם ירידה ב-PR מעידה על משהו חריג שקורה שם. במיוחד לאור העובדה שלא מצאתי רמז אחר לירידה שלי. שאר הביטויים שאני מקדם באתר שלי די יציבים, בדפים 1-2, מה שמראה שכנראה אין בעיה באון-סייט.
אז אני מבין שבנסיבות האלה, אין לי שום הצדקה להסיק שהבעיה היא באותו אתר שירד ב-PR? או שלפי מה שתארתי, הסתברותית, כדאי להניח שאולי הוא "אשם", ולבטל את הקישור?
נתקבלה תגובה 6 ינואר, 2014 על ידי מנשה אברמוב <רב אלוף> (176,440 נקודות)
אין סיבה להסיק שירידה ה PR הופכת את הקישור הזה לבעייתי יותר משאר הקישורים
נתקבלה תגובה 6 ינואר, 2014 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
נערך 6 ינואר, 2014 על ידי זקן השבט
דודו פרידמן, נושא ה-PR העסיק אותי לאחרונה. המסקנה שלי היא שכל עוד ציוני ה-PR של הדפים המקשרים לדף נתון (אולי בניכוי הקישורים היוצאים מאותו דף) משוקללים על ידי המערכת של גוגל לציון ה-PR של אותו דף, וציון ה-PR של הדף משוקלל בתוך ציון הרלוונטיות המשוקלל של הדף לביטוי חיפוש נתון, אזי אם ציוני כל שאר הגורמים שואפים ל-0 לציון ה-PR יכול להיות משקל מכריע (בתנאי שלפחות אחד משאר הגורמים מעניק לדף רלוונטיות לביטוי החיפוש הנתון שהיא גבוהה מ-0).

יתכן בהחלט שהרלוונטיות שאתה מייחס ל"אתרים רלוונטיים ואיכותיים" שבהם "בנית קישורים יוצאים" הם למעשה בעלי רלוונטיות ואיכות ששואפים ל-0 (כי גוגל הוא השופט בעניין הזה ולא אתה, והקריטריונים של גוגל משתנים בהדרגה, אבל מן הקצה אל הקצה) ולכן ציון ה-PR הוא שמכריע את ציוני הרלוונטיות, ובעקיפין את המיקום בתוצאות החיפוש.
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,310 שאלות

7,337 תשובות

9,910 תגובות

54,526 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

0 הצבעות
1 תשובה 170 צפיות
שאלה נשאלה ב- 27 יולי, 2013 על ידי מייה יוסף (320 נקודות)
0 הצבעות
2 תשובות 456 צפיות
שאלה נשאלה ב- 10 דצמבר, 2013 על ידי ninecomp <סגן> (4,050 נקודות)
0 הצבעות
2 תשובות 295 צפיות
+3 הצבעות
1 תשובה 336 צפיות
שאלה נשאלה ב- 2 יולי, 2010 על ידי ziv1986 (730 נקודות)
0 הצבעות
2 תשובות 233 צפיות
שאלה נשאלה ב- 14 אוגוסט, 2013 על ידי חני (150 נקודות)
...