◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
246 צפיות

הסרת קישור מאתר שירד ב-PR

על ידי 420 צפיות
ה-PR של אתר שמכניס קישור לאתר שלי במסגרת שת"פ ירד מ-2 ל-1. נראה לי שזו סיבה מספיק טובה לבטל מייד את הקישור הזה. כמו שאני מבין את זה, עלייה במשך הזמן היא טבעית, בעקבות וותק, קישורים נכנסים, טראפיק וכו'. אבל ירידה, בניגוד לעליה, מעידה על בעיה משמעותית, על גורם קריטי שנכנס כאן. מה דעתכם? אני צודק, או שאני קצת מגזים בפרשנות שלי?

3 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
אתה טועה. עליה במיקום איננה טבעית! כל שאר תוצאות החיפוש גם צוברות וותק למשל בדיוק באותו קצב כמוך. כל מי שעולה במיקומים עולה על חשבון מישהו אחר, שנאלץ לרדת, וכל מי שיורד, יורד כי מישהו אחר עלה על חשבונו, אלא אם ירד כי נענש על ידי גוגל.

ב-2014 היפטר מכל הקישורים שלא מזרימים לך מבקרים מרוצים, ללא קשר ל-PR או תכונה אחרת.
קולות
0
על ידי <סרן> 7.5k צפיות
שלום לך,

נתחיל מזה ש-PR לא נחשב לחלק חשוב בקידום. היום מה שחשוב זה המעבר של גולשים ולחיצה פיזית על הקישור. אם יש לך קישור מאתר PR גבוה אבל אף אחד לא רואה ולא מגיע לקישור ולעומת זאת קישור מאתר עם PR נמוך שמעביר אליך גולשים רלוונטיים הוא יהיה הרבה יותר יעיל קודם כל מבחינת גולשים חדשים באתר ושנית מבחינת קידום.

בהצלחה
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
ירידה ב PR יכולה להיות טבעית ואיננה אומרת בהכרח שהאתר נפגע, ואין זה מעיד על בעיה משמעותית.
אם אתה בונה קישורי ספאם לאתר ומחפש סיבה לנקות קישורים בעייתיים  אז אינני בטוח ששינוי במדד ה PR הפומבי של האתר זה הגורם המכריע שעליו תוכל להסתמך.
על ידי 420 צפיות
אפרט מעט: אני לא מתייחס ל-PR כמדד משמעותי בפני עצמו. אני גם לא בונה קישורי ספאם. רק רלבנטיים ומתוכן שאני מעריך כאיכותי, ללא קשר ל-PR. אין לי הרבה קישורים נכנסים לדף הספציפי, ולכן אני חושש שהשפעה של כל קישור בעייתי היא משמעותית. מאחר שהביטוי, שהיה תקופה ארוכה יציב, ירד די בפתאומיות (במשך שבועיים כ-15 מקומות) התחלתי לבדוק את הקישורים הנכנסים וגיליתי שאותו אתר ירד ב-PR. כאמור, לא מפריע לי שהוא רק PR 1.לצורך העניין, אם הוא היה מלכתכילה 1, לא הייתי מוטרד ולא הייתי חושד בו. אבל חשבתי שעצם ירידה ב-PR מעידה על משהו חריג שקורה שם. במיוחד לאור העובדה שלא מצאתי רמז אחר לירידה שלי. שאר הביטויים שאני מקדם באתר שלי די יציבים, בדפים 1-2, מה שמראה שכנראה אין בעיה באון-סייט.
אז אני מבין שבנסיבות האלה, אין לי שום הצדקה להסיק שהבעיה היא באותו אתר שירד ב-PR? או שלפי מה שתארתי, הסתברותית, כדאי להניח שאולי הוא "אשם", ולבטל את הקישור?
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
אין סיבה להסיק שירידה ה PR הופכת את הקישור הזה לבעייתי יותר משאר הקישורים
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
דודו פרידמן, נושא ה-PR העסיק אותי לאחרונה. המסקנה שלי היא שכל עוד ציוני ה-PR של הדפים המקשרים לדף נתון (אולי בניכוי הקישורים היוצאים מאותו דף) משוקללים על ידי המערכת של גוגל לציון ה-PR של אותו דף, וציון ה-PR של הדף משוקלל בתוך ציון הרלוונטיות המשוקלל של הדף לביטוי חיפוש נתון, אזי אם ציוני כל שאר הגורמים שואפים ל-0 לציון ה-PR יכול להיות משקל מכריע (בתנאי שלפחות אחד משאר הגורמים מעניק לדף רלוונטיות לביטוי החיפוש הנתון שהיא גבוהה מ-0).

יתכן בהחלט שהרלוונטיות שאתה מייחס ל"אתרים רלוונטיים ואיכותיים" שבהם "בנית קישורים יוצאים" הם למעשה בעלי רלוונטיות ואיכות ששואפים ל-0 (כי גוגל הוא השופט בעניין הזה ולא אתה, והקריטריונים של גוגל משתנים בהדרגה, אבל מן הקצה אל הקצה) ולכן ציון ה-PR הוא שמכריע את ציוני הרלוונטיות, ובעקיפין את המיקום בתוצאות החיפוש.

4,327 שאלות

7,360 תשובות

9,928 תגובות

20,215 משתמשים

שאלות קשורות

1 תשובה
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 27/07/13 על ידי מייה יוסף 320 צפיות
2 תשובות
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 10/12/13 על ידי ninecomp <סגן> 4.1k צפיות
1 תשובה
קולות
+3
שאלה נשאלה על ידי 2/07/10 על ידי ziv1986 730 צפיות
2 תשובות
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 15/08/13 על ידי חני 150 צפיות
...