קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

האם אחסון משפיע על קידום אתרים - עדיף לאחסן בארץ או בחול?

+2 הצבעות
1,291 צפיות
שאלה נשאלה ב- 28 דצמבר, 2010 על ידי gildor (140 נקודות)
נערך 29 דצמבר, 2010 על ידי פבל ישראלסקי
ארחיב מעט יותר ואסביר:
יש לי אתר עם סיומת co.il. התוכן באתר יהיה בעברית כמובן.
השאלה היא, האם יש משמעות לקידום ולדירוג של גוגל יאהו ואחרים, אם האתר
מאוחסן בארץ או בחו"ל?
האם יש התיחסות של גוגל שמיקום שרתי האחסון וכתובות ה IP של ספק האחסון ?

תודה
גיל
נתקבלה תגובה 1 פברואר, 2011 על ידי Tomer Naim <סגן> (3,120 נקודות)
הגבתי בתשובתי לתשובה הקודמת. לידיעתך.
נתקבלה תגובה 28 אפריל, 2011 על ידי Sdanb (100 נקודות)
עדיף אחסון מהארץ, ובכללי כאשר אתה מחפש אחסון, עדיף לבדוק קודם כל עד כמה הוא מקצועי, ואם לא יושבים בו "שכנים רעים". בכל מקרה אחסון מהארץ אמור להוריד את זמן טעינת העמוד וזהו פרמטר חשוב בקידום האתר.

תשובה 1

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 28 דצמבר, 2010 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
א. לא.

ב. זהות השרת עלולה להלקח בחשבון בחישוב ערכו של קישור נכנס, יחד עם עשרות או מאות גורמים נוספים.

ג. גוגל איננו קובע את מיקום האתר שלך בתוצאות החיפוש שלו. ראה: http://www.askpavel.co.il/qa/1150
נתקבלה תגובה 1 פברואר, 2011 על ידי Tomer Naim <סגן> (3,120 נקודות)
קצת חולק על זקן השבט לגבי משמעות האיחסון של האתר ואני אסביר:
נוכחתי לראות בעצמי עד כמה פקטור זה כן היה משמעותי ומשפיע מבחינת מיקומן של מילות המפתח - במנוע חיפוש לוקאלי(Google.co.il לעומת Google.com) של אותה המדינה בה היה מאוכסן האתר.
עדיף לאחסן את האתר במדינה בה הוא מקודם ורואים את זה גם מבחינת ההעדפה שניתנת לשמות הדומיינים, בעת החיפוש במנועי חיפוש מקומיים.
נתקבלה תגובה 2 פברואר, 2011 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
מה זה "מיקומן של מילות המפתח במנוע חיפוש"? המונח הזה לא מוכר לי.

מה זה "עדיף לאחסן אתר במדינה בה הוא מקודם"? אני מקדם בישראל אתר שוויצרי שמאוכסן בארה"ב - איפה הבעיה?

מה זה "העדפה לשמות דומיינים במנועי חיפוש מקומיים"? האם אתר בעל סיומת co.il לא יוצג בתוצאות החיפוש המוגשות למי שמזוהה כמחשב הנמצא בניו יורק ושואל בגוגל העולמי באנגלית: Israeli artists living in New York ?
נתקבלה תגובה 2 פברואר, 2011 על ידי Tomer Naim <סגן> (3,120 נקודות)
"מיקומן של מילות המפתח" = תוצאות במנוע חיפוש.
מקדם בישראל את שוויצרי שמאוכסן בארה"ב - למי הוא מיועד? באיזו שפה? לאיזה שוק - מקומי או בינלאומי? עדיף לאכסן אתר בשפה ובמדינה בה הוא פועל. זה נותן עדיפות מוכחת במיקומים במנוע הלוקאלי.
העדפה לשמות דומיינים - זה לא עניין של יוצג או לא. הוא יוצג ללא ספק. התייחסותי מתכוונת לעניין הקלות שבקידומו של האתר באופן מקומי או בינלאומי. לאתר עם מילת מפתח בדומיין ששפתו היא שפה מקומית ומאוכסן באותה מדינה יקבל עדיפות בקידום ויעבור אתר בינלאומי לאותה מילת מפתח.
נתקבלה תגובה 2 פברואר, 2011 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
נערך 2 פברואר, 2011 על ידי זקן השבט
אז אם ההעדפה מתבטאת בסך הכל בתוספת מסויימת לציון הרלוונטיות של הדף, הרי שניתן להשיג את אותה התוספת באמצעות הרבה חלופות אחרות - עוד קצת טקסט איכותי, עוד קישור איכותי אחד או שניים, וכו'. ולכן לא תראה בתוצאות החיפוש העדפה ברורה לאתרים שמאוכסנים במדינה "הנכונה" כביכול.
נתקבלה תגובה 2 פברואר, 2011 על ידי Tomer Naim <סגן> (3,120 נקודות)
ברור שניתן וכך גם צריך. זה לא אמור לבוא על חשבון תוכן או קישור. הדבר בא לידי ביטוי במידה וכל שאר הפרמטרים מתקיימים הן באתר ה"לוקאלי" והן ב"גלובלי".
נתקבלה תגובה 2 פברואר, 2011 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
לא ממש הבנתי.
נתקבלה תגובה 2 פברואר, 2011 על ידי Tomer Naim <סגן> (3,120 נקודות)
ניקח domain.com ו domain.co.il שלשניהם יש תוכן איכותי ואותו מספר קישורים כמותי ואיכותי, ה.co.il ייקח מבחינת המיקום בתוצאות חיפוש של google.co.il. זה ברור יותר?
נתקבלה תגובה 2 פברואר, 2011 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
נערך 2 פברואר, 2011 על ידי זקן השבט
ברור, אבל פשטני ושגוי - גוגל מתייחס ל-200 פרמטרים לפחות כאשר הוא מחשב את ציוני הרלוונטיות של כל אחת משתי תוצאות החיפוש (domain.com ו domain.co.il). אתה מתייחס רק לשלושה פרמטרים (סיומת הדומיין, כמות התוכן האיכותי ומספר הקישורים האיכותיים). 197 פרמטרים אחרים הם שמכריעים למי נוטה הכף, ולא שלושת הפרמטרים שציינת - גם אם אחת התוצאות מקבלת מגוגל תוספת ציון ניכרת בזכות פרמטר סיומת הדומיין. מה עוד שגם בין תוכן איכותי אחד לתוכן איכותי אחר יכולים להיות הבדלים גדולים וגם בין הציונים הכוללים של אותו מספר קישורים איכותיים יכולים להיות הבדלים ניכרים.
נתקבלה תגובה 2 פברואר, 2011 על ידי Tomer Naim <סגן> (3,120 נקודות)
אבל אי אפשר בדיון על שאלה כל כך מופשטת להיכנס לרמת רזולוצייה כזאת. זאת היתה השאלה:"השאלה היא, האם יש משמעות לקידום ולדירוג של גוגל יאהו ואחרים, אם האתר
מאוחסן בארץ או בחו"ל?
האם יש התיחסות של גוגל שמיקום שרתי האחסון וכתובות ה IP של ספק האחסון ?" והתשובה שלי הינה עקרונית: זה כן חשוב וכן משפיע. לפחות כך מלמד אותי הניסיון שלי.
נתקבלה תגובה 2 פברואר, 2011 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
שאלות שגויות מהסוג הזה הן נפוצות מאד משום שמקדמי האתרים לא למדו את יסודות המקצוע וסבורים בטעות שמי שמוצג בצמרת תוצאות החיפוש קיבל מגוגל ציון שקרוב ל-100, בעוד שלכל האחרים ציונים יותר נמוכים. לעומת זאת, אם מבינים שלציון שגוגל מחשב אין ערך עליון, שאפשר לשפר את הציון בלי סוף, ושאפשר להשיג בפרמטר אחד את מה שלא קיבלת בפרמטר אחר, אז מבינים סוף-סוף שאם יהיה לך ציון של 18,656 נקודות, ולכל המתחרים ציון נמוך מזה, אתה תהיה ראשון. ואם תוספת הציון המירבית בזכות המיקום "הנכון" של שרות האכסון היא לא יותר מ-124 נקודות, אז מיקום שרות האכסון הוא ענין שולי ביותר ולא ענין מרכזי להבטחת נצחון על המתחרים בדרך להשגת מיקומים עליונים.

אותה טעות קיימת גם אצל המשיבים. הרי אין לך גישה לציוני  הרלוונטיות של האתר שלך, ולכן לא ידוע לך אם מיקומך השתפר בזכות בחירת האכסון "הנכון" ובכמה. כל מה שנתון לך זה המיקומים, והם היו עשויים להשתפר מסיבות רבות ושונות, כולל סיבות שאינן תלויות בך, כמו למשל המקרה שבו אתרים אחדים שהיו מעלייך איבדו כמה קישורים, או שגוגל הוריד את ערכם של כמה קישורים, ועכשיו ציוני הרלוונטיות שלהם נעשו נמוכים משלך.

ממליץ לך בחום להיות חשדן ביותר ביחס למה שבאמת ניתן ללמוד מהניסיון, כפי שהוא בא לידי ביטוי בשינויים מעלה ומטה במיקומים בתוצאות החיפוש.
נתקבלה תגובה 2 פברואר, 2011 על ידי Tomer Naim <סגן> (3,120 נקודות)
נכון ואנהג כך. קיבלתי את טענתך ואני שותף לאותה דעה רק מושפע מתוצאות המיקומים אולי קצת יותר מדיי..
בכל אופן, אשמח אם תוכל להגיב לשאלתי בעניין קידומו של דף הבית פה - http://www.askpavel.co.il/qa/1333#a1350
תודה על הדיון והתגובות הרציניות.
נתקבלה תגובה 2 פברואר, 2011 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,230 נקודות)
שאלתך שם היא לא בתחום מומחיותי - פיתוח כלים ושיטות לקידום אתרים בזירות תחרותיות. אבל אשמח לדבר איתך. מס' הטלפון שלי: 02-5664676
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,301 שאלות

7,325 תשובות

9,899 תגובות

16,812 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

+1 הצבעה
3 תשובות 833 צפיות
שאלה נשאלה ב- 2 יולי, 2017 על ידי creativel <סגן משנה> (2,420 נקודות)
+1 הצבעה
8 תשובות 1,580 צפיות
שאלה נשאלה ב- 28 מאי, 2011 על ידי roniy (300 נקודות)
+2 הצבעות
2 תשובות 466 צפיות
+2 הצבעות
1 תשובה 149 צפיות
+1 הצבעה
2 תשובות 263 צפיות
שאלה נשאלה ב- 15 אוגוסט, 2014 על ידי PraySword (230 נקודות)
...