◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
354 צפיות

האם כדאי ליצור קישורים פנימיים מכל דף באתר לדף הבית?

על ידי 210 צפיות
נערך על ידי
קראתי מאמר שמדגיש את חשיבות דף הבית באתר.
בין היתר, רשום כי מ*כל* הדפים הפנימיים באתר יש לקשר אל דף הבית באמצעות מילת המפתח של האתר.

האם זה נכון? וכן- האם אין לזה חסרונות? למשל, האם זה לא מעמיס על הקורא? מלאכותי מדי? וכו'...

4 Answers

קולות
0
על ידי 460 צפיות
הכי חשוב, ואת זה תמיד תזכרי... זה שהכל יהיה הכי טוב עבור הגולש...

אם זה יהיה עמוס ומלאכותי מדי, ואפילו אם תהיי במקום הראשון כל הזמן (מה שלרוב לא יקרה) אנשים שיכנסו לאתר יצאו ממנו כי זה לא יראה להם, ואז את בעצם מפספסת את המטרה העיקרית של האתר.
קולות
0
על ידי 520 צפיות
קישורים לדף הבית זה חשוב, אבל גם קישורים פנימיים לדפים חשובים לך באתר. בכל דף יש כבר קישור לדף הבית מכיון שהלוגו בכותרת הדף מקושר.
צריך לחשוב כל הזמן שהניווט (קישורים הם חלק מהניווט) יעזרו ללקוח למצוא את מה שחיפש באתר, מצד אחד, ויובילו אותו בנתיב שאת רוצה שילך, ואני לא בטוח שף הבית נמצא בנתיב הזה. בדף הבית בדרך כלל לא מתרחשת המרה.
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 177k צפיות
ישנם מאמרים הטוענים שאופטימיזציה לאנכורים הפנימיים באתר חשובה.
מאידך זכור לי שקראתי מאמרים שבהם נטען שאופטימיזציה ויצירת אנקורים פנימיים עשירים במ.מפתח נלקחים בחשבון דווקא לרעה וגוררים מניפולציה אלגוריתמית.

מבחינת נגישות וגם בהנחיות שניתנו בדיונים של מרכזי המנהלים של גוגל הומלץ להשתמש באנקורים אינפורמטיביים שמתארים את היעד(אף אחד לא אמר שהם חייבים להיות עשירים במילות מפתח).

אם תוכלי לשלב בצורה טבעית וקריאה מילות מפתח ולדאוג ל "descriptive anchors" במבנה הקישורים באתר עדיף שתעשי זאת(גם מבחינת הנחיות נגישות).

ברגע שאת מבחינה שאת מהנדסת את האנקורים ומשבשת את מראה הדפים והופכת אותם ללא קריאים פשוט וותרי על השינויים, וצא מנקודת הנחה שגם אם קישור ניווטי נראה גנרי כמו "דף הבית", תמיד תוכלי לתאר אותו על ידי תגית TITLE, וכך לספק תיאור אינפורמטיבי הן לגולשים והן למנועי החיפוש.
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
אני משער שמה שקראת התייחס רק לקישורים שמוצגים בניווט מכל דף אל כל שאר דפי האתר (או חלק מהם) וההמלצה הייתה שטקסט העוגן לא יהיה למשל "דף הבית" אלא ביטוי המפתח העיקרי של האתר. כיום יש לזה היגיון רק אם טקסט דף הבית אכן מוקדש להצגת אותו ביטוי מפתח עיקרי, ואין דף פנימי שמוקדש לו בהרחבה יתרה. כך למשל, אפשר שדף הבית יוקדש להצגת בעל האתר, ואז עדיף שטקסט העוגן יהיה שמו המלא.

4,329 שאלות

7,363 תשובות

9,929 תגובות

20,760 משתמשים

שאלות קשורות

2 תשובות
קולות
+1
שאלה נשאלה על ידי 20/07/14 על ידי motyti 460 צפיות
1 תשובה
קולות
+1
שאלה נשאלה על ידי 17/07/14 על ידי creativel <סגן משנה> 2.5k צפיות
1 תשובה
קולות
+1
...