קידום אתרים הבלוג שאלות ותשובות חדשות קורסים כלים
פעם ראשונה כאן?
◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>

האם תמונות יחודיות לאתר מסחר תורמות לקידום ?

0 הצבעות
186 צפיות
שאלה נשאלה ב- 31 אוגוסט, 2013 על ידי natim9 (200 נקודות)
נערך 31 אוגוסט, 2013 על ידי מנשה אברמוב
בחנות הווירטואלית שלי, אני בדרך כלל משתמש בתמונות של היצרן עבור המוצרים. כמובן שגם אתרים אחרים בארץ או בחו"ל משתמשים באותן תמונות. האם יש טעם להשקיע זמן בצילום תמונות ייחודיות לאתר שלי ? תהיה לכך השפעה על הקידום ?

תודה מראש

תשובות 2

0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 31 אוגוסט, 2013 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
תהיה לכך השפעה חיובית ודאית למי שמחפש ב-Google Images בתנאי שתשקיע באיכות הצילום. אבל אם לא תשקיע ביצירת תוכן ייחודי שיגרום למבקרים לאותת לגוגל שהביקור באתר שלך השביע את רצונם הרבה יותר מהביקור באתרים המתחרים, לא תצליח לגבור עליהם ולהשיג מקום בצמרת תוצאות החיפוש בחיפוש הרגיל.
נתקבלה תגובה 31 אוגוסט, 2013 על ידי natim9 (200 נקודות)
תודה.
את הכלל הזה שציינת אני מבין, הנחתי שתמונות איכותיות ומעניניות יותר כן ישפרו את חווית המשתמש ואת זמן השהות שלו בדף.

השאלה היא האם גוגל רואה למשל בתמונות שיש אצלי באתר וומופיעות בעוד עשרות אתרים אחרים כתוכן מועתק ?
נתקבלה תגובה 31 אוגוסט, 2013 על ידי זקן השבט <רב אלוף> (112,290 נקודות)
נערך 31 אוגוסט, 2013 על ידי זקן השבט
א. אינני יודע במה האתר שלך עוסק. בשיווק אינטרנטי של מוצרי צריכה תעשייתיים היצרן מפיץ כמעט תמיד לקימעונאים דפי מוצר אחידים או תמונות באיכות מעולה. אינני מבין עדיין איך התמונות שיצלם צלם שאתה תשכור יעלו באיכותן על התמונות שקיבלת מהיצרן.

ב. אתה חייב לנטוש את האקסיומה הנפוצה שעל פיה הנהלת גוגל מפעילה (מטעמי חיסכון?!) מנוע חיפוש שאיננו אלא מכונה מטומטמת, שכל מקדם אתרים זב-חוטם יכול לתחמן בקלות.

המציאות היא שגוגל היא חברת ענק שמפעילה בעיקר שירות ייחודי בדמות מערכת מורכבת ומתוחכמת ביותר - מנוע החיפוש. מבין עשרות אלפי מדעני ומהנדסי גוגל, שכל אחד מהם גוייס מבין מאות מועמדים משכילים, חרוצים ובעלי ניסיון, בתהליך מיון שנמשך חודשים רבים, אלפים מהם עובדים יום יום רק על שכלול מנוע החיפוש והחלפתו האפשרית, בהדרגה. ומאחר ולא מדובר במערכת שמותקנת אצל מאות מיליוני משתמשים אלא על מחשבי גוגל, ניתן להטמיע בה כל שכלול מיידית וכל שינוי רדיקלי  בהדרגה.

ההשערה שהמערכת המורכבת והמתוחכמת הזו מודדת את שיעור שביעות הרצון של אוכלוסיות הגולשים על פי פרמטר כמו שיעור הנטישה או זמן השהיה איננה משקפת את המציאות - כי אם כן, היית מוצא בצמרת תוצאות החיפוש, לביטויי חיפוש תחרותיים ורווחיים במיוחד, בעיקר אתרים שכולאים את המבקר בתוכן ומקשים עליו לצאת.

גם ההתייחסות שלך ל"מה הוא תוכן מועתק?" פשטנית למדי. מדעני ומהנדסי גוגל יודעים היטב שיצרני מוצרי צריכה תעשייתיים מפיצים בין הקימעונאים דפי מוצר זהים ותמונות מוצר זהות. אבל יש מקרים שבהם המערכת המתוחכמת תציג בתוצאות החיפוש דפים בעלי טקסט זהה או תמונות זהות, ויש מקרים שבהם היא לא תציג יותר מדף אחד, כי אין בכל דף נוסף ערך מוסף לאוכלוסיות הגולשים, שהם מבחינת הנהלת גוגל ציבור לקוחות החברה, למרות שחיפוש בגוגל איננו עולה כסף, ושהנהלת גוגל שואפת מזה שנים אחדות לספק להם חוויות משביעות רצון במידה שהולכת וגדלה,  מהשימוש במנוע החיפוש.

הייתי אומר אפילו שכמעט כל ביצוע של מנוע החיפוש, שנראה לנו כביצוע גרוע, הוא תוצאה של בחירת פשרה זמנית ביודעין של מהנדסי ומדעני גוגל בין חלופות עוד יותר גרועות.

ג. שינוי המדיניות הזה מורגש מזה כמה שנים, ונתקלתי בלא מעט מקרים שדפים רבים של בתי עסק אינטרנטיים לא הוצגו כלל בתוצאות החיפוש, ללא כל סיבה וסימנים להטלת עונש.
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 31 אוגוסט, 2013 על ידי מנשה אברמוב <רב אלוף> (175,540 נקודות)
לאחר חידוד השאלה אני מבין שישנו חשש לשימוש בתמונות שמופצות ברשת, וזאת בשל העובדה שתמונות ממאגרים\סטוקים\מקורות פופולריים יכולים להיחשב כמשוכפלים.

לאחרונה גוגל ענו על שאלתך ואמרו שנכון לעכשיו אין הם עומדים לשנות את התייחסותם לדפים שמכילים תמונות משוכפלות, אך נראה כי הם דיי שוקלים לשנות זאת בעתיד.

להלן הפנייה לתשובה רשמית יותר:


לדעתי לא רק מומלץ שתצלם את המוצרים, גם חשוב שתתן לגולשים חוויה קצת יותר אמתית במהלך בחינת המוצרים, בין אם מדובר באפקטים יותר מתקדמים ובין אם בערכים נוספים בדף.
יש לך שאלות בנושא קידום אתרים?

כאן המקום לשאול אותן ולקבל תשובות מקהילת מקדמי האתרים בישראל.

ההרשמה למערכת אינה מצריכה מילוי טפסים ולוקחת פחות מ-5 דקות.

פעם ראשונה כאן? למד איך משתמשים!

4,286 שאלות

7,315 תשובות

9,891 תגובות

15,279 משתמשים

adsense adwords facebook google h1 html nofollow ppc seo url wix wordpress youtube אדוורדס אדסנס אופטימיזציה אופטימיזציה-לעמוד אחסון אינדוקס אינדוקס-בגוגל אנליטיקס אתר אתר חדש אתר-וורדפרס אתרים בחירת-דומיין בלוגים בניית-קישורים גוגל גוגל אדוורדס גוגל אדסנס גוגל אנליטיקס גוגל וובמאסטר גוגל פלוס גוגל-אדסנס גוגל-אנליטיקס דומיין דירוג דירוגים דף נחיתה דף-מעריצים-בפייסבוק החלפת-קישורים העברת אתר העברת-אתר הפניות הפניות 301 הפנייה 301 וורדפרס חנות-וירטואלית יוטיוב ירידה בדירוגים ירידה במיקומים ירידה-בדירוגים כותרות כפילות כתובת-בעברית מאמרים מילות חיפוש מילות מפתח מיקומים בגוגל מיקומים-בגוגל מנועי חיפוש מעבר לאתר חדש מפת אתר סאבדומיין ספאם סריקה עברית עונש מגוגל עמוד-עסקי-בפייסבוק פגיעה-בקידום פייסבוק פרסום פרסום-מאמרים קידום קידום אורגני קידום אורגני בגוגל קידום אתר קידום אתרים קידום בגוגל קידום ממומן קידום-אתרים קידום-ממומן קישורים קישורים יוצאים קישורים נכנסים קישורים פנימיים קישורים-נכנסים קישורים-פנימיים שגיאה שיווק שכפול תוכן תוכן תוכן כפול תוכן משוכפל תוכן-משוכפל תוצאות חיפוש תמונות 301 404
AskPavel Academy קורס קידום אתרים
×

עקבו אחרינו בפייסבוק כדי להישאר מעודכנים

מדריכים, חדשות וטיפים שיעזרו לך בקידום האתר

שאלות קשורות

+1 הצבעה
3 תשובות 175 צפיות
שאלה נשאלה ב- 20 יולי, 2015 על ידי עידו ה (620 נקודות)
+1 הצבעה
2 תשובות 201 צפיות
שאלה נשאלה ב- 15 יולי, 2014 על ידי רמי (130 נקודות)
0 הצבעות
1 תשובה 385 צפיות
שאלה נשאלה ב- 10 אוגוסט, 2013 על ידי amitbd14 (120 נקודות)
+1 הצבעה
1 תשובה 134 צפיות
שאלה נשאלה ב- 14 אוקטובר, 2011 על ידי davidrock (370 נקודות)
...