◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
785 צפיות

האם תמונות יחודיות לאתר מסחר תורמות לקידום ?

על ידי 200 צפיות
נערך על ידי
בחנות הווירטואלית שלי, אני בדרך כלל משתמש בתמונות של היצרן עבור המוצרים. כמובן שגם אתרים אחרים בארץ או בחו"ל משתמשים באותן תמונות. האם יש טעם להשקיע זמן בצילום תמונות ייחודיות לאתר שלי ? תהיה לכך השפעה על הקידום ?

תודה מראש

2 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
תהיה לכך השפעה חיובית ודאית למי שמחפש ב-Google Images בתנאי שתשקיע באיכות הצילום. אבל אם לא תשקיע ביצירת תוכן ייחודי שיגרום למבקרים לאותת לגוגל שהביקור באתר שלך השביע את רצונם הרבה יותר מהביקור באתרים המתחרים, לא תצליח לגבור עליהם ולהשיג מקום בצמרת תוצאות החיפוש בחיפוש הרגיל.
על ידי 200 צפיות
תודה.
את הכלל הזה שציינת אני מבין, הנחתי שתמונות איכותיות ומעניניות יותר כן ישפרו את חווית המשתמש ואת זמן השהות שלו בדף.

השאלה היא האם גוגל רואה למשל בתמונות שיש אצלי באתר וומופיעות בעוד עשרות אתרים אחרים כתוכן מועתק ?
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
א. אינני יודע במה האתר שלך עוסק. בשיווק אינטרנטי של מוצרי צריכה תעשייתיים היצרן מפיץ כמעט תמיד לקימעונאים דפי מוצר אחידים או תמונות באיכות מעולה. אינני מבין עדיין איך התמונות שיצלם צלם שאתה תשכור יעלו באיכותן על התמונות שקיבלת מהיצרן.

ב. אתה חייב לנטוש את האקסיומה הנפוצה שעל פיה הנהלת גוגל מפעילה (מטעמי חיסכון?!) מנוע חיפוש שאיננו אלא מכונה מטומטמת, שכל מקדם אתרים זב-חוטם יכול לתחמן בקלות.

המציאות היא שגוגל היא חברת ענק שמפעילה בעיקר שירות ייחודי בדמות מערכת מורכבת ומתוחכמת ביותר - מנוע החיפוש. מבין עשרות אלפי מדעני ומהנדסי גוגל, שכל אחד מהם גוייס מבין מאות מועמדים משכילים, חרוצים ובעלי ניסיון, בתהליך מיון שנמשך חודשים רבים, אלפים מהם עובדים יום יום רק על שכלול מנוע החיפוש והחלפתו האפשרית, בהדרגה. ומאחר ולא מדובר במערכת שמותקנת אצל מאות מיליוני משתמשים אלא על מחשבי גוגל, ניתן להטמיע בה כל שכלול מיידית וכל שינוי רדיקלי  בהדרגה.

ההשערה שהמערכת המורכבת והמתוחכמת הזו מודדת את שיעור שביעות הרצון של אוכלוסיות הגולשים על פי פרמטר כמו שיעור הנטישה או זמן השהיה איננה משקפת את המציאות - כי אם כן, היית מוצא בצמרת תוצאות החיפוש, לביטויי חיפוש תחרותיים ורווחיים במיוחד, בעיקר אתרים שכולאים את המבקר בתוכן ומקשים עליו לצאת.

גם ההתייחסות שלך ל"מה הוא תוכן מועתק?" פשטנית למדי. מדעני ומהנדסי גוגל יודעים היטב שיצרני מוצרי צריכה תעשייתיים מפיצים בין הקימעונאים דפי מוצר זהים ותמונות מוצר זהות. אבל יש מקרים שבהם המערכת המתוחכמת תציג בתוצאות החיפוש דפים בעלי טקסט זהה או תמונות זהות, ויש מקרים שבהם היא לא תציג יותר מדף אחד, כי אין בכל דף נוסף ערך מוסף לאוכלוסיות הגולשים, שהם מבחינת הנהלת גוגל ציבור לקוחות החברה, למרות שחיפוש בגוגל איננו עולה כסף, ושהנהלת גוגל שואפת מזה שנים אחדות לספק להם חוויות משביעות רצון במידה שהולכת וגדלה,  מהשימוש במנוע החיפוש.

הייתי אומר אפילו שכמעט כל ביצוע של מנוע החיפוש, שנראה לנו כביצוע גרוע, הוא תוצאה של בחירת פשרה זמנית ביודעין של מהנדסי ומדעני גוגל בין חלופות עוד יותר גרועות.

ג. שינוי המדיניות הזה מורגש מזה כמה שנים, ונתקלתי בלא מעט מקרים שדפים רבים של בתי עסק אינטרנטיים לא הוצגו כלל בתוצאות החיפוש, ללא כל סיבה וסימנים להטלת עונש.
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
לאחר חידוד השאלה אני מבין שישנו חשש לשימוש בתמונות שמופצות ברשת, וזאת בשל העובדה שתמונות ממאגרים\סטוקים\מקורות פופולריים יכולים להיחשב כמשוכפלים.

לאחרונה גוגל ענו על שאלתך ואמרו שנכון לעכשיו אין הם עומדים לשנות את התייחסותם לדפים שמכילים תמונות משוכפלות, אך נראה כי הם דיי שוקלים לשנות זאת בעתיד.

להלן הפנייה לתשובה רשמית יותר:


לדעתי לא רק מומלץ שתצלם את המוצרים, גם חשוב שתתן לגולשים חוויה קצת יותר אמתית במהלך בחינת המוצרים, בין אם מדובר באפקטים יותר מתקדמים ובין אם בערכים נוספים בדף.

4,337 שאלות

7,368 תשובות

9,942 תגובות

32,328 משתמשים

שאלות קשורות

...